Aktualności:

"The Batman" na  4K Ulta HD, BD i DVD od 27 maja.

Menu główne

Wasze ulubione/oglądane seriale.

Zaczęty przez Silent Dark, 24 Lipiec 2008, 14:45:13

LelekPL

Cytat: Juby w 27 Marzec  2021, 14:49:11a tajemnica ukrywana jest tak długo, że później poświęcono cały ósmy odcinek na jedną, wielką ekspozycję.

Cytat: Mr.G w 25 Marzec  2021, 23:22:37ale gdzieś w połowie, a może i wcześniej, na raz odkryto wszystkie karty no i był już typowy Marvel, tyle że w formie serialu

Zabawne, że macie dwie tak skrajne obserwacje po obejrzeniu serialu.

Juby

Myślę że Mr.G pisał o odkryciu kart z odcinka 4 (pierwszego niesitcomowego), a dla mnie odsłonięcie naprawdę wszystkich kart nastąpiło dopiero z twistem w odcinku siódmym.


"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

Mr.G

O to to. Chyba faktycznie w 4 odcinku okazało się, że to jednak nie wnętrze umysłu Wandy czy jakiś równoległy świat, ale po prostu zniewolone miasteczko otoczone czujnym wojskiem - nawet jeśli jeszcze jakieś niespodzianki były w serialu do odkrycia, to od tamtej chwili największe zaskoczenie miałem za sobą i emocje troszkę siadły.
Ale raz jeszcze podkreślę, że ogólnie oglądało się fajnie.

Cytat: LelekPL w 26 Marzec  2021, 09:03:52A co do Agathy to chyba jeden z lepszych wrogów jakiego Marvel miał.Nie ze względu na motywację, ale ze względu na otworzenie nas na nowy element świata MCU
Że niby magia? Ta chyba była już wprowadzona w Doctorze Strange'u i tam podobała mi się znacznie bardziej - była mistyczna, tajemnicza i efektowna. Wiedźmy natomiast sprowadziły się do klasycznego naparzania się laserami... nie, przepraszam, magicznymi laserami. Niby była jakaś tam księga i runy, ale mnie to nie przekonało.

A skoro już jesteśmy przy Zaczarowanej Agatce, to może wyjaśnicie mi coś? Skoro koniec końców Wanda więzi ją w roli "wścibskiej sąsiadki", ale jednocześnie rozwala Hexa, to co tak naprawdę stało się z Agathą? Biega po normalnym świecie z przerobionym umysłem? No raczej nie, skoro sama Wanda użyła sformułowania, że będzie wiedziała, gdzie ją znaleźć.

Cytat: Juby w 27 Marzec  2021, 14:49:11która w końcu dostała swój przydomek i bardzo fajny, komiksowy kostium.
Kostium fajny od pasa w górę, ale te spodnie przekombinowane. Za to kostium halloweenowy baaardzo ładnie na Olsence leżał :]

LelekPL

#273
Cytat: Mr.G w 28 Marzec  2021, 10:43:05Że niby magia?
Czarownice. Magia już była, to prawda, i to w przypadku kilku postaci. Ale jeśli chodzi o czarnoksiężnictwo, wiedźmy, połączenie z Salem i paleniem, byłoby to udanym dodatkiem tym bardziej w finale - gdzie Agatha zauważa, że tak jak setki lat wcześniej, potężne kobiety są piętnowane jako coś złego.

Cytat: Mr.G w 28 Marzec  2021, 10:43:05A skoro już jesteśmy przy Zaczarowanej Agatce, to może wyjaśnicie mi coś? Skoro koniec końców Wanda więzi ją w roli "wścibskiej sąsiadki", ale jednocześnie rozwala Hexa, to co tak naprawdę stało się z Agathą? Biega po normalnym świecie z przerobionym umysłem? No raczej nie, skoro sama Wanda użyła sformułowania, że będzie wiedziała, gdzie ją znaleźć.
Domyślam się, że będzie mieszkała w Westview jako wścibska sąsiadka.

____________________________________________________________________________________________________________________________________________

Sam jestem też po drugim odcinku Falcon i Winter Soldier i drugi był już znacznie lepszy. Zaczyna to trochę przypominać The Boys powoli - czyli jak superbohaterowie są używani do propagandy i mamy co raz więcej wskazówek o sytuacji politycznej w MCU, zarówno jej historii, podczas Drugiej Wojny, jak również obecnej po Snapach. No i świetnie, że zaczęli odcinek z US Agentem pokazując go nam z sympatycznej strony, a nie od razu jako dupka typu Homelandera.

Juby

Cytat: Mr.G w 28 Marzec  2021, 10:43:05A skoro już jesteśmy przy Zaczarowanej Agatce, to może wyjaśnicie mi coś? Skoro koniec końców Wanda więzi ją w roli "wścibskiej sąsiadki", ale jednocześnie rozwala Hexa, to co tak naprawdę stało się z Agathą? Biega po normalnym świecie z przerobionym umysłem? No raczej nie, skoro sama Wanda użyła sformułowania, że będzie wiedziała, gdzie ją znaleźć.

Ja mam inną wątpliwość- skąd Agata w ogóle wzięła się w Hexie? Przypadkowo mieszkała w Westview, gdy Wanda je przejęła? Wyczuła jej moc z innego krańca świata, przyleciała tu i Wanda ją wpuściła? Chyba nie mogła być za daleko, bo w WandaVision directed by Wanda Maximoff występuje od pierwszego odcinka. Niejasne to było dla mnie.


"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

LelekPL

Myślę, że spokojnie można uznać, że hex ją przyciągnął do Westview, a ze względu na to, że sama jst potężną czarownicą nie potrzebowała pozwolenia Wandy, żeby wejść.

LelekPL

Jeśli chodzi o seriale z zeszłego roku to najlepszy był zdecydowanie drug sezon Teda Lasso (pierwszy też kapitalny - ogólnie polecam serial). Ale Marvel miał naprawdę dobry rok z WandaVision, Loki i Hawkeye ("we kidnapped you, rozumiesz!"  ;D  ), no i seriale o morderstwach jak Only Murders in the Building, Mare z Easttown czy Squid Game.

Pełna lista tego co widziałem poniżej:
Ted Lasso 2 8/10
WandaVision 8/10
Only Murders in the Building 7/10
Mare of Easttown 7/10
Resident Alien 7/10
Squid Game 7/10
Loki 7/10
Morning Show 2 7/10
Hawkeye 7/10
What If 7/10
Invincible 7/10
Superman & Lois 7/10
MacGruber 6/10
American Horror Stories 6/10
Falcon and Winter Soldier 5/10
The Book of Boba Fett 5/10

Oglądam jeszcze Stworzoną do miłości, Sukcesje i Fundacje, ale jeszcze nie skończyłem.