Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

The Amazing Spider-Man i sequele

Zaczęty przez Altair, 09 Październik 2008, 22:53:14

Juby

Odno?nie nowego Spider-Mana jeszcze si? nie wypowiada?em, wi?c teraz mój d?ugi monolog co my?l? o tym projekcie.


Spider-Man to jak dla mnie po Batmanach Nolana najlepsza seria filmowa na podstawie komiksu (filmy z serii oceniam kolejno na 7+, 7, 5) i ogólnie jedna z najfajniejszych postaci komiksowych. By?em w szoku, gdy og?oszono ?e po trzeciej cz??ci, która w kinach na ca?ym ?wiecie zarobi?a ponad 890 milionów $ postanowiono przerwa? prac? nad czwórk? i stworzy? reboot. Ale oczywi?cie zrozumia?em, ?e jak nie wiem o co chodzi to chodzi o pieni?dze.

O ci?g?e k?ótnie z Samem Raimi o g?ównego przeciwnika, humory Kirsten Dunst i przede wszystkim o ga?? Maguire'a , który za czwórk? mia? pono? dosta? grubo ponad 20 milionów $. Teraz wzi?li aktorów, którzy dostaj? za swe role ga?e maks. 500 tysi?cy dolców (Garifeld) i re?ysera, który jeszcze nic nie nakr?ci? aby na wszystkim zaoszcz?dzi?. Dlatego przez d?u?szy czas uwa?a?em ten projekt za katastrof?.


Ale... Garfield w roli paj?ka mo?e wypa?? naprawd? dobrze. Zreszt?, chyba ka?dy cz?onek obsady jest lepszy od poprzedników (szczególnie ciocia i wujek Parkera). Fajnie, ?e film b?dzie troch? bli?szy komiksom od obrazów Raimiego (mechaniczne dzia?ka z paj?czyn? przy nadgarstkach, pierwsza dziewczyna to Gwen Stacy a nie MJ) i dobrze zosta? wybrany przeciwnik Cz?owieka-Paj?ka (Lizard jest ?rednio rozbudowan? i w ogóle ?rednio siln? postaci?, z któr? Spidey z ?atwo?ci? poradzi sobie na pocz?tku, aby w dwójce stoczy? walk? z Goblinem, lub Scorpionem - moim ulubionym wrogiem paj?czaka).

Mimo dobrej obsady martwi mnie jednak wci?? jak film si? ostatecznie zaprezentuje. Scenariusz by? napisany w do?? krótkim tempie, a re?yseruje jak ju? wy?ej wspomina?em jaki? nowicjusz bez do?wiadczenia. W dodatku pierwsze zdj?cia z planu pokazuj?, ?e stylista fryzury Garfielda wzorowa? na Pattisonie ze Zmierzchu, a Gwen Stacy gra ?adna aktorka, której jednak kompletnie nie pasuj? blond w?osy. Tak czy siak czekam z niecierpliwo?ci? na nowy produkt Marvela i mam nadziej?, ?e tak jak w przypadku Thora, Iron Mana, nowego Hulka i nowego Kapitana Ameryki b?dzie on mia? jakie? powi?zanie z pozosta?ymi filmami ze ?wiata nadchodz?cego Avengers.


A i jeszcze odno?nie pierwszego zdj?cia. Kostium du?o zmieniono (w wersji z 2002 roku wygl?da? zupe?nie jak z komiksu, cho? by? z takich materia?ów, ?e nie wiem kto by go zrobi? we w?asnym domu), ale wygl?da na prawd? ?wietnie (paj?czyna i logo s? wreszcie czarne, a nie srebrne). Musz? pokaza? mi go w masce, ale póki co prezentuje si? znakomicie, du?o lepiej od poprzednika.

PS: Mam nadziej?, ?e jak zaoszcz?dzili na obsadzie i re?yserze, to chocia? nie zmarnuj? tych 200 milionów $ bud?etu i film b?dzie bardziej na?adowany spektakularnymi akcjami od swoich poprzedników, a elementy techniczne dopracuj? w nawet najdrobniejszym szczególe.

Mikoto

Bardzo ładny kostium. Lepszy od tego z filmów Raimiego. Taki trochę mroczniejszy, surowszy się wydaje. I like it :).

Q

Cytat: Juby w 14 Styczeń  2011, 13:52:58
Gwen Stacy gra ładna aktorka, której jednak kompletnie nie pasują blond włosy.
Naturalny kolor włosów Emmy Stone to blond ;)
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

LelekPL

Nie chc? by? adwokatem diab?a (czy te? filmu o którym na dobr? spraw? jeszcze nic nie wiem, ani nie wi??? szczególnych nadziei), ale wypada?oby co? wyja?ni?. Na prawd? w?tpi? aby Garfield zarabia? jedynie 500 ty? za g?ówn? rol? w takim wysoko bud?etowym filmie. Ga?a na poziomie paru milionów jest w tym przypadku do?? oczywista. Nie s? to oczywi?cie te 20-30 milionów, które dosta?by Tobey, ale co? w okolicy 2-5. Podobnie Emma Stone. To po pierwsze.
Po drugie, re?yser Marc Webb ma na swoim koncie (500) Dni Mi?o?ci, jeden z lepszych filmów, w prawdzie do?? s?abego, 2009 roku. Ale w tym wypadku nie wa?ne jest akurat ile zrobi? filmów, ale to, ?e tamtym filmem pokaza?, ?e pasuje do tego typu produkcji co Spider-man. Czy s? to lepsze referencje od Raimiego? Mimo wszystko nie, ale w re?yserze minusów bym si? nie dopatrywa?.
Odno?nie fryzury Garfielda na oficjalnej fotce powy?ej wida?, ?e ma ju? inn? fryzur?, poza tym mo?e mie? jak? tam chce dla mnie, byleby nie zrobili mu tego co Maguire'owi w trójce :P
Odno?nie umieszczenia tego Spider-mana w uniwersum Avengers to jest to nie mo?liwe. O ile Marvel Studios i Stan Lee s? kredytowani za stworzenie postaci, o tyle prawa do postaci Spider-mana ma Sony, a nie Marvel Entertainment/Walt Disney, które w tej chwili odpowiada (posiada prawa) za wszystkie filmy zwi?zane z filmowym uniwersum Avengers.

Juby

Cytat: Air Jordan w 14 Styczeń  2011, 15:12:16
Nie chc? by? adwokatem diab?a (czy te? filmu o którym na dobr? spraw? jeszcze nic nie wiem, ani nie wi??? szczególnych nadziei), ale wypada?oby co? wyja?ni?. Na prawd? w?tpi? aby Garfield zarabia? jedynie 500 ty? za g?ówn? rol? w takim wysoko bud?etowym filmie. Ga?a na poziomie paru milionów jest w tym przypadku do?? oczywista. Nie s? to oczywi?cie te 20-30 milionów, które dosta?by Tobey, ale co? w okolicy 2-5. Podobnie Emma Stone. To po pierwsze.

"Mimo ?e film b?dzie realizowany z my?l? o wielkich wp?ywach, sam Garfield mocno si? na produkcji nie wzbogaci. Wed?ug warunków kontraktu aktor otrzyma oko?o 500 tysi?cy za pierwszy film. W przypadku realizacji drugiego filmu jego ga?a wzro?nie do miliona dolarów, a za trzeci film ma otrzyma? 2 miliony dolarów. Dla porównania Tobey Maguire za pierwszego "Spider-Mana" otrzyma? 4 mln dolarów, za drugiego 17,5 mln plus 5% z zysków, za trzeciego 15 mln plus 7,5% z zysków. " - To po pierwsze.

http://www.filmweb.pl/news/FOTO+Tak+wygl%C4%85da+nowy+Spider-Man-69177

Cytat: Air Jordan w 14 Styczeń  2011, 15:12:16
Po drugie, re?yser Marc Webb ma na swoim koncie (500) Dni Mi?o?ci, jeden z lepszych filmów, w prawdzie do?? s?abego, 2009 roku. Ale w tym wypadku nie wa?ne jest akurat ile zrobi? filmów, ale to, ?e tamtym filmem pokaza?, ?e pasuje do tego typu produkcji co Spider-man. Czy s? to lepsze referencje od Raimiego? Mimo wszystko nie, ale w re?yserze minusów bym si? nie dopatrywa?.

Kole? zrobi? 1 film! JEDEN! Mo?e i wyszed? mu jak piszesz ca?kiem dobrze (sam nie widzia?em, wi?c nie komentuje), ale to za ma?o, aby mie? w ogóle jakie? referencje.

Cytat: Air Jordan w 14 Styczeń  2011, 15:12:16
Odno?nie fryzury Garfielda na oficjalnej fotce powy?ej wida?, ?e ma ju? inn? fryzur?, poza tym mo?e mie? jak? tam chce dla mnie, byleby nie zrobili mu tego co Maguire'owi w trójce :P

True. ;)

Cytat: Air Jordan w 14 Styczeń  2011, 15:12:16
Odno?nie umieszczenia tego Spider-mana w uniwersum Avengers to jest to nie mo?liwe. O ile Marvel Studios i Stan Lee s? kredytowani za stworzenie postaci, o tyle prawa do postaci Spider-mana ma Sony, a nie Marvel Entertainment/Walt Disney, które w tej chwili odpowiada (posiada prawa) za wszystkie filmy zwi?zane z filmowym uniwersum Avengers.

Nie wiedzia?em, wi?c cho? troch? mi z tego powodu przykro, to nie b?d? p?aka?. :'( ;D

(A)nonim

CytatJednak ten Spidey ma szansę być oryginalny
Raczej bliższy oryginałowi. ;)
CytatNaturalny kolor włosów Emmy Stone to blond
Może i tak, ale lepiej wygląda jako szatynka/brunetka.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

LelekPL

Przyznam, że to niespotykane, aby aktor w takim filmie zarobił tak mało... poza tym nie widzę w tej obsadzie nikogo kto zasługiwałby na więcej (może Emma Stone), także albo szykuje nam się jeszcze jakiś villain, albo rzeczywiście stawiają na efekty.

Co do Webba to najpierw obejrzyj film, potem mów czy nie ma referencji. W tym wypadku, jak pisałem, nie liczy się to ile filmów nakręcił, ale to, że dobrze czuje się w tematyce miłosnych rozterek młodych ludzi, przy czym nie jest ani cukierkowy, ani przesadnie ckliwy. A problemy miłosne to jednak główny motyw Spider-mana.

Q

Zdj?cie Denisa Leary'ego (kapitan George Stacy)

What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Altair

Coraz więcej zdjęć, które nakręcają mnie pozytywnie na tę produkcję ;)

Leon Kennedy

Brak samoistnego tworzenia pajęczyny uważam za bardzo dobry pomysł, zresztą tak samo było w komiksie i ta zmiana u Raimiego najbardziej mnie zdziwiła i wkurzyła w pierwszej części. Dobrze, że teraz będzie tak jak powinno, a i dramaturgię to może w jakimś momencie podnieść.

Q

Spider-Man w akcji na planie nowego filmu - http://www.onlocationvacations.com/2011/01/18/exclusive-fan-photo-of-spider-man-on-the-set-of-the-spider-man-reboot-in-l-a/#more-20060


Dobrze, ze twórcy wcześniej ujawnili oficjalną fotkę nowego kostiumu, bona tym zdjęciu chociaż za wiele nie widać, to nie wypada on dość dobrze.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Mikoto

Kojarzy mi się z kostiumem z tego japońskiego serialu o Spider - manie...

Juby

Wygląda jak normalny Spider-Man, czego wy chcecie? :P

(A)nonim

No właśnie. Przecież obojętnie co nie zrobią ze strojem Pająka i tak zawsze będzie wyglądał trochę kiczowato.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Q

Kolejne fotki z planu:


Oraz filmik - http://www.youtube.com/watch?v=G6JtJZIPoRA&feature=player_embedded

Może kostium Spider-Mana zawsze wygląda lekko kiczowata, ale dlaczego w porównaniu do oficjalnej fotki, ten na zdjęciach z planu prezentuje się jak tania wersja na Halloween.

Więcej fotek na http://www.onlocationvacations.com/2011/01/18/exclusive-fan-photo-of-spider-man-on-the-set-of-the-spider-man-reboot-in-l-a/
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)