Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Prośby i porady odnośnie komiksów z Batmanem

Zaczęty przez EricDraven, 25 Sierpień 2010, 12:13:22

kelen

http://en.wikipedia.org/wiki/Batman:_Knightfall#Reading_order_and_release_dates
Tutaj jest wszystko ładnie podane w tabeli. "Venom" nie jest konieczny, bo ma naprawdę niewiele wspólnego z Knightfallem, natomiast jest świetną historią, którą warto mimo wszystko znać. "Sword of Azrael" nie czytałem, ale na pewno jest dużo istotniejszy niż "Venom" jeśli chodzi o cały Knightfall. Po przeczytaniu obu (albo tylko o Azrealu) od razu sięgnij po "Batman: Vengeance of Bane". I potem już wg tabeli, którą Ci podałem. Najważniejszą część Knightfallu mamy u siebie w TM-Semicach, ale pominęli oni chociażby wątek walki Jokera z nowym Batmanem.

Deuce

Cytat: ashelos w 28 Sierpień  2011, 21:47:48
No to wielkie dzi?ki za odpowied? , i ju? zabieram si? za czytanie venom'a. A tak w ogóle to co my?licie o tym evencie? Pytam si? dlatego ?e na jednym portalu twierdz? ?e ten event to totalne dno, a na inny ?e to arcydzie?o. A jakie jest wasze zdanie?

Nie sugeruj si? opini? innych na temat tej historii. Ja uwa?am, ?e to najlepszy event z Batmanem, jaki przeczyta?em. Jest wiele opinii, ?e by? za d?ugi i przez to zacz?? si? nudzi?. Dla mnie, jako fana-marka Bane'a, by? stanowczo za krótki.
Warto raczej spojrze? na aspekt znaczenia ca?ej tej historii. By? to pierwszy raz, kiedy Bruce Wayne zmuszony zosta? odda? peleryn? komu innemu. Sugeruje to, ?e by?a to historia prze?omowa dla Batmana. Wnioskuj?c: warto j? przeczyta?, bo to jeden z najwa?niejszych momentów w ca?ej dzia?alno?ci Nietoperza, bez wzgl?du na to czy si? podoba ogó?owi czy te? nie.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

ashelos

Ogólnie sam pomysł że superbohater został tak mocno pokonany przez swojego wroga jest naprawdę ciekawy, i już samo to skłania do przeczytania. Dzięki Kelen za tą tabelkę a tobie Deuce dzięki za inteligentną opinie :)
"One by one, they'll hear my call. Then this wicked town, will follow my fall." - The Joker

"Arkham was right: Sometimes it's only madness that makes us what we are."

Rado

Ja postaram Ci przybli?y? jak to u nas w Semicu by?o. Venom nie jest konieczny to prawda, ale i tak przeczytaj bo jest to komiks mega zajebisty. Azraela jak najbardziej do Knightfallu, bo fajnie zna? origin postaci która pó?niej zast?pi?a Bruce'a(Wydanie Specjalne 1/94). Pó?niej origin Bane'a (2/95), nast?pnych kilka numerów pomijasz i od 6/95 jedziesz ca?y czas w gór? a? sko?czysz. Czerwcowy i lipcowy numer rocznika 95 nie jest jeszcze samym Knightfallem, lecz prologiem gdzie Bruce zaczyna si? chwia?, werbuj? Azraela itp. warto zna?.

ashelos

Dzięki za pomoc :) Właśnie przeczytałem Venoma i historia jest naprawdę ciekawa :) A dzisiaj zabiorę się za miecz Azraela a potem te numery które wymieniłeś :) Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc :)
"One by one, they'll hear my call. Then this wicked town, will follow my fall." - The Joker

"Arkham was right: Sometimes it's only madness that makes us what we are."

Johnny Napalm

CytatNajważniejszą część Knightfallu mamy u siebie w TM-Semicach, ale pominęli oni chociażby wątek walki Jokera z nowym Batmanem.
Kelen, w którym numerze to było? Koniecznie chciałbym to zobaczyć.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

kelen


Johnny Napalm

Kim jest ta Cindy Brookes i dlaczego miała na sobie strój Robina? No i dlaczego BatAz dopiero jak spojrzał jej w twarz, stwierdził, że to nie Tim? Sorry za niezbyt mądre pytania, ale dotarłem tylko do kilku skanów.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Soontir

Cześć,
Skończyłem dłuższy czas temu przygodę z N52 na Batmanie nr 6. Teraz chcę wrócić do cyklu. Czy muszę czytać Wiecznego Batmana by w pełni ogarniać następne tomy, czy nie?

LelekPL

Wiecznego Batmana nie musisz w ogóle czytać. To jest głównie zamknięta w sobie historia, która nie ma wpływu na resztę (nikt ważny w niej nie ginie, nikomu nic się nie dzieje, etc.)

Soontir

#25
Ok. Dzięki za odpowiedź :-)

Post Merge: 30 Wrzesień  2017, 23:25:47

A co warto znać przed Wieczni Batman i Robin?

mad17

#26
Witam,

przeczytałem dwa pierwsze tomy Batmana z serii new 52 "Trybunał Sów" i "Miasto Sów". Czy skoro seria się już skończyła to warto doczytać do końca?. Podobno znowu nastąpił kompletny restart. Drugie pytanie o komiksy z Red Hoodem. Po obejrzeniu Under the Red Hood i przejściu Arkham Knight polubiłem postać Jasona i chciałbym dowiedzieć się o nim trochę więcej dowiedzieć o jego współpracy z Batmanem itp. Jaka seria jest najlepsza z tych nowszych?.

Johnny Napalm

Nie wiem gdzie umieścić to pytanie. Zapytam więc tutaj, czy album The Golden Age of DC Comics 1935-1956 jest warty uwagi? Ktoś z Was już się z nim zapoznał? Sam na niego trafiłem przypadkowo, widząc go w szybie antykwariatu, niestety ten jest czynny tylko trzy dni w tygodniu.

Fota zza szyby:

THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Juby

Miałem to w rękach na początku roku, gdy byłem w jednym komiksowym sklepie w stolicy. Wszystko zależy do tego, jak podchodzą ci historie i rysunki z tamtych czasów. Mi bardzo ciężko w większych ilościach, preferuję raczej komiksy od drugiej połowy lat 80-tych. Z chęcią nabyłbym taki zbiór najważniejszych historii z Batmanem ze Złotej Ery, ale nie Omnibusa. Jest tego za dużo, a cegłę takich gabarytów bardzo ciężko się czyta. No chyba, że bardziej ma służyć jako element dekoracyjny pokoju, bo wydanie prezentuje się imponująco.

Sam mam inne pytanie. Skompletowałem już serię Superman/Batman od Egmontu. Wiem, że trade 6 - Udręka, wydano później w WKKDC (Tom 59), ale dopiero niedawno zwróciłem uwagę, że jako Tom 67 wydano również historię "Legendy najlepszych na świecie":



Znalazłem spis oryginalnej serii na wikipedii i nie znajduję tytułu, który by do tego pasował. Czy ktoś bardziej obeznany w temacie orientuje się, co zawiera to wydanie? Wchodzi w skład serii, a jeżeli tak, to który to TPB?

Cytat: Wikipedia1 Public Enemies (2004) Superman/Batman #1–6
2 Supergirl (2005) Superman/Batman #8–13
3 Absolute Power (2005) Superman/Batman #14–18
4 Vengeance (2006) Superman/Batman #20–25
5 Enemies Among Us (2007) Superman/Batman #28–33
6 Torment (2008) Superman/Batman #37–42
7 The Search for Kryptonite (2008) Superman/Batman #44–49
8 Finest Worlds (2009) Superman/Batman #50–56
9 Night & Day (2010) Superman/Batman #60–63, 65–67
10 Big Noise (2010) Superman/Batman #64, 68–71
11 Worship (2011) Superman/Batman #72–75 i Annual #4
12 Sorcerer Kings (2012) Superman/Batman #78–84

Z góry dzięki za pomoc, bo nie wiem czy go szukać, czy poprzestać na Udręce.

Q

"Legendy Najlepszych na świecie" nie są częścią serii "Superman/Batman". To wydanie zbiorcze "Legends of the World's Finest #1-3" z 1994 roku, wydanie zawiera też historię z "World's Finest Comics #88" (1941).
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)