Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman: Begins VS The Dark Knight VS The Dark Knight Rises

Zaczęty przez Altair, 28 Lipiec 2012, 20:57:57

Znaleziona ankieta bez pytania.

Batman: Begins
6 (20%)
The Dark Knight
14 (46.7%)
The Dark Knight Rises
10 (33.3%)

Głosów w sumie: 29

Altair

Pytanie chyba mówi samo za siebie... Jestem po seansie najnowszego Batmana i szczerze mówiąc film zrobił na mnie tak OGROMNE wrażenie, jestem zachwycony tyloma jego aspektami, że nie umiem tego zapisać w formie recenzji. Moja ocena? 10/10... Bezapelacyjnie.

Dla mnie wygląda to tak:

TDKR>TDK>BB. W końcu to Batman jest najważniejszy, podobnie jak w Początku.

rocklee

Batman Begins: 10/10
The Dark Knight: 9/10
The Dark Knight Rises: 6/10

jakura

BB --> TDK/TDKR
Być może po drugim seansie zmienię zdanie, ale wydaje mi się, że nastapi to dopiero po jakimś 10-15. Jesli po tylu obejrzeniach nadal będę do niego często wracał i nie bedzie mi się dłużył (za pierwszym razem 3h minęły błyskawicznie) to mogę podnieść ocenę.
Powiedzieli mi, że nie da się tego zrobić. Odpowiedziałem maniakalnym śmiechem.

Leon Kennedy

Nie wiem. Ciężko wybrać. Na ten moment po pierwszym oglądnięciu TDKR kolejność chyba wygląda tak: TDK, BB, TDKR. Jednak wyraźnie zaznaczam, że może to uleć zmianie, a wybór ciężki, bo cała trylogia bardzo dobra i równa.

CytatW końcu to Batman jest najważniejszy, podobnie jak w Początku.

Właśnie i dla tego na tą chwilę TDKR jest na końcu.

Rarian

Batman Begins: 9/10
The Dark Knight: 8+/10
The Dark Knight Rises: 10/10

Juby

Batman Begins jest zdecydowanie najlepszym filmem o Batmanie. Ma najlepsze akcje, najlepszego Batmana, najbardziej dopracowany scenariusz. TDK ma tyle samo lepszego od BB (fabu??, Jokera i Two-Face'a), co i gorszego (akcje, wi?cej dziur w scenariuszu), ale bardziej sobie ceni? aspekty którymi przewa?a pierwszy Batman Nolana. TDKR nie oferuje nam prawie nic nowego i odstaje od dwóch pierwszy epizodów tej trylogii. Wi?c wygl?da to tak:

BB > TDK >>> TDKR

Gieferg

Jednak TDK, drugie miejsce dla Beginsa. TDKR jest te? dobry, ale jednak czego? mu zabrak?o - za ma?o Batmana, za ma?o mrocznego klimatu, za du?o akcji w dzie?, za du?o rozwijania w?tków postaci, które mnie niespecjalnie interesowa?y i oczywi?cie to jak potraktowano Bane'a na ko?cu. Na TDK by?em w kinie dwa razy, wychodzi?em w pe?ni zachwycony i cho? po latach przesta? mi si? podoba? motyw z zako?czenia to jednak nadal ten film uwa?am za najlepszy cho? BB tylko minimalnie mu ust?puje.

CytatTDKR>TDK>BB. W ko?cu to Batman jest najwa?niejszy, podobnie jak w Pocz?tku.

Batmana jest w TDKR tyle co kot nap?aka?.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Rarian

Rozkład głosów: 5/5/5

Czy tylko ja uważam, że świadczy to o geniuszu Nolana :D? Stworzył coś dla każdego. Thx god, że Rises było tak znakomite, bo inaczej miałbym niedosyt, a tak najlepsze zostawił na sam koniec :).

Osse

TDK - zdecydowanie.
Za Jokera, za świetną fabułę, za Harveya i Rachel (chociaż chyba wolę w tej roli Katie Holmes) - a także Dwie Twarze i brak mesjanizmu a`la TDKR.
Dalej na równo BB i TDKR - może kiedyśtam mi się wykrystalizuje.

BTW: Porówynwanie tych trzech filmów jest cokolwiek - idiotyczne. BB i TDK są zupełnie różne, a TDKR to wdzięczna synteza dwóch poprzednich częśći.

Cytatwięcej dziur w scenariuszu)

Czyli?
(tak, jestem fanatykiem Heath`a i uważam, że 11 miejsce na FW to o wiele za nisko...  ;D)

EDIT:


CytatRozkład głosów: 5/5/5


Obecnie jest już prawidłowy - 6/10/5.  ;D

Altair

#9
Cytat: Osse w 18 Sierpień  2012, 22:30:48
TDK - zdecydowanie.
Za Jokera, za świetną fabułę, za Harveya i Rachel (chociaż chyba wolę w tej roli Katie Holmes) - a także Dwie Twarze i brak mesjanizmu a`la TDKR.
Dalej na równo BB i TDKR - może kiedyśtam mi się wykrystalizuje.

BTW: Porówynwanie tych trzech filmów jest cokolwiek - idiotyczne. BB i TDK są zupełnie różne, a TDKR to wdzięczna synteza dwóch poprzednich częśći.

Czyli?
(tak, jestem fanatykiem Heath`a i uważam, że 11 miejsce na FW to o wiele za nisko...  ;D)

EDIT:



Obecnie jest już prawidłowy - 6/10/5.  ;D

idiotyczne? Serio? A mi się wydawało, że 3 filmy spod ręki TEGO SAMEGO reżysera w TYM SAMYM uniwersum z TYMI SAMYMI aktorami i bohaterami można porównać... Shame on me. ;)

Funky

Ja zagłosowałem na "TDKR" za rewelacyjną fabułę, klimat znany z "Begins" i fantastycznego Bane`a którego się bałem gdy łamał komuś kark :P (najbardziej brutalny przeciwnik w uniwersum Nolana)

Osse

Cytatidiotyczne? Serio? A mi się wydawało, że 3 filmy spod ręki TEGO SAMEGO reżysera w TYM SAMYM uniwersum z TYMI SAMYMI aktorami i bohaterami można porównać... Shame on me.

Zupełnie serio. Żaden z tych filmów nie ma konstrukcji podobnej do drugiego.
No - trójka jak wspominałem to raczej synteza dwóch poprzednich ale...
Imho: równie dobrze można porównywać Jokera Nolana z Jackiem Napierem.

camel

Cytat: Osse w 19 Sierpień  2012, 03:33:50
Zupełnie serio. Żaden z tych filmów nie ma konstrukcji podobnej do drugiego.
No - trójka jak wspominałem to raczej synteza dwóch poprzednich ale...
Imho: równie dobrze można porównywać Jokera Nolana z Jackiem Napierem.
Filmy KONSTRUKCJE mają podobną. Praktycznie każdy film superbohaterski ma podobną. Wyłamał się delikatnie TDKR ale to przez dotkliwą porażkę Batmana. Generalnie konstrukcje są dość podobne, więc nie wymądrzaj się.

Głos poszedł na TDKR. Im dłużej od premiery, tym bardziej się utwierdzam w tym przekonaniu.

JaRo II

 Miejsce 1. Zdecydowanie "Mroczny Rycerz". Jest to bardzo dobry film, genialny scenariusz, ?wietnie rozpisani bohaterowie, wzorcowi przeciwnicy. Jeszcze ?aden film o Batmanie nie by? tak inteligentnie opowiedziany.
Ocena:   12 / 12.

Miejsce 2. "Mroczny Rycerz powstaje". Otrzymali?my film bardzo dobry, ale jednak czego? w nim zabrak?o (dog??bniej si? wypowiem, gdy si? zabior? do napisania recenzji). Cz??? druga mocno podnios?a poprzeczk?, której trzecia ods?ona, mimo usilnych stara? nie przeskoczy?a.
Ocena: 10 / 12.

Miejsce 3. "Batman: Pocz?tek". Za tym filmem po prostu nie przepadam. Dra?ni mnie muzyka (która w ogóle nie wpada w ucho), przeciwnicy (bardziej nijak nie da?o si? ich przedstawi?), sceny walk (tak nakr?cone chaotycznie, ?e nie wida? co si? dzieje na ekranie), sztywne i przesadnie powa?ne dialogi (m?dro?ci wyg?aszane przez Rhas al Ghula, czy ostatnie s?owa Thomasa do Bruce'a), ma?o ciekawy scenariusz, który maksymalnie je?dzi po przetartych schematach (ucze? kontra swój nauczyciel- w ilu filmach ju? to widzieli?my?).
Ocena: 6 / 12.

Ogólnie trylogia Nolana to bardzo dobre kino. Czepiam si? cz??ci pierwszej, gdy? dra?ni mnie ten film, ale ju? kontynuacje to prawdziwe dwie pere?ki- kino z wy?szej pó?ki.
Na początku duże Jot, a pomiędzy małym 'a' i 'o' znak Robina rozświetla to = JaRo