Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman

Zaczęty przez Leon Kennedy, 22 Styczeń 2008, 11:13:09

Hydro

Bardzo dobry film. Jak na tamte lata byl to hit. Uwielbiam go ogladac, az czuje sie ten drezszczyk sluchając wstepnej muzyczki i kawalków Prince'a. Keaton udowodnil, ze potrafi grac nie tylko w komediach. Basinger bardzo dobrze wypadla jako Vicki Vale, szczególnie w scenie w muzeum. I najlepsza scena jest wlaśnie w nim i w katedrze ;) Nicholson jako Joker - ach, pamietam jeszcze te jego "dowcipy", sczególnie ten ze spalonym mafioso... Na uwage zasluguje tez Ekchartd, on byl taki specyficzny, i ten zachrypniety glos. Ogólnie mówiąc, film bardzo, ale to bardzo dobry, ale jest tam odrobine malych zgrzytów (Gordon itp.), tak wiec 9/10 :D
It's a funny world we live in.

Maxie Zeus

Szkoda, ze Bob Kane nie wystąpil gościnnie w ''Batmanach'' Burtona... tak jak to robi teraz Stan Lee w MARVEL'owskich produkcjach.


JaRo

 Dokladnie, tez mi zawsze brakowalo Boba w tych filmach. Jednakze w pierwszym Batmanie mamy drobne pocieszenie. Rysownik, który pokazuje Alexandrowi Knoxowi swój rysunek podpisuje sie jako Bob Kane.

A tak swoją drogą to te gościnne wystepy Stana Lee są malo ciekawe. Z reguly pojawia sie na kilka sekund i tak mignie na ekranie, ze nawet go nie widac. Mimo wszystko to Stan Lee, ojciec Marvelowskich ikon i zasluguje on na bardziej symboliczne wystepy.
Na początku duże Jot, a pomiędzy małym 'a' i 'o' znak Robina rozświetla to = JaRo

Juby

Fajny wystep Stan Lee zaliczyl w "Iron Manie". Jezeli dobrze pamietam zagral Hugh'a Hefnera, zalozyciela magazynu "PLAYBOY". Zagral tez samego siebie w FC2.

Grim Knight

Najlepszy wystep Stana mial miejsce w animowanym Spider- Manie :D
"Okrutny ?wiat... Nabi?e? bro?. U?pi?e? go, dziurawi?c skro?. To nie jest zemsta, bracie od ko?yski. To moja praca- zabójcy. Artysty."

Maxie Zeus

No...racja. Bylo coś takiego, bodajze w ostatnim sezonie, w którym Madame Webb przenosila Pająka od wymiaru, do wymairu.... ;)

Grim Knight

I w ko?cu wylądowal w naszym wymiarze, gdzie poznal Stana :D  Po przejazdzce pan Lee zastanawial sie, czy z dachu wiezowca odbierze go FF :D
"Okrutny ?wiat... Nabi?e? bro?. U?pi?e? go, dziurawi?c skro?. To nie jest zemsta, bracie od ko?yski. To moja praca- zabójcy. Artysty."

Juby

Nie widzialem zbyt wielu fotek promocyjnych do pierwszego "Batmana" (góra 5), a dzisiaj spotkalem sie z tym i musze przyznac, ze jest to genialna fotka.


Niecierpliwie czekam na otwarcie galerii fotek promocyjnych do filmów Burtona. :P

a

Pierwszy Batman Tima Burtona to film, ktory ogladalem coś kolo 15 razy. Trzeba przyznac,ze od czasu premiery postarzal sie dośc znacznie ale ja wciaz czuje do niego ogromny sentyment. Dzielko to mozna zaliczyc do kina wybitnie rozrywkowego moim zdaniem jest duzo plytszy od swojego sequela ale to dla niektórych szczególnie mlodszych widzów moze byc plus. W pamiec zapadaja szczególnie gotycka architektura miasta Gotham i wyraziste kreacje aktorskie Keatona i Nicholsona niezla jest nawet Kim Basinger myślalem ,ze jest dretwa ale jak zobaczylem Katie Holmes w BB to zmienilem zdanie :). Joker Nicholsona to swietna rola wprawdzie Jack (ma podobnych ról w swoim dorobku wiele) ale jednak jego spojzenie w scenie w muzeum kiedy prosi aby przyprowadzono mu Alicje robi wrazenie (przynajmniej na mnie). Finalowa scena w katedrze tez swietna i bardzo brutalna w swojej wymowie choc mocno przerysowana. Niestety duzo namieszali w senariuszu i tak Joker zostal zabójcą rodziców Bruce'a Gordon sie postarzal a Dent zostal murzynem. Ale nawet mimo tego nie jest ?le i dla mnie to jeden z lepszych filmów pana Burtona.

vincent

#39
Jak juz wspomnialem w temacie "Batman Returns", odświerzylem sobie Gacka Burtona.
Ten film jest magiczny, tajemniczy, brutalny, mroczny i trzyma cholernie ciezki klimat.
Bardzo dobra ekranizacja Batmana, ma wiele plusów i bardzo malo minusów.
Ciekawym pomyslem bylo ukazanie Batmana 'z boku', oczami ludzi z Gotham, którzy nic nie wiedzą o Mrocznym Rycerzu. Dzieki temu, postac Batmana byla 'magiczna' i naprawde nie do pokonania.
Joker Nicholsona zawsze podobal mi sie średnio, ale na plus mozna mu zaliczyc to, ze mial swój wlasny charakter i niezle teksty.
Bardzo dobrze sie ogląda ten film, widzialem go naprawde wieeele razy i mimo to - wciąz przyciąga do ekranu!

8+/10

PS. Elfman, Elfman, ELFMAN! <3
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

Mister Tadeo

Jestem tutaj nowy więc na początek chciałbym powitać wszystkich forumowiczów BatCave. A teraz do rzeczy. Bardzo ucieszyła mnie wiadomość, że Warner Bros w 2009 ma wydać "Batmana" Burtona z okazji 20 rocznicy premiery filmu. Poszperałem trochę w necie, i o to co natrafiłem:

  Batman (1989) 20th Anniversary Blu-ray Coming in 2009!
___________________________________________________________________

"We just got word that Warner Home Video is preparing a 20th Anniversary Edition of Tim Burton's Batman on Blu-Ray Disc for release in March.

Jack Nicholson is the Joker, who emerged from a horrible accident as a maniacal criminal. Michael Keaton is the Caped Crusader, who emerged from a childhood trauma to become a masked crimefighter. Kim Basinger is Vicki Vale, the talented photojournalist desired by both men. And Batman is the movie, the all-out spectacular directed by Tim Burton, set to songs by Prince and a music score by Danny Elfman, and an Academy Award winner* for Best Art Direction/Set Decoration (Anton Furst and Peter Young).

No exact details or specs have been announced yet, but the release will come as a 2-disc Digibook version, containing a BD-25 disc for the movie and a separate DVD for the bonus materials.

The release date for "Batman" is tentatively scheduled for March 31, but we'll keep you informed on any new developments of announcements we'll hear of."

Czyli premiera 31 marca 2009, oczywiście w USA. Mam nadzieję, że ukaże się też w Polsce, bo przecież film ten to jeden z największych sukcesów Warner Bros.
W związku z tym mam pytanie czy Batcave w jakiś sposób uczci 20 rocznię, publikując artykuły na temat filmu Burtona? Może jakiś specjalny pokaz filmu w kinie (o ile jest dostępna w Polsce jakaś kopia)? Byłbym wdzięczny za odpowiedzi.
PS Premiara "Batmana" w polskich kinach odbyła się 7 września 1990 roku. Jest to pewne w 100%. Przeglądając archiwalne numery, wtedy jeszcze tygodnika "Film", w poszukiwaniu materiałów na temat B89, natrafiłem właśnie na tę informację. To tyle na razie. Pozdrawiam.

Harvey

Film jest super, ale daję mu 7,75/10 gdyż Burtonowskiego Jokera uważam za kichę...
O wszystkim decyduję moneta... , "czysta" strona nakazuję dobre uczynki, "zła" przedstawia cię jako mordercę...

kelen

Gdybym mial cos, czym bym odtworzyl filmy z blu-raya to moze bym sie cieszyl z tego wydawnictwa. Poki co, to raczej kolejny skok na kase, bo raczej poza lepsza jakoscia obrazu/dzwieku wiecej nie dostaniemy, no chyba, ze nie wiadomo o jakichs dodatkach, ktore mogly pojsc na dwu plytowe DVD, a sie tam nie znalazly...
Burtonowski Joker kicha? A czemu to?

Maxie Zeus

Taka reakcja była do przewidzenia. Niektórzy zafacynowani są Ledgokerem na tyle, że kreację Nicholsona uważają już za radykalną i żałosną... Ciekawe, czy za 20 lat, to samo będą mówić o Ledgerze.. ::)

kelen

Takie przypadki z pewnoscia sa, ale moze akurat Harvey mial takie zdanie od dluzszego czasu. Dlatego czekam na jego argumentacje :)