Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Catwoman w TDKR

Zaczęty przez Q, 22 Styczeń 2011, 00:40:59

(A)nonim

Nie wyrobi?.
Motywacja:
1. «to, co powoduje podj?cie jakich? dzia?a? lub decyzji»
2. «uzasadnienie czyich? dzia?a? lub decyzji»

Wi?c co by?o ?miesznego w ch?ci zemsty?
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Juby

Nie w chęci, ale w jej wykonaniu...

(A)nonim

Tak, zrozumiałem o co wam chodzi, ale motywacja to nie wykonanie. ;)
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

RafBat

CytatCóż, w realnym świecie zdarzają się przypadki ludzi...

O i to mnie się podoba.  ;D
Juby, jaki cel miało wycięcie kilku wyrazów z mojego zdania i ich zacytowanie, podkreślając-"w realnym świecie," zdradzisz tajemnice? Chodzi Ci o to, że podałem przykład z realnego świata? A skąd miałem go podać... z fikcyjnego, z zasady, filmu o superbohaterach? Sam napisałem w mojej poprzedniej wypowiedzi, że sensowności takich zmian psychologicznych nie ma co szukać w filmach nastawionych na akcje i prostą rozrywkę. Nie sztuką jest wycięcie kilku wyrazów z czyjejś wypowiedzi i odnoszenie się do nich, tylko odniesienie się do samego jej kontekstu. ;)

Juby

To miał być taki żarcik. ;) Podałeś przykład z realnego świata, odnosząc się do BR, w którym fani wszystko bronią tak: "bo to nie miało być realne", czyli takie małe pokazanie hipokryzji niektórych użytkowników.

Jeśli uznałeś to za atak na twoje wypowiedzi to przepraszam...

Picard

#140
Cytat: (A)nonim w 10 Marzec  2011, 17:31:37
Nie wyrobi?.
Motywacja:
1. «to, co powoduje podj?cie jakich? dzia?a? lub decyzji»
2. «uzasadnienie czyich? dzia?a? lub decyzji»
Wi?c co by?o ?miesznego w ch?ci zemsty?

No ja te? nie wyrobi? i Ci odpisze. ;) ,,to co powoduje podj?cie jakie? dzia?a?, decyzji" - OK, wi?c skrzywdzona Selina postanawia zem?ci? si? na Shrecku i w tym celu... robi co? zupe?nie przeciwnego, do tego co sobie zamierzy?a i przemierza si? z pupilkiem swojego oprawcy. Je?li definiujesz motywacje jako powód do podj?cia jaki? dzia?a?, to motywacja Seliny by?a s?aba, bo nie mia?a nic wspólnego z jej post?powaniem! Gdyby rzeczywi?cie kierowa?a si? zemst? winna post?powa? ca?kiem inaczej.
,,uzasadnienie czyj? dzia?a? i decyzji"? - no, w?a?nie jak uzasadnisz sprzymierzenie si? z przyjacielem twojego wroga?

Cytat: RafBat w 10 Marzec  2011, 15:08:28
Czy zmiana w psychice Denta by?a a? tak dobrze pokazana przez Nolana? S?owo nie?le chyba najbardziej tu pasuje (ale zawsz? lepiej to przedstawiono, ni? to by?o w przypadku Seliny). W ogóle nie lubi? takich "nag?ych zmian" w psychice bohaterów, je?li chodzi o filmy, które nie s? za specjalnie g??bokie, a s?u?? prostej rozrywce (wiadomo od pocz?tku, ?e procesy psychologiczne bohaterów nie b?d? tu nigdy na pierwszym miejscu, a pokazanie ich zawsz? b?dzie tr?ci?o pewnym skrótem).

No, dyskutowa? bym czy TDK nie jest g??boki - owszem to film rozrywkowy, ale jest to inteligentna rozrywka, film z drugim dnem. Post?powanie Denta by?o jak najbardziej powi?zane z tym o czym film by?, z pytaniem: ,,czy ludzie s? tylko na tyle dobrzy, na ile ?wiat im na to pozwala?" W przypadku Catwoman Burtona, nie mam poj?cia, co twórca chcia? nam powiedzie?? Czy to manifest pro czy anty feministyczny? Co sob? Selina prezentuje, co jej posta? oznacza?

Cytat: RafBat w 10 Marzec  2011, 14:22:36
Có?, w realnym ?wiecie zdarzaj? si? przypadki ludzi, którzy w obliczu jakiej? wielkiej tragedii do?wiadczaj?c swoistej traumy-wypieraj? ze ?wiadomo?ci z jakiego ?ród?a pochodzi ich nieszcz??cie (cz?sto chc? "zapomnie?" te? o swoim oprawcy), a odreagowuj? atakuj?c Bogu ducha winnych ludzi, lub osoby które chc? im pomóc. Przyk?adem (mo?e zbyt mocnym, przy dyskusji o bat-filmach) niech b?d? zachowania niektórych ofiar wojny (-"gdzie oni byli, gdy to si? dzia?o"-a potem atak na osob? wyci?gaj?c? do kogo? takiego pomocn? d?o?). Wydaj? mi si?, ?e o taki rodzaj zmian w psychice Seliny chodzi?o, tylko... Burton niezbyt umiej?tnie to akurat pokaza?.

W ten sposób to mo?na nawet najgorszy idiotyzm scenariusza usprawiedliwi?...  ::)
"What we leave behind is not as important as how we've lived" <br />Jean-Luc Picard

(A)nonim

CytatJeśli definiujesz motywacje jako powód do podjęcia jakiś działań, to motywacja Seliny była słaba, bo nie miała nic wspólnego z jej postępowaniem!
No naprawdę nie wyrobię, podałem co to jest motywacja, która u Seliny była w pełni rozsądna, ty piszesz o czynnikach które się z tej motywacji zrodziły. ::)
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Juby

Jak dla mnie Anne może śmiało zagrać groźną Catwoman. Podajecie jej zdjęcia, gdzie ma słodką buzię, a Kobieta Kot powinna być dzika. Tutaj Anne wygląda jak dla mnie idealnie (ten czarny makijaż przy oczach chyba działa cuda):


(A)nonim

I tak ma słodką buzię. ;)
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

EricDraven

Catwoman... ja obstawiam albo sexy lateksowy strój i do tego maska, albo to co kiedyś pisałem. Catwoman nie powinna mieć imo czegoś na wzór kewlaru xD więc mamy wolną drogę. Ja chciałbym tak, dres xD czarny obcisły dres, odpięty tak, aby było lekko widać dekolt, do tego założony kaptur na głowę i gogle. Rozpuszczone czarne włosy powiewające na wietrze, tak ja to widzę, i wszystko tak jak wy to podkreślacie, realne.
Call mi geek.

(A)nonim

Z Catwoman akurat nie ma problemu, wystarczy że zaadaptują post-hushowski strój.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Vaherem

Eric rozpuszczone czarne włosy powiewające na wietrze są imo bardzo niepraktyczne i nie pasują do "realistycznej wizji mistrza Nolana". Też stawiam na post-hushowski strój bo on bardzo pasuje i jeszcze te cybernetyczne gogle. Inna rzecz - w np. TASie Catwoman często używała bicza by pomagać sobie w czasie wspinaczki po budynkach i zastanawiam się jak ten element potraktuje Nolan.

EricDraven

Realistyczna wizja "mistrza" nolana O_o   niepraktyczne? kostium z kewlaru też jest nie praktyczny ale jest i ładnie wygląda xD   co do realistycznych wizji... różki ala kot będą pasować? wiem u batman przeszło,, ale u catwoman? O_o  chyba bardziej jestem skłonny ku goglom, ale goglom, a nie takim okularkom na pasku jak w hushu. Reszta to wg mnie powinien być kaptur.
Call mi geek.

(A)nonim

Bez przesady długie włosy nie są nierealistyczne, co najwyżej niepraktyczne. ;)
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Vaherem

No niepraktyczne. Rozpuszczone włosy w walce czy nawet skakaniu z budynku na budynek są niepraktyczne, wpadają do oczu itd. W komiksie to przeszło, ale w filmie imo będzie głupio wyglądać.

Edit:
Chodziło mi o to, że w realistycznej wizji Nolana nikt nie będzie biegał z rozpuszczonymi włosami bo to nie praktyczne, a nie o to, że długie włosy są nierealistyczne.