Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

The Flash (2023) - AKA trzeci Batman z Michaelem Keatonem

Zaczęty przez Juby, 27 Sierpień 2020, 09:17:02

newtime

Cytat: Juby w 03 Lipiec  2023, 15:07:04To nie jest zdjęcie tylko przycięty screenshot z filmu = dokładnie tak Batman w nim wygląda, komicznie. Szczególnie ten jego aluminiowy stanik.

Sam się trochę zdziwiłem, bo kompletnie nie pamiętam żeby tak źle się prezentował aż musze sobie zrobić powtórkę jak wyjdzie na Hbo, wydaje mi się że był sprytnie kadrowany i być może raz pokazany w całości jak właśnie na tym zdjęciu

Leon Kennedy

CytatTo nie jest zdjęcie tylko przycięty screenshot z filmu

Ok. Niech i tak będzie. Ale chodźby nie wiem ile razy będziesz załamywał ręce w samym filmie Gacek w ruchu prezentował się całkiem dobrze i na pewno nie komicznie.  Zdjęcie i przycięty screen fatalnie i komicznie.  Zatem, nie pokazuj mi tego więcej  ;)

Juby

Cytat: newtime w 04 Lipiec  2023, 12:10:26Sam się trochę zdziwiłem, bo kompletnie nie pamiętam żeby tak źle się prezentował aż musze sobie zrobić powtórkę jak wyjdzie na Hbo, wydaje mi się że był sprytnie kadrowany i być może raz pokazany w całości jak właśnie na tym zdjęciu
W sieci jest kiepskie nagranie całego filmu, z którego pochodzi ten screenshot. Batmana widać dokładnie przez całą scenę z Dianą. Zresztą, nawet kiedy go nie widać w całości, bo leże na motorze jadąc, też wygląda tragicznie - komputerowo wstawiona twarz Afflecka zamiast twarzy dublera, sztuczne CGI.

Cytat: Leon Kennedy w 03 Lipiec  2023, 11:55:42Dość komicznie wygląda
Cytat: Leon Kennedy w 04 Lipiec  2023, 12:14:19w ruchu prezentował się całkiem dobrze i na pewno nie komicznie


Leon Kennedy

#453
Czego złotko nie czaisz? Że na screenie z filmu wygląda tak se? A na ekranie prezentował się jednak dobrze? Taka magia kina, ale Ty powinieneś to lekką ręką czaić.

Gieferg

Ten strój na tym screenie wygląda dokłądnie tak, jak zapamiętałem go z kina - beznadziejnie. Po cholerę przy nim w oóle kombinowali - nie mam pojęcia.
Całe szczęście, że Keaton dostał porządny kostium.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Q

W kinie wyglądał lepiej. Jedyna jego zaleta to niebieska maska i peleryna, wreszcie coś nowego i nawiązujące do lat 70.

Niestety jest tendencja by z każdym filmem coś zmieniać w kostiumach bohaterów (czyżby wymóg producentów zabawek/figurek?). I o ile czasami może chodzić o wygodę aktora to częściej jest to przekombinowanie ze strony twórców, którzy jakby na siłę starają się wprowdzić jakieś zmiany.

Chyba tylko sonar suit z "BF" był krokiem w dobrym kierunku w porównaniu z pierwszym kostiumem.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

Film nadal nie doczłapał do wyniku finansowego Batman Returns, a od dziś jest dostępny w sieci w fullHD. Można powiedzieć, że to już koniec jego zarabiania. Nieprawdopodobna skala porażki.

Miss_Quinn

W końcu obejrzałam The Flash( idealnie się trafiła premiera na PVOD, kiedy potrzebowałam czegoś do obejrzenia).
Rozumiem teraz, skąd u ludzi był taki podział jeśli chodzi o oceny. Bo sama miałam z tym problem, ale o tym na końcu.
Historia, dla osób które są " niedzielnymi " widzami mogą się trochę pogubić o co chodzi w Flashpoint.Dla mnie, jako osoby która nie czytała komiksu ale rozumiem o co chodzi historia nie była mocno skomplikowana.
Fabuła jest prosta: Barry Allen w celu ratowania swoich rodziców( Matki od śmierci, Ojca od więzienia) cofa się w czasie i zapobiega temu, że jego Matka umiera. W bardzo szybkim skrócie streściłam całą fabułę, która brzmi jako bezpieczny film to obejrzenia.
Ale co takiego poszło nie tak?
Na początku omówię plusy:
-Pierwszy plus to obsada i tutaj o dziwo najbardziej spodobała mi się gra aktorska Ezry Millera. Bo świetnie sobie on poradził i życzę mu, szybkiego powrotu do kariery zanim zaczęły się z nim kontrowersje które każdy kojarzy( I tak wiem, że zrobiłam tutaj błąd bo powinnam używać wobec Ezry zaimków niebinarnych. Tutaj ich nie użyłam, bo obawiałam się że jak będę używać jeden formy to okaże się ona obraźliwa. Stąd wolałam ich tutaj nie używać i zwyczajnie zostawić zaimek on/jego). Kolejny duży plus to Sasha Calle nic innego nie dodam, brawa za Supergirl. Tutaj nie mogę też nie wspomnieć o powrocie jednego z najlepszych Batmanów, Michael Keaton i tutaj moje serduszko mocniej zabolało że nie obejrzę go w Batgirl( obiecuje, że nie będę już tego filmu wspominać).
-Muzyka, którą będę musiała sobie na spokojnie jeszcze raz odsłuchać.
- Ben Affleck, nie mogłam o nim zapomnieć i fajnie było znowu go zobaczyć w stroju Batmana.
Dobra, skoro plusy mam za sobą to po raz na minusy:
-Efekty " Halo, tu wczesne lata 2000" , tak efekty nie były zbyt dobre. Szczególnie widać to w kultowej już scenie z ratowaniem dzieci, które biły po oczach że są sztuczne.
- Cameo, wszędzie cameo. Gdzie pierwszym to była Wonder Woman, mimo że lubię tą postać( patrząc ile mam t-shirtów , mam czapkę z daszkiem oraz kubek termiczny i to są tylko przypadki) to kolejne w tym roku cameo trochę mnie znudziło.
-Finałowa walka, która była takim meh. Pewnie nie czepiałabym się tego punktu i poprzedniego, ale porównując do seriali( Cameo- Titans 4 sezon 7 odcinek. Oraz finałową walkę Superman i Lois z najnowszego 3 sezonu) to widać mocną różnice.
-Scena po napisach, która miała być humorystyczna ale dla mnie była takim " Aha".
Pora na podsumowanie:
Czy film miał szanse nie zostać klapą? Miał, ale niestety tutaj produkcja miała mocnego pecha że jego konkurentem był inny film też powiązany z tematyką multiversum jakim był Spider-Man.
Wielka szkoda, bo sam film nie był zły i tu przejdę do mojej oceny.
Film oceniam na 6,5/ 10. Co jest pierwszym przypadkiem, że na tyle oceniam. Bo mimo plusów, przyjemnie się go oglądało.
"Tak to jest, kiedy do czegoś dążysz.Łatwo stracić szerszą perspektywę'

Leon Kennedy

Jest już dostępny. Więc zaraz będzie trzeci seans i wiecie co? Mam bardzo na niego ochotę 😆

Juby

Nieprędko będę miał ochotę obejrzeć go po raz drugi. Wklejana twarz Ezry Millera jest jeszcze bardziej dekoncentrująca i niepozwalająca skupić się na filmie od usuwanego zarostu Henry'ego Cavilla w JL. Poniżej kilka przykładów (jest tego znacznie, znacznie więcej, w zasadzie 90% ujęć, w których widzimy obu Barry'ch na ekranie) na screenshotach nie wygląda to tak źle, w ruchu jest znacznie gorzej.



I to jest film za $220 milionów!! Legend z Tomem Hardym kosztował $30 milionów, The Social Network czterdzieści - oglądałem trzy razy i nigdy nie zwróciłem uwagi na jakąkolwiek sztuczność w którymś ujęciu z bliźniakami.

Leon Kennedy

#460
Raczej nie bardzo to zauważyłem na dużym ekranie ( chodź były momenty w których coś się czuło że jest nie tak) , ale zaczynam się obawiać jak to będzie na małym... Wczoraj przyjrzałem się strojowi Bena i faktycznie średnio mi podszedł, ale wciąż w ruchu prezentuje się lepiej niż na zdjęciach... Zatem człowiek zawsze może zmienić zdanie bądź po ludzku się mylić.

Juby

Już nie chciałem wracać do kwestii stroju Batfelcka, ale...
https://www.batcave.com.pl/2023/07/the-flash-zakulisowe-zdjecia-z-alternatywna-wersja-kostiumu-batmana/
... wersja czarno-srebrna tej tandety jeszcze jakoś się prezentuje. Niebiesko-szary Batman zdecydowanie się nie sprawdza w kinie Imho.

Leon Kennedy

W sumie nie ma już co do tego tematu wracać. Był jaki był, a że był słaby, to taki jest dalej. Ta czarno-srebrna może być.

Q

What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)