25 czerwiec 2021, 01:57:15

Aktualności:


Mogą występować problemy z wysyłaniem maili z forum!


Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - Juby

1
Seriale animowane i TV / TAS/TNBA
23 czerwiec 2021, 11:26:30
Cytat: newtime w 09 czerwiec  2021, 20:04:25największy plus jednak zaliczam tutaj postać Batmana/ Bursca Wayna. To najlepsza interpretacja tego bohatera, jasne ma w sobie traumę i jest maksymalnie skupiony na swoim celu ale przy tym wciaż jest bardzo dobrym i ciepłym człowiekiem, przede wszystkim nie jest dupkiem jaki był w komiksach oraz pózniej w Tnba oraz Justcie leaug

To samo uważa moja narzeczona. Przeze mnie ma już dość Batmana (ogólnie woli superbohaterów w czerwonych pelerynach :P), ale kiedy włączam serial, albo kiedy nudzimy się wieczorem i trzeba wybrać co włączamy, sama proponuje TAS, bo uważa że to najlepszy Batman, który potrafi i przylać i się uśmiechnąć, czasem nawet zażartować.

Pomalutku lecę dalej. :)

Sideshow
Jeden wielki pościg Batmana za Crokiem poza Gotham. To nie do końca moje klimaty, ale ze względu na duża ilość akcji zleciało bardzo szybko.

A Bullet For Bullock
Pierwszy odcinek z nową czołówką, napisami końcowymi i zmienionym tytułem (The Adventures of Batman & Robin). Mam uwierzyć, że trafił do produkcji w 1993 podczas emisji drugiego sezonu, ale wyświetlono go dopiero w trakcie ostatniego w 1995?! Cała ta lista wg produkcji wydaje mi się jedną wielką bzdurą. A sam epizod dobry, dużo humoru, poza tym lubię Nietoperza współpracującego z policją i klimat świąt Bożego Narodzenia.Trial
Jedna z najwyżej ocenianych historii TASu, w której główna bohaterka (nowa DA Gotham) próbuje znaleźć odpowiedź na pytanie, czy to Batman jest odpowiedzialny za powstanie wszystkich dziwadeł-przestępców z Gotham, czy może jest zupełnie odwrotnie? Byłby z tego doskonały finał serialu, w którym Mroczny Rycerz ściera się w Arkham z niemal kompletną galerią swoich przeciwników.

Avatar
Powrót Ra'sa w klimatach Poszukiwaczy Zaginionej Arki. Bardzo creepy final-boss, a Batman chyba nigdy się nie nauczy nie ufać Talii. :P

House & Garden
Poison Ivy dostała trzecią szansę bycia pierwszoplanowym przeciwnikiem Batmana i Robina (jej gościnnych występów po drodze nie liczę) i trzeci raz dała radę. Widok tego, co hodowała w piwnicy to coś, czego nie puściłbym dziecku do lat 6-7.

The Terrible Trio
Fabularnie jest okej, ale wizualnie to najbrzydziej zaanimowany epizod od czasu debiutu Riddlera. Twarze i sylwetki bywają pokraczne, ciężko się na to patrzyło.
2
The Batman / "The Batman" (2022) - ogólna dyskusja
21 czerwiec 2021, 13:03:13
Cytat: Leon Kennedy w 21 czerwiec  2021, 12:44:20Nolan to ewenement 😄 Gunn zaś robił chyba tylko to co chciał 😁
I Matta Reevesa też niektórzy reklamowali jako taki ewenement. I też miał mieć pełną wolność artystyczną przy tym projekcie. I może ma, ale najwyraźniej z jego filmem coś nie wyszło, skoro 4 miesiące po zakończeniu zdjęć wracają na dokrętki.
3
Cytat: Leon Kennedy w 21 czerwiec  2021, 11:15:51Kostium Supergirl może i nie powala na zdjęciach z planu, ale w filmie to co innego i tam na pewno będzie się dobrze prezentować.
Ale nada będzie zakrywać całą Sashę. :( Liczyłem na taką Supergirl (odsłonięte nogi i brzuszek).Nawet w serialu CW nosiła spódniczkę. :-\ Tutaj opatulili ją od stóp aż po samą szyję. :P I żeby nie było, to da się zrobić dobrze, bo widać inspirację tą komiksową wersją Supergirl...... Z tym, że wcięcie na szyi, długie czerwone kozaki oraz żółta linia oddzielająca logo na piersiach sprawiają, że wygląda super. Na fotkach z planu logo zlewa się z czerwonymi ramionami w jedną bezkształtną masę, brak czerwonych butów budzi we mnie skojarzenia z noszeniem niebieskiej piżamy/kaleson, a całościowo Sasha - która jest bardzo atrakcyjną dziewczyną - wypada wysoce nieatrakcyjnie. :-\ I trudno to usprawiedliwiać fotkami z planu, bo taki Cavill w stroju z "S" na piersi zawsze prezentował się bez zarzutu.
4
Justice League / Zack Snyder's Justice League
21 czerwiec 2021, 12:42:01
Kolejna wersja? Że też ci się chce. Mi nadmiar newsów, wywiadów Snydera i wszelkie memy z fb tak obrzydziły już wersję Zacka, którą niektórzy fani stawiają jako jeden z siedmiu cudów świata, że chyba zostawię jej zakup na przyszły rok. :P
5
Cytat: Q w 21 czerwiec  2021, 11:59:54Na kolejnego Batmana Bena Afflecka, ale w nazwie wątku tego nie ma ;)

Ben migdali się z JLo na innym kontynencie. Żeby się nie okazało, że we Flashu pojawi się na 5 minut i tylko jako Bruce Wayne. ;)
6
The Batman / "The Batman" (2022) - ogólna dyskusja
21 czerwiec 2021, 12:36:41
Cytat: Leon Kennedy w 21 czerwiec  2021, 12:06:54Szczerze, to że będą dokrętki było wiadomo od razu jak weszli na plan pierwszego dnia.
Bzdura. Nolan nigdy nie robi dokrętek do swoich filmów, James Gunn też niedawno się pochwalił że nie musiał nic zmieniać/poprawiać przy The Suicide Squad. W przypadku Bat-filmów chyba dopiero przy Lidze Snydera miały miejsce dokrętki.

Cytat: Leon Kennedy w 21 czerwiec  2021, 12:06:54Samo Warner myślę, że teraz wszystko bardzo analizuje na chłodno. Jestem pewien, że Reeves da nam swoją jak najbardziej zbliżoną wersję, a na ewentualne zmiany przystał. Nie ma co się martwić, zobaczycie.
Równie dobrze możemy gdybać, że przystał, bo jest miękką fajką. Przypominam, że studio bardzo chciało zmiany zakończenia Se7en Davida Finchera, a film do dziś jest legendą i robi takie wrażenie, bo zarówno Fincher, jak i gwiazdy filmu powiedziały "Nie".

Cytat: Leon Kennedy w 21 czerwiec  2021, 12:06:54Nie ma co się martwić, zobaczycie.
Ilość uwalonych przez Warnera filmów DC oraz pojawienie się info o dokrętkach na 2 tygodnie po plotkach o niezadowoleniu studia z filmu podpowiada mi coś innego.

Oczywiście chciałbym się mylić. Rogue One to dla mnie znakomity film, jedyny z Gwiezdnych wojen Disneya, który lubię i mam na półce, a przeszedł obszerne dokrętki, w dodatku z rąk innego reżysera. Nawet w T2 dokonano kilku zmian po pokazach testowych, bo Cameron nie był zadowolony z odbioru swojego filmu, a że nie było czasu na dokrętki, musiano sobie radzić montażem i dogranym voice-overem Lindy Hamilton. Jest trochę przypadków filmów, którym zmiany/poprawki na etapie post-produkcji pomogły, więc oby tak było w przypadku nowego Batmana.
7
The Batman / "The Batman" (2022) - ogólna dyskusja
21 czerwiec 2021, 10:58:18
Czyli jednak. :( Trzy tygodnie dodatkowych zdjęć, w dodatku z głównymi gwiazdami filmu, to sporo i nie wróży Imho nic dobrego (do scen akcji / z udziałem kaskaderów nie ściągaliby Pattinsona i Farrella, poza tym tę samą ściemę próbowano już sprzedać przy dokrętkach do Suicide Squad). Znam genialne filmy, przy których coś poprawiano w post-produkcji, oby to był jeden z tych przypadków. Niemniej, już żałuję, że Warner z kolejnym projektem DC, nie pozwoli fanom zobaczyć oryginalnej wizji twórcy.
8
Raczej nie. Tutaj albo potrzebny jest zupełnie inny typ papieru (z tym, że nie wiem jak nazywa się ten, na którym drukują dystrybutorzy), albo wcześniejsze zgięcie czarnej tekturki, potem druk na cienkim, gładkim papierze (gramatura 120) i dopiero na koniec oklejenie jej już po zgięciu. Ale to masa roboty, podejrzewam, że do jesieni się za to nie wezmę. Zwłaszcza, że mam już kolejną robotę na oku, w lipcu na polskim rynku ponownie pojawi się Terminator 2 na Blu-ray (już zamówiłem), któremu będą musiał zrobić nową okładkę, bo oficjalna jest okropna! :P
9
Bat-Filmy / The Flash (2022)
21 czerwiec 2021, 10:46:20
Mam to samo. Chociaż z drugiej strony, ale zrobiłby wrażenie, gdybym nie widział go aż do premiery w kinie! :D

Cytat: Leon Kennedy w 20 czerwiec  2021, 19:56:57Jest i sam Keaton  ;D oraz Supergirl.
https://www.facebook.com/groups/ArrowverseDotCom/permalink/3065015417118943/
Nie ma to jak wrzucić link do zamkniętej grupy, po wejściu w którego nie widać absolutnie NIC! ::)

Zrobię to porządnie. Pierwsze fotki przedstawiające Michaela Keatona jako starszego Bruce'a Wayne'a, Supergirl w akcji, a także Barry'ego Allena i Iris West.Więcej: http://www.batcave.com.pl/2021/06/michael-keaton-jako-bruce-wayne-na-planie-filmu-the-flash/

Kostium Supergirl niestety kiepski (może z peleryną wypadnie lepiej). Zmieniam nazwę wątku, bo i tak wiadomo na kogo czekamy najbardziej. ;)
10
The Batman / "The Batman" (2022) - ogólna dyskusja
18 czerwiec 2021, 08:19:11
Cytat: Q w 17 czerwiec  2021, 13:58:26Są jakieś inne wiadomości o problemach?
Na razie jedynie twitterowe plotki i to, co od swojego informatora przy herbatce usłyszy Grace.

Cytat: Funky w 17 czerwiec  2021, 16:10:14Estetyka tego filmu jest tak wspaniała że nie wyobrażam sobie aby mieli coś zmieniać.
Spokojnie Funky, akurat ze stylistyką już nic nie zrobią. Nawet gdyby to miały być 3-miesięczne, obszerne dokrętki, jak przy Lidze Sprawiedliwości w 2017 roku, to film Snydera robi za przykład że pewnych elementów nie są w stanie zmienić. Tutaj bardziej wygląda to na jakieś krótkie dodatkowe zdjęcia kręcone cichaczem, jeśli naprawdę mają miejsce to nie wiemy nawet którzy z członków głównej obsady biorą w nich udział.
11
Bat-Filmy / The Flash (2022)
18 czerwiec 2021, 08:16:07
Cameo postaci z innego uniwersum / serialu, którego nie oglądam - Yay! ::)

O wiele chętniej zobaczyłbym cameo Roberta Wuhla, o Michelle Pfeiffer nie wspominając.
12
The Batman / "The Batman" (2022) - ogólna dyskusja
17 czerwiec 2021, 12:57:29
Po sukcesie Ligi Sprawiedliwości Zacka Snydera liczyłem, że WB zrozumiało swój wielokrotnie powtarzany błąd i nie będzie ingerowało w wizje twórców kolejnych filmów DC. Najwyraźniej się myliłem. :-\

Grace Randolph gruchnęła kiepską informacją na swoim twitterze. The Batman doczeka się dokrętek! Biorąc pod uwagę, że film kręcono na przełomie 14 miesięcy (z czego blisko 8 m-cy zajęły zdjęcia - to bardzo długo!) nie chce mi się wierzyć, że mowa o planowanych z góry dodatkowych zdjęciach do filmu. Zwłaszcza, że od początku czerwca Grace dementowała plotki jakoby WB było niepewne nowego Batmana (podobno film wyszedł bardzo mroczny, niemainstreamowy, w Warnerze mają też obawy odnośnie przedstawienia Bruce'a, który ma mieć tu ewidentne kuku na muniu).

Może marudzę bez powodu i okaże się, że nie było powodu by strzępić klawiaturę, ale mnie zawsze takie informacje nastawiają negatywnie. Poniżej linki do tłitów Pani Randolph.
https://twitter.com/GraceRandolph/status/1400908131622924291
https://twitter.com/GraceRandolph/status/1401540497643016192
https://twitter.com/GraceRandolph/status/1404931734429442048
13
Nie wiem czy to będzie dobrze widoczne na fotkach, ale proszę.Zdjęcie pierwsze to porównanie wydruku z domu i z drukarni. Czernie oczywiście wypadają lepiej przy drukarce laserowej, ale zobaczcie jak wyprana z kolorów jest reszta. Ponadto, na pierwszym i drugim zdjęciu widać jak ich papier znosi próby zgięcia. Fotki 3 i 5 mają obrazować jak wypikselowało mi napisy w stopce z tyłu. Te akurat mogę usunąć i ich po prostu nie mieć na slipcases, ale i tak całość wypada kiepsko, bo jest za ciemna. Na froncie B&R praktycznie nie widać drugiego oka Clooneya (fotka 4), choć na komputerze widzę nie tylko je, ale też kontur maski odróżniający się od tła.
14
O stronie i forum / Uwagi na temat strony i forum
16 czerwiec 2021, 20:18:46
Woland rzadko zagląda na fb. Spróbuj napisać do niego maila jeśli masz sprawę. Jego adres jest w całej masie działów filmowych na BC, jakie stworzył.
15
Cytat: Rado w 15 czerwiec  2021, 14:53:10Fajne wykonanie tych grzbietów do Husha.
Hushe i Śmierć Supermana to jedyne obwoluty, które wziąłem z już istniejącej oferty Obwoluciarza na fb, to w całości jego dzieło. W reszcie musiał coś pode mnie zmieniać, lub tworzyć od podstaw.

Cytat: Logan w 15 czerwiec  2021, 15:46:05Ile zamówiłeś sztuk i ile to wyniosło jeżeli można spytać?
Zamówiłem 11 okładek, cena to 10 złotych za sztukę + 12 zł za przesyłkę do paczkomatu (przyszło przez weekend) = 122 zł. Wiem, że to dużo (za tyle mógłbym mieć kilka nowych komiksów), ale jeśli dobrze określicie się jakie macie oczekiwania, to moim zdaniem będziecie zadowoleni. Ja jestem. :)


Kolejny projekt, nad którym pracuję (już od półtora roku) to slipcase do Batmanów 1989-1997 na Blu-ray. Poniżej próbka wydrukowana w domu na mojej starej drukarce atramentowej HP i sklejona zwykłą taśmą do papieru.W kwietniu odebrałem już wszystkie cztery w - jak planowałem - wersjach ostatecznych, ale drukarnia skopała sprawa i wyszły fatalnie. Okazało się, że mają papier satynowy, na którym nie wyglądają tak, jak chciałem i obsługują inny zapis kolorów przez co w druku wyszły bardzo ciemne = gubiły sporo szczegółów (wyszły gorzej niż moja próbka powyżej). Jeszcze gorzej, że żadna inna drukarnia w Łodzi nie chce się w ogóle podjąć ich druku. Mają absurdalne problemy, np. twierdzą że moje projekty muszę najpierw sam eksportować z png - na którym zawsze pracuję - do pdf i pomniejszyć je do odpowiednich rozmiarów, albo mogą to zrobić, ale za ogromne pieniądze, bo będzie to trwało cały dzień (co jest śmieszne, bo to kilka minut roboty). Jak już znajdę kogoś kto wydrukuje mi to tak, żeby wyglądało dobrze, kolejnym problemem jest złożenie takiej tekturki, bo papier o gramaturze 300-350g niezbyt chce współpracować. :-\ Póki co, filmy nadal trzymam w okropnych slipcase kolekcji filmów DC od Galapagos.