Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

The Batman (2022) - ogólna dyskusja

Zaczęty przez Smoke, 17 Marzec 2017, 22:08:10

Juby

Cytat: Q w 17 Czerwiec  2021, 13:58:26Są jakieś inne wiadomości o problemach?
Na razie jedynie twitterowe plotki i to, co od swojego informatora przy herbatce usłyszy Grace.

Cytat: Funky w 17 Czerwiec  2021, 16:10:14Estetyka tego filmu jest tak wspaniała że nie wyobrażam sobie aby mieli coś zmieniać.
Spokojnie Funky, akurat ze stylistyką już nic nie zrobią. Nawet gdyby to miały być 3-miesięczne, obszerne dokrętki, jak przy Lidze Sprawiedliwości w 2017 roku, to film Snydera robi za przykład że pewnych elementów nie są w stanie zmienić. Tutaj bardziej wygląda to na jakieś krótkie dodatkowe zdjęcia kręcone cichaczem, jeśli naprawdę mają miejsce to nie wiemy nawet którzy z członków głównej obsady biorą w nich udział.

Q

Więcej info o dokrętkach. W lipcu ekipa ma udać się ponownie do Szkocji. Na planie mają być Robert Pattinson i Colin Farrell. Całość prac ma łącznie potrwać 3 tygodnie. Przypuszcza się, że głównie będą kręcić sceny akcji i z udziałem kaskaderów.

http://www.batcave.com.pl/2021/06/robert-pattinson-i-colin-farrell-wezma-udzial-w-dokretkach-do-the-batman-w-glasgow/
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

Czyli jednak. :( Trzy tygodnie dodatkowych zdjęć, w dodatku z głównymi gwiazdami filmu, to sporo i nie wróży Imho nic dobrego (do scen akcji / z udziałem kaskaderów nie ściągaliby Pattinsona i Farrella, poza tym tę samą ściemę próbowano już sprzedać przy dokrętkach do Suicide Squad). Znam genialne filmy, przy których coś poprawiano w post-produkcji, oby to był jeden z tych przypadków. Niemniej, już żałuję, że Warner z kolejnym projektem DC, nie pozwoli fanom zobaczyć oryginalnej wizji twórcy.

Q

Trzy tygodnie, ale ile w tym poświęcą na przygotowania planów, a ile będzie dni zdjęciowych. Będą pracować w plenerach a nie zamkniętym studio. Lepiej mieć na zbliżeniach aktorów na naturalnym tle a nie doklejonych z greenscreenu.

What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Leon Kennedy

Szczerze, to że będą dokrętki było wiadomo od razu jak weszli na plan pierwszego dnia. Dokrętki to standard i wątpię aby takie filmy jak np. Marvel miały je przykładowo tylko z jakimiś drugoplanowymi postaciami. Samo Warner myślę, że teraz wszystko bardzo analizuje na chłodno. Jestem pewien, że Reeves da nam swoją jak najbardziej zbliżoną wersję, a na ewentualne zmiany przystał. Nie ma co się martwić, zobaczycie.

Juby

Cytat: Leon Kennedy w 21 Czerwiec  2021, 12:06:54Szczerze, to że będą dokrętki było wiadomo od razu jak weszli na plan pierwszego dnia.
Bzdura. Nolan nigdy nie robi dokrętek do swoich filmów, James Gunn też niedawno się pochwalił że nie musiał nic zmieniać/poprawiać przy The Suicide Squad. W przypadku Bat-filmów chyba dopiero przy Lidze Snydera miały miejsce dokrętki.

Cytat: Leon Kennedy w 21 Czerwiec  2021, 12:06:54Samo Warner myślę, że teraz wszystko bardzo analizuje na chłodno. Jestem pewien, że Reeves da nam swoją jak najbardziej zbliżoną wersję, a na ewentualne zmiany przystał. Nie ma co się martwić, zobaczycie.
Równie dobrze możemy gdybać, że przystał, bo jest miękką fajką. Przypominam, że studio bardzo chciało zmiany zakończenia Se7en Davida Finchera, a film do dziś jest legendą i robi takie wrażenie, bo zarówno Fincher, jak i gwiazdy filmu powiedziały "Nie".

Cytat: Leon Kennedy w 21 Czerwiec  2021, 12:06:54Nie ma co się martwić, zobaczycie.
Ilość uwalonych przez Warnera filmów DC oraz pojawienie się info o dokrętkach na 2 tygodnie po plotkach o niezadowoleniu studia z filmu podpowiada mi coś innego.

Oczywiście chciałbym się mylić. Rogue One to dla mnie znakomity film, jedyny z Gwiezdnych wojen Disneya, który lubię i mam na półce, a przeszedł obszerne dokrętki, w dodatku z rąk innego reżysera. Nawet w T2 dokonano kilku zmian po pokazach testowych, bo Cameron nie był zadowolony z odbioru swojego filmu, a że nie było czasu na dokrętki, musiano sobie radzić montażem i dogranym voice-overem Lindy Hamilton. Jest trochę przypadków filmów, którym zmiany/poprawki na etapie post-produkcji pomogły, więc oby tak było w przypadku nowego Batmana.

Leon Kennedy

CytatBzdura. Nolan nigdy nie robi dokrętek do swoich filmów, James Gunn też niedawno się pochwalił że nie musiał nic zmieniać/poprawiać przy The Suicide Squad. W przypadku Bat-filmów chyba dopiero przy Lidze Snydera miały miejsce dokrętki.

Nolan to ewenement 😄 Gunn zaś robił chyba tylko to co chciał 😁 No i jednak z reguły mamy wszędzie te dokrętki. Liczę, że Reeves wie co robi i nie da sobie gówna wcisnąć. Rozmowa, rozmowa, rozmowa.

Juby

Cytat: Leon Kennedy w 21 Czerwiec  2021, 12:44:20Nolan to ewenement 😄 Gunn zaś robił chyba tylko to co chciał 😁
I Matta Reevesa też niektórzy reklamowali jako taki ewenement. I też miał mieć pełną wolność artystyczną przy tym projekcie. I może ma, ale najwyraźniej z jego filmem coś nie wyszło, skoro 4 miesiące po zakończeniu zdjęć wracają na dokrętki.

Leon Kennedy

No cóż jednemu coś się spodoba, drugiemu nie. Mam nadzieję, że Matt wie co robi i nikt mu nic nie wcisnął na siłę, tylko rzeczową rozmową i dojściem do konsensusu.

Mr.G

Juby, wyjdź. Po prostu przyjmijmy, że dokrętki to rzecz naturalna w wielkich produkcjach tych czasów, że zgubili fragment taśmy, albo okazało się że Pattinson spojrzał w kamerę... kilka razy. I tego się trzymajmy, ok? Nie życzę sobie żadnych ciemnych chmur nad tym projektem.

Leon Kennedy

Popieram Mr.G. Nic wielkiego się nie dzieje, a film będzie zajebisty 😁

Juby

#521
Panowie, trzymam kciuki, żebyście mieli rację. Ale wyjść nie wyjdę, musi być jakaś równowaga na forum. Skoro Leon jest wiecznym optymistą, któremu wszystko się zawsze podoba, ja od czasu do czasu dostarczę wam odrobinę pesymizmu i niezbyt przychylnego punktu widzenia. ;)

BTW, pierwotnie to dzisiaj - 25 czerwca 2021 - film miał trafić do kin na całym świecie. Pozostaje nam czekać jeszcze ponad 8 m-cy. :(

Leon Kennedy

Taki ze mnie optymista. Dziś w pn? Ciekawe.

LelekPL

Dokrętki mnie nie straszą, ale i tak oczekiwanie temperuję. Trailer był fantastyczny, ale to nie znaczy, że film taki będzie, a Matt Reeves na pewno nie jest pewniakiem, jeśi chodzi o dostarczenie świetnego filmu. Jest dobry, poprawny i liczę, że przynajmniej taki będzie film. Fantastyczny być nie musi. Takich atrakcji mam nadzieję dostarczy wspólne oglądanie ;)

Juby

Mam to samo. Dobrze, że trailer wyszedł tak wcześnie, bo po nim byłem nakręcony jak katarynka, a teraz - po 11 miesiącach - ochłonąłem i po prostu czekam, licząc na dobre kino z Batmanem w roli głównej. Tyle mi wystarczy.

Colin Farrell o rozmiarach swojej (najwyraźniej mocno drugoplanowej) roli.
https://twitter.com/Bat_Source/status/1415673070853890058

Cytat"I'm only in for five or six scenes so I can't wait to see the film because it won't be ruined by my presence," (...) "I'll get a little uncomfortable for the nine minutes I have, but the rest of it, I cannot wait to see how [Matt] brought this world to life."