Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Z Groty Nietoperza (Podcast Batcave)

Zaczęty przez LelekPL, 18 Październik 2021, 19:18:54

LelekPL

Bo prezenty daje sie na imieniny i na urodziny ;)

Juby

Zabawne, że w podcaście dzielicie swoje przemyślenia na temat niektórych komiksów na bezposilerowe i spoilerowe, a na forum Rado bez krępacji zaspoilerował mi(nam) jeden z największych twistów Dziedzictwa :P I w sumie wcześniej w podcaście zaspoilerował mi - osobie, która po pierwszym teaserze odcięła się całkowicie i nie widziała żadnego ujęcia z filmu przez półtora roku - jedną scenę z The Batman zdradzoną w drugim trailerze. Troszkę konsekwencji w przyszłości, Radku.

LelekPL

#62
Radku, nie słuchaj sie wyżej bo zaraz dojdzie do absurdów, że zakończenia Killing Joke nie można omawiać. Te komiksy mają po 20, 30 lat. Już dawno jesteśmy po okresie no spoilers.

Co do Arkham Origins, to można używać alternatywne stroje w fabule głównej, ale w Nowej Grze+ i I Am the Night. Niestety, tak jak w poprzednikach nie są one widoczne w niektórych wcześniej wygenerowanych cutscenkach.

Ale już w Arkham Knight kostiumy są na wszystkich cutscenkach (nie licząc zakończenia) i można je używać od samego początku.

Agrafka

Wayne

Juby, odetnij się od podcastów w takim razie, zamiast narzucać swoją paranoję normalnym ludziom. Nic co pojawiło się w trailerze nie jest spoilerem, bo jest oficjalnie pokazanym materiałem promocyjnym nie innym niż plakaty i zdjęcia promocyjne. Co za niemożliwy człowiek. Jeszcze z taką schizą w kontekście spoilerów się nie spotkałem.

Juby

Cytat: LelekPL w 14 Listopad  2023, 17:10:33Radku, nie słuchaj sie wyżej bo zaraz dojdzie do absurdów, że zakończenia Killing Joke nie można omawiać. Te komiksy mają po 20, 30 lat. Już dawno jesteśmy po okresie no spoilers.
Przecież to nie ja, a Radek i Wojtek wymyślili, że będą omawiać te komiksy w sekcjach bezspoilerowych/spoilerowych. Właśnie stąd mój komentarz, że to chyba nie ma sensu, bo dokładne opisy komiksów sprzed 25 lat hulają w sieci (w tym od Radka) i ciężko je nazywać spoilerami, ale jeżeli wciąż je tak traktować, to chyba powinni to robić wszędzie, a nie tylko na kanale YT.

Cytat: Wayne w 18 Listopad  2023, 22:07:20Juby, odetnij się od podcastów w takim razie, zamiast narzucać swoją paranoję normalnym ludziom.
Gdzie cokolwiek narzucam i o jakiej paranoi piszesz?

Cytat: Wayne w 18 Listopad  2023, 22:07:20Nic co pojawiło się w trailerze nie jest spoilerem, bo jest oficjalnie pokazanym materiałem promocyjnym nie innym niż plakaty i zdjęcia promocyjne.
Nieprawda. Oczywiście że oficjalne zapowiedzi - na których kształt twórcy często nie mają wpływu - mogą być spoilerowe. Np. main trailer pierwszego Avatara streszczał praktycznie cały film, trzecia zapowiedź BvS zdradziła prawie wszystko, w tym udział Doomsdaya, a z trailerów i spotów The Amazing Spider-Man 2 w 2014 roku fani zlepili blisko dwugodzinny rough cut filmu, czyli w marketingu zdradzono niemal 90% gotowego produktu zanim ten trafił na ekrany.

Cytat: Wayne w 18 Listopad  2023, 22:07:20Jeszcze z taką schizą w kontekście spoilerów się nie spotkałem.
No to nie słuchasz podcastu z uwagą, bo Radek i Wojtek jeszcze bardziej rygorystycznie ode mnie podchodzą do oglądania trailerów i czytania opisów komiksów na okładkach.


Odkąd zapowiedziałem, że będę to forum już jedynie moderował i nie wchodził z nikim w dyskusję (co nie do końca mi się udało), bo dość mam ciągłych ataków na mnie/ oskarżania mnie o "psucie atmosfery", aktywność na forum spadła drastycznie (w listopadzie jest 9% tego, co było w czerwcu). Ale widzę, że nawet gdy piszę tylko tych kilka postów miesięcznie, głównie informacyjnie (linki do recenzji, zapowiedzi Egmont) hejt trwa. Nie jest mi to do niczego potrzebne. Także ode mnie od teraz cisza w eterze (wyłącznie moderowanie i pw).

Leon Kennedy

Dajcie sobie na luz panowie. Tutaj jednak ma panować miła atmosfera. Wszyscy jesteśmy fanami wiadomo kogo. Juby, dajesz wiele forum i często dzięki Tobie jest ruch, szkoda jeśli za przestaniesz z powodu paru nie smaczków... Wiem, ze i nam czasem nie jest po drodze, ale nigdy nie było żadnego hejtu. Można coś ostrzej napisać, posprzeczać się i wrócić z nową siłą. Mam nadzieję, że i ty po krótszej/dłuższej przerwie wrócisz. Zatem spokojnie ludzie, spokojnie. Każdy z nas chce tu być i być dobrze traktowanym. Pozdro Wam.

Leon Kennedy


Rado

Cytat: Juby w 21 Listopad  2023, 13:17:36No to nie słuchasz podcastu z uwagą, bo Radek i Wojtek jeszcze bardziej rygorystycznie ode mnie podchodzą do oglądania trailerów i czytania opisów komiksów na okładkach.

Jeszcze a propos tylnych okładek i spoilerów, to ostatnio czytałem Det. Comics "Nowe Sąsiedztwo" i teraz uwaga, bo mogę komuś popsuć zabawę.

Widzę, że polski opis albumu jest nieco zmieniony, ale ja czytałem akurat amerykańskie wydanie. Otóż w opisie albumu napisane jest, że pojawia się nowy złoczyńca o imieniu Vile. Tak się składa, że jest to jednocześnie nazwisko głównego przeciwnika, które w pełni brzmi Hue Vile. No i spoko, tyle, że Hue Vile należy do gabinetu burmistrza Nakano i fakt, że jest on przeciwnikiem jest ukrywany przez chyba trzy czy cztery zeszyty. Dopiero po tym czasie scenariusz nam to oznajmia, a wcześniejsze wydarzenia sugerują, iż za całym złem stoi ktoś inny. Opis z tyłu komiksu od razu zdradza to czytelnikowi.

Ale to jeszcze nie wszystko. Opis oczywiście przeczytałem po lekturze, ale i tak tylna okładka zdradziła mi ten fakt poprzez rysunek, który wybrano, żeby zdobił tył albumu. Hue Vile jest swego rodzaju mutantem i jego prawdziwą formę widać właśnie na grafice. Gdy przeczytałem pierwszy zeszyt i zapoznałem się z postaciami, to go rozpoznałem. Nie było już nawet najmniejszej niespodzianki. Bez sensu - fabuła prowadzona jest w stylu "kto zabił" a tu z tyłu masz opis oraz rysunek. Noż ku*wa!


Crowridd

#68
Ja nie powiązałem mutanta z grafiki z Vilem. Chyba już z automatu udaje mi się zlewać tylne okładki. No ale to jest jakiś dramat. Szkoda, bo komiks ma klimat i już na samym początku można go sobie zepsuć.

Btw. Chyba słyszałem psa w podcaście.

Pewnie niedługo kupię kolejny tom Tamaki, bo widzę że już wyszedł. Ty już przeczytałeś całość?

Rado

Nie, dopiero jestem po pierwszym tomie. A psa jak najbardziej mogłeś słyszeć. Nie było podcastu chyba, żeby się nie odezwał, heh.

Crowridd

Jestem ciekaw tej całej Wieży Arkham - czy będzie tu coś ciekawego do pokazania czy to tylko stare Arkham, tyle że wyższe i w innym miejscu. Może lokalizacja będzie tu kluczowa.

Drugi tom nawet spoko. W ogóle pomysł na Batmana bez swojej jaskini, który mieszka wśród ludzi mi się podoba.

A co do psa, to słyszałem na słuchawkach jak łazi po mieszkaniu.

LelekPL

Gaśnica,

Dobrze się słuchało przemyśleń na temat Arkham Origins i miło wiedzieć, że Radkowi się podobało. Ja trzymam się swojej opinii po pierwszym graniu (a grałem w nią już wiele razy, w tym też w tym okresie świątecznym)
https://www.forum.batcave.com.pl/index.php?topic=1277.msg59931#msg59931

Jeśli chodzi o grafikę to rzeczywiście, jak się przeskakuje ze Spider-Mana czy Ghost of Tsushima można to odczuć, ale i tak w te gry można spokojnie nadal grać, i mam tu na myśli zarówno Origins, jak i City i Asylum. Mechanika jest po prostu fantastyczna. Okres połowy lat 10tych to był peak według mnie jeśli chodzi o gry komputerowe (Gotham Knights czy Suicide Squad wyglądają fatalnie w porównaniu do serii Arkham). Jak będziecie grać w Arkham Knight to Rado nawet nie zauważysz, że ta gra ma 8 lat. Graficznie wygląda tak, że mogłaby wyjść dzisiaj i nikt by się nie przyczepił.

Dodam jeszcze ja już sobie kupiłem Spider-Mana Miles Moralesa i za rok w święta będę miał w co grać poza Arkham Origins.

W styczniu proponowałbym zrobić podsumowanie 2023 i przegląd zapowiedzi rzeczy z Batmanem na 2024, a jest tego troche (film animowany Justice League, Pingwin, Joker 2, plus pewnie w komiksach też coś będzie)

newtime

Szkoda ze AO jako jedyne z serii nie dostało remastera jak poprzednia trylogia albo chociaż portu na konsole ps4 lub ps5, przez co wydaje mi się ze obecnie gra jest mocno zapomniana. Co do grafiki, to AK jak wspomniał Lelek nadal zachwyca graficznie  dla mnie złota era gier to lata 2013 - 2018,kurczę The last of us, Uncharted 4, RDR2 i nasz wiedźmin na czele i wszystkie te gry mogly spokojnie by wyjść dziśc i nada zdobywać wszystkie nagrody, ostatnie 3 lata to dla mnie straszny zawód 

Crowridd

Ja kupiłem całą trylogię już ze zremasterowanymi AA i AC i pamiętam, jak później zainstalowałem Origins to dosyć mocno poczułem różnice w wyglądzie.

Te quizy na koniec podcastu to strzał w dziesiątkę.

Rado

Cytat: LelekPL w 29 Grudzień  2023, 17:49:28Jak będziecie grać w Arkham Knight to Rado nawet nie zauważysz, że ta gra ma 8 lat. Graficznie wygląda tak, że mogłaby wyjść dzisiaj i nikt by się nie przyczepił.

Jak wyszły te skiny z The Batman i oglądałem gameplaye, to właśnie tak sobie pomyślałem. Nawet przez moment zastanawiałem się czy gra pójdzie na moim PC, heh. Faktycznie bardzo dobrze to wygląda.

Cytat: Crowridd w 30 Grudzień  2023, 12:07:43Te quizy na koniec podcastu to strzał w dziesiątkę.

Dziękujemy, polecamy się na przyszłość.