Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Pytania o komiksy

Zaczęty przez Max, 13 Lipiec 2009, 22:39:19

(A)nonim

Sam się zawsze zastanawiałem czemu tak jest.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Leon Kennedy

Deuce sam bym chciał poznać odpowiedź na to mocno nurtujące pytanie...

RafBat

 Wydaje mi si?, ?e "sprawa numeracji" oryginalnych tytu?ów by?a kiedy? poruszona jeszcze przez Arka na ?amach którego? z Tm-semicowskich miesi?czników. Nie pami?tam ju? w którym to by?o tytule i którym numerze (ale raczej po '94.), ale chyba Arek wyja?ni? t? kwestie (chyba). Wi?c jak komu? zale?y na odpowiedzi na to pytanie, mo?e warto si? po?wi?ci? i przestudiowa? blisko kilkaset stron klubowych. ;)

Q

Sprawa dat na komiksowych okładkach opisana jest m.in. tutaj - http://en.wikipedia.org/wiki/Comics_vocabulary#Cover_date.2C_publication_date

Ogólnie chodzi o to, że ta miesięczna data na komiksach oznacza, kiedy dany numer, jeśli się nie sprzeda, może zostać usunięty ze sklepu.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Johnny Napalm

Interesuje mnie komiks pt. Essential: Punisher od Mandragory. czy ktoś z Was go posiada?
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

franek

Ja mam Essential Spider-Man, ale na allegro za 50zł kupisz. Słyszałem że w nim jest więcej komiksów z samym Spiderem, a to przez to że Punisher miał swój debiut w Spider-manie i jeszcze w nim był trochę czasu zanim dostał własną serię.


Show Must Go On!!!

Johnny Napalm

Nie wiem czy właśnie tu powinienem zadać to pytanie, ale ok. Chodzi mi o wszelkie informacje na temat Doktora Hurta. Mam prośbę do omnibusów z uniwersum Batmana o wszelki wiadomości na jego temat, ponieważ mam zamiar wykorzystać tą postać w swoim komiksie, a nie chcę później się narażać geekom, że coś pochrzaniłem.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

kelen

W sumie ci??ko cokolwiek o nim napisa?.
Dr Hurt to jeden z przodków Wayne'a, bra? udzia? w przywo?aniu Barbatosa (znana historia z polskich Tm-Semiców). Co? posz?o nie tak, wszyscy uciekli, zosta? tylko Thomas Wayne, pó?niejszy dr Hurt. My?la?, ?e spotka? Barbatosa, a by? to Darkseid w postaci gigantycznego nietoperza wys?any w przesz?o?? (nie wiem, czy to moment, w którym pos?a? Bruce'a do prehistorii czy to moment, jak w "tera?niejszo?ci" Liga wypierdzieli?a tego nietoperza w przesz?o??, gdzie potem Savage go zabija). Dzi?ki niemu Hurt zyska? d?ugowieczno??, ale nie nie?miertelno??, której potem szuka? przez ca?y, d?ugi czas, a? do fina?u w "Batman and Robin". Podczas, gdy Bruce by? w szkole z internatem, Thomas zosta?y przyj?ty przez Thomasa i Marth?, gdzie ojciec Bruce'a próbowa? "wyleczy?" Thomasa (o co dok?adnie chodzi?o, to chyba wci?? nie wiadomo). By? to zapewne podst?p, ?eby zbli?y? si? znowu do Barbatosa (którego rze?ba znajduje si? gdzie? w g??biach batcave, tam te? zamieszkiwa? ten szczep którego nazwy ju? nie pami?tam). Ten z?y Thomas musia? si? te? kr?ci? przy matce Marthy, bo potem ?le si? na jego temat (prawdziwego Thomasa) wypowiada?a po ?mierci obojga. Pracowa? w jednym psychiatryku (nie pami?tam ju? nazwy). Potem chcia? przeprowadzi? rytua? przywo?ania Barbatosa na Brusie, który podró?owa? w czasie (filmowa? to Mayhew). Potem w ko?cu opiekowa? si? projektem, któremu podda? si? Batman - da? si? zamkn?? i "narkotyzowa?", ?eby pozna? jak dzia?a umys? Jokera. Podczas tego procesu Hurt pozna? to?samo?? Batmana i wklepa? mu has?o, na d?wi?k którego umys? Wayne'a mia? si? wy??czy? (Zurr en Arh, te? juz nie pami?tam jak to sz?o). No i potem mamy histori? z Black Glove, RIP i Batman and Robin.
Sorry, ?e tak na odwal si? pisz?, ale ju? ma?o z tego pami?tam. Po szczegó?y polecam poszuka? na wikipediach.

Johnny Napalm

#53
Dzi?ki za informacje. Na wikipediach jest tez nie ?atwo z Dr Hurtem, jak czytam jest to dosy? skomplikowana posta? i bez czytania samych komiksów trudno go ogarn??.
Troch? przy du?o tych Thomasów, ?atwo si? pogubi?.

Post Merge: 23 Maj  2012, 17:13:05

Jeszcze jedno pytanie za to bardzo istotne: czy Dr Hurt posiada jakie? znaki charakterystyczne w swoim wygl?dzie? Ogólnie, z tego co wiem, przypomina on bardzo samego Wayne'a -co nie jest niczym dziwnym- nawet czesz? si? podobnie. Aha, no i co jest jego oficjalnym najcz??ciej spotykanym strojem? Z góry dzi?ki za odpowiedzi, nie chc? po prostu, ?eby Hurt w moim komiksie nie wywo?ywa? reakcji... a kto to w ogóle jest do ci??kiej tr?bki?
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Leon Kennedy

#54
Z wygl?du nic charakterystycznego nie zapami?ta?em, no mo?e jedynie jak wspomnia?e? podobie?stwo do ojca Bruce'a. Je?li o strój idzie, to pami?tam, ?e mia? strój nietoperza, który nosi? Thomas, a poza tym jak wy?ej czyli nic innego wyszukanego sobie nie przypominam.

Post Merge: 30 Maj  2012, 17:31:19

Swoj? drog? (A)nonim przenie? to pytanie w odpowiedniejsze miejsce.

Johnny Napalm

Strój nietoperza?
Może wydawać się nieco dziwne, że w swoim komiksie chcę umieścić dr Hurta, chociaż tak słabo go znam. Potrzebuje po prostu kogoś kto odegra role diabła i będzie tam jakoś związany przeszłością z Waynem. Mój komiks będzie luźną interpretacją Kordiana, stąd wymóg pojawienia się takiej postaci.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Leon Kennedy

CytatStrój nietoperza?

Tak.


Rado

Prosiłbym o jakieś ciekawe tytuły z Wolverinem.

Btw. jest ktoś na forum, kto jako tako siedzi w Marvelu?

Johnny Napalm

Dzięki Leon za tą fotę, bez wątpienia przyda się w moim komiksie.
CytatProsiłbym o jakieś ciekawe tytuły z Wolverinem.
Przeczytałem ich bardzo mało, sądzę, że to co podam i tak jest już w twojej kolekcji, ale ok:
Weapon X, Wolverine Origin -posiadam 6 zeszytów, Sabretooth od Texa, Wolverine #50, #75. Co tam jeszcze interesującego z nim mam? Chyba nic, bo występy w X-menach są na ogół słabę, podobnie jak te gościnne u Punishera czy Spidera - wyjątek Wendigo.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Rado

CytatSabretooth od Texa

To ten z "Mega Marvel"? Miałem to, ale komuś pożyczyłem i nie odzyskałem. Nie pamiętam, żeby tam coś o Loganie było, ale bardzo dawno temu to czytałem.

Numerów #50 i #75 nie czytałem, ale się zapoznam. Pamiętam, że niektóre komiksy od TM-Semic też miały jakieś ciekawe historie skupiające się na Rosomaku. Chciałbym sobie poczytać jakieś wydanie zbiorcze, które by choć trochę zahaczało o klimat z "Weapon X".

Staruszka "Weapon X" od Semica mam na półce i jeszcze jakoś się trzyma. "Origin" jest świetny, ale mam też w zeszytach. Szkoda mi było kasy, kiedy Mandragora wydała je wszystkie razem.