Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Wielka Kolekcja Komiksów DC... W Polsce!

Zaczęty przez Leon Kennedy, 15 Lipiec 2016, 01:44:27

dewey

#15
Cytat: LelekPL w 18 Lipiec  2016, 22:54:20
#27. Batman: The Doom That Came to Gotham - pierwsze s?ysz?, ale brzmi bardzo ciekawie. Od razu trafia na wy?ej wspomnian? list? wy?ej wspomnian? list? "móg?bym mie?, ale nie musz?"
To jest najprawdopodobniej to : https://www.sklep.gildia.pl/komiksy/15-batman-zaglada-gotham
,,Batman: The Doom That Came to Gotham 1-3 and The Demon 1'' (tak pisz? na wiki na stronie kolekcji)

Cytat: LelekPL w 18 Lipiec  2016, 22:54:20
Co do Husha to nie rozumiem pytania. Pytasz si? nas czy warto go kupi?, ale w kolejnym zdaniu piszesz, ze ju? go przeczyta?e?. No to nie wiem co Ci odpowiedzie?. Je?li Ci si? podoba?o to kupuj. Je?li nie, to nie.
Nie czyta?em Husha i w sumie nie czyta?em nigdy ?adnego komiksu z Batmanem. Wczoraj zamówi?em sobie ,,Batman Rok Pierwszy'' to jak dojdzie to przeczytam i b?dzie to mój pierwszy komiks z Batmanem w ?yciu. Gdybym kupi? Husha w sierpniu i we wrze?niu to by?by mój to drugi tom z Batmanem przeczytany w ?yciu , st?d pytanie czy nie pogubi? si? w czytaniu, czy nie musz? zna? wcze?niej jaki? innych komiksów by zrozumie? fabu?? ? Wiem, ?e na pewno w kolekcji b?dzie wst?p, który ma takie niejasno?ci wyja?ni? ale czy Hush mo?esz uzna? za bardzo dobry komiks, lepszy od który? z tych co ja wymieni?em ?

Jak przejrza?em list? tomów jakie maj? by? w Niemczech czy Wielkiej Brytanii to z Batmana wybra?em sobie te tomy, które wymieni?em wy?ej (+ Long Hallowen + A Death in the Family)  , bo Birth of Demon chyba ta?sze jest wydanie Egmontu.  Odrzuci?em te tomy : Batman Son, Batman Hush , batman under the hood. Dwa z tych tomów zosta?y tutaj polecone (Hush i under hood) wi?c pytam czy dobrze, ?e jest odrzuci?em i czy wed?ug was s? lepsze od którego? komiksu, który wymieni?em wcze?niej.

Cytat: LelekPL w 18 Lipiec  2016, 22:54:20
#62. Batman/Huntress: Cry for Blood  - Nie czyta?em, ale ze wszystkich pomocników, Huntress zawsze wydawa?a mi si? najciekawsza. Oczywi?cie nie ta Earth 2! Tutaj to w sumie nie wiem, która to jest.

Z tego co pisa?o na forum gildii to tom zawiera :  [Batman/Huntress: Cry for Blood #1-6, DC Super Stars #17]

LelekPL

Cytat: dewey w 18 Lipiec  2016, 23:31:55
To jest najprawdopodobniej to : https://www.sklep.gildia.pl/komiksy/15-batman-zaglada-gotham
,,Batman: The Doom That Came to Gotham 1-3 and The Demon 1'' (tak pisz? na wiki na stronie kolekcji)

Tak, sprawdzi?em ju? wcze?niej o czym to jest i dlatego mnie to zainteresowa?o.

Cytat: dewey w 18 Lipiec  2016, 23:31:55
Nie czyta?em Husha i w sumie nie czyta?em nigdy ?adnego komiksu z Batmanem. Wczoraj zamówi?em sobie ,,Batman Rok Pierwszy'' to jak dojdzie to przeczytam i b?dzie to mój pierwszy komiks z Batmanem w ?yciu. Gdybym kupi? Husha w sierpniu i we wrze?niu to by?by mój to drugi tom z Batmanem przeczytany w ?yciu , st?d pytanie czy nie pogubi? si? w czytaniu, czy nie musz? zna? wcze?niej jaki? innych komiksów by zrozumie? fabu?? ? Wiem, ?e na pewno w kolekcji b?dzie wst?p, który ma takie niejasno?ci wyja?ni? ale czy Hush mo?esz uzna? za bardzo dobry komiks, lepszy od który? z tych co ja wymieni?em ?

Pogubi? si? raczej nie pogubisz. Je?li masz jak?? wiedz? z filmów o tym kto to jest Joker, Poison Ivy czy Catwoman to sobie poradzisz. Czy jest to drugi najlepszy komiks do przeczytania? Nie. Najlepszym wyborem na drugi komiks w ?yciu powinien by? Long Halloween. I to z dwóch powodów: 1) Jest to najlepszy komiks z Batmanem i 2) Jest to praktycznie bezpo?rednia kontynuacja Year One. Jest te? kilka innych komiksów, które radzi?bym przeczyta? przed Hushem. Hush to dobry komiks, ale troszk? prze?adowany i z naci?ganym przeciwnikiem.

Cytat: dewey w 18 Lipiec  2016, 23:31:55Z tego co pisa?o na forum gildii to tom zawiera :  [Batman/Huntress: Cry for Blood #1-6, DC Super Stars #17]

Tak jak poprzednio. Wiem co to jest za komiks ;) , ale nie znam szczegó?ów, bo go nie czyta?em. Ale po przeczytaniu streszczenia wiem, ze jest to ta dobra wersja Huntress, pochodz?ca z rodziny Bertinelli.

Leon Kennedy

Już wiemy, ze pierwsze numery z kolekcji mają byc tymi tomami, ktore się u nas dublują i tak w pierwszej osemce nowa jest tylko "Wonder Woman: Krąg" i będzie to 6 tom. Pierwsze osiem tomów to:

Tom 1 i 2 Batman Hush

Tom 3 i 4 Green Arrow Kołczan

Tom 5 Batman i Syn ( Jak to się ma do wydania Egmontu, bo nie wiem czy brać?)

Tom 6 WW

Tom 7 i 8 Batman Long Halloween

:) ;) :D ;D

red fox

Szkoda, ?e w przypadku Batmana jest tyle powtórze? ... mam ju? 'Husha" (cho? mo?e zakupi? dla twardej oprawy), mam "?mier? rodzinki" (o ile to jest to), mam "D?ugie Halloween", "Narodziny Demona'" (DC Deluxe) czy "Batman/Superman wrogowie Publiczni". Szkoda, ?e nie wydadz? czego? takiego, jak np. "Batman/Dracula - Red Rain".

Q

Wydany przez Egmont BATMAN: ŚMIERĆ RODZINY, TOM 3, to nie to samo co  "BATMAN: A DEATH IN THE FAMILY" (Batman #426-#429 oraz Batman #366), gdzie przedstawiony został, jak się ówcześnie wydawało, koniec Jasona Todda.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

aneczka92

Według tego co przeczytalam to najpierw ma być Batman Hush tom 2 a dopiero potem 1 tom. Dlaczego tak? Czy czytając wpierw 2 tom a potem 1 nie pogubię się?

Q

Wbrew wcześniejszym doniesieniom kolejność będzie prawidłowa, czyli najpierw 1. tom, a dwa tygodnie później 2. tom "Husha".
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

WezuM

Wie ktoś może czy przy prenumeracie jest możliwość zapłacenia z góry? Na stronie eaglemoss znalazłem jedynie opcję zapłaty przy odbiorze ale możliwe, że coś przeoczyłem.
It's just so hard to go through life without being told you're DUMBASS every several minutes,  y'know?

Q

CytatZamawiając prenumeratę za dwie pierwsze przesyłki zapłacisz przy odbiorze. Na zapłatę kolejnych przesyłek będziesz mieć 14 dni, od momentu otrzymania paczki. Przelewu możesz dokonać elektronicznie, w banku lub na poczcie.

Nie ma opcji by opłacić z góry.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Johnny Napalm

W?a?nie wczoraj kupi?em pierwszy album. Mam ju? Hush'a od Egmontu, jednak 15 PLN to nie tak du?o, ?eby odmówi? sobie zobaczenia jak te? Eaglemoss wydaje swoje komiksy.
Moim zdaniem wysz?o im to ca?kiem zacnie. Na pewno nie zaliczyli w premierowym albumie ?adnych zauwa?alnych wtop, ja ich nie widzia?em. Wszystko cacy:
- fajne dodatki w postaci oryginalnych ilustracji z ok?adek poszczególnych cz??ci sk?adaj?cych si? na album;
- wst?p, który przekazuje wszystkie podstawowe informacje, potrzebne do dobrego zrozumienia komiksu;
- przedruk pierwszej w dziejach historii z Batmanem.
Nie podoba mi si? zasadnicza rzecz. Co to za ?mierdz?ca farba?! A? si? rzyga? chce, tak wali. I to nie jest specyficzny zapaszek farby drukarskiej, ale co? w stylu gówna. Mam nadzieje, ?e szybko wywietrzeje ten sztynks, bo odbiera to ca?? rado?? z czytania. Nawet ?apy troch? pó?niej tym zalatuj?.

W ka?dym razie, oprócz tego punktu z zapachem, polecam ten album. Warto go posiada?. No i przy okazji gratulacje dla Kelena, który pojawia si? w stopce redakcyjnej. Kelen, jak chcesz to opisz nam na czym polega? twój wk?ad w powstanie pierwszego numeru Wielkiej Kolekcji Komiksów DC Comicsw Polsce, ok? :)
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Leon Kennedy

#25
CytatCo to za śmierdząca farba?! Aż się rzygać chce, tak wali. I to nie jest specyficzny zapaszek farby drukarskiej, ale coś w stylu gówna

Dokładnie, a charakterystyczny zapaszek kupowanych komiksów od Egmonta i pewnie nie tylko u nich, był super.

CytatKelen, jak chcesz to opisz nam na czym polegał twój wkład w powstanie pierwszego numeru Wielkiej Kolekcji Komiksów DC Comicsw Polsce, ok? :)

Dawaj Kelen :)

red fox

Porównaliście sobie ten pierwszy tom z kolekcją Marvela?
O wiele cieńsza i bardzo giętka okładka (a cena będzie chyba taka sama), oraz uszkodzenia okładki i wnętrza komiksu przez to, że był on przyklejony do tektury i że jest on za cienki i nie wytrzymał tej operacji.

Leon Kennedy

Ja nie mam żadnych uszkodzeń. Okładka jest cieńsza i chyba bardziej podatna na zarysowania, mamy również inny papier, co mi akurat nieprzeszkadza. A sama okładka mimo trochę gorszego wykonania prezentuję się jednak lepiej od Marvelowskiej kolekcji. Odnośnie dodatków, to przedruki klasycznych opowieści to strzał w dziesiątkę i dobry powód do ponownego zakupu dublującego się komiksu.

szymqw2

Jeśli ktoś jest zainteresowany to omawiam to pierwszy. Po raz kolejny w formie filmu wideo na YouTube. Jak zwykle zapraszam i będę wdzięczny za wszelką krytykę. https://www.youtube.com/watch?v=GeyjMGzg9GY

Doctus

W morskiej wsi zwanej Szczecinem niestety nie mogłem znaleźć WKKDC w okolicznych punktach prasowych. Będę najwyraźniej musiał bardziej zagłębić się w miasto, co jest trochę frustrujące ze względu na to że mieszkam już w centrum. Nie ścisłym, lecz na tyle "centralnym" że brak 1 tomu w pobliskim empiku i kiosku, w którym często widywałem nowe tomy Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela jest lekko uciążliwe. Jak z dostępnością w Waszych miastach?