Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Nowy strój Batmana

Zaczęty przez Manigoldo, 22 Maj 2011, 17:55:09

Gieferg

#30
CytatBatmany burtona: tam nie bawiono si? w ogóle w zmiany, lekkie szczegó?y i tyle, kostium by? spoko i go nie zmieniali, lekko poprawili.

Zorientowany w temacie si? widz? trafi?... ::)

W Returns by? ca?kiem nowy kostium ró?ni?cy si? zarówno kolorem jak i ca?ym szeregiem innych elementów jak ca?kiem inny wygl?d klaty wraz z innym logiem itd. Mimo tych zmian jednak przypomina? w znacznym stopniu kostium z jedynki.

Poni?ej strój 89' (replika, ale wiernie oddaje to co by?o na filmie i wyra?nie wszystko wida?)

92'


To samo, yeah, right...


NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Manigoldo

Styl, krój, to wszystko identyczne. Lekkie zmiany takie jak logo, czy kaloryfer no i to że był dokładniejszy bo w batmanie strasznie kuły skrawki gumy. Ogólnie to samo w nowszym wydaniu. Coś innego to strój z bb a tdk. Te od burtona różnią się szczegółami.

PS: wybacz, zapomniałem że ty wiesz lepiej, także podkreślasz to cały czas  ::) jesteś taki skromny.

Vaherem

W TDK był solidny powód do zmiany stroju - być szybszym i móc obracać głową. Teraz, jak już ktoś wspomniał trzeba lepszego uzasadnienia. Zbroja ala Azrael jest nierealna, a strój materiałowy... cóż Bane na pewno nie wpadnie za pomysł, żeby chwycić za spluwę.

Po co zmieniać coś, co już jest dobre (znaczy sprawdza się w akcji, wygląd to już inna sprawa)? Kilka szczegółów można by poprawić, np ciemniejsze logo, dodać batsutki itp. 


Poza tym strój w Batman Returns miał jedną, ważną zmianę... zamek błyskawiczny w kroku, dzięki któremu Keaton nie musiał cierpieć straszliwych męczarni.

Manigoldo

No właśnie w tdk to zagrali w przysłowiowego ch***.
Miał obracać głową, by przydało się to do tumblera, a i tak, tumbler zostaje zniszczony, w walce używa dalej stylu jaki opracował do poprzedniego stroju. Wcale nie jest w nim szybszy, w tamtym stroju z bb częściej doświadczaliśmy jego szybkości, zwinności, przejrzyjcie to sobie.
Do tego kostium zrobiony pod kaskadera do batpoda.

Hydro

Manigoldo:

CytatNo w?a?nie w tdk to zagrali w przys?owiowego ch***.
Mia? obraca? g?ow?, by przyda?o si? to do tumblera, a i tak, tumbler zostaje zniszczony, w walce u?ywa dalej stylu jaki opracowa? do poprzedniego stroju.
G?ow? obraca?, szybszy by?. Tumbler nie mia? do zmiany stroju ABSOLUTNIE NIC do rzeczy ;) Tak, u?ywa? tego samego stylu walki, bo ' Zaraz, mam nowy strój, musz? zmieni? styl walki!' by?oby... bez sensu?

CytatDo tego kostium zrobiony pod kaskadera do batpoda.
?e co prosz?? Nic nie by?o robione pod kaskadera do bat-poda, owszem planowano umie?ci? peleryn? w plecaku, bo my?leli ?e mo?e wkr?ci? si? w ko?o, ale nic takiego nie mog?o si? zdarzy?.

Cytathahahahano chyba ci? d*** boli za przeproszeniem xD
do walki z bane'm bacio potrzebuje szybko?ci.
W TDK wspominano ?e nowy kostium b?dzie zwi?ksza? szybko?? (to by?o w?a?nie g?ównym powodem zmiany stroju), wi?c w TDKR nie powiedz? ze 'Ten kostium b?dzie jeszcze szybszy ni? poprzedni!'.

Cytat?miesznie wygl?da? ju? w tdk
Je?eli w czarny pancerzu wygl?da? ?miesznie, to w materia?owym... bez komentarza.

CytatSzczerze? sram i rzygam ju? tym realizmem...
No to przykro mi, go back to Burton, bo Nolan w swoich filmach stawia na G?ÓWNIE na realizm ;)

CytatW filmie, raczej stroju materia?owego nie obstawiam
Wi?c nie wiem po co ca?a dyskusja o wprowadzeniu stroju z materia?u do TDKR.


Ca?y ten temat (przynajmniej na stan dzisiejszy) jest bez sensu, a niektóre wypowiedzi wo?aj? o pomst? do nieba. Nie ma ANI JEDNEJ wzmianki o nowym stroju, bo to:
Cytata z pewnych ?róde?, nie b?d? znowu pisa? sk?d bo nie pami?tam, by?o pokazane ?e jest strój, który zapewne b?dzie mia? batman
(by Manigoldo) nie jest wystarczaj?cym dowodem. Taki temat móg?by by? raczej po o?wiadczeniu ?e taki nowy strój rzeczywi?cie b?dzie (chocia? nie wiem po co).

Co do wcze?niejszych wypowiedzi o wprowadzeniu materia?owego/szarego do filmu Nolana (...) - Po co? W BB i TDK stroje by?y podobne, g?upot? by?oby teraz wprowadzenie ca?kiem odmiennego i nowego (argumentem nie jest tu 'smaczek dla fanów'). Gdzie? wy?ej by?a wypowied? ?e specjalnie do walki z Banem. E, s?ucham? Do walki z intelektualnie równym sobie (a fizycznie przewy?szaj?cym) Banem Batman rzuci w k?t pancerz i dla jaj za?o?y materia?owy (jakkolwiek megasuperekstra by nie wygl?da?)? :P

Je?eli ju? rzeczywi?cie wprowadz? nowy kostium, b?d? to co najwy?ej subtelne zmiany, a? tak nie rzucaj?ce si? w oczy.

PS Manigoldo, wiem ?e moja wypowied? absolutnie ci? nie przekona?a, bo jak wiem jeste? zawsze ca?kowicie pewny swoich prawd i racji, dlatego postaraj si? by? ?agodny odpowiadaj?c na moje herezje ;]
It's a funny world we live in.

Gieferg

Cytatw walce używa dalej stylu jaki opracował do poprzedniego stroju.

Styl nie był opracowany do żadnego stroju.

CytatMiał obracać głową, by przydało się to do tumblera

dzizes... Tekst o parkowaniu to był wyłącznie żart ::) a głową obracał.

Cytatwybacz, zapomniałem że ty wiesz lepiej

Wybaczam, ale na przyszłośc postaraj się jużo tym nie zapominać  :D
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Manigoldo

Styl walki: znał wiele, zmieniać nie musiał wystarczyło wykorzystywanie tego na co kostium pozwalał. Choć mógł obracać głową to i tak go zaskakiwali z boku, z tyłu... choć po to ten hełm i szyja w stroju były tworzone.

Z tego co wiem, ciężko w kostiumie z bb było poruszać się, a co dopiero jeździć. Tak, może się mylę, ale z tego co wiem, to właśnie wszystko było robione pod batpoda i jazdę na nim. Bo jak wspominałem, stroju i tak nie wykorzystywano w walkach... więc pewnie o tym nie pomyślano.

Nie, nowy kostium może pozwalać na więcej ruchów... i właśnie szybkość, bo tamten choć na to pozwalał to jak już wspominałem, w bb batman radził sobie nawet lepiej, biegając, latając, w tym dostał więcej razy po ryju...

Czemu bez komentarza? a widziałeś go w materiałowym? bo ja nie. Ten z tdk widziałem i z chudą szyjką zbyt mrocznie i strasznie nie wyglądał.

No tak trudno z tym realizmem, ale skoki z wieżowców, motory z czołgów... to nie jest ani trochę realne.

Strój materiałowy, powtórzę jeszcze raz, powlekany kewlarem... nie jeden materiał z lajkry... ale kostium KOSTIUM bez kewlaru, który pozwoli na ruchy, bieg. W bb batman miał więcej swobody niż w tdk, w tdk choć miał mieć więcej swobody to i tak jej nie miał, ktoś stał obok i bez problemu walił go w twarz.
Pomyślmy, inteligentny, szybki, silny, bez kewlaru... kontra niezbyt szybki, średnio silny bo ma na sobie trochę warzący strój z kewlaru który i tak utrudnia ruchy, wytrzymałość? ... bane = zero pistoletów... tak sądzę. Jeden cios w żebra, kewlar ch*** zdziała, batman ma złamane żebra, zanim ten się odwinie, bane rzuca nim o ścianę... paraliżujący ból, lekki szok... Bane, szybki, inteligentny, silny, zwinny bez... tak sądzę kewlaru. Tak więc jeśli wprowadzą kostium to raczej inny, gdyby chcieli wprowadzać lekkie zmiany to by je wprowadzili, ale z bb i tdk jest wielka różnica w stroju. W nowym filmie jestem pewien na 80% że będzie nowy strój, i tu specjalnie dla was: na co postawią? na kolejną ochronę, potężniejszy strój? czy na wygodę? na subtelne wprowadzenie lepszego modelu kostiumu batmana?

Umiem przyznać komuś rację, ale tutaj wiem, że wszystko da się zrobić, z głową i pomysłem można takowy kostium przedstawić, więc tutaj mnie zlinczujcie ale wy raczej nie macie wyobraźni. Wszystko się da jak jest się łebskim, nawet przedstawić taki kostium. Wasz jedyny argument to: a bo tamten właśnie miał spowodować, żę batman będzie szybszy, zwinny... przeanalizujcie, ile batman, ten z doświadczeniem dostał ciosów w walce z płotkami, a ile z doświadczonymi ninja? sami przyznajcie tutaj bez patrzenia na moją osobę (debila) że w tdk, kostium się nie sprawdził, miał coś zdziałać, ale nie zdziałał. A w tej części mamy już solidny powód by zmienić kostium do walki z kimś kto nie jest tylko inteligentny, ale jest silny, szybki i wyszkolony, to są małe powody? bo waszym jest tylko: a bo już zmieniali, niech zostanie. Trochę pomyślcie, albo przedstawcie mi solidne argumenty, albo odnieście się do tych głębszych które ja napisałem.


Gieferg:

Styl: był opracowany, to że tego nie pokazali nic nie znaczy, wątpię aby batman wsiadł do kostiumu który ogranicza ruchy i nic wcześniej nie opracował. Musiał wymyślić proste ruchy ofensywne i defensywne przystosowane do jego ograniczeń w kostiumie,

Żart, ale jakże prawdziwy: miał obracać głową.... I nie robił tego ::)   co ty masz z tą minką? fetysz?

Hahaha dobre ::)



m2reily

Bez w?tpienia kostium z TDK jest najbardziej optymalnym uniformem Batmana jak dot?d powsta? w filmie.  Ja nie mówi? nie materia?owemu strojowi, je?li inni super herosi wygl?daj? w nich dobrze to pewnie nietoperz te? nie prezentowa?by si? ?le. Licz? na to, ?e kiedy? doczekam takiego uniformu, ale nie widz? w nim Bale'a. Powinien go nosi? inny aktor który sportretuje takiego Batmana jakiego widzi moja wyobra?nia. Jednak na dzie? dzisiejszy stopniowo mo?na ogranicza? ilo?? pancerza na kostiumie, ale niech robi? subtelnie, np. ko?nierz wokó? szyi jest moim zdaniem zb?dny.             
Zapraszam na opowieści ze świata Nowej Warszawy
http://legendynowejwarszawy.pl/

Vaherem

#38
Manigoldo - dostawał cios w łeb, bo walczył z kilkoma gośćmi na raz i choćby nie wiem jak byłby szybki i wyćwiczony, to nie uniknie wszystkich razów i coś zbiera. To nie matrix ani komiks, to nolangotham!

Okey, nowy strój umożliwi mu bieganie między olbrzymimi bicepsami i piąchami Bane. Są tylko dwa problemy:
1. Czy Bane będzie super wielki i czy będzie używał venomu?
2. Jeśli będzie venom to jak będzie działał? Nolan niemal na 100% nie stworzy wielkiego Bane.

A i jeszcze coś - nie bierzesz pod uwagę Catwoman! jej szpony przerobią materiałowy strój na ściereczki kuchenne :D

Jedna rzecz dziwi mnie na tym forum - to jak obsesyjnie niektórzy bronią swojego zdania i teorii, tylko teorii na podstawie szczątkowych wiadomości o filmie, nieraz ocierając się o śmieszność i zwyczajne chamstwo w wypowiedziach.

m2reily - kołnierz jest niezbędny - bez niego  batek będzie miał jeszcze większą głowę :P

m2reily

No to może faktycznie niech zostanie:-)
Zapraszam na opowieści ze świata Nowej Warszawy
http://legendynowejwarszawy.pl/

Gieferg

Cytatto jak obsesyjnie niektórzy bronią swojego zdania i teorii, tylko teorii na podstawie szczątkowych wiadomości o filmie

Aż mi się przypomniało jak od czasu premiery TDK obsesyjnie przekonywałem wszystkich, że jedynym słusznym wyborem villaina do trzeciego filmu jest... BANE :D Cóż, mała incepcja na umyśle Nolana and here, we, go! :D

Osobiście wolałbym żeby stroju nie zmieniali. Wkurza mnie że przy każdym nowym filmie z Batmanem musi być nowy kostium, od razu kojarzy się to ze sprzedawaniem nowych filmowych zabawek, które muszą się przecież czymś różnić od tych starych. Spider-Man jakoś mógł przez trzy filmy mieć kostium, w którym zmiany nawet jeśli były to ich nie zauwazyłem.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Manigoldo

1. Taa... walczył z wieloma... w świetle... z oprychami... w bb... walczył... w nocy... z ninja...
2. Nie musi być super wielki, wystarczy podniesiony poziom adrenaliny gdzie nie będzie czuł bólu i będzie mógł podnosić rzeczy grubo powyżej swoich możliwości. A po batpodzie z tumblera, wyparowaniu wody z gotham, jad nie stanowi problemu o czym stanowi maska którą w filmie bane będzie nosił.
3. ... ile razy pisać mam? 10?  wspominałem nie chodzi mi o trykot z jednego połyskującego i rozciągliwego materiału. Tylko strój z materiału z różnych tkanin.
4. Jedna rzecz... przedstawiłem potężną opinię z argumentami, a wy? nic... odnosicie się do tego co wam na rękę i macie jeszcze jakieś ale...

W kostiumie spideya ja zauważyłem inne loga na plecach i klatce.
A niech ci się kojarzą, ja chce zobaczyć nowy kostium, bo ten z tdk, to wyglądał jak chuchro... zero mroku (the dark knight yeaa...) zero strachu, zero respektu...

(A)nonim

Spoko Gieferg, jak zmienią strój to pewnie będzie to solidnie wyjaśnione, tak jak w TDK.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Vaherem

Manigoldo, załóżmy, że jesteś oprychem i idziesz sobie w nocy wąską uliczką między blokami i nagle wyskakuje przed tobą batman w stroju tdk. Używając twojego słownictwa - w ogóle byś się nie posrał w portki.

"Tylko strój z materiału z różnych tkanin"

A teraz to niby co mamy? Taki argument pasuje do stroju z filmów Burtona, ale i w BB i TDK stroje składają się z różnych materiałów. Walczysz z wiatrakami chłopie, wyluzuj Mroczny Rycerzu. Powiedziałeś co chciałeś i nie musisz się tak spinać, to nie krucjata przeciwko zbrodni :D

Manigoldo

Szczerze? nogi w tym stroju na którym także są te gumowe kawałki kewlaru... trochę bym się uśmiechnął.
Może tylko ja tak mam, że w dodatku peleryna wygląda jak pelerynka na sznureczku u 5 latka...
Za to ten chociażby z bb, hmm potężny, peleryna osiada na barkach... wieeelkie karczycho... może i bym się posrał.

Dobra... odnoś się do kilku zdań które ci są na rękę...
Mówię o tym co można by przedstawić, to że nolan i tak postawi na swoim to pewne... tak jak w incepcji robił po swojemu choćby to było głupie, tak i u batmana... trudno :)