Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Wasze zdobycze komiksowe.

Zaczęty przez Silent Dark, 05 Lipiec 2008, 15:57:51

blackout

Cytat: Johnny Napalm w 05 Maj  2013, 16:03:58
@Blackout, piszesz, że umiarkowałeś się obecnie z zakupami. Po WSK też będę musiał to zrobić. Jeszcze tylko WSKa i nul, finito i to na dłuższy czas. Jak obliczyłem, za to co kupiłem tylko od zeszłorocznego października do tej pory, mógłbym spokojnie kupić nowy skuter. Trzeba więc przyhamować. Po prawdzie, mało ciekawych rzeczy zostało do kupienia w realu. Dla zainteresowanych - koło SGH koleś sprzedaje całą swoją kolekcje, jest tam sporo Batmanów, jednak większość już mam. W każdym razie plusem jest to, że nie trzeba kupować całości, tylko te albumy, które się spodobają.

Ja za to wszystko co kupiłem od 2002 roku pewnie miałbym dobre używane auto :P


Cytat: HUDY w 05 Maj  2013, 15:24:40
blackout ile tego tam masz? to same SC i HC ? , wielka kolekcja ;]

Mało mam wydań sc czy hc naprawdę. W zdecydowanej większości to zeszytówki. Dobrze, że większość jest po 1-3 dolary za sztukę :)

Rado

#196
Cytat: Johnny Napalm w 05 Maj  2013, 16:03:58
Hm... ile należałoby zapłacić za "Co się stało z zamaskowanym..."? Chodzi mi o taką cenę w granicach rozsądku - np średnia cena za to to...

Tutaj masz archiwum allegro po ile ten komiks chodził  http://archiwumallegro.pl/search/20389288-co-sie-stalo-z-zamaskowanym-krzyzowcem.html


Dodam jeszcze, że oryginał SC kosztuje czterdzieści siedem złotych.

Rado

Najnowsze zdobycze:



Niemy komiks - "Przybysz" - graficznie nagradzany, tom drugi Swamp Thinga PL, "Opowieści z Hrabstwa Essex", "Byłem Bogiem" - też ciekawe, już kiedyś Guyver o tym pisał http://www.forum.batcave.com.pl/index.php?topic=195.msg43835#msg43835 i "Fun Home. Tragikomiks rodzinny" też kilka nagród zgarnął.

franek

Moje ostatnie nabytki w antykwariacie


I jeszcze "Pilot śmigłowca" w stanie dst ale coś mnie wzięło na polskie komiksy :D


I muszę ogłosić smutną ale prawdziwą (jak Metallica) wiadomość. Ponieważ wybrałem wszystko z antykwariatu moje zbieranie komiksów się kończy, co nie znaczy że zainteresowanie też. Zostało mi tylko kilka zakupów, jeżeli WKKM będzie się pojawiać w moim mieście (a wiele wskazuje na to ze chyba jednak nie). MOŻE czasem coś z allegro, ale to jednak koniec.


Show Must Go On!!!

Zatrakus

@franek: Nie masz co narzekać, moje zbieranie komiksów wygląda podobnie, lecz bez antykwariatu, a z od dwóch do sześciu zeszytówek na rok, co skończyło się dwa lata temu, wraz ze zniknięciem mojego ulubionego stanowiska z tanią prasą, wypatrzonego w stałym miejscu wyjazdów wakacyjnych.
Chociaż wiedza stwarza problemy, to ignorancja ich nie rozwiąże.

Wayne&Pennyworth:
http://www.forum.batcave.com.pl/index.php?topic=1280.0

Jastrzębie:
http://www.forum.batcave.com.pl/index.php?topic=1293.0

Johnny Napalm

@Franek, nie poddawaj się! Ja nawet kiedyś nie wiedziałem o istnieniu stacjonarnych -co prawda nielicznych- sklepów, w których można zaopatrzyć się w komiksy. Może i u ciebie w mieście istnieje/ą takie miejsca tylko ich jeszcze nie odkryłeś?
Ja wybieram się na Stadion Narodowy, zamierza kupić tam Opowieści z Hrabstwa Essex, chociaż może pójdę na żywioł, okaże się. :)
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

franek

Już nie ma u mnie sklepów, przepatrzyłem wszystko. Gadałem z gościem w antykwariacie i mówił że w Krakowie na targu są dwaj panowie i mają swoje stoisko z komiksami, gdzie orygnialne Klossy schodzą po 60zł od sztuki i mają niezły ruch, jacyś panowie po 40 do nich przychodzą i próbują odbudować dzieciństwo :D Kiedyś tam wpadnę i zerknę, może znajdę coś ciekawego, ale to już raczej koniec ew. okazjonalnie


Show Must Go On!!!

kelen

Jesteś z okolic Krakowa?

Kujaw

Jak ju? planujesz wybra? si? do Krakowa za komiksami to poleci?bym raczej zajrze? do antykwariatu FanKomiks. Starej polskiej makulatury s? tam ca?e stosy. Z reszt? nie tylko, bo mo?na te? tanio kupi? zeszyty zagraniczne, ostatnio np znalaz?em kilka zeszytów "Deathblow" z wyt?aczanymi ok?adkami (jaka? kolekcjonerka chyba, nie wiem, nie czytam) . Pod Hal? Targow?, (bo to o niej zapewne mówi? Ci go?ciu) komiksy mo?na kupi? tylko w niedziel? rano, kiedy dzia?a gie?da staroci, a na takich jak wiadomo, winduje si? ceny mocno, bo co? jest 'stare' i 'rzadkie'.


"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

franek

@kelen - tak jestem z Wadowic, 50 km od Krakowa

@Kujaw - dzięki za info, kiedyś zaglądnę ;)


Show Must Go On!!!

kelen

No, chciałem podpytać, żeby powiedzieć ew o FanKomiksie, ale Kujaw mnie uprzedził :)
Nie pamiętam, czy chodzi Ci tylko o archiwalne komiksy, ale w Krakowie masz też siedzibę Atom Comics, więc możesz sobie odbierać osobiście komiksy zamówione u nich.

Johnny Napalm

By? plan pojawienia si? na Warszawskich Spotkaniach. Komiksowych i zosta? zrealizowany. ;D
Wizyta zako?czy?a si? zakupem kilku starych zeszytówek i... rzecz jasna "Opowie?ci z Hrabstwa Essex" Lemire'a. Póki co ogarn??em jakie? 150 stron i chyba zaczne od pocz?tku, gdy tylko znajd? przynajmniej z dwie godziny wolnego czasu. Pewnie wi?c b?d? musia? jeszcze d?ugo czeka? na t? lektur?. Nie chce jej czyta? wyrywkowo, bo pewnie wiele bym straci? z klimatu i atmosfery komiksu.
Co by tam jeszcze... hm.... ?ledziu jak zwykle prawi? o swoich zwidach i marzeniach sennych. Uchyli? r?bka ze swojego ?ycia prywatnego i w kilku zdaniach zilustrowa? swój przeci?tny dzie? pracy. Nooo... z osiem piw to on musi wypi?. Hm... dobry wynik. I dobrze,  jak mu to pomaga w tworzeniu. :P
Z wi?kszych... hm... atrakcji - spotka?em i przegada?em z bite dwie godziny z niejakim Chudym. Gadka obraca?a si? g?ównie oczywi?cie wokó? komiksów, cho? i nie tylko - filmy, ostatnie Zeszyty Komiksowe, w?asne pomys?y na komiks, no i rzecz jasna by?o te? kilka zda? na temat forum - do powrotu na które serdecznie go namawia?em. Kole? te? ju? powoli rezygnuje z tak mocnego zainteresowania ?wiatem Batmana... przynajmniej tak mówi. Co? mi trudno w to uwierzy?. ;)
Ok, wi?cej szczegó?ów nie b?d? zdradza? z tej prywatnej rozmowy, ale powiem tyle - by?o ciekawie.
Chocia? namawia?em go bardzo, pewnie nie zawita na nasz zlot. Na koniec, zgodnie z pro?b? Chudego, przekazuje pozdrowienia dla wszystkich Forumowiczów.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Rado

Cytat: Johnny Napalm w 19 Maj  2013, 10:30:44
i... rzecz jasna "Opowie?ci z Hrabstwa Essex" Lemire'a. Póki co ogarn??em jakie? 150 stron i chyba zaczne od pocz?tku, gdy tylko znajd? przynajmniej z dwie godziny wolnego czasu. Pewnie wi?c b?d? musia? jeszcze d?ugo czeka? na t? lektur?.

No i jak wra?enia?

Po co od pocz?tku? Ksi??ka jest podzielona na rozdzia?y przecie?. Mo?na sobie zaznaczy? i git.

Johnny Napalm

Póki co, doszed?em do "Opowie?ci o duchach". Jest nie?le, cho? wra?enia s? na razie neutralne. By? mo?e dalszy ci?g opowie?ci zrobi na mnie lepsze wra?enie. Rado :'( , na p?acz mi si? na razie nie zbiera. ;)
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

XIII

Cytat: franek w 12 Maj  2013, 16:49:26
. MOŻE czasem coś z allegro, ale to jednak koniec.

Ja teraz bedę jeszcze rzadziej kupywał komiksy, bo mnie wkurzyli ostatnio 2 użytkownicy właśnie z allegro.