Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

TAS/TNBA

Zaczęty przez Hunter, 02 Luty 2008, 11:53:54

LelekPL

Czy ktoś poza mną jeszcze nie odpalił ani jednego odcinka?

Leon Kennedy

Ja to nawet nie mam HBO Max  ;D 

Crowridd

Też nie. Ale pewnie zdążę przed usunięciem  ;)

Juby

#498
Jak oglądałem to było gadanie, żeby poczekać na HBO, bo będzie można dyskutować na świeżo... Teraz serial jest dostępny dla wszystkich, a nikt nie ogląda ::) Dobrze, że nie czekałem.

Już 20 marca kolejne 20 odcinków trafi na HBO. W kwietniu pewnie TNBA.


newtime

#499
Okej Juby mnie zmotywował ;) Kończę właśnie 1 sezon, dodam jednak że oglądanie według emisji w telewizji odcinków jak na platformie jest mniej sensowe niż według listy  produkcyjnej która też nie jest idealna ale zapewnia lepszą ciągłość wiec polecam oglądać według tej drugiej. Ostatni raz cały serial jakoś 2014 roku i muszę powiedzieć ze teraz bawiłem się lepiej niz kiedykolwiek wcześniej.

To jest mój ulubiony batman, bo jest tutaj wszystko co definuje tą postać, kiedy serial musi jest poważny i mroczny, kiedy nie musi jest campowy,i dotyka mase ciekawych wątków i problemów które nawet dziśc 2023 roku sa bardzo aktualne ale tez humoru tutaj nie brakuje. Klimat Noir i unikalności Gotham robią klimat, oryginalna ścieżka dziwerowa jest do nie podrobienia i gdzieść tam egoistycznie sie ciesze ze nie ma duubingu, bo być może więcej młodych osób właśnie ją pozna jako pierwszą.( tłumaczenie jest takie sobie w sensie jest dosłowne, brakuje troche kreatywności) To jest mój ulubiony Brusce Wayne  który mimio swojego mroku wciąż jest bardzo ciepłym człowiekiem, potrafi zażartować i nie jest dupkiem dla Alfreda czy Dicka, oglądając go ciężko mi uwieżyć ze to jest ten sam batman co JL czy Beyond, reszta postaci również świetnie oddana.

Co do wad, to oczwyiśćie są odcinki lepsze i gorsze oraz dużo srednich ale skłamał bym gdyby powiedział ze jakis mnie męczył. Na pewno animacja trąci myszka i dla nowego pokolenia może to być problem, swoja dorgą porównujac do innych kreskówek np takiego marvela z tego czasu, to batman jako jedyny wciaż nadaje sie do oglądania, Iron mana, Hulki czy nawet Spider man bardzo mocno się zestarzały :)

Juby

Według mnie oglądanie zgodnie z datą produkcji bywa równie niefortunne, co zgodnie z datą emisji. Np. Święta z Jokerem to już drugi odcinek, a przecież Dick / Robin wprowadzony jest jako student out-of-Gotham w późniejszym odcinku ze Strachem na wróble, a jego obecność w gwiazdkowym odcinku strasznie nie pasuje do sąsiadujących bodajże kilkunastu odcinków, w których Batmana działa solo. Wersja telewizyjna krytykowana jest za rozbicie dwuczęściowych odcinków - okej, w większości przypadków to był błąd i lepiej oglądać je jeden po drugim, ale np. Taki Two-Face spokojnie można oglądać z dłuższą przerwą, bo fabuł obu epizodów dzieli pół roku. Wystarczy, że "Part II" odpalimy przed kolejnym odcinkiem z udziałem Dwóch Twarzy i nie powinno to wprowadzać żadnego zamieszania. Ja przy ewentualnej powtórce, którą może za X lat zrobię będę się kierował kolejnością, którą sam uznam za najlepszą, a dwie oficjalne uważam za równie dobre.

newtime

Akurat wersja telewizjna na hbo łączy 2 cześciowe odcinki razem nie sa pomieszane

No właśnie święta z joker podobnie jak odcinek świąteczny z Tnba pasuje lepiej kiedy się go wrzuci do środka ale poza nim lista produkcyjna jest bardziej sensowa, bo np taki Tyger, Tyger ma sens jedynie po odcinku Cat Scratch Fever tak samo Heart of Steel powinien być przed I Am the Night, ponieważ ten pierwszy wprowadza nam Barbare do serialu a ten 2 zachowuje sie jakbyśmy juz wiedzieli kim ona jest podobnie The Last Laugh lepiej się sprawdza jako wprowadzenie Jokera niż Joker Favor gdzie jest juz w duecie z Harley Quinn , wiec skłaniam się co do listy produkcyjnej gdzie jedynie wyrzucamy świąteczny odcinek do środka no ale oczywiście nie jest to jakoś  super ważne.

Funky

Cytat: LelekPL w 11 Marzec  2023, 11:05:37Czy ktoś poza mną jeszcze nie odpalił ani jednego odcinka?

Widziałem pierwszą część "Red Claw" i nie mam ochoty na więcej, myślę że wyrosłem z kreskówek (nawet tak dobrych jak TAS) i jeśli powrócę do animowanego Batmana to tylko do wybranych odcinków.

Juby

Już w przyszłą środę na HBO max zadebiutuje ostatni sezon (TNBA). Szkoda, że wciąż bez polskiego audio, ale przynajmniej będziemy mięli dostępną całość.

Q

Mamy odcinki podwójne, czy wprowadzające konkretne postacie, ale ogólnie rzecz mówiąc spokojnie można oglądać w dowolnej kolejności. Dzięki temu zawsze można coś odpowiedniego znaleźć, od klasycznych łotrów po historie z gangsterami, oszustami, czy wilkołakami.

Po latach "TAS" cały czas dobrze się ogląda. Różnorodne historie, Batman działający w zależności od okoliczności, raz pod przykrywką raz jako Wayne, każdy odcinek oferuje coś nowego i inne spojrzenie tytułowego bohatera, y a muzyka cały czas stanowi esencje Batmana.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Crowridd

Po latach tę animację nadal świetnie się ogląda - ścieżka dźwiękowa robi większość roboty. Jestem na 18. odcinku. Jak na razie odcinki z Big Bad Harv najbardziej klimatyczne.

Po_prostu_smyk

Potwierdzam. Ogląda się świetnie, nie czuć upływu lat. Scenariuszowo oraz audiowizualnie stoi na wysokim poziomie.

newtime

Czekam strasznie na 4 sezon, bo z niego prawie nic nie pamiętam poza zmianą szarty graficznej która mi się nie podobała. Fajnie gdy Beyond kiedyś zawitał w Hbo, chociaż patrząc na zmiany jakie czekają platformę, to nie wiem czy tam wgl będzie miejsce na animacje. Swoja drogą pamięta ktos czy wszystkie 3 sezony beyond były emitowane w Polsce? Wszystkie stare nagrania jakie można znaleźć w sieci kończą sie połowie 2 a, to oznacza ze prawdopodobnie nigdy nie widziałem go w całości 

Juby

Batman Beyond musiał być u nas wyświetlony w całości, bo w sieci jest spis wszystkich odcinków ze spolszczonymi tytułami. Pytanie tylko, czy całość leciała z dubbingiem na CN, czy na Polsacie z lektorem pt. Batman - 20 lat później.

Z TNBA najbardziej (i zaraz najmniej) utkwił mi w pamięci odcinek Over the Edge, którego widziałem jeszcze w czasach emisji na Polsacie. Przez lata pamiętałem opening, w którym policja zrobiła najazd na jaskinię Batmana i to, że Gacek miał w tym odcinku dziwnie jasny, niebieskawy kolor kostiumu, zamiast typowo ciemnoszarego. Powtarzając rozwaliło mnie jednak to, że wrogiem tutaj był Scarecrow. Czemu? Bo gdy w 2005 roku czytałem w gazetach o zbliżającej się premierze piątego kinowego filmu o Batmanie i widziałem fotki faceta z workiem na głowie, sądziłem że to jakiś uprowadzony przez złoli facet, a o postaci Stracha na wróble nie miałem pojęcia, w ogóle go nie pamiętałem. Z łotrów Batmana znałem tylko tych z filmów i kilku komiksów, które posiadałem (Joker, Catwoman, Pingwin, Dwie-Twarze, Zagadka, Mr. Freeze, Trujący bluszcz, Harley Quinn, Brzuchomówca, Kadaver, Szczurołap, Rupert Thorne), a z kreskówek poza powyższymi zapamiętałem tylko Szalonego Kapelusznika. O Strachu, Rasie i Falcone poczytałem dopiero jak znalazłem BatCave, półtora roku po Batman Begins. Poza tym, na pewno z czasów Polsatu pamiętałem Beware the Creeper i Legends of the Dark Knight, z którego najbardziej utkwił mi w pamięci dziwny segment o gangu mutantów i z Batmobliem-czołgiem. O tym, że było to insporowane jakimś komiksem dowiedziałem się wiele lat później ;D

Q

Przy "Beyond" są podwójne polskie wersje tytułów, więc jest wersja z dubbingiem oraz z lektorem.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)