Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

The Avengers

Zaczęty przez Q, 11 Październik 2011, 16:47:59

franek

Sukces kasowy to nie wszystko. Ważna jest opinia publiki. No dobra dorzuciełem się do tego sukcesu kasowego "Di emejzing spajdermen" tymi 17 złociszami, ale film mi się nie podobał i jestem na nie. Oczywiście nie oceniam teraz tak naprawdę tego filmu, żeby ktoś na mnie nie wyjechał "ej ty, ale n00b, ocenia film przed seansem". Tylko taki przykład w postaci tego filmu przytoczyłem.


Show Must Go On!!!

Juby

#76
Avengers


Ależ ciężko napisać coś pod prąd. Prąd zachwytów nad filmem, który mnie wcale nie zachwycił. Dlatego moja recenzja najnowszego filmu ze stajni Marvel Studios będzie krótka. Jeśli ktoś oczekiwał tak dobrego filmu jak na to wskazuje ponad 90% pozytywnych opinii na Rottentomatoes.com, oraz bardzo wysokie - 29 miejsce w rankingu najlepszych 250 filmów portalu IMDb.com, czyli przewyższające takie arcydzieło blockbusterów jak Terminator 2: Dzień Sądu to rozczaruje się... a przynajmniej ja się rozczarowałem. Głównym tego powodem jak sądzę było to, że na prawdę przyjąłem możliwość, że Avengers może być tak dobrym filmem. Ale nie jest. Czym w takim razie jest? Jest niestety tylko i wyłącznie prostą i dość efekciarską rozrywką, którą w całości pojmie nawet 7 latek. Na szczęści rozrywką na poziomie.

Film Jossa Whedona ogląda się bardzo przyjemnie. Jest w nim dużo akcji, świetne efekty specjalne i masa poczucia humoru (choć to częściowo minus, ale o tym za chwilę). Jednak cały czas miałem nieodparte wrażenie, że jest to zwykły, kolorowy popcorniak, w którym momentalnie przesycono nas postaciami a nie zadbano o to żeby chociaż jedną potraktować porządnie (rola Thora w filmie jest znikoma, a postać Hulka w pewnym momencie niezwykle uproszczona). Dużym mankamentem było także dla mnie poczucie humoru, które w przeciwieństwie do filmów o Iron Manie zostało zbytnio wyeksponowane. Wszelkiego typu śmieszne teksty i gagi napchano do niemal każdej sceny, nie odpuszczono nawet przy śmierci jednej z ważniejszych, pozytywnych postaci (z początku tzw. jajca były fajne, ale z czasem zaczęły mnie męczyć).

Wielu ludzi krytykuje film Fantastyczna czwórka twierdząc, że jest infantylny. Był on kierowany do dzieci, więc jaki miał być? A wspominam o tym bo zauważyłem, że podobieństwo superbohaterskiego filmu z 2005 roku do obrazu Jossa Whedona jest ogromne (grupa herosów ratująca ludzi? Jest. Chris Evans w trykocie? Jest. Napakowany bohater (Thing/ Hulk)? Jest. Finałowa bitwa w Nowym Jorku? Jest.), tym bardziej, że Avengers również nie jest filmem kierowanym do starszej widowni i nie ominęła go cenzura (zero krwi i zaledwie jedna śmierć na ekranie). Niemniej mimo niedoskonałości i rzeczy które mnie osobiście zawiodły, film sprawił mi dużą przyjemność. Na pewno nie raz do niego wrócę, choćby dla świetnie rozpisanych dialogów między paczką herosów i dla fantastycznej obsady skompletowanej w jednym filmie.
Ocena: 7/10

rocklee

No coż, jeśli od filmu po oczywiście tdk, oczekujesz, wylewającego się żalu, patosu, większości scen w nocy... no to oczywiście że się zawiodłeś, jeśli nie dostrzegłeś genialnej roli marka rufallo, nie hulka, ale bannera... to widać jak się znasz :/

rocklee

I dodam jeszcze takie małe zdanie które kiedyś przeczytałem i które bardzo dobitnie ukazuje tzw przeze mnie syndrom dobrej adaptacji czyli tdk. Gdyby odbierać tdk jako dobry, bo "mroczny",to batman od nolana i tdk, to przy bohaterze filmu "super" zapłakane dziecko.
Więc jeśli już tak porównywać filmy komiksowe, to także tdk względem naprawdę mrocznych filmów.

Kwiatek


lady_ozzy

By?am wczoraj na 'Avengers'... Musz? przyzna?, ?e film by? ca?kiem, ca?kiem... jak na bajk?.  Bo w?a?nie w ych kategoriach ten film traktuj?. Na sali by?o bardzo du?o dzieci, które nie?le si? bawi?y.

My?l?, ?e nie ma co mówi?, ?e Batman b?dzie lepszy itd bo trudno te dwa filmy ze sob? porównywa?. Cho? wierz?, ?e zyski jakie wygeneruje 'TDKR' b?d? podobne.

+Obsada
+Humor
+Mi?o si? ogl?da?o
+Przyzwoicie dobrany dubbing (który tutaj potraktowa?am jako z?o konieczne)
+Jerzy Skolimowski

-Efekt 3D
-Mimo wszystko brak Eda Nortona (cho? BB i Hulk- ?wietni)

'The Avengers'- 8/10
<br /><br />[glow=red,2,300]Dom to organizm... żywiący się szaleństwem...<br />To labirynt, który śni...<br /><br />...a ja się zgubiłam...[/glow]

LelekPL

No jeśli poszłaś na film z dubbingiem to nie ma co się dziwić, że dużo dzieci było. Ja byłem w piątek oczywiście na wersji z napisami i dzieci żadnych nie widziałem, a wszyscy i tak się świetnie bawili.

Moja recenzja:
http://www.moviefancentral.com/lelekpl/reviews/14371

Dokładna ocena: 8,5/10

Być może przejdę się drugi raz... albo drugi raz przejdę się na "Dom w głębi lasu". Sam nie wiem, oba są świetnymi popcorniakami.

Po ostatnich wynikach można natomiast stwierdzić, że mamy pewniaka na największy sukces kasowy tego roku. Pytanie teraz brzmi, nie czy dobije do miliarda tylko do dwóch miliardów.

lady_ozzy

Ale? ja si? wcale nie dziwi?, a ju? tym bardziej nie narzekam. Niestety tak mam u?o?ony grafik, ?e mog?ami?? tylko rano... a wtedy wiadomo...tylko dubbing. Ale tak jak zaznaczy?am wcze?niej, by? On przyzwoity.

'Dom w g??bi lasu'- dobry film
<br /><br />[glow=red,2,300]Dom to organizm... żywiący się szaleństwem...<br />To labirynt, który śni...<br /><br />...a ja się zgubiłam...[/glow]

franek

U mnie w kinie nie grają (ignoranci :P). A do Krakowa nie mam kiedy jechać bo teraz muszę się uczyć, żeby poprawić oceny.


Show Must Go On!!!

LelekPL

w mniejszych miejscowościach trzeba po prostu poczekać trochę dłużej na film... bo nie wyobrażam sobie, żeby największego hitu lata nie puścili

franek

Mi chodzi o "Avengers" a nie o TDKR. Poza tym hita lata w maju? A co do tego hitu to stosunek do filmów o superbohaterach jest raczej taki że traktują je jako bajkę dla dzieci. Niektóre faktycznie dziecinne ale są też w pełni poważne. Dla nas może być hit lata, a dla nich kino z wypożyczalni. Tak samo jak mój tata za klasykę uznaję "Dirty Dancing" którego ja nienawidzę i jestem za spaleniem wszystkich kopii tego filmu, a ja za klasykę biorę "Gwiezdne Wojny" czy też "Imperium Kontratakuje" których z kolei nie lubi mój tata  ;)


Show Must Go On!!!

Funky

Jak tylko ukazuje się coś ze stajni Marvela to zastanawiam się nad pójściem do kina. I tak samo jest w przypadku tego filmu. Obejrzałem trailer i jak w ogólę można to porównywać do "The Dark Knight Rises"? (chyba jedynie pod względem dochodów) Przecież to plastikowy kiczowaty Hollywood (fatalny strój Ameryki czy plastikowa stroja Thora) Oczywiście daruje sobie seans (tak samo będzie jak za trzy-cztery lata puszczą to w tv)  Nie lubię herosów Marvela i po prostu odpuszczę sobie kolejny film z bohaterami z tego wydawnictwa (tak samo sprawa ma się ze Spider-Manem i dotychczas nie widziałem żadnego filmu ;D) Batman jedynie ratuje sytuację bo gdyby nie on (i świetne filmy) to taki typ kina przestałby dla mnie istnieć.

rocklee

Funky ignorant z ciebie... wg ciebie to sztuczne kostiumy? a nawet nie obejrzałeś filmu, w którym nawet się na to nie patrzy, tylko jak po prostu super bohaterów, obejrzyj to zobaczysz.

Jakby tak spojrzeć, to gdyby dać gacka od nolana tam, to także śmieszny chłopina ze szpicami na głowie ;)

LelekPL

Nie ważne co ludzie tacy jak Twój ojciec sobie myślą, ważne, że obok polskich komedii romantycznych ten film sprzedaje się najlepiej, także w tym kraju, więc jest absolutnie hitem lata. Jeśli kino decyduje się go nie puścić to tylko z ich dziwacznych poglądów, bo finansowo jest to wręcz idiotyczna decyzja. Także nie, z kinem superhero nie jest tak źle w Polsce jak się Tobie może wydawać

Rado

#89
Obejrza?em. Dupy mi nie urwa?o, ale w sumie, film mo?na poleci?. Na pewno pój?cie na seans nie b?dzie strat? czasu, tylko dobr? zabaw?. I o to chodzi. Niby jest PG-13, ale moim zdaniem jest to rating i tak zawy?ony. Momentami brakowa?o mi wi?cej brutalno?ci, no ale rozumiem ?e Disney, ?e dzieciaki, ?e wi?cej kasy itd.

Cytat: LelekPL w 13 Maj  2012, 21:44:42
However the scene-stealer was the Hulk! Ruffalo was really good but it is his alter ego that suprised me with how funny he can actually be.

Nom, zgodz? si?. Najlepsza posta? w filmie, a najlepsza scena w filmie to "pojedynek" Loki vs Hulk heh. Aczkolwiek samego Hulka by?o stosunkowo ma?o, albo to mo?e ja my?la?em ?e b?dzie go wi?cej. Do tego, z jedn? trzeci? jego scen, widzia?em wcze?niej na trailerach, klipach itp. Niestety.

Najmilsze zaskoczenie to dla mnie posta? Czarnej Wdowy. My?la?em, ?e ta bohaterka ze swoimi pistolecikami, b?dzie nudna jak flaki, a Scarlett wzi?li do filmu tylko ?eby cyckami ?wieci?a. A tu prosz?. Cycków nie by?o, za to bardzo fajnie przedstawiona posta?. Z Iron Mana 2 nie pami?tam jej wyst?pu w ogóle, ale po Avengers b?dzie wr?cz przeciwnie. Reszta postaci poprawna. Loki w Thorze by? dla mnie ?mieszny, tutaj wypad? troch? lepiej. Szczególnie w scenie przes?uchania z Black Widow. Podoba?o mi si? to urz?dzenie Hawkeye'a do wybierania strza?. I tyle.

Edit: A tutaj kto? wyliczy? ile czasu ekranowego mia? ka?dy z cz?onków Avengers http://geektyrant.com/news/2012/5/10/how-much-screen-time-did-each-of-the-avengers-get.html

I jeszcze taka ciekawostka http://film-book.com/wp-content/uploads/2012/05/the-avengers-initiative-infographic-01-1646x3930.jpg