Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Bat-kostiumy

Zaczęty przez MJ, 20 Marzec 2008, 22:12:43

MJ

Zdecydowanie jestem za i zauważyłem pewną prawidłowość, przynajmniej wedle mojego gustu, może Juby też się zgodzi. Mianowicie każdy pierwszy kostium Batmana z danej serii jest najlepszy, pierwszy Keaton i wszystkie kolejne do Clooneya są coraz to słabsze. Potem Bale w Begins, a TDK znów słabej. Affleck też tylko pierwszy strój jest idealny. Ciekawe czy u Pattisona ta tendencja się utrzyma.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

LelekPL

Ja wolę kratkę od fake mięśni. Maska nadal jest lepsza w Returns, logo też i w Returns nosił Air Jordan 6, więc za to też plus. Czemu czasami w Batmanie kostium wypada lepiej? Bo według mnie sam film wyglądał lepiej, mroczniej w pierwszej części. Gotham i scenografia w Returns jest zbyt "czyste" z braku lepszego słowa.

Juby

@MJ
Zgadzam się z tobą całkowicie :) Tzn. w zależności od humoru mogę się wahać, czy pierwszy strój Keatona jest lepszy od drugiego, lub Panther Suit Kilmera, ale ogólnie coś w tym jest. Kostium z Batman Begins też lepszy od TDK/TDKR. Batfleck miał tylko jeden udany kostium - pierwszy. Oby Pattinson przełamał tę tendencję, bo akurat u niego już po pierwszym podejściu jest co poprawiać.

Cytat: LelekPL w 06 Maj  2023, 13:33:07i w Returns nosił Air Jordan 6, więc za to też plus.
A to nie w części pierwszej? Na pewno miał w niej modyfikowane buty Nike z logo na podeszwie, ale nie pamiętam jakie.

Cytat: LelekPL w 06 Maj  2023, 13:33:07Czemu czasami w Batmanie kostium wypada lepiej? Bo według mnie sam film wyglądał lepiej, mroczniej w pierwszej części. Gotham i scenografia w Returns jest zbyt "czyste" z braku lepszego słowa.
Pełna zgoda. Wczoraj również zwróciłem na to uwagę, mimo bdb zdjęć drugi film jest czystszy, ładniejszy od B'89.

LelekPL

Cytat: Juby w 06 Maj  2023, 15:14:30to nie w części pierwszej? Na pewno miał w niej modyfikowane buty Nike z logo na podeszwie, ale nie pamiętam jakie.
"Szóstki" jeszcze nie istniały w 1989. Wtedy Jordan biegał w czwórkach. Więc to na pewno był Batman Returns.

Juby

Ok, już znalazłem, masz rację.

https://sneakernews.com/2012/07/19/nike-air-trainer-iii-air-jordan-vi-batman-boots/

W pierwszej części nosił Nike Air Trainer III. W każdym razie obie pary to dwa najlepsze, najbardziej charakterystyczne zestawy butów jakie nosił Batman. Później już tylko czarne długie kozaki bez charakterystycznych elementów.

MJ

Czy to oznacza że Batman gra w koszykówkę? ;)  Bo wiem że Joker tak : https://www.youtube.com/watch?v=d8n9MaYLhnA
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Juby

Nice ;D

Jeszcze w kwestii mojego rankingu filmowych bat-strojów - oceniam je głównie na podstawie tego, jak wypadają w filmach, ale sześć z nich widziałem również na żywo. Poniżej kilka moich fotek:



A tutaj materiał z podobnej wystawy:

MJ

Fajne foty, jeśli to ta sama wystawa co była w Łodzi parę lat temu to też na niej byłem, mega interesująco było się przyjrzeć tym wszystkim materiałom z bliska.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

LelekPL


Leon Kennedy

Pięknie Juby. Wystawała zapewne była zacna :D Szkoda, że nie dałem rady jej odwiedzić.

Juby

#295
Cytat: LelekPL w 17 Maj  2023, 21:37:04tak, to ta sama. Też na niej byłem.
https://www.forum.batcave.com.pl/index.php?topic=956.msg71030#msg71030
Widzę, że nawet byliśmy w takiej samej koszulce ;D

Kto nie był niech żałuje. Ja żałuję tylko, że nie cyknąłem więcej zdjęć (choć i tak mam sporo) i że nie ogarnąłem się przed dniem wizyty w EC1 (broda, fryzjer, ew. chociaż umyć głowę rano przed pracą, a nie poprzedniego wieczoru) :P

Cytat: Juby w 25 Listopad  2020, 14:09:58Nietypowe logo na pierwszym kostiumie Keatona wynikało z brak praw do znaku towarowego w czasie, kiedy projektowano batsuit, czy coś w tym stylu. Później je uzyskano, więc Anton Furst, albo Alan Menken (nie pamiętam już kto, może żaden z nich) mogli zaprojektować logo do czołówki i które później reklamowało sam film na plakatach. Jednak na kostiumie zostało już takie z dwoma dodatkowymi ząbkami na dole, usunięto je dopiero przy tworzeniu stroju do kolejnego filmu.


Polecam ciekawy materiał Cosplay Chrisa, który ma dużą wiedzę na temat kostiumów i rekwizytów filmowych. Okazuje się, że "prawa autorskie" to tylko mit, a zmienione logo na piersiach pierwszego kostiumu było sugestią Tima Burtona, który chciał aby wyglądało inaczej, bardziej drapieżnie. Dopiero po dezaprobacie fanów zmieniono je na klasyczne przy drugim filmie.