Fotki i filmiki z TDKR - oficjalne materiały i nowości

Zaczęty przez kelen, 03 Sierpień 2011, 11:43:36

jakura

Tytuł daje nadzieje na optymistyczne zakończenie, ale nie można wykluczyć jego metaforycznego znaczenia, jak np. oczyszczenia dobrego imienia Batmana itp. Do spojleró nie zaglądam, więc nie odniosę się do całości posta.
Powiedzieli mi, że nie da się tego zrobić. Odpowiedziałem maniakalnym śmiechem.

camel

Metaforyczne znaczenie odpada-> to ameryka?ski film, oni by tego nie zrozumieli. ;D ?mier? gacka jest tak samo mniej wi?cej prawdopodobna jak pojawienie si? Jokera, Batman pobije Bane'a i b?dzie Rises. Chyba ?e zginie z Bane'm co by by?o naprawd? ciekawym rozwi?zaniem.

darkside

Batman nie zginie, jestem o tym przekonany. Takie wydarzenie mogłoby zostać źle odebrane przez amerykanów, zwłaszcza to pokolenie hamburgerów, które właściwie jest trzonem kultury masowej. Żadne metaforyczne ani przesadnie smutne zakończenie nie wchodzi tu raczej w grę, dopóki jest to film akcji o amerykańskim bohaterze komiksowym.
I'm Vengeance... I'm the Night... I am Batman!

kelen

Ju? przesadzacie z tym stereotypem ameryka?skiego widza. Wsz?dzie si? tacy znajd?, co nie zrozumiej? czego? w filmie. W Polsce to ca?y czas na forach widz? (szczególnie na filmwebie), ?e ludzie nie zrozumieli tego kim tak na prawd? by? Ra's Al Ghul w Batman Begins.

Patryk02099x

Dokładnie, a patrząc na anglojęzyczne i polskie fora to te pierwsze mają często 100 razy wyższy poziom komentarzy(mówię ogólnie, bo na Batcave jest akurat OK), a mimo wszystko zakładam, że więcej tam Amerykanów i Anglików niż osób spoza tych państw(w końcu teraz każdy ma fora w swoim języku)...

camel

cytuj?c klasyka "idioci zawsze wygrywaj? maj? przewage liczebn?". To ?e kto? nie za?apa? kim by? Ra's ?wiadczy o s?abym ??czeniu faktów bo jasno jest w BB wy?o?one kto nim by?.
CytatDok?adnie, a patrz?c na angloj?zyczne i polskie fora to te pierwsze maj? cz?sto 100 razy wy?szy poziom komentarzy(mówi? ogólnie, bo na Batcave jest akurat OK)
Po pierwsze nie uogólniaj bo prowadzi to do fa?szywych wniosków, po drugie na forach stricte tematycznych jak np. BatCave w PL z racji ilo?ci u?ytkowników j?zyka polskiego, jest stosunkowo ma?o osób, wi?c nie ma co si? dziwi? ?e mo?na znale?? tam komentarze które "maj? 100 razy wy?szy poziom". Wracaj?c i ko?cz?c temat- mo?na si? oszukiwa? ,a sko?czy si? i tak jak z ?odziami na koniec TDK.

kelen



Dlaczego...dlaczego... czy oni sobie nagle przypomnieli, że mieli dać plakat i obudzili grafika 10 minut przed terminem?

Charism


jakura

Nie jest tragiczny, ale bez szału. Biorąc pod uwagę ilość plakatów do BB i TDK to jest duże prawdopodobieństwo, że czeka nas teraz zalew.
Powiedzieli mi, że nie da się tego zrobić. Odpowiedziałem maniakalnym śmiechem.

darkside

Widać że robiony na ostatnią chwilę, jednak nie wygląda tragicznie. Fakt, może to trochę demotywujące, że coś podobnego zrobiłby pierwszy lepszy fan w gimpie, ale całość wcale nie wygląda aż tak źle żeby tak to przeżywać. Jest wierny kontekstowi filmu, jest Batman (a nie sam znak nietoperza jak przewidywałem) więc jestem spokojny. Zwłaszcza że teraz pewnie wyjdzie dużo nowych plakatów.
I'm Vengeance... I'm the Night... I am Batman!

Juby

O matko boska. Gdzie jest Mierzwiak i jego fan arty kiedy s? potrzebne? Czego? tak tragicznego si? nigdy nie spodziewa?em. Zwyk?a fotka kiepsko wklejona na pierwszy teaser poster lekko zmodyfikowany i pokolorowany na pomara?czowy odcie?. Czy?by ?a?osna kampania reklamowa TDKR osi?gn??a dno dna? ::)

Tak jak napisa? kelen - chyba odpowiedzialni za to ludzie przypomnieli sobie: "Ej, nie mieli?my przypadkiem pod koniec kwietnia opublikowa? plakatu?" i zrobili toto w 5 minut. Pierwsza my?l na widok tego czego? to "Katastrofa". I pomy?le?, ?e do BB i TDK stworzono takie kapitalne postery, ?eby na koniec trylogii nas zdo?owa?. Sam bym chyba zrobi? lepszy poster! :P

Post Merge: 22 Maj  2012, 10:06:31

To najlepiej obrazuje jak postarano si? przy tym plakacie:


A podobno najgorsze postery z tegorocznych wakacyjnych filmów mia?o mie? The Avengers. :'(

jakura

Ej, a może o to właśnie chodzi! Najlepsza reklama to taka, po której ludzie duzo gadają o produkcie, która podgrzewa atmosferę, więc być może to jest cel:) Tysiace komentarzy, dyskusje, gorączkowanie i koniunktura się nakręca;) Ale i tak wierzę, że ostateczny plakat dopiero przed nami.

Post Merge: 22 Maj  2012, 10:40:26

A tak swoją drogą, może jest logika w tym plakacie? Zgodnie z koncepcja którą zaprezentował Juby, każdy element pochodzi z innej części trylogii. Mamy więc symbol i wiezowce z TDKR, batmana z TDK, a całość podlaną sosem w kolorach BB. Może chodzi o spięcie wszystkich części i pokazanie, że koniec jest jednocześnie początkiem? <filozof mode off>
Powiedzieli mi, że nie da się tego zrobić. Odpowiedziałem maniakalnym śmiechem.

Juby

Wiesz filozofowanie zostawmy innym. Jaki by nie był cel robienia tego plakatu to nie zmieni faktu, że robiąc kupę mógłbym się jej dłużej przyglądać niż temu czemuś. >:(

TDKR ma rekordowo mało opublikowanych fotek, ale żeby na oficjalnym plakacie korzystać z fotki innego filmu (i to nie z fotki z sesji zdjęciowej, tylko ze zwykłej fotki z planu)? I to jeszcze wkleić ją na tło, które jest kopią wcześniejszego plakatu? I żeby to jeszcze tak sztucznie i brzydko ubarwić? A efekt końcowy był czymś, co zwykły fan na swoim komputerze może zrobić w kilka minut? IMO jest to jeden z najgorszych plakatów (a może i najgorszy) ever made!

jakura

No jest to jeden ze słabszych Batmanowych plakatów, ale mimo wszystko aż tak bym mu nie cisnął. A już na pewno nie chciałbym się dłużej przyglądać Twojej kupie:P
Powiedzieli mi, że nie da się tego zrobić. Odpowiedziałem maniakalnym śmiechem.

Juby

Jeden ze słabszych? Wskaż mi słabszy. :P

Przecież to tyko wklejenie fotki z filmu sprzed 4 lat na teaser poster sprzed 10 miesięcy. Ludzie odpowiedzialni za reklamę filmu kazali nam wyjątkowo długo czekać na nowy plakat, który wygląda jak coś co każdy fan posiadający photoshopa mógł zrobić już w zeszłe wakacje. Dlatego nie będę szczędził słów w obsmarowywaniu tego... czegoś.