Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman Forever

Zaczęty przez Maik, 23 Styczeń 2008, 23:57:46

Funky

Mam takie samo zdanie no i doceniam błazenadę i humor Riddlera. Pamiętam że w gimnazjum uwielbiałem ten moment kiedy Jim uderza Alfreda laską i ten upada na ziemię. Jest w tym coś sadystycznego i głupkowatego :P Z Schumacherami mam tak że lepiej mi się je ogląda niż Batman Returns i mają w sobie swoiste guilty pleasure.


Juby

Auć!

Wczoraj, po raz pierwszy oglądając film w full HD, starałem się dostrzec czy był tutaj dubler. Za cholerę nie udało mi się go wypatrzeć. ;D Zresztą w BF jest sporo dobrej pracy kaskaderów, których twarze nie wchodzą w kadr: scena w cyrku, no i


LelekPL


Kolejny dokument, tym razem poświęcony Batman Forever

LelekPL

Niektórzy odkryli teraz, że istnieje wersja reżyserska Batman Forever. Szczerze? Wolałbym zobaczyć ruch ReleaseTheSchumacherCut niż SnyderCut. Przynajmniej wiem, że Joel potrafił robić naprawdę rewelacyjne filmy.

Juby

Dla mnie o wiele bardziej interesuje jest Snyder Cut, bo zobaczyliśmy może 40% tego, co chciał pokazać reżyser, a w Batman Forever widzieliśmy co najmniej 3/4 nakręconego materiału, w wersji montażowej, którą Joel sam zaakceptował, a to, co zmieniono, mogliśmy już zobaczyć w scenach wyciętych na DVD, lub o tym przeczytać w książkowej, bądź komisowej adaptacji filmu. Przy Justice League z wersji Snydera zostały nam jedynie 2 zwiastuny i dwie opublikowane sceny wycięte. :-\

Leon Kennedy

3 godzinna wersja ponoć znajduje się w sejfie w stajni Warnera 😋

Juby

Tak Leon, wiadomo o tym gdzieś od 2005 roku, kiedy plotkowano o tym że może zostać wydana na jubileuszowym (10-lecie filmu) wydaniu DVD. I temat wracał przy 20-leciu filmu... i 25-leciu... i teraz, zapewne z powodu śmierci Joela. Not gonna happen. :P

Leon Kennedy

Od 2005 powiadasz. Szmat czasu i kompletnie tego nie pamiętam. A, że nic się nie stanie, to wiadomo 😆 Dostalismy nieukończone sceny na wydaniu dvd i tylko to nam pozostaje.

Juby

Był też jakiś fan-edit w sieci, ale nie wiem czy go jeszcze znajdziesz (mi się nie udało).

@LelekPL
Jak na takiego sprawdzacza źródeł, nie wiem czy kliknąłeś we wklejony przez siebie materiał. To nie jest kolejny dokument poświęcony Batman Forever, tylko sklejka dwóch odcinków Cieni nietoperza o BF i B&R z dodatków DVD, które mają 15 lat! :P ;)

LelekPL

Tak, potem obejrzałem. Ale zostawiłem bo to w sumie fajny dokument i może ktoś nie widział.

Funky

#130
Od jakiegoś czasu nie mogę przestać myśleć o tej produkcji (być może ma to związek ze śmiercią reżysera) i jestem pod dużym wrażeniem jak dobrze mi się ogląda ten nierówny film. Ciekawsza fabuła, lepsze sceny akcji i kapitalna muzyka. Podwyższam ocenę na 6/10 ze względu na swoistą świeżość w porównaniu z Batman Returns Burtona (no i cudowne wspomnienia z czasów dzieciństwa). Jest to jeden z tych filmów który ogląda mi się bardzo przyjemnie i jest relaksujący. Ma swoje wady ale działa na mnie terapeutycznie i sprawia że mam uśmiech na twarzy i poprawia mi się humor. Dobre kino rozrywkowe z urokiem lat 90.

Juby

#131
Michael Keaton w Batman Forever! :)



Dwa świetne fan-postery:



Juby

Prace Johna Alvina projektującego plakat kinowy do Batman Forever:

http://beyondthemarquee.com/wp-content/uploads/2014/09/a3021.jpg


Miss_Quinn

Dawno się nie odzywałam, ale już wracam.
Batman Forever i co o nim myślę?
Nie jest to dobry ani zły film. Przyjemnie mi się oglądało, kiedy widziałam go w ramach powtórki( lubię raz na jakiś czas odświeżać sobie filmy, które dawno nie oglądałam).
Przeciwnicy:
Jim Carrey nawet spoko sobie poradził jako Riddler , mimo że bardziej przypadł mi do gustu Paul Dano i Cory Michael Smith w tej roli.
Two- Faces- Tommy Lee Jones nie był zły, chociaż bardziej wole Arona Eckharta.
Batman:
Val Kilmer, kolejny aktor który " nie był zły, ale...." i tym ale jest to że według mnie niczym się nie wyróżnił. Nie zagrał tej roli źle, ale średnio pamiętałam jego wersje Batmana.
Muzyka:
Kiss from a Rose i Hold Me, Thrill Me, Kiss Me, Kill Me. Szczególnie pierwszy kawałek, do którego mam sentyment bo kojarzy mi się z dzieciństwem( często jest on puszczany w radiu, a od dziecka słucham dużo radia). A drugi kawałek, nie byłabym sobą gdybym nie wspomniała o jednym z najlepszych kawałków U2( którego bardzo cenie, bo jest to jeden z moich ulubionych zespołów)
Podsumowanie:
Porównaniu do poprzednich filmów, ten aż tak słabo nie wypadł. Moja ocena to spokojne 6/10
 
"Tak to jest, kiedy do czegoś dążysz.Łatwo stracić szerszą perspektywę'

MysiaParasolka

Szalom.

Nie wiem na ile Kevin Smith jest rzetelny z takimi newsami, ale chyba warto rzucić na to okiem?
https://www.ign.com/articles/kevin-smith-copy-batman-forever-schumacher-cut

"Speaking on the latest episode of his video podcast Fat Man Beyond, Smith confirmed the existence of the Batman Forever Schumacher Cut when he told fellow podcast host Marc Bernardin that he has a copy of the movie in his possession and has already watched it."