Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Ostatnio ogladalem...

Zaczęty przez Leon Kennedy, 26 Marzec 2008, 15:09:07

Hydro

OSZUKAĆ PRZENACZENIE - świetny thriler. Napiecie dosłownie już na samej czołówce. Scenariusz jest wyśmienity, przynudza czasami tylko trochę. Sczególnie podoba mi się, ze w tym filmie wrogiem nie jest jakiś psychopata czy coś takiego, tlyko sama ŚMIERĆ. Również pewne sceny sppowodowały małą sensację w żołądku... Plusem jest jeszcze odkrycie kolejności umierania tych osób, które przeżyły i ich sceny śmeirci, które są aż banalne, jednak robią wrażenie (przykład? gościu włącza radio, z kontaktu leca pojedyncze iskry, z kibla wylewa się woda. Kazdy już przeczuwa że umrze w wyniku spiecia... a tutaj? facet poslizguje się na wodzie wprost do wanny, a na jego szyi zaczyna owijać się sznurek z czymś ciężkim na końcu ;)) Film polecam go obejrzeć o godz. 23 z groszami ;) 9/10, naprawdę niezłe kino.
It's a funny world we live in.

Mr.G

Tak, część pierwsza jeszcze trzyma poziom chyba ze względu na dość ciekawych bohaterów, ale kontynuacje to całkowita porażka i zmarnowany czas widza.
Na siłę wprowadzana brutalność scen, a do tego od początku filmu i tak wiadomo jakie jest zakończenie ;)

Hydro

Aha, i zapomniałem jeszcze gdy chłopak siedzi w pokoju, nagle na parapecie ląduje sowa i na jego kolanie szybko pojawia się kartka z napisem "...Tod..." :)
It's a funny world we live in.

van hellsing

Mnie podobała się cała trylogia i żadnej nie uważam za straty czasu.

W 2009 ma wyjść czwórka, wszystko zacznie się na torze wyścigowym.
When where you run, when where you hide, I'll see that place through from your eyes
Who will survive, let's get in on and find it out

Hydro

Prosta fabuła (jak dla mnie tak będzie w 60 % - grupa przyjacioł bierze udział w mini-wyścigu, jakiś koleś dostaje wizji że zaraz będzie The Big Bum, i ratuje swoich kumpli przed śmiercią, a potem sama "Smierć" chce wszystkich dopasć poprzez coraz to obrzydliwsze zgony, a główny bohater przezyje :P
It's a funny world we live in.

Leon Kennedy

Przecież to oczywiste ;). Następna część nastawiona tylko i wyłącznie na przewidywalne zabijanie... Tak samo jak w trójce. Daremny film. Za to dwie poprzednie części miały fajne postacie i to co najważniejsze... wciągały już od pierwszych minutach filmu :).

van hellsing

Efekt Motyla
Cudowny film, bardzo miło mi się go oglądało. Jednym z plusów są podróże w czasie i pokazywanie wielu scen z dzieciństwa bohaterów. Momentami było nawet zabawnie. Ale najlepsze było POŚWIĘCENIE na które Evan się zdobył tuż przy końcówce. Niewielu by pomyślało by tak to zakończyć. Ostatnie 20 minut było genialne. U mnie w klasie powinno się ten film zadać jako obowiązkową lekturę.  :D Obecnie trwają prace nad trzecią częścią - po obejrzeniu dwójki nie wiem, czy to najlepszy pomysł, ale zobaczymy co światy przyniesie. Część pierwsza była fantastyczna i gorąco polecam dla tych co nie obejrzeli
8-9/10
When where you run, when where you hide, I'll see that place through from your eyes
Who will survive, let's get in on and find it out

Leon Kennedy

American Psycho jest to ekranizacja kontrowersyjnej powieści Breta Eastona Ellisa w reżyserii Mary Marron. Christian Bale wcielił się tutaj w maklera z Wall Street, który z nudy, z nadmiaru czasu... a może z innych pobudek, zaczął bawić się w zabijanie ludzi. Film jest bardzo, ale to bardzo wciągający (widziałem go z osiem razy), a rola Christiana bardzo przekonująca. Moim zdaniem jest to jego jedna z najlepszych kreacji. Polecam.

PS:Ponoć po oglądnięciu tego filmu przez Nolana... nasuneła się myśl, aby Batmana zagrał Bale.

Prestiż. Już od pierwszych minut byłem przekonany, że nie będzie to stracony czas. Film zaczyna się od śmierci... Następnie mamy rozprawę, a potem zabawę z czasem - gdzie filmik jest przedstawiany za pośrednictwem retrospekcji... Wewnątrz retrospekcji. Ogółem, całość jest ukazana w bardzo interesujący sposób. Główni aktorzy spisali się na medal: Jackman i Bale (zwłaszca ten drugi... który w każdym filmie jest rewelacyjny ). Również Nolan jako reżyser wypadł bardzo dobrze, mam wrażenie, że ten facet z każdym nowym filmem staje się coraz lepszy .


Ocelot

Polecam książke American Psycho, jest jeszcze lepsza of filmu, rozbudowuje wiele wątków i świetnie się czyta. Ciekawe jest, że mimo tak antyfeministycznej i odrażającej treści film wyreżyserowała kobieta.
Here...we...go!

vincent

Harsh Times.
Opowieśc o żołnierzu, który wrócił z wojny w Iraku i szuka pracy w policji.
Film wciąga jak odkurzacz, wspaniała kreacja Christiana Bale'a. Od tego filmu nie sposób się oderwac. Zabawny, tragiczny, prawdziwy. Powoduje przyspieszone bicie serca.
Polecam gorąco!

Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

van hellsing

Cytat: Leon Kennedy w 09 Październik  2008, 13:35:25


Prestiż. Już od pierwszych minut byłem przekonany, że nie będzie to stracony czas. Film zaczyna się od śmierci... Następnie mamy rozprawę, a potem zabawę z czasem - gdzie filmik jest przedstawiany za pośrednictwem retrospekcji... Wewnątrz retrospekcji. Ogółem, całość jest ukazana w bardzo interesujący sposób. Główni aktorzy spisali się na medal: Jackman i Bale


Twoją recenzję opiszę jednym słowem:
oooooooo tak.
When where you run, when where you hide, I'll see that place through from your eyes
Who will survive, let's get in on and find it out

Hydro

Kilka filmów ostatnio obejrzałem, a dlatego, ze (o dziwo) chce mi się spać, zapodaje tylko oceny:

Zielona Mila - 10/10!
Ojciech Chrzestny - 10/10
Ojciec Chrzestny II - 9/10
Tajne przez poufne - 5/10
Star Wars: The Clone Wars - 5/10
Dzień Niepodległości - 7/10
Wyprawa na Księżyc 3D (wersja cyfrowa) - 6/10
Zakochany Anioł - 7,5/10
Diamonds Are Forever 007 - 6/10
7 Samurajów - 8/10
Oszukać Przeznaczenie 2 - 8/10

I to by było na tyle. The End. :P
It's a funny world we live in.

Altair

Cytat: Hydro w 04 Listopad  2008, 21:53:04


Zielona Mila - 10/10!


Cytat: van hellsing w 07 Październik  2008, 21:45:08
Efekt Motyla
Cudowny film, bardzo miło mi się go oglądało. Jednym z plusów są podróże w czasie i pokazywanie wielu scen z dzieciństwa bohaterów. Momentami było nawet zabawnie. Ale najlepsze było POŚWIĘCENIE na które Evan się zdobył tuż przy końcówce. Niewielu by pomyślało by tak to zakończyć. Ostatnie 20 minut było genialne. U mnie w klasie powinno się ten film zadać jako obowiązkową lekturę.  :D Obecnie trwają prace nad trzecią częścią - po obejrzeniu dwójki nie wiem, czy to najlepszy pomysł, ale zobaczymy co światy przyniesie. Część pierwsza była fantastyczna i gorąco polecam dla tych co nie obejrzeli
8-9/10

Dodaje Mrocznego Rycerza i kapitalną ,,Ósmą mile" z Eminemem i macie moje ulubione filmy, które ostatnio oglądnąłem.No i HSM3 :P ....................................................... Nienawidzę!  ;D 

Mihcim

Ja ostatnio ogladalem
tropic Thunder-zeszlej nocy
Saw V - Bez komentarza
Negocjator- z Samuelem L. Jacksonem swietny film polecam

Leon Kennedy

The Plague... Nie wiem jak film ma się do książki, ale jest to produkcja, która trzyma się mojej ulubionej treści jeśli idzie o horrory. Jestem Legendą, 28 dni i Miesięcy pózniej, Noc żywych trupów, Świt żywych trupów, REC, Resident Evil i kilka innych tytułów do których mogę wracać z chęcią dołączał właśnie tą produkcję! Film z bardzo dobrze budowanym klimatem, interesującym scenariuszem, momentami całkiem mocnymi scenami i przyzwoitą grą aktorską zapełnia cały czas trwania w stanie dzięki, któremu nie można oderwać oczu od ekranu. Słyszałem, że książka ma inne zakończenie, ale te tutaj przedstawione również było całkiem interesujące. Rozczarował mnie trochę motyw z duszą... Takie proste się w końcu to wydało, ale co tam może się trochę czepiam. Na plus również fakt, że mało rzeczy zostało tam wyjaśnionych... kto - lub co - stoi za tą straszliwą morderczą zarazą? Polecam gorąco.

PS: Bardzo pozytywnie zaskoczył mnie koleś z Jeziora Marzeń.

PS: Mihcim wysil się trochę bardziej...