Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Wasze bat-kolekcje

Zaczęty przez MR.JACK, 23 Sierpień 2009, 20:58:30

Juby

Cytat: MJ w 10 Listopad  2022, 21:13:51Ja za oryginalny Azyl dałem 300 zł Juby ;p. Mój najdroższy komiks ever, ale wart swej ceny, genialna okładka
Piszeta, piszeta, ale jak fotek kolekcji nie było, tak nie ma :P

Crowridd

#1351
Prezent mikołajkowy od żony przyszedł wcześniej.

Nie czytałem recenzji, nic o tym komiksie jeszcze nie wiem poza tym, że świetnie się w środku prezentuje.

Edit: Już jedną przeczytałem: https://www.batcave.com.pl/komiks/oneshoty/batman-death-by-design/

Wielkość naszego Deluxe i fajna, chropowata okładka.





Rado

Trzeba było przeczytać najpierw komiks, a potem reckę, żeby sobie ewentualnie nie psuć zabawy. Dla mnie, "Death by Design" to bomba historia. Moim zdaniem jeden z niedocenionych Batmanów.

Crowridd

Przeczytałem kilka zdań, żeby zobaczyć o czym jest bo tył nie zdradza zbyt wiele.

Juby

#1354
Jeszcze jeden nabytek z wczoraj. Młodszy brat poszedł do kina na Czarną Panterę i z myślą o mnie znowu wziął zestaw z The Batman. Poniżej figurka oraz to, jak prezentuje się całość:



Kotka wypada zdecydowanie lepiej od Battinsona, ma ciekawszą pozę, no i w końcu sam kostium dostała o wiele lepszy od głównego bohatera.

Crowridd

Udało się kupić komplet po okazyjnej cenie.




Rado

Tom 2 i 3 z tej serii bardzo lubię. Tomy 1 i 4 zdecydowanie do zapomnienia moim zdaniem - szczególnie "Nocna Trwoga".

Nie wiedziałem, że w międzyczasie też logo DC zmieniono na grzbiecie. I to tylko w 3 tomie, bo w 4 już wrócono do poprzednich. Nie jestem gościem, który ma pianę z takich powodów, ale wygląda to dziwnie.

Juby

#1357
Akurat to tom 3. ma stare logo, a czwarty wyszedł już z nowszym w 2016. Pewnie to tomy 1-2 dostały dodruki z nowym logo DC przez co każdy grzbiet wygląda inaczej. No mnie bolałby ten widok na regale, ale jeśli cena była atrakcyjna to jakoś bym przeżył. Gz ;)

Do mnie dziś dotarła paczka z nowościami Egmontu, ale fotkę będę mógł cyknąć dopiero jutro.

Crowridd

Cytat: Rado w 25 Listopad  2022, 11:34:54Nie wiedziałem, że w międzyczasie też logo DC zmieniono na grzbiecie. I to tylko w 3 tomie, bo w 4 już wrócono do poprzednich. Nie jestem gościem, który ma pianę z takich powodów, ale wygląda to dziwnie.

Też na to zwróciłem uwagę, ale z tego co widziałem na aukcjach, to nie jest to obecnie odosobniony przypadek.

Źle to dopiero wyglądają grzbiety obecnych Detective Comics, w porównaniu do pierwszych z Uniwersum DC.

Juby

#1359
Odebrane wczoraj:



Niestety, mimo mojej prośby w komentarzu o porządne zabezpieczenie przesyłki, nie użyto żadnej folii bąbelkowej, lub innej ochrony komiksów w kopercie, i jeden z nich dotarł w takim stanie:



Wielokrotnie olewam jakieś małe wgniecenia, lub ryski, bo nie planuję sprzedawać swoich komiksów, a drobne defekty nie przeszkadzają mi w ich czytaniu, ale w przypadku tak ekskluzywnych i tak drogich ksiąg nie odpuszczę. Reklamacja już wysłana, w poniedziałek będę jeszcze dzwonił. edit: Drugi niestety też ma ubicie (w tym samym miejscu, tylko mniejsze i go z początku nie zauważyłem). Reklamuję oba, tych na razie nie otwieram z folii.

Crowridd

Starocie + nowości




The Man Who Laughs - wiadomo
Gotham Knights - do każdego numeru dodawana jest jakaś mała rzecz do gry + historia zahacza o XIX wiek, więc musiałem mieć
Swamp Thing - za ten run odpowiedzialny jest Ram V. Mike Perkins zrobił świetne rysunki.

Juby

#1361
Super, że w końcu ci się udało z tym Człowiekiem, który się śmieje. To wydanie Deluxe ma sporo dodatków?
Ja prawdopodobnie w końcu (może) zdobędę wydanie z WKKDC z Azylem Arkham (podobno Mikołaj w Laponii już je szykuje). ;)

Do mnie wczoraj doszły nowe egzemplarze poprzedniego zamówienia. B&W ma drobne zadrapanie/wgniotę na dole okładki, ale nie jest to na tyle widoczne abym chciał dalej reklamować, bo reszta wydaje się bez zarzutu. W niedzielę biorę się za lekturę. W DC Limited do komiksu Diniego/Rossa dołączono dwustronny, rozkładany plakat, który prezentuje się jak poniżej (szukam na niego ramki, bo lewy wariant chętnie powieszę na ścianie):



Crowridd

#1362
Cytat: Juby w 02 Grudzień  2022, 10:45:13Super, że w końcu ci się udało z tym Człowiekiem, który się śmieje. To wydanie Deluxe ma sporo dodatków?
Ja prawdopodobnie w końcu (może) zdobędę wydanie z WKKDC z Azylem Arkham (podobno Mikołaj w Laponii już je szykuje). ;)

Poza tym, co jest w podstawie (główna historia + Detective Comics #784-786 ) znajduje się Batman: Gotham Noir #1 + szkice. Z braku czasu jeszcze nie czytałem tej historii.

Batman na pierwszym planie plakatu kozak.

OokamiG

Jako, że to mój pierwszy post na forum to chciałbym się przywitać i podzielić się moją kolekcją komiksów o naszym ulubionym bohaterze. Gdzieś na początku 2020 roku pomyślałem sobie, że fajnie byłoby uzbierać pokryzysowe przygody Batmana. I powoli zacząłem realizować ten cel. Nie było łatwo, bo kilka tytułów nie było dostępnych normalnie, tylko trzeba było polować. Jeden komiks nawet przebył drogę z jakiegoś antykwariatu gdzieś w Kalifornii. Ale co najważniejsze, za żaden nie przepłaciłem. Zawsze udało się zdobyć trudno dostępne tytuły w rozsądnych cenach. Jest co prawda trochę wydań kolekcyjnych, ale kiedy je nabywałem, były one jedyną rozsądną opcją uzupełnienia dziur, jak choćby Second Chances. Obecnie w chronologii mam już tylko parę dziur, a największe z nich to Detective Comics z New 52(tu łatwo uzupełnić po angielsku, więc się nie spieszę) i Bataman z czasów Tony'ego Daniela(tu czekam na omnibusa, który kiedyś może nastąpi). To tyle wprowadzenia i zapraszam do zdjęć poniżej(kliknięcie spowoduje ich powiększenie)






W przyszłych latach Egmont powoli wszystko będzie wydawał, ale ja zacząłem zbierać nawet przed ogłoszeniem Knightfall no i już tak pociągnąłem temat w większości po angielsku, no ale mówi się trudno.

Juby

O panie, teraz to dowaliłeś do pieca. Piękna kolekcja :D Jeśli nie masz problemów z czytaniem po angielsku to nie masz czego żałować, bo grzbiety i miękkie okładki twojego wydania Knightfall > polskie wydania. No i widzę masz komplet The Caped Crusader i The Dark Knight Detective - zazdroszczę. Jedyne co wygląda średnio to ustawienie komiksów - duże formaty nie wyglądają dobrze w środku, kiedy przecinają mniejsze, miękko okładkowe, na twoim miejscu - jak patrzę na pierwszą fotkę - wysunąłbym wszystko aby wyrównać do grzbietu Narodzin demona i innych DC Deluxów.

Witamy na forum