Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

The Batman (2022) - ogólna dyskusja

Zaczęty przez Smoke, 17 Marzec 2017, 22:08:10

newtime

Do tego dochodzi kampania reklamowa która jest bardzo rozmuchana i moze kosztować drugie tyle. Trochę się boje jak film moze sobie poradzić w kinach, nawet jeśli będzie to hit wśród widzów i krytykó, to wciaż jesteśmy w czasie pandemi plus film ma się pojawić mniej więcej miesiać pózniej na Hbo max które zaraz wchodzi do Polski, co z punktu zarobkowego przy takiej marce jest jak dla mnie głupotą ale trzymam kciuki . Jednak taki taki hit jak ostatni Spider man raczej nie liczę 

Juby

#706
Cytat: newtime w 13 Luty  2022, 18:24:09Trochę się boje jak film moze sobie poradzić w kinach,
Nie ma powodów do obaw. Przedsprzedaż idzie bardzo dobrze, o ile film nie zbierze miażdżących recenzji (jak BvS) to będzie hit.

Cytat: newtime w 13 Luty  2022, 18:24:09film ma się pojawić mniej więcej miesiać pózniej na Hbo max które zaraz wchodzi do Polski, co z punktu zarobkowego przy takiej marce jest jak dla mnie głupotą ale trzymam kciuki .
The Batman trafi na streaming po 45 dniach od premiery kinowej (w przypadku wielu krajów będzie to 46-48 dni) - zdecydowana większość filmów i tak generuje 90-95% swoich przychodów w takim czasie. Poza tym, jak udowodniła Diuna, jeśli ludziom zależy na zobaczeniu filmów na dużym ekranie, pójdą do kina mimo kopii w wysokiej jakości dostępnej w stremingu / sieci.

Cytat: newtime w 13 Luty  2022, 18:24:09Jednak na taki hit jak ostatni Spider man raczej nie liczę
Nie ma żadnych podstaw, aby na to liczyć (to wręcz nierealne). Ostatni Spider-Man był "trzecim" Spider-Manem tej serii, a tak naprawdę szóstym filmem ze Spider-Manem - Tomem Hollandem i 27. filmem najbardziej dochodowej serii w historii kina, w której dodatkowo powracały postacie z dwóch poprzednich serii o Człowieku-Pająku, dzięki czemu na ostatnią część czekały trzy pokolenia fanów tej postaci. Nic nigdy nie wskazywało, aby hype na film Matta Reevesa miał być porównywalny do ostatniego hitu Marvela, być może żaden przebój 2022 roku nie powtórzy sukcesu na miarę No Way Home.



The Batman zawita do Chińskich kin! Oficjalna zapowiedź obsady i plakat na tamtejszy rynek.
https://twitter.com/TheBatmanFilm_/status/1493158512381280257?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1493158512381280257%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fforums.boxofficetheory.com%2Findex.php%3Fapp%3Dcoremodule%3Dsystemcontroller%3Dembedurl%3Dhttps%3A%2F%2Ftwitter.com%2FTheBatmanFilm_%2Fstatus%2F1493158512381280257%3Ft%3D-T6Bsht4uHFF21yDTbOUhg26s%3D19

Leon Kennedy

Chiny i miliard jest w zasięgu Gacka. Tyle co nowy Spider w cholerę ciężko będzie mu zarobić, ale przy następnej części, bądź zakończeniu trylogii kto wie...

Juby

Oby nie ograniczali się do trylogii. Batman jest tak elastyczną postacią, może mieć tyle różnych przygód i tylu przeciwników, że spokojnie mogą kontynuować kolejną serię przez więcej części niż poprzednie.

Info z dziś:


Cytat#TheBatman is officially labeled as an AMC Artisan Film. A movie that gets the AMC Artisan Films seal is an artist-driven, thought-provoking movie that advances the art of filmmaking. The only other CBM in history to get this distinction was 2019's Joker.

LelekPL

#709
Warto nadmienić, że program wystartował dopiero w 2019.
https://www.latimes.com/business/hollywood/la-fi-ct-amc-theatres-artisan-films-blockbusters-20190627-story.html
Wiele filmów superhero nie miało okazji się na niego załapać. Poza Jokerem właściwie nic pod te okrelenie nie pasuje... ewentualnie Eternals. Więc wiele nam to nie mówi.

Mnie natomiast bardzo interesują pierwsze reakcje. Domyślam się, że pozwolą na nie po kolejnym pokazie 22 lutego. Jedną z większych obaw, które mam to to, że ten długi czas trwania filmu może być wydłużony dodatkowymi wątkami, które nie będą miały swojego naturalnego zwieńczenia w filmie, ani związku z główną fabułą, a byłyby tylko po to, żeby promować nadchodzące seriale w HBO Max. Oby nie było takich komentarzy, bo taka sytuacja bardzo szybko zmniejszyłaby mój hype.

Cytat: Leon Kennedy w 15 Luty  2022, 11:47:09Chiny i miliard jest w zasięgu Gacka. Tyle co nowy Spider w cholerę ciężko będzie mu zarobić, ale przy następnej części, bądź zakończeniu trylogii kto wie...
Nadal nie spodziewam się miliarda, nawet z Chinami, choć one na pewno pomogą w zwrocie budżetu, który został mocno zwiększony, tym bardziej, że będzie to pierwszy Amerykański film w ich kinach od bardzo dawna. Wciąż jednak spodziewam się czegoś pomiędzy 400-800 milionów, ale swoją ostateczną prognozę podam 28 lutego jak wyjdą recenzje.
A wyniki ostatniego SPider-Mana są nie tyle ciężkie, co niemożliwe dla Batmana. Ani innego filmu w tym roku (chyba, że okaże się, że więcej X-Menów i Deadpool pojawią się w Doktor Strange'u, i wróci Iron Man i Kapitan Ameryka, i pojawi się któryś ze Spider-Manów i wszyscy będą mieli znaczące role :P ). Kompletnie nie nastawiałbym się na żadne porównania z No Way Home.

Juby

#710
Cytat: LelekPL w 15 Luty  2022, 15:03:27Warto nadmienić, że program wystartował dopiero w 2019.
Dzięki za sprostowanie, nie wiedziałem o tym.

Cytat: LelekPL w 15 Luty  2022, 15:03:27Nadal nie spodziewam się miliarda, nawet z Chinami, choć one na pewno pomogą w zwrocie budżetu, który został mocno zwiększony, tym bardziej, że będzie to pierwszy Amerykański film w ich kinach od bardzo dawna. Wciąż jednak spodziewam się czegoś pomiędzy 400-800 milionów
$400 milionów właśnie przekroczyła Diuna - z jednoczesną premierą na HBO Max, piracką kopią 4K w sieci w dniu debiutu, i bez Chin. Takie przychody Batman wykręci w 10-12 dni.

W tę sobotę chińską premierę ma Śmierć na Nilu, więc film Matta Reevesa wcale nie będzie pierwszą zachodnią produkcją na tamtejszym rynku od bardzo dawna. Free Guy latem zarobił za Wielkim Murem $95 milionów, Batman ma spore szanse poprawić swój wynik globalny o podobną sumę. Pytanie na kiedy ustalą tam datę premiery i czy naprawdę do niej dojdzie (No Way Home też dostało tam najpierw zielone światło i plakat, a ostatecznie do kin nie trafiło).

LelekPL

Diuna to też Oscarowy film ze świetnymi recenzjami. Gdyby Batman okazał się krytyczną klapą wcale nie spodziewałbym się więcej. Stąd moje widełki, bo biorę pod uwagę to, że WB/DC znowu mogło coś zjeb**. Jeśli  film będzie dobrze przyjęty to oczywiście, że jego wyniki pójdą znacznie do góry.

O Śmierci na Nilu nie wiedziałem, ale nie jest to jakiś wielki blockbuster. Batman to będzie na pewno pierwszy Amerykański film, na którzy Chińczycy czekają. Batmany wprawdzie nigdy świetnie sobie w Chinach nie radziły, ale z każdą kolejną premierą radzili sobie coraz lepiej, więc szansa na 100 milionów w Chinach jest, i tu akurat niezaleźnie od recenzji.

Juby

#712
Cytat: LelekPL w 15 Luty  2022, 17:11:13Diuna to też Oscarowy film ze świetnymi recenzjami.
Oscarowym filmem stał się dopiero kilka dni temu. Większość kasy zarobił kiedy jeszcze nie było wiadomo czy dostanie więcej nominacji od chociażby Bonda.

Cytat: LelekPL w 15 Luty  2022, 17:11:13Gdyby Batman okazał się krytyczną klapą wcale nie spodziewałbym się więcej. Stąd moje widełki, bo biorę pod uwagę to, że WB/DC znowu mogło coś zjeb**. Jeśli  film będzie dobrze przyjęty to oczywiście, że jego wyniki pójdą znacznie do góry.
Trochę za bardzo wierzysz w zależność między recenzjami, a wynikiem finansowym. Takie serie, jak Zmierzch, czy Transformers udowodniły, że nawet zjechane przez krytyków filmy mogą zarabiać gigantyczne pieniądze, nie mówiąc o największych sukcesach DC, czyli Aquamanie i Jokerze, które jakiegoś wielkiego uczucia w krytykach nie wzbudziły. Z takim hajpem i taką posuchą w marcowym repertuarze Batman wcale nie musi być pokochany przez krytyków, aby zaliczyć świetne otwarcie, a potem wciąż przyciągać widzów.

Cytat: LelekPL w 15 Luty  2022, 17:11:13Batmany wprawdzie nigdy świetnie sobie w Chinach nie radziły
TDKR Nolana był pierwszym Batmanem, który doczekał się premiery w Chinach i mimo debiutu tego samego dnia co Spider-man z Garfieldem wygrał walkę o widza zarabiając bardzo dobre jak na 2012 rok i film bez 3D $52,8 miliona. BvS zarobił już blisko sto milionów, a JL ponad setkę, co po Aquamanie pozostaje najlepszymi wynikami dla adaptacji DC na tamtejszym rynku. Myślę, że marka "Batman" w Chinach jest dość mocna, choć jeszcze nie miała okazji wystrzelić na miarę Szybkich i wściekłych.

Na ten moment przedsprzedaż w USA wygląda bardzo dobrze, 2-3 razy mocniej niż na Eternals i Black Widow, które w weekend otwarcia zarobiły kolejno $71,3 mln i $80,4 miliona. Nawet przy kiepskich recenzjach Batman powinien zarobić +100 mln dol. na otwarcie, a wtedy przy braku konkurencji przez cały marzec spokojnie powinien zarobić $250-300 milionów tylko na tym jednym rynku. Dodając do tego drugie tyle z reszty świata + kasę z Chin (co najmniej na poziomie wyników No Time to Die - ostatniego blockbustera wypuszczonego w tym kraju) nie spodziewałbym się globalnego wyniku poniżej $600 milonów, nawet przy ponownym ataku covid i bardzo złych recenzjach.

Juby

Dziś ma miejsce kolejny pokaz specjalny dla prasy. Niektórzy wychylili się z pierwszymi - jak zwykle bardzo pozytywnymi - opiniami, które zamieszczali na twitterze.
https://pbs.twimg.com/media/FLp5EEvXIAEiao-?format=jpg&name=medium



Nowe fotki:

LelekPL

Czemu jak piszę z Tobą to nie można używać żadnych skrótów myślowych i tłumaczysz oczywiste rzeczy? I nie chodzi mi tu o jakieś urażone uczucia, ale o to, że przez takie podejście niepotrzebnie wałkujemy temat pisząc oczywistości, typu...
Cytat: Juby w 15 Luty  2022, 17:49:00Oscarowym filmem stał się dopiero kilka dni temu. Większość kasy zarobił kiedy jeszcze nie było wiadomo czy dostanie więcej nominacji od chociażby Bonda.
Oscarowym filmem stał się niedawno, ale chodziło mi o POZIOM. Większość osób ten film zachwycił, zwłaszcza na poziomie technicznym i to widać w właśnie w Oscarach*. Myślałem, że to też oczywiste, ale najwidoczniej nie, mea culpa. Dzięki za przypomnienie kiedy były nominacje, a kiedy premiera (sarkazm... tak na wszelki wypadek).

Cytat: Juby w 15 Luty  2022, 17:49:00Trochę za bardzo wierzysz w zależność między recenzjami, a wynikiem finansowym.
Tutaj bardzo możliwe, że masz rację. Mam nadzieję, że nie będziemy musieli się przekonać i film będzie krytycznym i kasowym hitem, ale jest różnica między seriami, które były "critic proof", jak Zmierzch czy Transformers, bo nigdy nie uderzały w grupę widzów przejmującą się nimi, a takimi jak Batman, gdzie recenzje zawsze wpływały na jego dochody, ze względu na bardzo liczną, ale kapryśną grupę fanów. DC nie ma dobrych notowań wśród ogólnej widowni, Batman też ma złą passę, i w przeciwieństwie do Marvela, ten film musi przekonać do siebie i fanów i ogólną widownię.

Cytat: Juby w 15 Luty  2022, 17:49:00TDKR Nolana był pierwszym Batmanem, który doczekał się premiery w Chinach i mimo debiutu tego samego dnia co Spider-man z Garfieldem wygrał walkę o widza zarabiając bardzo dobre jak na 2012 rok i film bez 3D $52,8 miliona. BvS zarobił już blisko sto milionów, a JL ponad setkę, co po Aquamanie pozostaje najlepszymi wynikami dla adaptacji DC na tamtejszym rynku. Myślę, że marka "Batman" w Chinach jest dość mocna, choć jeszcze nie miała okazji wystrzelić na miarę Szybkich i wściekłych.
Nawet w poprzedniej wiadomości przed edycją miałem napisane, że żaden solowy film z Batmanem nie przekroczył 100 milionów w Chinach, ale już tą samą liczbę miałem w innym zdaniu, więc uznałem, że usunę. Pomyślałem "wiem, że Juby zna te wszystkie liczby i chyba ogarnia, że ja też i nie muszę mu tego pisać"... najwidoczniej nie ogarnia. Ile lat już tu piszemy?**
Więc, dla niepotrzebnej i zbytniej jasności, pisząc "świetnie", chodziło mi o wyniki takich filmów jak Szybcy i wściekli, Avengers czy nawet Aquaman, czyli wynik, który gwarantowałby miliard na świecie. Potencjalne 100 milionów tego nie gwarantuje, jak wiem, że sam wiesz.

Cytat: Juby w 15 Luty  2022, 17:49:00Na ten moment przedsprzedaż w USA wygląda bardzo dobrze, 2-3 razy mocniej niż na Eternals i Black Widow, które w weekend otwarcia zarobiły kolejno $71,3 mln i $80,4 miliona. Nawet przy kiepskich recenzjach Batman powinien zarobić +100 mln dol. na otwarcie, a wtedy przy braku konkurencji przez cały marzec spokojnie powinien zarobić $250-300 milionów tylko na tym jednym rynku. Dodając do tego drugie tyle z reszty świata + kasę z Chin (co najmniej na poziomie wyników No Time to Die - ostatniego blockbustera wypuszczonego w tym kraju) nie spodziewałbym się globalnego wyniku poniżej $600 milonów, nawet przy ponownym ataku covid i bardzo złych recenzjach.
Przy bardzo złych recenzjach, nawet z dobrym otwarciem, może mieć krótkie nogi w USA i osiągnąć jedynie 200 milionów, mniej niż drugie tyle w reszcie świata i max ze 100 w Chinach. Z Chinami rzeczywiście powinno to być ponad 400, ale nie wykluczałbym minimum na poziomie 450. Dlatego, że przy złych recenzjach też nie spodziewałbym się 100 milionów na otwarcie w USA tak jak Ty. Buzz ucichłby BARDZO szybko, bo wszyscy w tej chwili zdają się być niemal przekonani, że to będzie fantastyczny film, wiele słyszę nawet o "najlepszym filmie superhero", i takie oczekiwania obecnie napędzają hype na ten film, a szokujące złe recenzje odwróciłyby je o 180 stopni na krótko przed premierą.

*wiem, że według Ciebie Oscary to nie jest współczynnik jakości filmu, nie musisz tego pisać. A wiem to bo...
**piszemy tu od ok 14 lat.

Juby

Calm down, doctor. Tak, piszemy tu od lat, a mimo to nie pamiętam na ile jesteś obeznany w Box Office. Poza tym, może nas czytać ktoś, kto w temacie jest laikiem i chce się czegoś dowiedzieć, więc czasami lepiej napisać więcej, niż używać skrótów (serio, nie miałem pojęcia, że o to ci chodzi w nazwaniu "Oscarowym filmem" Diuny). :P

Zrobiłem dziś kilka wyliczeń pod swoją prognozę finansową The Batman. Sprawdziłem ile przy średniej cenie biletów z 2021 roku ($9,37) zarobiłby dzisiaj Batman Begins (5-dniowe otwarcie poprzedniego rebootu Batmana), Spider-Man: Homecoming (obecnie najbardziej dochodowy reboot filmu superhero), Suicide Squad (największe otwarcie filmu DC z premierą po BvS) oraz Man of Steel (ostatni reboot ikony DC). To nie jest idealny sposób na przełożenie tych otwarć, ale wyszły mi wyniki w przedziale od $106,5 mln (dla BB, który wychodził w czasach kiedy kino superhero cieszyło się o wiele mniejszą popularnością, nie było 3D, ScreenX, itp.) do $148,3 mln dla Supermana (z czwartkowymi pokazami przedpremierowymi włącznie). To pokrywa się z tym, jak idzie przedsprzedaż filmu, która sugeruje otwarcie na poziomie $110-150 milionów (bardzo pozytywne recenzje mogą ponieść film nawet wyżej). O wiele trudniej szacować otwarcie w reszcie świata. BvS bez Japonii (Battinson trafi do tamtejszych kin 11 marca) i Chin (data do ustalenia) zarobiło $197,5 mln, ale w przeciwieństwie do USA, w wielu krajach epidemia wciąż może mocniej ograniczać finansowy potencjał filmów. Myślę że 3/4 tej kwoty będzie wielkim sukcesem dla Nietoperza solo.

Wynik końcowy to na razie wróżenie z fusów, ale na korzyść Batmana działa brak konkurencji - na marzec poza nim zaplanowane są zaledwie 4 szersze premiery i żadna z nich nie wydaje się być bezpośrednią konkurencją. Pierwszym filmem, który powinien zbić Batmana ze szczytu weekendowego zestawienia będzie Morbius z premierą 1 kwietnia.

Juby


Crowridd


Jak Wam się podoba klimat?

Z trzech wydanych do tej pory mój numer 1.

jakura

Poki co kazdy kawalek mi sie podoba. Swietne.
Powiedzieli mi, że nie da się tego zrobić. Odpowiedziałem maniakalnym śmiechem.

Juby

Przesłucham w kinie. Jeszcze tylko 13 dni czekania. :)