Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Pytania o komiksowe uniwersum Batmana

Zaczęty przez Q, 19 Styczeń 2008, 23:13:12

kelen

Bruce jest Bamtanem w Detective Comics do 850 numeru, potem go nie ma, potem jest Whatever Happened to the Caped Crusader, potem jest Batwoman, potem jest Dick jako Batman, potem (chyba) elseworld z Brucem w orli Batmana, a potem znowu Dick jako Batman.
O to chodziło?

Leon Kennedy

Ale Diniego po 850 numerze już nie ma stołku scenarzysty.
Posted on: 11 Luty  2011, 15:56:40

 Poprawka jeszcze w 852 i koniec w DC.

SpiritCrusher12

Wielkie dzięki za pomoc, dokładnie to chciałem wiedzieć!
Do następnego razu!

EricDraven

Z góry uprzedz? co czyta?em: arkham asylum, year one, joker, cz?owiek który si? ?mia?, zabójczy ?art, deathbloow, mroczny rycerz mrocznego miasta, knighfall, knightquest, knightend, opowie?ci szale?ców, zmesta bane'a, powrót mrocznego rycerza, venom.
Chcia?bym przeczyta? co? zwi?zanego z arkham asylum, albo jakiekolwiek historie, lub co? zwi?zanego z justice league, albo z pojedynczymi postaciami jak flash, green lantern czy superman, sorry za takie wymagania, ale co by?cie polecili xD
Call mi geek.

(A)nonim

#304
"Batman: The Last Arkham", "Arkham Asylum: Living Hell", "Battle for the Cowl: Arkham Asylum" i "Arkham Reborn".

Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

EricDraven

A coś z justice league, bo mroczny toperz i irytujący flash czy np coś z esem lub green lanternem.
Call mi geek.

Leon Kennedy

Jeżeli idzie o Ligę to z aktualnych serii polecam Justice League: Generation Lost.

EricDraven

A wiecie może czy są gdzieś po polsku komiksy bądź przetłumaczone przez jakieś strony cfc?  bo wszędzie są dostępne tylko po angielsku, a z tym u mnie słabo ;/
Call mi geek.

kelen

Mogę się mylić, ale jedyny komiks związany z JL u nas wydany to to: http://www.batcave.stopklatka.pl/index2.php?id=komiks/pol/jla

Leon Kennedy

Jeśli nie czytałeś, to polecam EricDraven, co prawda komiks wybitny nie jest, ale ma niezły Morrisonowy klimat, zarąbistego Owlmana i fajny zgorzkniały świat.

(A)nonim

Również polecam, całkiem niezły komiks.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

SpiritCrusher12

Obiecałem Wam, że koniec z moimi natrętnymi pytaniami, ale mam jeszcze jedno małe pytanko ( wybaczcie ;) ):

Jak prezentuje się seria Black & White? Jakiego batmana w niej znajdę i czy te krótkie opowiadania naprawdę są warte uwagi?

Roy_v_beck

Tak. Jest naprawdę dobra. Trzeba przeczytać. W każdym stylu Batmana w niej się znajdzie. Jeśli chodzi ci, kto jest pod maską, to po prostu zobacz na rok wydania.
To antologia, więc ma lepsze i gorsze momenty, ale to i tak pozycja obowiązkowa.

(A)nonim

Dobra seria, jest tam m.in. genialne "Lesson".
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Man-Bat

Mam pewną prośbę czy mógłby mi ktoś napisać chronologie wszystkich komiksów jakie powstały z Batmanem a po drugie czy wie ktoś gdzie mogę znaleźć te wszystkie komiksy ( jak coś to proszę na PW)
Nie to, kim jestem w środku  ale to co robię określa mnie