Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

The Batman (2022) - ogólna dyskusja

Zaczęty przez Smoke, 17 Marzec 2017, 22:08:10

Q

Motyw muzyczny miał być jutro ale już wyciekł do sieci

What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Funky

#646
Jest klimat noir i...dalej to niestety jedna wielka nuda. Motyw muzyczny Batmana oprócz mroku potrzebuje akcji i wyrazistości który ma muzycznie zilustrować fakt że mamy do czynienia z kimś wyjątkowym. Słabizna bez wyrazu i niestety jestem mocno rozczarowany :(

Juby

Dla mnie muzyka filmowa ma tylko jedno kryterium - ma się sprawdzać i dobrze wybrzmiewać W FILMIE. Jeśli w trakcie seansu mnie do siebie przekona, wiem że będę w stanie jej słuchać również osobno. Soundtrackowi Zimmera/Newtona Howarda też zarzucano brak wyrazistości i charakteru, miała się nie umywać do kompozycji Elfmana. A potem ludzie obejrzeli Batmany Nolana i nie znam nikogo, komu nie podobała się w nich muzyka. Zarzut o braku akcji po jednym utworze? Funky, daj spokój. O ile w filmie będą sceny akcji, mogą być zilustrowane innymi motywami muzycznymi.

Oficjalnie 175 minut (choć niektóre źródła podają jeszcze o minutę więcej).
https://www.hollywoodreporter.com/movies/movie-news/the-batman-runtime-3-hours-1235078120/#recipient_hashed=4099e28fd37d67ae86c8ecfc73a6b7b652abdcdb75a184f8cf1f8015afde10e9

Studio musi być cholernie pewne tego filmu, skoro zgodzili się na taki metraż. Zazwyczaj dystrybutorzy przy potencjalnych "franchise-starters" wymagają max. 145 minut, a i przy sequelach kręcą nosem na zbyt długi czas trwania (np. BvS przycięty na potrzeby kinowej premiery do 152 minut). Ostatni przypadek tak długiej pierwszej części jaki kojarzę to Drużyna Pierścienia ponad 20 lat temu.


Funky

#648
Od Batmana oczekuję że jego motyw będzie mieć ten super-bohaterski dźwięk i pierdolnięcie świadczące o tym że jest to ktoś absolutnie niesamowity. Soundtracki Zimmera/Howarda miały bardzo wyrazisty motyw Batmana (temat z napisów końcowych, Antrozous, Molossus, Like a Dog Chasing Cars, A Dark Knight, Imagine the Fire) Chcę słyszeć akcję która sprawi że będę chciał tego słuchać w autobusie i ma się sprawdzać poza filmem. Wiem że ten temat się sprawdzi podczas seansu ale nie mam ochoty tego słuchać w wolnym czasie (identycznie mam z muzyką do Jokera)

Q

Taki czas trwania zaskakuje. Czyżby studio chciało zaznaczyć, że tym razem po kilku miesiącach nie będzie żadnej wersji reżyserskiej?
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

newtime

Dokładnie ważne jest to jak muzyka zostanie wkomponowana film, nigdy nie słucham danych utworów na sucho, bo to trochę bez sensu, zostały one stworzone do danego obrazu, sytuacji. Dla mnie na sucho jest po prosto ok ale czy mi się spodoba okaże sie juz podczas seansu. Długość filmu mnie jednak trochę martwi, nie jestem fanem długiej epopei która nie może sie skończyć, uważam ze dobry reżyser zawsze jest w stanie opowiedzieć ciekawą historie w standardowym czasie kinowym jednoczesnie nie odejmujac nic filmowi ale trzymam kciuki żeby mnie nie znudził. 

Juby

Cytat: FunkyOd Batmana oczekuję że jego motyw będzie mieć ten super-bohaterski dźwięk i pierdolnięcie świadczące o tym że jest to ktoś absolutnie niesamowity.
A co jeśli film powstał w konwencji, w której Batman wcale nie jest kimś niesamowitym i będzie tu wyłącznie detektywem, nie superbohaterem?

Cytat: FunkySoundtracki Zimmera/Howarda miały bardzo wyrazisty motyw Batmana
Nie musisz mnie do tego przekonywać, wiem. Ale do premiery TDK opinie o nich były zupełnie inne, poczytaj sobie archiwalne wypowiedzi, także na tym forum. Dopiero gdy ludzie obejrzeli te filmy, zapamiętali jak dobrze muzyka w nich działała, a potem odsłuchując ją przypominali sobie emocje jej towarzyszące, zaczęto doceniać muzykę z trylogii. Tak samo może być z muzyką do filmu Reevesa.

Cytat: newtimeDługość filmu mnie jednak trochę martwi, nie jestem fanem długiej epopei która nie może sie skończyć, uważam ze dobry reżyser zawsze jest w stanie opowiedzieć ciekawą historie w standardowym czasie kinowym jednoczesnie nie odejmujac nic filmowi ale trzymam kciuki żeby mnie nie znudził. 
Długość filmu ≠ pacing. Źle poprowadzony film może wynudzić trwając 100 minut, a dobrze poprowadzony może ci zlecieć w oka mgnieniu nawet trwając 3h.


LelekPL

CytatJest klimat noir i...dalej to niestety jedna wielka nuda
Z klimatem noir pełna zgoda, z tym, że jak na pierwszy utwór nie jest tak dobry jak poprzednicy też się zgadzam, ale z nudą niekoniecznie. Jak dla mnie motyw może się naprawdę sprawdzić przy odpowiednim użyciu w filmie. Czy będę słuchał poza filme? Może tak. Dopiero co wyszedł i przesłuchałem już trzy razy. Nie jest nawet w tej samej galaktyce jeśli chodzi o ikoniczność co muzyka Elfmana. Goldenthal też wypada pod tym względem lepiej (nie zapominajmy o nim). Na pewno nie ma też tej wyrazistości muzyki Zimmera do filmów Nolana. Ale jest kojąco-spokojny i zaskakująco "poruszający". Raczej porównałbym go do muzyki z TASu niż z poprzednich filmów, dzięki czemu jest w nim coś wyjątkowego jeśli chodzi o dotychczasowe filmy. Na pewno sceny akcji będą miały inny motyw, i zobaczymy, może tam nas Giachino czymś jeszcze zaskoczy. Podsumowując: mi się nawet podoba.

Co do czasu trwania to jest zaskakujący jak na pierwszy film. Nic więcej nie da się powiedzieć póki co, bo czy to dobrze to nie wiem. Jak zobaczę film będę wiedział czy to jednak za długo czy w sam raz... a może okaże się, że za krótko. Póki co myśleliśmy, że to będzie głównie kino noir, z rozwiązaniem morderstw i motywu Riddlera, ale ostatnie komentarze Reevesa sugeruję coś więcej. Nie tylko znaczący rozwój Batmana, ale też Catwoman, i komentarz socjopolityczny na temat elit i nierówności. To by uzasadniało tak długi czas trwania filmu, ale zobaczymy jak to wyjdzie. Są długie filmy, jak trylogia TDK, które zlatują niemal w mgnieniu oka, są też takie, które budują nastrój przez dłuższy czas trwania, a są i wleczące się filmy mające 90 minut. Podsumowując: ok :P

Kategorii wiekowej nie ma nawet sensu komentować. To miało być PG-13, wiadomo było, że takie będzie, film na tym w żaden sposób nie ucierpi, zwiastuny nie zapowiadały nic innego. W skrócie? DUH!

Funky

@Juby - jeśli będzie detektywem to super, ale oczekuję że ten detektyw będzie mieć muzycznie opisaną walkę i to że jednak jest super-bohaterem (koleś przebiera się za nietoperza i biję przestępców). Jest element noir, smutku ale wg mnie nie tylko z tego składa się Batmana i jest zbyt spokojnie. Oczywiście że będzie action score w całym soundtracku ale on powinien być zawarty w temacie muzycznym Batmana. Co do długości to cieszę się że będzie to długi film bo klimat noir to coś absolutnie magicznego (plus aspekty socjologiczne).

PS Christopher Drake stworzył absolutnie cudowny temat w The Dark Knight Returns.

Juby



Cytat: Matt ReevesJust finished qc'ing the movie on a massive screen at @IMAX today.
Looked and sounded so incredible.
What a beautiful, immersive format.
#TheBatman

jakura

#655
Ja jestem bardzo zadowolony z tego kawalka. Slucha mi sie go swietnie na sucho. Sa motywy tajemnicy, budowania napiecia, pewnego spokoju. Moze to profanacja, ale muzyka Elfmana jakos nie zdobyla mojego serca (tzn pasuje swietnie do filmu, ale sama nie nadaje sie wg mnie do sluchania), podobnie motywy z trylogii (jedynie kilka kawalkow z BB slucham podczas biegania/treningow). A ten motyw ma w sobie to cos.
Edit: jednak po wielokrotnym odsluchaniu tego motywu zmienilem zdanie: jest fantastyczny i wiem, ze bede go czesto sluchal ;D
Powiedzieli mi, że nie da się tego zrobić. Odpowiedziałem maniakalnym śmiechem.

8azyliszek


Juby

Beznadziejny meme. Wypad stąd jeżeli nie masz nic do powiedzenia.

Leon Kennedy

Aha, Panie 8azyliszek i rób dokładnie to co Juby napisał. Zaś mem to mało powiedziane, że beznadziejny.

Q

Mała ciekawostka, podobno na zdjęciach próbnych  Robert Pattinson nosił kostium  George'a Clooneya.

https://www.cbr.com/the-batman-pattinson-wore-george-clooney-costume-screen-test/
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)