Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Superman: Man of Steel

Zaczęty przez Diablo, 11 Luty 2010, 15:51:17

Czy uważasz że Nolan nadaje sie na opiekuna nowego filmu z Supermanem?

Nie, chyba jego konik to realistyczne filmy
8 (28.6%)
Niby czemu ma sie nie nadawać?
15 (53.6%)
Poradzi sobie lepiej niż z Batmanami!
5 (17.9%)

Głosów w sumie: 28

Leon Kennedy

Kurczę, chyba walnę głupotą, ale myślałem, że Kryptończycy byli skazani na śmierć przez mentalne czy jakieś tam inne połączenie z planetą, które wynikało ze sposobu narodzin...

Zatrakus

@Leon Kennedy: Chyba masz rację, mam nawet gdzieś komiks, w którym było to wyjaśnione, ale w piwnicy zdaje się, więc zaniecham poszukiwań... Swoją drogą, twórcy urządzenia odpowiedzialnego za to działanie nie byli zbyt bystrzy- surowce w końcu musiałyby się skończyć, a handel byłby niemożliwy, bo ustrojstwo miało też zabijać każdego niekryptonianina, który próbowałby przekroczyć atmosferę w stronę powierzchni planety.

W MoS cała sytuacja nie ma sensu, skoro można było wystrzelić więźniów wykorzystując ten ich napęd podświetlny(tudzież WARP, chociaż technologia przypominała bardziej skok do Immaterium z Warhammera 40000), to równie dobrze można było ewakuować mieszkańców, przynajmniej część.

Ogółem, mimo że elementy SF są w Mos nie najgorsze, to po krótkiej analizie widać, że nie trzymają się kupy. Nie tylko ewentualna ewakuacja Kryptona czy cel podróży Klarka(miał odtworzyć na Ziemi rasę bogów, by żyła obok ludzi?), ale też moce kryptonian, z którymi rozprawiłem się w mojej poprzedniej wypowiedzi.
Chociaż wiedza stwarza problemy, to ignorancja ich nie rozwiąże.

Wayne&Pennyworth:
http://www.forum.batcave.com.pl/index.php?topic=1280.0

Jastrzębie:
http://www.forum.batcave.com.pl/index.php?topic=1293.0

Q

What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Altair

Hahaha, świetne i jakże prawdziwe! :D

Człwowieknietopeż

Superman to sie skończyć godzinę wcześniej powinien.
Żałosne dialogi, absurdy logiczne i niepotrzebna akcja w wieeeeelu momentach.
Mam 8 latek i jeztem fanem batmena.<br />Niestey, nie chcą mi zprzedać komiksuw o Batmanie, bo styłu jest flaga japoni bez białego tła.

Doctus

Cytat(miał odtworzyć na Ziemi rasę bogów, by żyła obok ludzi?)

Jor-El nie patrzył na Kryptończyków w ten sposób, miał szlachetne intencję względem odtworzenie swojej racji, a jak wiemy intencje nie zawsze odzwierciedlają skutki różnych decyzji.

CytatSuperman to sie skończyć godzinę wcześniej powinien.

Możesz skrytykować całość, ale nie jesteś w stanie przytoczyć przekonywującego argumentu według którego MoS powinien skończyć się o godzinę wcześniej. Gdyby tak się stało, to akcja byłaby urwana w środku i nie dostalibyśmy kulminacji całego filmu, a co za tym idzie byłby jeszcze gorszy niż obecnie dla Ciebie jest. Czyli chciałbyś żeby ten film był jeszcze gorszy, abyś mógłbyś być jeszcze bardziej zawiedziony?

Nie mam nic do krytyki, takiej konstruktywnej, ale debilna mnie irytuje.

Człwowieknietopeż

Źle sprecyzowałem.
Chodziło mnie o to, żę ostatnia walka powinna trwać o wiele krócej, bo dłużyła mi się godzinami.
Film miał genialny wstęp, jeśli cały film byłby taki, dałbym 8/10.
Niestety jest 4/10.
Mam 8 latek i jeztem fanem batmena.<br />Niestey, nie chcą mi zprzedać komiksuw o Batmanie, bo styłu jest flaga japoni bez białego tła.

Leon Kennedy

CytatChodziło mnie o to, żę ostatnia walka powinna trwać o wiele krócej, bo dłużyła mi się godzinami.

No widzisz, co człowiek to opinia. Dla mnie końcowe sceny akcji były świetne, tylko ta walka z tym ustrojstwem była taka se, za to z Zodem mogła trwać jeszcze dłużej.

Człwowieknietopeż

Walka byłaby dla mnie znośna, gdyby cały film nie był zbiorem wspomnień Clarka, z których każde musi prowadzić do sceny akcji.
Ten film to dla mnie Transformers z mniejszą ilością sucharów i Kryptończykami zamiast robotów.
Do tego MoS miał głupi scenariusz
Mam 8 latek i jeztem fanem batmena.<br />Niestey, nie chcą mi zprzedać komiksuw o Batmanie, bo styłu jest flaga japoni bez białego tła.

Kadaver

A co w nim takiego głupiego?

Człwowieknietopeż

Cytat: Kadaver w 18 Lipiec  2013, 16:08:39
A co w nim takiego głupiego?
Scena z tornadem chociażby.
Ojciec zamyka sam psa w samochodzie, a potem leci mu na pomoc.
Clark chce go uratować, jest nadczłowiekiem, ale jego przyszywana matka, która jest człowiekiem przytrzymuje go jedną ręką.
Do tego Super mógł go uratować.
Co to za bzdury, że swiat nie był na niego gotowy?
Był.
Zawsze był przecież kurde, co to nagle jest potrzebny, bo przylatują kosmici, którzy są tu m.in. z jego powodu właśnie?
Były lata 80-te, nikt nie nagrałby jak Clark ratuje ojca i nikt nie miałby wystarczającch dowodów, żeby udowodnić jego moce.
Drugi największy absurd to otworzenie czarnej dziury nad Metropolis
Mam 8 latek i jeztem fanem batmena.<br />Niestey, nie chcą mi zprzedać komiksuw o Batmanie, bo styłu jest flaga japoni bez białego tła.

Funky

Mimo ?e nie jestem fanem Supermana to seans z fantastycznymi lud?mi z BatCave (i to w IMAXie w 3D) zapami?tam na baaardzo d?ugo ;). A co do samego filmu to uwa?am to jedynie za dobr? rozrywk? i nic wi?cej. Co prawda w trailerach s? momenty które sugeruj? nam jak?? g??bsz? histori? (surowoy klimat morza, kuter rybacki jako? mia?em skojarzenia z ''Batman Begins'' i klimat himalajów) ale sko?czy?o si? na typowym akcyjniaku. Henry Cavill nie irytuje, Lois to zwyk?a babka niczym jak Rachel. Dwie najwa?niejsze postacie które mnie zaskoczy?y na plus (Zod by? wredny ale przypomina? mi Trockiego z t? bródk? lub wrednego kujona :P) No i ?wietna by?a scena z u?mierceniem g?ównego z?oczy?cy. I na tym ko?cz? si? moje pochwa?y, scena ze ?mierci? starego Kenta jest ?a?osna i nudzi jak Super i Zod rozwalaj? non-stop Metropolis. No i jeszcze jedna sprawa to kostiumy (nie licz? wdzianka El Kala) które prezentowa?y si? niczym jak w filmie klasy B. Daj?:

5/10

Nic szczególnego ale jak na film o Supermanie daje rad?, zwyczajna rozrywka na której mo?na dobrze si? bawi?.

lady_ozzy

Jestem ?wie?o po seansie... có?... kilka scen oczywi?cie na plus ale jako ca?o??, film Mi si? ?rednio podoba?. Nie wiem czy to przypadek ale momentami mia?am wra?enie, ?e ogl?dam 'Thor'a', po??czonego z 'Transformers: Dark of the Moon', z wplecionymi motywami z 'Avengers'.

5/10
<br /><br />[glow=red,2,300]Dom to organizm... żywiący się szaleństwem...<br />To labirynt, który śni...<br /><br />...a ja się zgubiłam...[/glow]

Kadaver

Cytat: Człwowieknietopeż w 19 Lipiec  2013, 00:22:38
Scena z tornadem chociażby.

Były lata 80-te,
Był rok 1997 - taka jest data śmierci na nagrobku Jonathana.

Człwowieknietopeż

To coś pomieszałem, ale w 90-tych też nei mieli raczej aparatów w komórkach i czegoś, żeby poprzeć moce supera
Mam 8 latek i jeztem fanem batmena.<br />Niestey, nie chcą mi zprzedać komiksuw o Batmanie, bo styłu jest flaga japoni bez białego tła.