Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Prośby i porady odnośnie komiksów z Batmanem

Zaczęty przez EricDraven, 25 Sierpień 2010, 12:13:22

Juby

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. :) Czyli bez presji, dopóki nie trafię na niego gdzieś w antykwariacie i nie zobaczę jak prezentuje się w środku, odpuszczam zakup.

Rado

Cytat: Johnny Napalm w 01 Październik  2020, 21:30:01Nie wiem gdzie umieścić to pytanie. Zapytam więc tutaj, czy album The Golden Age of DC Comics 1935-1956 jest warty uwagi? Ktoś z Was już się z nim zapoznał? Sam na niego trafiłem przypadkowo, widząc go w szybie antykwariatu, niestety ten jest czynny tylko trzy dni w tygodniu.

Jak jakaś atrakcyjna cena, to bym brał. Również się męczę podczas dłuższego czytania tego typu rzeczy, ale od czasu do czasu lubię.

Cytat: Juby w 02 Październik  2020, 12:07:54Czyli bez presji, dopóki nie trafię na niego gdzieś w antykwariacie i nie zobaczę jak prezentuje się w środku, odpuszczam zakup.

Od siebie mogę dodać, że w środku prezentuje się źle.

Juby

Szybkie pytanie. Czy ktoś ma po ręką spis, co zostało zawarte w Catwoman, tomach 1-3 wydanych przez Egmont w DC Deluxe? Bo tylko do 9 lutego jest dobra promka na pierwsze dwa (-40%) i waham się czy brać, bo nie chcę się wkręcić, żeby potem okazało się, że w Polsce serię przerwano bez jakiegokolwiek zakończenia. Na dc.fandom znalazłem info, że seria o Catwoman liczy ponad 80 zeszytów, ale Ed Brubaker pisał jedynie pierwszych 37. Anonimowy Grzybiarz podał kiedyś na forum info, że tom 1 zawiera pierwszych 9 zeszytów. Czy drugi i trzeci dobijając do tych 37?

Q

Trzy tomy "Catwoman" od Egmontu dobijają do 37.

W pierwszym jest #1-9 i "Detective Comics #759-762"
Drugi #10-24 plus  Catwoman Secret Files and Origins #1
Trzeci #24-37
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

Dzięki za szybką odpowiedź. W takim razie chyba się zdecyduję (o ile nie wykupią do wtorku), zwłaszcza że sam pierwszy tom zawiera wszystko to, co wydane było w 11 i 28 tomie WKKDC. :)

Q

Co prawda czytałem tylko wydanie WKKDC, ale okazała się to pozycja naprawdę godna uwagi. 2. tom podobno też ma wysoki poziom, ale trzeci to za to spadek formy.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

Na razie trzeci i tak jest niedostępny, więc póki co zamawiałbym pierwsze dwa.

W twojej rozpisce chyba jest czeska gafa, bo nie sądzę aby i w tomie drugim, i w trzecim był #24 numer Catwoman. ;)

Q

What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

jahred666

#38
Witajcie, kiedyś byłem gackofilem i za dzieciaka zbierałem TMSemic w latach 93-94. Potem niestety musiałem komiksy sprzedać i moja styczność z komiksowym nietoperkiem była baaaaardzo sporadyczna. Po 27 latach postanowiłem nadrobić lata zaległości i strzelić sobie Runa :) wiem, że były już tutaj propozycje czytania komiksów w kolejności, wiem że są też dostępne w necie ale nie uwzględniają one najnowszych wydań. Ja zaszalałem i na 40 urodziny zafundowałem sobie taką kolekcję:

1. Batman- Rok Pierwszy   - Frank Miller
2. Batman- Powrót Mrocznego Rycerza - Frank Miller
3. Batman- Świt mrocznego Księżyca - Matt Wagner
4. Batman- The Man Who Laughs - Ed Broubaker
5. Batman- Azyl Arkham - Grant Morrison
6. Batman- Zabójczy żart- Alan Moore
7. Batman- The Long Halloween - Jeff Loeb
8. Batman- Dark Victory - Jeff Loeb
9. Batman- Hush - Jeff Loeb
10. Batman- Knightfall: Prolog. Tom 1 -Chuck Dixon
11. Batman- Biały Rycerz -Sean Murphy
12. Batman- Klątwa Białego Rycerza - Sean Murphy
13. Batman- Przeklęty -Brian Azzarello
14. Batman- Joker- Brian Azzarello
15. Batman- Rozbite miasto i inne opowieści -Brian Azzarello
16. Batman- Imposter -Mattson Tomlin
17. Batman- Śmierć w rodzinie -Jim Starlin
18. Batman- Sekta- Jim Starlin
19. Batman- Mroczny książę z bajki - Enrico Marini
20. Batman- Budowniczowie Gotham - Scott Snyder
21. Batman- Mroczne Odbicie - Scott Snyder
22. Batman- Trybunał sów - Scott Snyder
23. Batman- Śmierć rodziny - Scott Snyder
24. Batman- Ostatni rycerz na ziemi -Scott Snyder
25. Batman- Ego i inne opowieści -Darwyn Cooke
26. Batman- Co się stało z Krzyżowcem w pelerynie? - Neil Gaiman
27. Batman- Shadow of the Bat vol 1 - Alan Grant
28. Joker- Zabójczy uśmiech - Jeff Lemire
29. Gotham Central - Ed Brubaker

także będzie trochę czytania :) wiem, że wiele z tych opowieści to zupełnie nowe obce i własne opowieści ale byłbym wielce rad gdyby ktoś podpowiedział mi w jakiej kolejności zabrać się do tego Runu uwzględniając całość. Oczywiście jeśli ktoś podpowie co jeszcze naprawdę warto uzupełnić do tego zbioru będę wdzięczny. Proszę tylko nie polecać mi metalu, death metalu, ligi sprawiedliwości i innych kosmicznych historii - te aspekty Batmana kompletnie mnie nie interesują. Z góry dziękuję :) Jestem Zemstą :)

Juby

Po pierwsze, myślę że twoje pytanie nie wymaga osobnego wątku i można je przenieść tutaj, lub tutaj.

Po drugie, nie czytałem wszystkiego z twojego "runu", ale to, co znam czytałbym w następującej kolejności:

1. Rok Pierwszy
2. The Man Who Laughs
3. Świt Mrocznego Księżyca
4. The Long Halloween
5. Dark Victory
+ dodałbym do powyższych Catwoman: Rzymskie wakacje i Robin: Rok pierwszy, które są uzupełnieniem / nieoficjalną kontynuacją Dark Victory.

I w sumie tyle jeśli chodzi o jakąś chronologię. W wymienionych przez ciebie tytułach dużo historii z ongoingów (czyli serii typu Batman, lub Detective Comics, które trwają od ponad 80-lat) oraz historii alternatywnych niezwiązanych z całą resztą, więc nie ma znaczenia w jakiej kolejności się do nich zabierzesz. Sprawdź tylko, który tom z NowegoDC wyszedł pierwszy i czytaj zgodnie z datami wydania.


jahred666

Moim zdaniem Świt mrocznego księżyca jest przed Man who laughs. Po pierwsze odnosi się bezpośrednio do year one a po drugie sama końcówka daje nam znać, że w mieście pojawia się nowy złoczyńca, wskazując niejako na jokera. Dzięki za podpowiedź innych wątków. Napewno tam zajrzę 😊

Juby

Zakończenie Year One sugeruje, że następną sprawą będzie Joker, więc umieściłem  go na drugim miejscu, ale przyznaję że go nie czytałem (polskie wydania są trudne do zdobycia). Czytałem z kolei starszą wersję pierwszego spotkania Batmana z Jokerem (TM-Semic 1/95) i ono na pewno ma miejsce przed Świtem Mrocznego Księżyca, bo Batman nie ma w nim jeszcze Batmobile'u, którego kończy budować w komiksie Matta Wagnera. Nie jestem pewny, ale w ŚMK chyba jest też wzmianka, że Batman i Gordon już spotkali Jokera, a wspomnienie o nim na końcu sugeruje drugie spotkanie.

Crowridd

Na ostatnich kadrach ŚMK Batman podsłuchuje radio policyjne mówiące o znalezieniu ciał w magazynie, z dziwnym pośmiertnym grymasem na twarzy. Sprawdziłem.

O tej wzmiance @Juby nie pamiętam, ale fajnie sobie to będzie odświeżyć.

Juby

#43
Sprawdziłem i jednak w środku nie ma nic o Jokerze, jest tylko ta wzmianka na zakończeniu. W każdym razie to w Świcie Mrocznego Księżyca wprowadzony jest Batmobile (i Bat-sygnał - o ile mnie pamięć nie myli), więc sprawdziłbym czy w Człowieku, który się śmieje też występują te elementy - jeśli tak, to toczy się po ŚMK, jeśli nie, ja czytałbym go bezpośrednio po Year One.

@Q, @LeonKennedy, @LelekPL
Możecie przenieść całą tę dyskusję do odpowiedniego tematu?


Proszę bardzo. Kennedy.


Logan

Ja korzystam z tych stron:
https://therealbatmanchronologyproject.com
https://ultimatebatmancomicswebsite.weebly.com/page-1.html

Do tego prowadzę swojego excela w ktorym uwzgledniam tpb'eki z batman confidential (z ktorych jedynie pojedyncze numery mozna uznac za kanon). Jezeli ktos by chcial moge podeslac na privie.