Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Catwoman

Zaczęty przez Anarky, 24 Maj 2010, 17:36:05

Anarky

Selina Kyle czyli Catwoman wyrafinowana włamywaczka i złodziejka, przy tym samotniczka od której emanuje wręcz tajemniczość i sexapil. Postać która nie tylko potrafi flirtować i prowadzić dziwną grę uczuć choćby z Batmanem, ale która potrafi też pokazać pazurki. Niektórzy za pewne kojarzą postać głównie z filmu Batman Returns, z animowanego TAS i TNBA (tu akurat mniej mi się podobała). Catwoman pojawiała się też w komiksach i to nie tylko tych z Batmanem, doczekała się swojej serii. Osobiście najmilej wspominam Volume 1 i Volume 2, zwłaszcza w tym drugim jest na czym oko zawiesić ;D. Jeśli ktoś czytał jakiś komiks / serie z Catwoman to zapraszam do dyskusji, temat dedykuje wszystkim kobietom na forum !(Mel)!

Mój ulubiony wygląd Catwoman


Ja wam pokażę!

(A)nonim

Z Kicią mam problem, bo z jednej strony to moja ulubiona postać żeńska jeżeli o Batmana chodzi, z drugiej jej post-kryzysowe przedstawianie wychodzi jak dla mnie zazwyczaj słabo. Miller w Year One miał świetny pomysł, nawet pomimo tego że znowu jak to on uwielbia użył motywu prostytutki, ale potem oczywiście trzeba jej było dać tragiczną przeszłość, jakieś badziewne motywacje, mieszanie z Falcone itd., czyli zwyczajną superbohaterską nudę. Jej regularne serie raczej były słabe, przynajmniej patrząc na te kilka numerów które przeczytałem, do tego grzech niewybaczalny, zabiła Black Maska! No a obecnie to Dini sobie całkiem nieźle z nią radzi. Ja z ciekawości chciałbym zobaczyć co zrobiłby z nią Morrison.

A jako że temat wizualny to oprócz obecnego stroju bardzo podobał mi się ten:


No i rysunek Jima Lee z All Star to to co tygrysy i inne koty lubią najbardziej


Cytattemat dedykuje wszystkim kobietom na forum !(Mel)!
O dziwo są i to nawet w liczbie mnogiej nawet. ;D
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Mel

Osobi?cie, to wol? pogaw?dzi? o m?skiej cz??ci gothamskiego podziemia, Anarky ;D Ale skoro ju? ten temat jest, to nie ?atwo jest go zignorowa? ze wzgl?du na tak? ikon? jak? jest nasza Kotka.  Fajnie, ?e (A)nonim ju? przytoczy? dwa moje ulubione kostiumy i dorzuc? jeszcze wersj? Burtona, która szczególnie mi przypad?a do gustu â€" efekt najprawdziwszego dachowca betonowej d?ungli w ba?niowej oprawie. Trudno jest mi tak jednoznacznie oceni? czy ma w sobie ten seksapil, ale mo?e u?atwi to spraw? jak powiem, ?e jest moim prawie-idea?em kobieco?ci i mo?e nawet wzorem na?ladowania, co mi kompletnie nie wychodzi (czyt. rudy damski geek desperacko próbuje by? sexy).

Cytat!(Mel)!
Ciep?o mi si? zrobi?o w serduchu, te uczucie bycia kim? wyj?tkowym...

CytatO dziwo s? i to nawet w liczbie mnogiej nawet
Ale ty to spieprzy?e?...



Anarky

Cytat: (A)nonim w 24 Maj  2010, 18:24:03
A jako że temat wizualny to oprócz obecnego stroju bardzo podobał mi się ten:

Akurat ten mi się nie podobał, ze względu na to ze wdzięki i to co mogła pokazać Catwoman nie było aż tak uwypuklone właśnie i podkreślone ;D. Jednak to może dlatego że to jest jej dość stary strój, a i komiksy w czasach których go nosiła miały inną oprawę graficzną. Natomiast ten drugi autorstwa Jima Lee jak najbardziej tak...

Ja się ogólnie zgadzam z tobą że z Catwoman jest ogólny problem, może to wynikać głównie z tego że nie raz ciężko stwierdzić jednoznacznie czy jest postać pozytywna czy negatywna. Nie określił bym ją jednak mianem bohatera czy przestępcy, a raczej mianem antybohatera. Co do tego że zabiła zabiła Black Mask, Batmanowi Roman Sionis się za często wymykał z rąk. Więc wyeliminował go i to dosłownie kto inny i słusznie bo mu się należało. Poza tym Black Mask przeliczył się jeśli chodzi o Catwoman, kobieta zmienną jest podobno...

Cytat: Mel w 24 Maj  2010, 18:47:01
Osobiście, to wolę pogawędzić o męskiej części gothamskiego podziemia

To zrozumiałe  ;)
Ja wam pokażę!

(A)nonim

Do usług Mel. ;)
Cytat
Akurat ten mi się nie podobał, ze względu na to ze wdzięki i to co mogła pokazać Catwoman nie było aż tak uwypuklone właśnie i podkreślone
Ale za to rozcięcie sukni dużo dawało.
CytatNie określił bym ją jednak mianem bohatera czy przestępcy, a raczej mianem antybohatera.
I antybohaterką jest chociaż ja wolę kiedy bardziej skręca w ciemną stronę mocy, zamiast jasnej. Niestety scenarzyści wolą skręcać w jasną.
CytatPoza tym Black Mask przeliczył się jeśli chodzi o Catwoman, kobieta zmienną jest podobno...
A zwłaszcza Catwoman. ;) No ale naprawdę szkoda tego skurwysyna (sorry za przekleństwo, ale nie ma lepszego określenia na BM).

No a Catwoman z Returns jest niesamowita. Styl, bunt, seksapil, niestabilność emocjonalna, świetny temat muzyczny i teksty. "Life is a bitch, and so am I". Mokry sen nie tylko dla fanboya.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

kelen

Nie wiem czy to oficjalny art, ale i tak zrobił na mnie dobre wrażenie:



Jak ktoś znajdzie większą wersję to niech da znać ;d

Catwoman to chyba prawie wszyscy czytelnicy komiksów się zachwycają. Nie zapomnę mojego zdziwienia, jak odkupiłem sporą część komiksów z TM Semica od mojego znajomego, gdzie Nietoperzem był Azrael. Jak wiecie, jest tam taka dłuższa historia z udziałem Catwoman. Podczas czytania odkryłem, że poprzedni właściciel bardzo musiał ją lubić, bo zaznaczył długopisem na kilku rysunkach jej pewne części ciała :P

Anarky

Cytat: Mel w 24 Maj  2010, 18:47:01
Ciepło mi się zrobiło w serduchu, te uczucie bycia kimś wyjątkowym...

A nie jesteś kimś wyjątkowym ? ależ jesteś  ;D

Cytat: (A)nonim w 24 Maj  2010, 19:16:43
Ale za to rozcięcie sukni dużo dawało

Na tamten czas na pewno ale teraz to co innego...

Co do kierowania tą postacią przez scenarzystów to się zgodzę, swoją próbowali ją wcisnąć nie tylko w role bohatera ale i w biały kostium co nie było uważam udanym posunięciem. To robienie z niej bohatera  nie tylko wplątywało się w nowe konflikty i kłopoty, choćby te związane z Black Mask. Ale też robiono z niej na siłę kogoś, kim nigdy nie była tak naprawdę.

Cytat: kelen w 24 Maj  2010, 19:58:04
Nie zapomnę mojego zdziwienia, jak odkupiłem sporą część komiksów z TM Semica od mojego znajomego, gdzie Nietoperzem był Azrael. Jak wiecie, jest tam taka dłuższa historia z udziałem Catwoman. Podczas czytania odkryłem, że poprzedni właściciel bardzo musiał ją lubić, bo zaznaczył długopisem na kilku rysunkach jej pewne części ciała :P

O ile pamięć mnie nie myli ta historia oryginalne została wydana właśnie z Catwoman Volume 2


Co do Volume 2 pewnie tą serią bym się nie zainteresował, gdyby nie to że rozpoczyna się mniej więcej pod koniec Knightfall. A potem trwa sobie przez Knightquest, KnightsEnd i dalej. I chociasz nie uzupełnia bardzo wątków tych historii, to jest miłym dodatkiem do nich. Pojawia się zatem Batman, Robina, Bane i Jean-Paul Valley. A ponad to w dalszych historiach Huntress, Harley Quinn, Joker, Poison Ivy i Scarecrow. Catwoman doczekała się też własnych ciekawych wrogów, Panara, Cyber-cat, Zephyr czy Hellhound. Jeśli ktoś jeszcze nie miał styczności z Volume 2 to polecam :D

Okładka pierwszego komiksu
Ja wam pokażę!

Mel

Pamiętam pewien annual z tej serii, w którym to Catwoman wraz z Batmanem działali jako przestępcy (Dick był ich synem), a Joker był komisarzem policji. Historia banalna i momentami nawet żenująca, ale niektóre kadry herbu "wtf" nieźle wpisują się w pamięć:


Alternatywy w annualach są przerażające.

(A)nonim

No niezła jazda.

Kelen dzięki za fan-art. ;D
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Anarky

Mel kojarzę ten komiks jak i samą historie, swoja drogą bardzo ciekawa i jedna z lepszych jeśli chodzi o alternatywne wizje. Swoją drogą chciałbym pokazać jeszcze to, związane z Volume 2 by zainteresować jeszcze mocniej ową serią tych którzy jeszcze nie czytali :D


Ja wam pokażę!

Leon Kennedy

Mel kiedy ten komiks się ukazał?? Co do Kociaka, to zawsze ją uwielbiałem: przebiegła, piękna, zmysłowa, cholernie niebezpieczna i do tego nieźle namieszała w życiu Batmana i Bruce"a. Niesamowicie przypadła mi do gustu w historii Hush i aż szkoda, że ich romans nie poszedł jeszcze głębiej (  :D ), a tylko ograniczył się do wyjawienia swojej tożsamości Selinie. Z wyglądu najlepiej prezentowała się na zdjęciu, które pokazał Anarky ( z jakiego to komiksu? ) i w Hush http://img155.imageshack.us/i/batman610pg228rjnz7.jpg/. Kelen widziałem to zdjęcie w jakimś magazynie.

Mel

1996 rok (Catwoman Annual #3)

(A)nonim

No w Hush była niezła (nie tylko z wyglądu).
W Heart of Hush Bruce i Selina wyjaśnili sobie trochę swoje uczucia, mam nadzieję że po powrocie ten wątek nie zostanie przez scenarzystów ucięty.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Anarky

Akurat w Hush nie podoba?y mi si? gogle które nosi?a, swoj? drog? Catwoman zaliczy?a niez?y wyst?p w serii komiksów Batman: Legends of the Dark Knight. Chodzi mi tu oczywi?cie o czterocz??ciow? histori? ''HEAT''
Ja wam pokażę!

Leon Kennedy

#14
Same gogle były irytujące, ale w starszych komiksach ;). W Hush dodawały jej... seksapilu :D