17 wrzesień 2021, 16:24:47

Aktualności:


Mogą występować problemy z wysyłaniem maili z forum!


Fan Art

Zaczęty przez Silent Dark, 02 luty 2008, 18:51:32

Juby

Design "mangowy", bo przez długi czas wkręciłem się w rysowanie Dragon Balla i do dziś nie mogę się pozbyć naleciałości stylu późnego Akira Toriyamy.

Nie dokończyłem cieniowania, bo to i tak jeden z mniej udanych rysunków. W pracy szkicowałem sobie dużo lepszy, dziś go przywiozę do mieszkania i postaram się dokończyć lepszymi ołówkami, wtedy go wrzucę. Poza tym, widzę że wszystko z tego wątku powygasało, więc chyba w któryś weekend cyknę fotki, albo poskanuję swoje stare rysunki i też się tu nimi pochwalę. Pewnie niektóre po latach wyglądają komicznie, jak bohomazy dzieciaka (którym byłem), ale co mi tam. :D


"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

elwis1982

Świeżynka sprzed dosłownie chwili.


Leon Kennedy

Ładnie, ładnie. W kolorze będzie się jeszcze lepiej prezentować ☺️

elwis1982

Kolorysta raczej ze mnie kiepski, ale nie mówię nie. Na tę chwilę musi wystarczyć w tuszu:).


Leon Kennedy

Kurcze, serio nieźle 🙃. Pozwoliłem sobie ukraść na telefon. Będzie przez jakiś czas go ozdabiać

Juby

14 marzec 2021, 19:01:51 #1490 Ostatnia edycja: 14 marzec 2021, 19:23:18 by Juby
Szykujcie oczy! Wrzucam prawie wszystko "Batmanowe", co znalazłem w segregatorze ze swoimi pracami. :)

Na początek najstarszy z rysunków, jaki mi się uchował (miałem jakieś 10-11 lat). Zwykły ołówek HB i świecówki Bambino. ;DKilka "moich komiksów", które zachowałem. Pierwszy robiony ołówkiem - zapału starczyło na okładkę, dwie strony i jeden panel . . .
Przy drugim stworzyłem kilka stron i starałem się je wykończyć czarnym pisakiem, aby wyglądał jak tusz . . .
Potem wydzierałem w kartkach A4 wymiar komiksów TM-Semic i zacząłem od nowa, ale narysowałem tylko ten kadr (+ zacząłem mały panel z drugiej strony) i zrezygnowałem. Na reszcie kartek rysowałem komiksową adaptację Terminatora, z której mam dwie pełne strony i dwie napoczęte (jeśli chcecie też mogę wrzucić).Teraz już trochę mniej wstydliwe pamiątki, już pełnoletniego Jubego. ;) Batman z Beginsa i Joker z TDK Nolana. Kijowe proporcje, prawa rączka Batmana zbyt blisko ciała, a Joker w ogóle wyszedł trochę jak karykatura.No i poster-art Batmana Tima Burtona, którego naszkicowałem w 2012 i na pewno już wrzucałem na forum, ale tamten skan musiał przepaść.


*Batman wyszedł bezbłędnie, ale tak mocno i tak dużo ołówka przy nim użyłem, że na skanie wyszły zagniecenia i nie oddają tego, jak dobrze prezentuje się na żywo.

Poniżej jeszcze jakiś szkicownik, którego zachowałem ze względu na niezły kawałek twarzy Jokera w dolnym prawym rogu; portret Batmana-Keatona z Returns, którego nie chciało mi się dokończyć; oraz dwa wycinki z bazgraniny długopisem podczas nudy w pracy (przy Michelle w pewnym momencie niewłaściwie ruszyłem kartkę i też wyszła karykatura ;D trzeba zasłonić jej jedno, lub drugie oko, aby wyglądała jak człowiek, a nie mutant!).No i najnowszy szkic:Najpierw zacząłem planować Batmana-detektywa przyglądającego się jakiemuś mikroskopijnemu dowodowi między palcami, ale zorientowałem się, że jak najgorszy matoł zacząłem rysować po niewłaściwej stronie zeszytu (w kratkę - wersja z prawej). Zacząłem od nowa na pustej i myślę że wyszło całkiem fajnie. Musiałem tylko znaleźć uzasadnienie takiego, a nie innego cieniowania na kostiumie Mrocznego Rycerza, dlatego wymyśliłem, że przyglądają mu się policjanci z latarkami. :)

Jak będę miał dłuższą chwilę, mogę wrzucić sporo innych moich prac (np. mam mnóstwo rysunków Dragon Balla, na którego miałem fazę w latach 2010-2011).


"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

Juby

Po luźnym dniu w pracy. ;)"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

LelekPL

Widze, że sidebbob musiał być :P Czy ogon był potrzebny?

Juby

Potrzebny? Nie. I tak zrezygnowałem z wąsów (fan The Long Halloween) ;)


"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

elwis1982

Cytat: Leon Kennedy w 14 marzec  2021, 09:50:18Kurcze, serio nieźle 🙃. Pozwoliłem sobie ukraść na telefon. Będzie przez jakiś czas go ozdabiać

Bardzo się cieszę, że się spodobał, tylko, że to był jeszcze tzw. work in progress. Mam nadzieję, że finalna wersja ( dosyć zmieniona) również Ci się spodoba na tyle, żeby zgrać na telefon:).Juby, niektóre prace robią spore wrażenie, w szczególności rysunek z filmu Burtona, Który mi przypomniał jak bardzo kocham rysunki Jerrego Ordwaya. Joker z TDK wygląda identycznie jak Tommy Wiseau z Jego audition tape, ale i tak jest super.

Juby

Dzięki za miłe słowa. Twoja finałowa wersja zdecydowanie najlepsza (fajnie że zwróciłeś uwagę na to, że stopa Batmana nie trzymała się podłoża w pierwszym szkicu). ;)


"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

Rado


Juby

To samo powtarzam od pierwszych wrzuconych tutaj prac Elwisa. :) Bardzo podobny styl rysunku i wyglądu postaci.


"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

LelekPL

Sam nie jestem fanem Capullo, ale nie można nie docenić umiejętności elwisa. Bardzo ładne prace.

Ledgoker Jubego rzeczywiście taki Wiseau trochę :D Ale Batman bardzo fajny. Jestem ciekaw czy kiedyś stworzyliście "swojego Batmana"? Jego strój, samochód, czy wygląd pod maską, tak, żeby oddawał to jak Wy widzicie tą postać, a nie jak ktoś inny ją widział.

elwis1982

Ostatnio zdałem sobie sprawę, że nigdy w życiu nie narysowałem żadnego Robina, więc postanowiłem nadrobić zaległości i oto efekt. PS Niedokończony nos jest świadomym wyborem autora danego rysunku:P.