Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

The Flash (2023) - AKA trzeci Batman z Michaelem Keatonem

Zaczęty przez Juby, 27 Sierpień 2020, 09:17:02

Wayne

70% dla nostalgia bajtu aka eventu, to zaskakująco mało. Zwłaszcza po tym micie, jaki WB próbowało stworzyć o jakości Flasha. Dobrze że właściwe DCU Gunna zacznie się dopiero od jego Supermana, więc nie muszą się przejmować kolejnym błędem DC. I co, wszystko na co marudziłem w kontekście CGI się sprawdza w recenzjach. Co za czasy, żeby filmy z początku 2000 wyglądały lepiej. Porównajcie sobie finałową scenę lotu ze Spider-Mana 2 z No Way Home, aż włos się na głowie jeży jaki regres zrobiła branża.

Czekamy dla Keatona, żegnamy później erę Snydera/Hamady, i czekamy na nowy lepszy rozdział. Może tym razem się uda.

Juby

Cytat: Wayne w 09 Czerwiec  2023, 09:53:18aż włos się na głowie jeży jaki regres zrobiła branża.
Nie branża, a podejście do tego aspektu przy wielkich produkcjach w Hollywood. Drugi Avatar, Top Gun i Batman w ubiegłym roku miały perfekcyjne efekty, udowadniają że jak twórcy chcą, to wciąż potrafią. Przy filmach MCU i DCU zwyczajnie to zlewają, nawet jak dany tytuł jak Flash leży na półce dwa lata, to na stworzenie CGI poświęcają śmieszny budżet i niedorzecznie mało czasu.

Tymczasem prognozy box office po publikacji pierwszych recenzji poleciały na łeb na szyję:
https://www.boxofficepro.com/long-range-box-office-forecast-insidious-the-red-door-and-joy-ride/

Jak widać nie ma przebudzenia w przedsprzedaży i szanse na wyjście na zero maleją.

Leon Kennedy

A recenzję są raczej bardziej pozytywne... Więc lekko mnie to dziwi. Z drugiej strony koniec uniwersum ( a wielu płacze po co ogl skoro potem coś nowego...🤔😕) i oczywiście wątek Ezry może mieć tutaj znaczenie. Liczę, że przebije te ich durne prognozy.

Miss_Quinn

Na początku zawsze są pozytywne recenzje( nawet jak ich nie ma, to zawsze jakaś się pojawia). Bo nawet przy kontrowersyjnej Małej Syrence były też pozytywne opinie( nie aż tak dużo, ale jakieś były). Myślę że ma szanse na przebicie prognozy, bo The Flash nie ma jak na razie dużej konkurencji jeśli chodzi o nowości.
"Tak to jest, kiedy do czegoś dążysz.Łatwo stracić szerszą perspektywę'

Leon Kennedy

Tych recenzji już trochę jest... Nawet trochę więcej niż trochę i ciągle widać obraz, który mówi nam jest ok, bez szału, ale ok. Kino już w sobotę 🔥🔥🔥

newtime

Przy WM 1984 przed premiera byly praktycznie same pozytywne recenzje a zaraz po premierze gwałtownie poszło w dół. A już na ten moment procent pozytywnych jest taki sobie a jak sie w nie czytasz, to co najwyżej jest ok no ale zobaczymy, mam nadzieje ze bedę się bawił dobrze 

Leon Kennedy

Na Rotten masz już ponad 130 recenzji. 72% pozytywnych, dla mnie to nie jest mało. I ciągle widzę jeden obraz film jest ok, bez szału i wodotrysków ( które i tak mogę mieć podczas seansu), ale jest spoko. Tyle mi wystarczy. A patrząc na niektóre inne filmy z DCEU i ich procenciki jest dość optymistycznie.

Juby

Źle czytasz pomidory. Pierwsza rzecz - wszystkie recenzje na tej stronie należą nie tylko do profesjonalnych recenzentów i dziennikarzy, bo od lat konta mogą tam zakładać nawet jutuberzy. Jeśli chcesz wiedzieć jakie recenzje film zbiera, najlepiej zerknąć w sekcję TopCritics (w tej chwili ma 54% pozytywnych i zgniły pomidor), lub na Metacritic (obecnie 61/100 przy 33 recenzjach). Druga rzecz - procent pozytywnych opinii nic nie daje, bo mogą to być zachwyty, a mogą być takie lekko pozytywne recenzje (w dodatku recenzenci sami mogą to określać, co nie ma sensu, bo możesz ocenić film na 6/10, ale dać mu zgniły pomidor, a innego na 3/10, ale oznaczyć jako świeży). Dlatego zawsze patrz na oceny - Flash ma 6,5 u wszystkich recenzentów i 6,2 u Topowych Krytyków (w skali 1-10 ocena 5,5 oznacza sam środek) czyli oceniany jest przeciętnie/ skierowany nieco w pozytywną stronę.

Ezra Miller pojawił się na premierze filmu w L.A. Był też Ben Affleck, ale Keatona brak.
https://deadline.com/2023/06/ezra-miller-the-flash-red-carpet-hollywood-return-1235414947/

Bilety na jutro na 20:00 kupione. Jak nie będę zbyt zmęczony może trzasnę jakąś opinię na forum jak wrócę.

Leon Kennedy

#338
Etam. Nie wnikam kto tam pisze te recenzję/opinie. Nie zaglądam na wszystkie strony i nie studiuje tego tak dokładnie, bo i po co? Zresztą jak sam piszesz nie wszystko jest tam logiczne.  Tak czy siak ja prosty człowiek jestem i dla mnie 72%  mniej lub bardziej pozytywnie, zatem w różowych okularach powędruje do kina. Tak czy siak odbiór dużo lepszy niż części filmów DCEU.

PS: W sumie tylko na te pomidory zaglądam. Wiem, że trochę głupio i nie jest dokładnie tak jak mi  się wydaję, ale co tam dobrze mi tak jak jest 😉

Po_prostu_smyk

Z jednej strony nie przejmuję się Pomidorami, z drugiej sprawdzają się jako luźny punkt zaczepnięcia, żeby zorientować się czy idę na coś odbieranego dobrze lub źle. Nie traktuję tego jako wyznacznik, wolę osobiście się upewnić. Bilet mam na jutro 19:45, więc się przekonamy co w trawie piszczy.

Leon Kennedy

#340
Dam znać jakie wrażenia 😃

Cytatnajlepiej zerknąć w sekcję TopCritics

Zerkłem sobie z ciekawości na Mrówkę i Osę 2 i ci topowi krytycy ocenili to bardzo wysoko. Tyle są warte ich wypociny  ;D 83% dobre sobie  ;D Świerza zgniłka 😂 I owszem ogólna ocena nie jest taka wysoka, ale dalej określona tam mianem świeżego...

Po_prostu_smyk

Na RT podskoczyło od recezentów do 73%. Natomiast od publiki jest 95%. Napawa optymistycznie przed dzisiejszym seansem.

newtime

Cytat: Leon Kennedy w 13 Czerwiec  2023, 17:21:44Dam znać jakie wrażenia 😃

Zerkłem sobie z ciekawości na Mrówkę i Osę 2 i ci topowi krytycy ocenili to bardzo wysoko. Tyle są warte ich wypociny  ;D 83% dobre sobie  ;D Świerza zgniłka 😂 I owszem ogólna ocena nie jest taka wysoka, ale dalej określona tam mianem świeżego...

Ponownie zle to czytasz, to ze film ma 83 procnet nic nie znaczy, zebys wyciagnoc jakies wnioski musisz przeczytac dana recenzje a nie patrzec na cyferki. Dajmy na to ze Flash bedzie dla mnie absolutnym carpem ale spodoba mi sie muzyka oraz keaton na tyle ze nie uznam czasu za stracony wiec dam ocene pozytywna ale to nir znaczy ze ten film byl dobry. Im mniejszy procnet, tym wiecej osob mialo problem zeby znaesc co kolwiek pozytywnego w tym filmie. To ze jakis film ma 100 procnet nie oznacza arcydziela a tyle ze wiekszosc ludzi znalazla w nim cos dla siebie

Juby

Czy jest sens ponownie mu to tłumaczyć? Jak widać Leon"Etam"Kennedy jest jak dziecko - nie obchodzi go ani kto tam pisze swoje opinie (a przecież mogą to robić boty, albo ludzie z których gustem całkowicie się mija), ani jak te osoby je argumentują (no bo po co?), są dwa kolorki: jeden czerwony, drugi zielony, i jak jest czerwony, to się cieszy... ::)

Drugi jutuber obok Stuckmanna, którego oglądam też już wstawił swoją - mniej pochwalną, ale też pozytywną - video-recenzję:


Ja już w koszulce z logo Batmana na klacie i po 18stej jadę do CinemaCity. Normalnie bym się tak nie śpieszył, ale odkąd zeszło embargo na recenzje mam wrażenie, że serwisy internetowe traktują ten film jakby od dawna był w kinach - codziennie w sieci widzę nagłówki, z których wynika że wszystkie niespodzianki, sceny w trakcie napisów, itp. hulają sobie jak gdyby nigdy nic. Cieszę się, że udało mi się ich w większości uniknąć, choć ostatniego trailera nie (widziałem go przed Air i przed Spider-Manem: Poprzem multiwersum tydzień temu).

Leon Kennedy

#344
CytatPonownie zle to czytasz, to ze film ma 83 procnet nic nie znaczy, zebys wyciagnoc jakies wnioski musisz przeczytac dana recenzje a nie patrzec na cyferki.

A ogień może poparzyć, toż to wie każdy. Nie znam tak angielskiego żeby czytać ich wypociny. Patrzę na średnią i tyle,  patrzę na ich wspaniały znaczek, a tam jakoś pierwszej świeżości.

CytatTo ze jakis film ma 100 procnet nie oznacza arcydziela a tyle ze wiekszosc ludzi znalazla w nim cos dla siebie

Dla tego nie ma co się przejmować ich wypocinami.

CytatCzy jest sens ponownie mu to tłumaczyć? Jak widać Leon"Etam"Kennedy jest jak dziecko - nie obchodzi go ani kto tam pisze swoje opinie (a przecież mogą to robić boty, albo ludzie z których gustem całkowicie się mija), ani jak te osoby je argumentują (no bo po co?), są dwa kolorki: jeden czerwony, drugi zielony, i jak jest czerwony, to się cieszy... :

Nie, nie ma sensu, bo to wiem, Panie Juby co na wszystkim się zna. I tak, takie dziecko jak ja ma gdzieś kto to se tam piszę, ich gust i czy są to boty ( strona powinna se to weryfikować), bo w gruncie rzeczy nie jest mi to do niczego potrzebne. No chyba, że zaczną po polsku swoje wypociny wypuszczać. Jak chcę znać dokładnie zdanie innych powiedzmy krytyków zerkam na naszych rodzimych z Youtube, a kilku konkretnych według mnie tam jest. Więc dalej będę patrzył na ich świetny nic nieznaczący znak jakości 😂😎 Top Krytycy dobre sobie 🤣

PS: Dawaj dziś jakaś opinie!!!