Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Związki Batmana

Zaczęty przez Pami, 18 Wrzesień 2011, 11:27:59

PieSzy

Warto też wspomnieć o wątku miłosnym z Andreą Beaumont przedstawionym w filmie animowanym "Batman: Mask of the Phantasm". Bruce jej się nawet tam oświadczył. :)


Batman też miał mały romansik z Bekką w komiksowej serii Superman/Batman "Torment", szkoda że to bogini mężatka.  :P

Rado

#16
CytatHej, powracam do tematu Shondry Kinsolving i do nieszcz?snego Hush'a. W tym komiksie Alf, rozmawiaj?c z Oracle przed operacj? Bruce'a, wspomina o tym, ?e Shondra ju? wyzdrowia?a. Pojawi?a si? ona zatem w kolejnych komiksach?

Wygl?da na to, ?e si? nie pojawi?a. Wszystkie stronki, które z grubsza przejrza?em, ko?cz? bios w?a?nie na tej scenie z HUSHA.

http://dc.wikia.com/wiki/Shondra_Kinsolving_(New_Earth)


Przy okazji, warto te? wspomnie? chyba o chronologicznie najwcze?niejszej (pojawi?a si? ju? w DET COMICS #31 w 1939 roku) "mi?o?ci" Bruce'a  czyli o Julie Madison. Jej losy z czasów Boba Kane'a, Gardnera Foxa i spó?ki nie s? mi bli?ej znane, ale mog? poleci? lektur? MONSTER MEN I MAD MONK (2006), tam Matt Wagner ?wietnie wykorzysta? t? posta?.

Deuce

Czyta?em niedawno pierwsze 12 numerów Detective Comics (oczywi?cie mam je w wydaniu zbiorczym, ?eby nie by?o, ?e posiadam w domu tak cenne starodruki  :P) i rzeczywi?cie pojawia si? tam Julie Madison. Jest ona narzeczon? Bruce'a, ale nie zna jego sekretnej to?samo?ci. W jednej z historii, porwa? j? zakapturzony Mnich w czerwonym kostiumie, hipnotyzuj?c j?, aby dla niego zabija?a. Oczywi?cie Batman odbi? j?, a Mnicha zabi? nabojem ze srebra, bo ten ca?y porywacz nie by? cz?owiekiem tylko prawdopodobnie wampirem. Swoj? drog?, Batman zabija? wtedy, g?ównie ludzi, na pot?g?. Nie stanowi?o dla niego problemu korzystanie z broni palnej, cho? jego "ulubiony" sposób pozbawiania ?ycia to zrzucanie z dachów budynków.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman