04 grudzień 2021, 23:00:25

Aktualności:


Mogą występować problemy z wysyłaniem maili z forum!


Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - Woland

1
Fan-Filmy / Batman: Dying is Easy
15 marzec 2021, 19:59:24
Cytat: Juby w 11 marzec  2021, 09:07:05Meh...

Z jednej strony wielki szacunek do fanów, że zebrali na to kasę i wykonali tak duży fan-film. Z drugiej, to jest fan-film pełną gębą, w którym fabuła to pretekst, a najważniejszy jest fan-service. Fani są jak Zack Snyder, brakuje im dystansu do materiału źródłowego, przez co wygląda to mało poważnie. Kostiumy, Gotham, nawet efekty jak na amatorkę zaskakująco fajne (tylko Batman za bardzo oświetlony, a w scenach walk wkradał się kiepski shaky-cam), ale nie wiem po co była ta pierwsza akcja z dziewczynką (wystarczyłaby krótka wstawka podczas rozmowy z Jokerem, która zresztą się pojawiła), nie wiem po co ten długi przechód po Arkham, żeby pokazać tylu arcyłotrów ze świata Batmana, nie wiem po co tyle gadania, ani po co ta scena w trakcie napisów. Całość trwa ponad 25 minut, a wydaje mi się, że mogłaby trwać 1/3 tego. Najlepsze fan-filmy to te w formie trailerów, bądź prezentujące jedną scenę z życia Mrocznego Rycerza. Tutaj Bat in the Sun za bardzo chciało iść w "pełny metraż". Za długo, za mało treści, aczkolwiek klimacik jakiś jest.


Fan-service, to tutaj trafne określenie, żeby nie powiedzieć odtwórcza kalka, bez jakiegokolwiek przesiania źródłowego materiału przez swoją wrażliwość i pov. A szkoda bo widać w tym wielkie serce na polu technicznej realizacji i scenografii. Niemniej jednak, jest to książkowy przypadek braku KillYourBaby, kiedy realizatorowi żal swojego materiału i upycha, co się da, albo co go na planie dużo kosztowało. Już nie wspominając o tym, że nie potrafiąc opowiadać jest się reżyserem i montażystą w jednej osobie. I teraz ta osoba w swojej skromności stworzyła petycję o zatrudnienie jej WB ;)
Ale największy grzech  to fakt, że ów film udaje coś, czym nie jest, nawet jeśli są w nim obecne pierwiastki profesjonalizmu .
Film ma już ponad 3 mln wyświetleń, czyli widzowie dopisali...
2
Cytat: Juby w 05 październik  2020, 17:07:20Anochybażetak. ;)

No to mam jeszcze jedną wpadkę na stronie do wykreślenia. BATMAN FOREVER » Błedy i pomyłki. Piąta to:

Może na DVD Wolanda ;) Wczoraj włączyłem kilka scen nowego wydania Blu-ray na moim nowym Sony Bravia 55 cali i nawet przeglądając klatka po klatce wyraźnie widać jak okulary spadają. Nie ma żadnego znikania. ;D

thx ;) Cieszę się, że na Twoim Bravia 55 cali tak wszystko dobrze widać ;)
4
O stronie i forum / Odp: Pochwały
10 listopad 2017, 00:46:36
Juby ma poniekąd rację, chociaż to z góry wina ilości postaci na jednej planszy. Poza tym Flash jest zdecydowanie za duży (zwłaszcza jeśli w perspektywie ma być za Wonderwoman). Ale co najważniejsze, patrząc na proporcje całej trójki po prawej, odbiegają one wielkością od Batmana i Aquamana. Proponuje zmniejszenie wymiarów, wtedy Cyborg zawita na tej słit foci rodzinnej DC. Nie bałbym się dorzucić jeszcze Supermana, ponieważ dla wszystkich to i tak żadna tajemnica, że postać powróci w filmie.
5
Bat-Filmy / Odp: Batman Begins
16 wrzesień 2014, 19:21:23
Znam ich od kilku dobrych lat, nawet nie wiem czy nie od premier TDK. Takich stron, które co jakiś czas dorzucają to i owo w dobrej jakości, jest (było) conajmniej kilkanaście. Łatwo się zapisuje, gorzej z segregacją jak się już ma 10 wersji jednej foty. Można tak w nieskończoność. Fajna zabawa, ale kiedyś trzeba przystopować. Dlatego m.in. już nie będę zajmował się żadnymi nowymi działami, oprócz dotychczasowych. Te i tak mają już takie poślizgi że ho ho.

PS PS pisze się bez niczego na końcu;)
6
Bat-Filmy / Odp: Batman Begins
15 wrzesień 2014, 21:29:40
Dwa pierwsze to starocie. Ostatnie faktycznie jest w nowej roździelczości. Thx ;)
7
Bat-Filmy / Odp: Batman Begins
10 lipiec 2014, 15:30:06
Już kilka miesięcy temu była opublikowana w sieci. O ile dobrze pamiętam, ktoś zamieścił ją na swoim Facebooku. A że w galeri nie ma, cóż. Trudno abym robił jednozdjęciowe uaktualnienia;) Ale to dobrze, że trzymasz rękę na pulsie Juby;)
8
Tak, chociaż niekompletny. Z czasem będą dodawane kolejne elementy.
9
Bat-Filmy / Odp: Pytania o Bat-Filmy
22 czerwiec 2014, 21:50:15
Bale kończył "Mechanika" z wagą 121 lbs/120 lbs (ok. 55 kg, różnie podają). Do testów ekranowych/castingu "BB" przytył o 27 kg (ok. 59,5 lbs), czyl ważył jakoś 81 kg/82 kg (ok. 178,5 lbs/180 lbs). Tuż przed zdjęciami doszedł do 220/221 lbs (czyli dorzucił ok. 18 kg). Ostatecznie musiał zmniejszyć się znowu o 13 kg (ok. 28,6 lbs). Czyli ostatecnzie ważył ok 191/192 lbs (ok. 87 kg). Wielką pomyłką nie byłoby też 190 lbs z hakiem.
11
Offtopic / Odp: Zlot forum na 10-lecie
27 czerwiec 2013, 19:21:59
Cytat: LelekPL w 14 czerwiec  2013, 21:15:45
I domyślam, że ja prawdziwa gwiazda będzie nas trzymał w niepewności do samego końca

Taaa.... gwiazda. Nikt nikogo nie będzie trzymał, już wcześniej dałem znać Kelenowi, że mnie jednak nie będzie. Była szansa, ale pewne sprawy potoczyły się innym torem. Mam nadzieję, że będziecie się dobrze bawić i wypijecie za kolejne 10 lat strony. W każdym razie nawet jeśli BC już nie będzie, na pewno kontakty międzyludzkie zostaną:)
12
Cytat: Johnny Napalm w 04 marzec  2013, 17:03:22
Wy tu o orgiach, popijawach, szybkiej jeździe samochodem i melanżach, a czy ktoś się spytał czy Q i Woland zawitają na wyżej wymieniony zlot? He? ;)

Nie wiem jak Q, ale ja nie daje głowy że się zjawię. Fajnie byłoby zawitać nawet na parę godzin, aby uścisnąć dłonie i napić się wspólnie "herbatki z prądem"... ale naprawę nie wiem jak kto będzie;). Miło jest widzieć, gdy jakaś pasja łączy ludzi, a tym większa satysfakcja, gdy dołożyło się do tego swój mały udział. Nie udzielam się tutaj jak dawniej, ale nie trudno z miejsca zobaczyć że czasy kłótni na forum to już tylko stare dzieje. I oby tak dalej. BatCave to Wy! Pokłony dla Kelena za to co organizuje, zmienia to stronę i jej otoczkę tylko na lepsze.
13
Bat-Filmy / Odp: Pytania o Bat-Filmy
17 marzec 2013, 12:24:59
Cytat: Funky w 16 marzec  2013, 21:57:26
W weekendowym dodatku do "Rzepy" ("Plus Minus") przeczytałem artykuł na temat Davida Bowie. I jest tam informacja że rola Jokera została napisana właśnie z myślą o tym muzyku. Wiadomo dlaczego to Nicholson dostał rolę a nie Bowie?

Pisanie "rola Jokera została napisana właśnie z myślą o tym muzyku" jest bardzo dużym nadużyciem. Bowie faktycznie był przez pewien czas brany pod uwagę i możliwe,  że w okresie tworzenia scenariusza, podczas gdy producenci usilnie i bezskutecznie namawiali Jacka Nicholsona, Burton i Hamm widzieli go właśnie w tej roli na papierze. Ale jeśli już, to głównie dlatego że Bowie swoją osobą i wyglądem pasował na pierwszy rzut oka do komiksowego wizerunku Jokera.
14
Bat-Filmy / Odp: Pytania o Bat-Filmy
11 styczeń 2013, 11:15:48
Zamknięta elektrownia Acton Lane w Londynie plus kilka dekoracji wzniesionych w Pinewood. Zapraszam na stronę po więcej informacji. Poza tym wystarczy w sieci poczukać, wszystko jest na wyciągnięcie ręki.
15
Podsumowania i rankingi będa jeszcze porządnie zaktualizowane. Póki co potraktowalem je pobieżnie. Rankingi IMDB to akurat niezła papka, więc nie przywiązywałbym do nich szczególnej uwagi, chociaż też zostaną odnotowane.