Aktualności:

"Batman Knightfall: Upadek Mrocznego Rycerza. Tom 2" w sprzedaży od 27 lipca.

Menu główne

RoboCop 2014

Zaczęty przez Mr.G, 13 Czerwiec 2012, 18:29:14

Mr.G

Reżyseria: Jose Padilha
Obsada: Joel Kinnaman, Gary Oldman, Samuel L. Jackson, Hugh Laurie (?)

Pierwszą część o Robo-Glinie uważam za absolutne arcydzieło i nie wierzę, by powstało coś lepszego - ta część pozostanie perełką i basta. Dlatego gdy usłyszałem o remaku, to niespecjalnie się ucieszyłem, pomyślałem bowiem o kolejnym letnim hiciorze bez głębi fabularnej i z góry skazałem go na klęskę. Ale nagle okazuje się, że to może być dobry film, a jego największą zaletą w walce z oryginałem może być fakt, iż reżyser zapowiedział, że chce ukazać coś innego - skupić się na problemach m.in. wolnej woli w sytuacji, gdy umierasz i robią z ciebie cyborga. To może być ciekawe. Ponadto, jakkolwiek niewiele mi mówi nazwisko aktora pierwszoplanowego (co nie uważam za spory problem w wypadku tej roli), to już poszerzająca się lista nazwisk aktorów drugoplanowych zachęca mnie co raz bardziej, a z każdym kolejnym nazwiskiem co raz większa niespodzianka.

Pojawił się pierwszy baner

Okręcałem przed nim głowę pod różnymi kątami, ale i tak niewiele powiedział mi ten obraz. Najprawdopodobniej jest to bliżej niezidentyfikowany fragment zbroi RoboCopa, która - jak zapowiedział grający go aktor - ma się różnić od pierwowzoru. Jeżeli tak, to widać przede wszystkim, że kolorystyka wyprze srebro na rzecz czegoś w rodzaju grafitu, a także można zaryzykować stwierdzenie, że pancerz będzie mniej rozległy (ten baner kojarzy mi się nieco z kostiumami z G.I. Joe.
Ale to oczywiście tylko moje własne domysły.

LelekPL

Zbroja mogłaby być podobna w kilku aspektach jak np. wizjer, ale jej uwspółcześnienie byłoby jednak dobrym posunięciem. Stary design był bardzo toporny i przez niego nigdy nie dało się odczuć, że Robocop to niepowstrzymana maszyna, skoro przy przewróceniu miał problemy ze wstaniem na nogi, a jego zwinność... no własnie, jaka zwinność? Jest sporo fajnych i ciekawych rzeczy w oryginale, ale wygląd bohatera, choć kultowy, nigdy do nich nie należał według mnie. Poza tym mam nadzieję, że remake z rozwagą potraktuje dramat przywrócenia do życia osoby w ciele maszyny. Z oryginału spróbowałbym też powtórzyć ton filmu i muzykę, ale reszta jest już jak najbardziej do poprawki, zwłaszcza jeśli chodzi o sekwencje akcji, rozpisanie postaci i nawet grę aktorską, ale o to ostatnie można być chyba spokojnym sugerując się obsadą.

Co do gore, to niestety nie spodziewałbym się go w takich ilościach jak poprzednio. Wątpię nawet aby w ogóle był, bo film raczej będzie przerobiony na PG-13 i szkoda, bo brutalność, którą dodał Verhoeven miała olbrzymi wpływ na tonację filmu i bez niej ciężko będzie oddać równie dobrze naturę futurystycznego Detroit.

Juby

#2
Nikomu nie życzę źle ale mam nadzieję, że osoba, która jest odpowiedzialna za ten projekt umrze/zapadnie w śpiączkę/wytrzeźwieje - cokolwiek co sprawiłoby, że film nie powstanie. >:(

RoboCop to absolutny klasyk i arcydzieło sci-fi (jeden z moich ulubionych filmów), którego nie powinno się tykać. Film ma genialny klimat (przez duże G), fantastyczne efekty specjalne, RoboCop wyglądał tak, że nie może wyglądać lepiej (topornie, ale innego nie będę tolerował). Do tego dochodzi fantastyczne udźwiękowienie, historia, akcje (pierwsza noc cyborga, masakra w fabryce kokainy, Robo vs. ED-209), aktorstwo, postacie i przede wszystkim MUZYKA (!!! a jej autor, którego na co dzień nazywam Bogiem nie żyje, więc nie powtórzy pracy sprzed 25 lat).

Obecnie kino sci-fi przeżywa kryzys, a kino rozrywkowe tkwi w erze robienia wszystkiego w PG-13 (a pamiętajmy, że film Verhovena to jedna z najbardziej krwawych produkcji wszech czasów). W tym roku profanują Total Recall (któremu już po zwiastunie zwiastuje najniższą ocenę) ale ten film nie jest mi tak bliski jak Robo, a jego profanacji nie zniosę. :P

Podsumowując - choćby nie wiem jakich aktorów, twórców i kogotamkolwiek nie zatrudnili film jest u mnie na straconej pozycji. Nie chcę tego oglądać, a jeszcze bardziej żeby to w ogóle powstało. A ten banner moim zdaniem przedstawia nogę RoboCopa, z której wysuwała się jego broń i już mi się nie podoba, bo widzę, że cyborg będzie wyglądał CrisisowoIronManowo, a nie tak monumentalnie jak w oryginale (po cholerę te czerwone kolorki?).

Jedyny prawdziwy RoboCop to ten (i tyle w tym temacie):


"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

LelekPL

Mnie już żadne remaki teraz nie dziwią, więc i nie przejmuje się jak je ogłaszają. Nawet jeśli mieli by ponownie robić jakiś z moich klasyków jak Gwiezdne Wojny czy Fight Club to bym to przeżył bo by mnie to po prostu bawiło. Dlatego nie ma co się denerwować chyba, że robią remake bo raz nikt nie każe nam go oglądać, ani on nie wymazuje pamięci po poprzednim filmie, i dwa jest nadzieja, że jak go obejrzymy to też będzie na prawdę dobry jak np Infiltracja lub będzie aż śmiesznie zły jak np Coś z 2011 (choć jest to oficjalnie prequel to działa niczym remake i dosłownie wszystko co mógł zrobić gorzej to zrobił)... Najgorzej by było gdyby mieli robić remake klatka po klatce, jak Psychol albo Pozwól mi wejść, ale na to w przypadku Robocopa raczej się nie zapowiada.

Adriann

Ja się bardzo cieszę że robią kolejną część,nie mam jakichś uprzedzeń bo jak coś ma zniszczyć dzieciństwo itp,stary dobry film ciągle jest i nic nie zniszczy jego chwały,przykładowa nowa słabsza wersja może tylko pokazać jak dobry on jest.

Mr.G

Cytatprzykładowa nowa słabsza wersja może tylko pokazać jak dobry on jest
Akurat do RoboCopa nie trzeba porównania z nową wersją, aby docenić pierwszą. Jak wspominałem na początku, ten remake może być dobry, bo najwyraźniej dąży się w nim do ukazania sfer zupełnie nieodkrytych w pierwowzorze.
Tak czy inaczej, jedynka była i będzie cudownym filmem, a remake go nie zastąpi, a w najlepszym razie będzie kolejnym cudownym filmem.

Leon Kennedy

Mnie tam cieszy nowy Robocop, bo obsada zacna, kategoria R ma ponoć być i nikt nie jest jedynym i prawdziwym Robocopem.

Altair

http://www.islabit.com/wp-content/imagenes/nanosuit2.jpg
Podejrzewam, że ze zbroją w remaku bardziej pójdą w mniej-więcej taką stronę. Nanotechnologia, itp. Oczywiście buźka musi byc odsloniona ;)

Johnny Napalm

Cytati nikt nie jest jedynym i prawdziwym Robocopem.
Będzie cała armia, ewentualnie oddział? Byłoby ciekawie - reszta bzikuje, ale wiemy, że jest jeden cool. ;)
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Juby

Podobno wygląd nowego Robo prezentuje się tak:


Jeśli to prawda, to czy ktoś ma jeszcze wątpliwości, że to będzie kaszan? Jakim cudem 25 lat temu umiano przebrać człowieka tak że wyglądał jak maszyna, a przy dzisiejszej technice Robo wygląda jak człowiek w kostiumie? :P


"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

Leon Kennedy

#10
Właśnie miałem walnąć tym ohydztwem. Jednak ponoć ma to nie być jego wygląd i oby tak było.

Juby

Niby nie, ale studio bardzo szybko zaczęło czyścić fotki z sieci i dementować tę informację, a to zawsze źle wróży.


"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

Adriann

To na 100% nie jest prawdziwy obrazek...tej kostium jest zdecydowanie zbyt..surowy i prosty;)

Q

Doniesienia na temat obsady zapowiadały interesujący film. Ale później pojawiło się to paskudztwo i lepiej, żeby to była pomyłka, bo inaczej nie będzie to RoboCop ale IronCop.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Człwowieknietopeż

Remaki takich klasyków z góry skazane są na porażkę i sukces kasowy, bo jak film by nędzny nie był- fani i tak na niego pójdą.
Proponuję jeszcze remake "Ojca chrzestnego".
P.S.
Na FW na plakacie chełm robo wygląda zupełnie inaczej, niż Wasz  :P
A plakat jest oficjalny.
Mam 8 latek i jeztem fanem batmena.<br />Niestey, nie chcą mi zprzedać komiksuw o Batmanie, bo styłu jest flaga japoni bez białego tła.