Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

The Penguin / Pingwin (mini-serial max, 2024)

Zaczęty przez Juby, 13 Październik 2022, 08:36:45

Juby



W sprawie produkcji serialowej kontynuacji filmu Matta Reevesa pojawia się coraz więcej konkretów, więc chyba wypadałoby stworzyć dla nie osobny temat do dyskusji. Najświeższe informacje ze strony głównej:

https://www.batcave.com.pl/2022/10/colin-farrel-o-pierwszej-scenie-serialu-the-penguin/#more-36347

W pigułce: serial ma już gotowy scenariusz, showrunnera, reżysera kilku odcinków, zdjęcia ruszają w lutym, historia ma się zaczynać zaledwie tydzień po finale wydarzeń z The Batman i skupić na postaci Oza, który przejmuje półświatek w Gotham. Data premiery pozostaje nieznana, ale jeśli mają to kręcić od lutego przez przynajmniej 5-6 miesięcy, to obawiam się że nie wyrobią się do końca 2023 roku.

Colin jako Pingwin zrobił na mnie na tyle dobre wrażenie, że na serial z jego udziałem czekam póki co bardziej niż na sequel hitu Matta Reevesa, lub jakikolwiek z zapowiedzianych tytułów WB/DC.

Leon Kennedy

Fajnie, fajnie. Ciekawe czy jest szansa, aby Robert się tam  chodź na chwilę pojawił...

MJ

Liczę na to że będzie to poziom serialu dorównujący takim hitom jak Mandalorian czy Sandman jeżeli chodzi o jakość i poszanowanie materiału źródłowego. Dostaliśmy już dwie drogi Pingwina na szczyty Gotham. Jedną mroczną, odgryzającą nosy wersję Burtona i drugą, chuderlawego, kulawego mistrza manipulacji w serialu Gotham. Collin zaskoczył wszystkich pozytywnie, właściwie nie mogę się doczekać aż zobaczę go ponownie w tej roli, obok całej galerii gangsterskich łotrów Gotham, którzy zaczną z nim walkę o władzę tj. Brzuchomówca, Czarna Maska, Killer Croc też swego czasu kręcił się wokół mafii, chętnie zobaczyłbym dwumetrowego Kanibala z chorobą skóry i ambicją na przejęcie kryminalnego półświatka. No ale na wszystko co dobre trzeba długo czekać.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Juby

https://www.batcave.com.pl/2022/10/cristin-milioti-zagra-sofie-falcone-w-the-penguin/

Wizualnie pasuje jak Tom Hardy na Bane'a, ale poza tym - bardzo dobry wybór na villaina serialu. Oby częściej sięgano po mniej znanych przeciwników Batmana. No i ciekawe czy będzie się nazywać Sofia Gigante?

Crowridd

Tak, zdecydowanie udany casting.

Crystal Reed z serialu Gotham też dobrze wspominam w tej roli. Rodzina Falcone w komiksach czy w filmach zawsze na plus.


Juby

Nie miałem pojęcia, że Sofia pojawiła się już na ekranie (Gotham odpuściłem po 3, czy 4 odcinkach).

Trochę nowych informacji na temat serialu:
https://variety.com/2022/tv/news/hbo-harry-potter-and-just-like-that-season-2-1235428270/

Cytat: Leon Kennedy w 14 Październik  2022, 09:42:53Ciekawe czy jest szansa, aby Robert się tam choć na chwilę pojawił...
Byłoby miło gdyby choć raz gdzieś mignął.

Juby

Według Colina zdjęcia potrwają 5-6 miesięcy, czyli gdzieś do lipca/ sierpnia. Nie wiem jakiej skali ma być to serial, ale zaczynam wątpić, aby wyrobili się z post-produkcją na premierę w 2023... :(

Leon Kennedy

#7
Zobaczymy. Jak nie to może wiosna 2024...

Juby


Colin wchodzi na plan 27-28 lutego. Zdjęcia potrwają co najmniej do lipca. Serial będzie liczył 8 około godzinnych odcinków, ma służyć jako pomost między pierwszym, a drugim filmem Matta Reevesa. Premiera w grudniu 2023, lub styczniu 2024 pasowałaby idealnie - w samym środku przerwy między The Batman, a Part II.

MJ

Hmm wygląda na to że Reeves sprytnie to sobie wykombinował, skoro Pingwin będzie pomostem między The Batman, a The Batman Part II to prawdopodobnie serial Arkham na HBO będzie pomostem pomiędzy Part II, a Part III i w trójce dostaniemy ucieczkę z Azylu lub zbieranie psycholi zaraz po niej, bo zapewne tak zakończy się pierwszy sezon (o ile nie jedyny). Rozsądne budowanie uniwersum, zapowiada się soczyście.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Juby

Pamiętajmy, że poza serialem o Arkham rozwijany jest również serial o GCPD. Jeśli Pingwin się sprawdzi, fajnie by było gdyby powstało więcej historii poszerzających ten świat między głównymi daniami serii (coś, czego bardzo mi brakowało między TDK, a TDKR Nolana).

MJ

Z tego co wiem to serial o GCPD ewoluował w serial o Arkham, więc jego rozwój to raczej metamorfoza. Również czekałem na jakiś pomost między TDK,a TDKR w stylu Gotham Knight, gdzie np poruszony byłby wątek absencji Jokera w TDKR i np Clayface i Daggeta.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Juby


Q

Odpowiadająca za scenografię Kalina Ivanov, potwierdziła, że zdjęcia do produkcji już się rozpoczęły.

https://twitter.com/kalinadesign1/status/1631266144618418176?ref_src=twsrc%5Etfw
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

Pewnie już w przyszły weekend będą musieli zrobić przerwę, aby Colin dotarł na galę Oscarów. Ostatnio pojawiły się plotki, że w serialu pojawi się Batman / Robert Pattinson - trzymam kciuki, aby się sprawdziły.