Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Catwoman w TDKR

Zaczęty przez Q, 22 Styczeń 2011, 00:40:59

(A)nonim

CytatO "Władcy" nie ma nawet co mówić, wystarczy spojrzeć, ile Oskarów dostał.
To nic nie tłumaczy, zresztą można się kłócić czy tymi Oskarami nie nagrodzono całej trylogii.
CytatNo i jeszcze "Zemsta Sithów" dochodzi jako najlepsza część trzecia.
To znaczy że nowe Gwiezdne Wojny ssą niemiłosiernie.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Gieferg

Cytat: jubyJa już się śmieje, nie tylko ze Szklanej Pułapki (bo akurat trójka jest równie dobra co i jedynka, więc mam nadzieje, że Gieferg pisałeś o gównianej czwórce)
Nudna i niezgrabna trójka do perfekcyjnej jedynki czy nawet bardzo dobrej dwójki nie ma w ogóle startu, juz słabowitą czwórkę od niej wolę oglądać :P

CytatO "Władcy" nie ma nawet co mówić, wystarczy spojrzeć, ile Oskarów dostał.
LOTR to w zasadzie jeden film, powstawał jako jedna całość więc nie ma w ogóle sensu go przywoływać jako przykładu serii z najlepszą trzecią częścią (szczególnie że najlepsza jest pierwsza :P). TTT i ROTK jak dla mnie nie są w ogóle sequelami, w ścisłym znaczeniu tego słowa.

Cytatzresztą można się kłócić czy tymi Oskarami nie nagrodzono całej trylogii.

Dokładnie tak uważam. Wstrzymywano się z tymi najważniejszymi nagrodami dla Drużyny i Wież żeby potem odpowiednio wyróżnić całość po premierze ostatniej części.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Leon Kennedy

Różnie z tymi trzecimi częściami bywało ( jak i z przyznawaniem oscarów ), a jak będzie to wszyscy zobaczymy... W tym momencie tak naprawdę nie ma co gdybać czy będzie uwiecznienie czy katastrofa, bo za mało wiemy.

RafBat

 ...a no różnie. Jednak cały czas zadaje sobie pytanie, dlaczego to właśnie Nolan dostał szansę nakręcenia swojej batmanowej trójki, a nie np Schumacher? (sorry za ten niesmaczny żart... nie mogłem się powstrzymać). ;)

(A)nonim

Cytatszczególnie że najlepsza jest pierwsza
High five. ;)
CytatTTT i ROTK jak dla mnie nie są w ogóle sequelami, w ścisłym znaczeniu tego słowa.
Oczywiście że nie są, zresztą już książka była całością, ale wydawca całkiem rozsądnie zauważył że lepiej będzie ją rozbić na trylogię. Oglądanie 10 godzin filmu (w wydaniu rozszerzonym ponad 11) na raz lepiej zostawić maniakom.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Picard

#125
Cytat: EricDraven w 03 Marzec  2011, 11:05:14
Nie wiem co macie do maggie, jest piękna, każdy patrzy przez pryzmat roli jaką miała, a z tej roli nie dało się nic wycisnąć co mogło by kogoś zainteresować, no chyba żę kim basinger by grała rachel to hmm xD

No, właśnie, że nie jest piękna, zdolna byc może ale na pewno nie piękna. Właściwie to jest ona chyba najmniej atrakcyjną aktorką jaką w życiu widziałem - była jeszcze taka jedna brzydula w angielskim serialu kryminalnym, ale zapomniałem jak jej tam było. W każdym razie Maggie ma u mnie wraz z ową Angielkom, pierwsze miejsce na liście największych brzydul ekranu. ;) Dobrze przynajmniej, że panna Meggie ,,Pomarszczony ryjek" Gyllenhaal, nie zagra Catwoman ;) Z dwojga złego wole już Anne.
Z jednego z czego się cieszę to, z tego, że wersja Catwoman Nolana będzie znacznie bardziej zbliżona do komiksowego oryginału. Jak już słusznie wspomniano wersja z BR - jej historia i motywacja - był co najwyżej śmieszna, natomiast wersja z Halle Berry... o mein gott in himmel! Z Seliną Kyle to to nie ma nic wspólnego, a tytuł filmu o jej przygodach włąściwie, powinien brzmieć: ,,Kobieta-gniot: sadomasochistyczna Myszka Miki". ;)
"What we leave behind is not as important as how we've lived" <br />Jean-Luc Picard

(A)nonim

CytatJak już słusznie wspomniano wersja z BR - jej historia i motywacja - był co najwyżej śmieszna
Co było śmiesznego w samej motywacji? Próbowano ją zabić, chce się zemścić, nic śmiesznego w tym niewidzę.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Juby

Jak chciała się zemścić i miała pistolet, to mogła przy ich pierwszym spotkaniu już w biurze załatwić. A ona się bawi w przebieranki, więc dla mnie motywacja jest słabo opracowana, z tym, że sama Catwoman prezentuje się znakomicie.

Cytat: RafBat w 08 Marzec  2011, 16:55:54
Jednak cały czas zadaje sobie pytanie, dlaczego to właśnie Nolan dostał szansę nakręcenia swojej batmanowej trójki, a nie np Schumacher? (sorry za ten niesmaczny żart... nie mogłem się powstrzymać). ;)

Niby żart, ale Schumacher sam odmówił, bo Warner oferowało mu nakręcenie piątki ze Strachem na wróble. On jednak chciał zekranizować Year One na co ci kategorycznie odmówili...

(A)nonim

CytatJak chciała się zemścić i miała pistolet, to mogła przy ich pierwszym spotkaniu już w biurze załatwić. A ona się bawi w przebieranki, więc dla mnie motywacja jest słabo opracowana
A teraz sprawdzamy sobie w słowniku słowo "motywacja".
CytatNiby żart, ale Schumacher sam odmówił, bo Warner oferowało mu nakręcenie piątki ze Strachem na wróble. On jednak chciał zekranizować Year One na co ci kategorycznie odmówili...
A to nie było tak że Schumacherowi słusznie podziękowano, a parę lat później Aronofsky chciał nakręcić Year One jednak WB mu nie pozwoliło bo bało się komiksowego filmu z kategorią R?
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Picard

Cytat: (A)nonim w 09 Marzec  2011, 19:38:00
Co było śmiesznego w samej motywacji? Próbowano ją zabić, chce się zemścić, nic śmiesznego w tym niewidzę.

Cóż, śmieszne jest, to że niby chce się zemścić, a nadal pracuje dla gościa, który próbował ją zabić, a co więcej jej alter ego sprzymierza się z Pingwinem, który jest kandydatem na burmistrza, popieranym właśnie przez Shreka... Dodam jeszcze, że bez powodu atakowała Batmana, który przecież wcześniej uratował jej życie, natomiast za kumpla miała pupilka Shreka.  ::)
"What we leave behind is not as important as how we've lived" <br />Jean-Luc Picard

RafBat

 Cóż, w realnym świecie zdarzają się przypadki ludzi, którzy w obliczu jakiejś wielkiej tragedii doświadczając swoistej traumy-wypierają ze świadomości z jakiego źródła pochodzi ich nieszczęście (często chcą "zapomnieć" też o swoim oprawcy), a odreagowują atakując Bogu ducha winnych ludzi, lub osoby które chcą im pomóc. Przykładem (może zbyt mocnym, przy dyskusji o bat-filmach) niech będą zachowania niektórych ofiar wojny (-"gdzie oni byli, gdy to się działo"-a potem atak na osobę wyciągającą do kogoś takiego pomocną dłoń). Wydaję mi się, że o taki rodzaj zmian w psychice Seliny chodziło, tylko... Burton niezbyt umiejętnie to akurat pokazał.

LelekPL

Czyli coś co Nolan nieźle ukazał z Two-Facem w TDK. Niby można tak to interpretować, ale nadal, jak zauważyłeś, jest to błąd zarówno reżysera, jak i w scenariuszu.

RafBat

 Czy zmiana w psychice Denta była aż tak dobrze pokazana przez Nolana? Słowo nieźle chyba najbardziej tu pasuje (ale zawszę lepiej to przedstawiono, niż to było w przypadku Seliny). W ogóle nie lubię takich "nagłych zmian" w psychice bohaterów, jeśli chodzi o filmy, które nie są za specjalnie głębokie, a służą prostej rozrywce (wiadomo od początku, że procesy psychologiczne bohaterów nie będą tu nigdy na pierwszym miejscu, a pokazanie ich zawszę będzie trąciło pewnym skrótem).

(A)nonim

CytatCóż, śmieszne jest, to że niby chce się zemścić, a nadal pracuje dla gościa, który próbował ją zabić, a co więcej jej alter ego sprzymierza się z Pingwinem, który jest kandydatem na burmistrza, popieranym właśnie przez Shreka...
To fajnie, ale pytałem o MOTYWACJĘ.
O resztę się nie kłócę, bo mi się nie chce.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Juby

Picard napisał to co właśnie ci (A)nonimie chciałem odpisać.

Cytat: RafBat w 10 Marzec  2011, 14:22:36
Cóż, w realnym świecie zdarzają się przypadki ludzi...

O i to mnie się podoba. ;D