Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

BATMAN - popiersia , figurki, kostiumy .

Zaczęty przez gotykstudio, 29 Styczeń 2012, 17:59:00

JaRo II

 Deuce, mam do Ciebie pytanie. Otó? ostatnio z Multiversum zamówi?em sobie Doomsday'a i Bane'a. Doomsday jest w jednym kawa?ku, natomiast Bane jest przedzielony na dwie cz??ci. Jedna cz??? to jego nogi, druga cze?? to tors z reszt?. Nie jest to wada wykonania figurki, wida?, ?e ona jest tak przedzielana na dwie cz??ci umy?lnie, o czym ?wiadcz? specjalne uchwyty. Nie rozumiem tylko po co rozdzielali go na dwie cz??ci, nie ma to dla mnie sensu, tym bardziej, ?e figurka wcale nie jest taka du?a. Doomsday jest nieco wy?szy, a jednak zostawiono go w jednym kawa?ku. I tu jest moje pytanie do Ciebie Deuce- czy Twoja figurka Bane'a te? si? sk?ada z dwóch cz??ci nak?adanych na siebie? Pytam Ciebie, bo jestem ciekaw czy to jest normalne w przypadku tej figurki, czy tylko mi si? trafi? jaki? dziwny produkt.
Na początku duże Jot, a pomiędzy małym 'a' i 'o' znak Robina rozświetla to = JaRo

Maxie Zeus

Wada wykonania figurki to to nie jest, raczej podczas wysy?ki (albo i wcze?niej) musia? Ci si? Bane, o ironio, break'n?? :) W przypadku tych o?owianych figurek cz?sto tak bywa. Z tego co pami?tam, do mnie tak w dwóch cz??ciach góra-dó? przyszli Thanos z CMFC i Red Hood z DCSHC. Ale akurat tak uszkodzon? figurk? bardzo ?atwo sklei?. Kropelka/Super glue i voila. Gorzej, np. gdy peleryna której? z postaci si? oderwie - u mnie by?o tak z Azraelem, Huntress i Ra'sem. Z tej trójki tylka Ra'sa uda?o si? jako tako uratowa?.

Deuce

Cytat: JaRo II w 09 Marzec  2014, 18:40:51I tu jest moje pytanie do Ciebie Deuce- czy Twoja figurka Bane'a te? si? sk?ada z dwóch cz??ci nak?adanych na siebie? Pytam Ciebie, bo jestem ciekaw czy to jest normalne w przypadku tej figurki, czy tylko mi si? trafi? jaki? dziwny produkt.

Domy?lam si?, ?e o t? figurk? chodzi ?



Moja wygl?da, jak jedna ca?o??. Nie ma ?adnego dzielenia w po?owie. Nie wida? nawet ?ladu. Prawdopodobnie, ca?y kszta?t zosta? najpierw odlany z o?owiu (jest do?? ci??ka), a nast?pnie r?cznie pomalowany. Wszystko wskazuje na to, ?e otrzyma?e? towar z wad? fizyczn?. 
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

JaRo II

 Tak, Deuce chodzi właśnie o tę figurkę. Czyli wygląda na to, że trafił mi się jakiś nietypowy model. W każdym bądź razie moja figurka nie jest złamana, ani ukruszona. Jest po prostu rozdzielona na dwie części, które za pomocą specjalnych zaczepów łączą się w jedno. Nie rozumiem dlaczego tak zrobili, bo dla mnie jest to zupełnie bezsensu.

A tak swoją drogą miło usłyszeć, że starszy kolega Maxie też kolekcjonuje figurki. Już się obawiałem, że jako jedyny tu na Forum zdziecinniałem na stare lata ;)
Na początku duże Jot, a pomiędzy małym 'a' i 'o' znak Robina rozświetla to = JaRo

TARIP

Witam szanownych forumowiczów. Jestem nową osoba na niniejszym forum - choć uważam BATMANa za tego najfajniejszego z Super Bohaterów to jego wielkość "celebruje" raczej w domowym zaciszu... no ale...
Zastanawiam się jakie jest najbardziej poprawne logo BATMANa - dla mnie w zasadzie jest to logo właśnie z filmu Burtona, choć inne - a wykaz takowych jest dostępny w sieci - też są ciekawe. Zastanawiam się ponieważ chcę sobie zrobić pełna kolekcje tych log - pewne kroki już poczyniłem - czym mogę się pochwalić. Swoja drogą jeżeli ktoś jest zainteresowany figurkami – proszę o kontakt. Pozdrawiam.






LelekPL

Które jest najbardziej poprawne? Nie ma takiego. Każde logo filmowe różni się od siebie, komiksowe różni się od nich, a znak towarowy jest jeszcze inny. Który jest najlepszy? To po prostu kwestia gustu, więc nie ma naukowej odpowiedzi na to pytanie, tylko zbiór opinii.

Jedyną semi-odpowiedzią na Twoje pytanie jest chyba znak towarowy postaci Batmana widoczny na metkach czy podpisach wszystkich produktów związanych z Batmanem, począwszy od ubrań, po zabawki, gry czy filmy. Jest to ten symbol:

TARIP

Witam. No właśnie - logo przedstawione przez Ciebie jest "szczupłe", "korpus" BATMANa jest cieńszy niż ten z plakatu filmu Tima Burtona. Ja właśnie na tym "plakatowym logo" wzorowałem się robiąc tę największa figurkę.
W sieci jest taki duży wykaz batmanowych symboli - tam również jest ono lekko "szczupławe". Coś na wzór tego:



- prawdopodobnie podobne jest do zasugerowanego przez Ciebie loga.

Faktem jest, że szukając w sieci informacji  na temat poprawnego wzoru - można spotkać WIELE wersji i porównując je ze sobą - zawsze różnią się od siebie. Na razie bardzo dziękuję za Twoją szubka odpowiedz - poczekam co inni napiszą i ewentualnie sobie skoryguje figurkę... :)

kelen

Najbardziej "poprawnym" będzie właśnie to wrzucone przez Lelka. Ale prawda jest taka, że co okres komiksowy/seral animowany/serial telewizyjny/gra/i tak dalej, to różny logotyp. Zauważ też, że na plakacie Batmana Burtona symbol się zdecydowanie różni od tego, który nosi na stroju.

TARIP

...czyli moja wizja nie do końca jest taka SUPER poprawna...
Ze znalezionych wzorów tego poszukiwanego - znalazłem kilka wizji... Niby wszystkie poprawne - moja jest ostatnia - ta Burtonowa.



Choć druga od góry wydaje się mnie najfajniejsza :)

Pocieszam się, że nie musi ona być NIEPOPRAWNA - po prostu jest inna :) - No ale dzięki Waszym sugestiom MUSZE  teraz sobie zrobić też tę poprawną.  :)