Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

The Dark Knight Returns

Zaczęty przez Manigoldo, 15 Kwiecień 2011, 02:58:00

Altair

part 1? Czyli film będzie podzielony na kilka (zakładam, że dwie) części? To by była jakaś nowość w animacjach DC. Męczy mnie upychanie całej fabuły w 70-90 minut. To przypomina kastrację.

Adriann

Super właśnie;D
Będzie dużoo nowego Batmana:D

kelen

Tak, już od samego początku chyba nawet była mowa o dwu częściowym filmie. I bardzo dobrze, nie ma co na siłę skracać. Choć Altair nie wiem do końca co masz na myśli przy kastracji - jak dla mnie większość adaptacji wyszła dobrze, a niektóre cięcia nawet były na plus (jak w "Batman: Under the Red Hood"). Co prawda nie widziałem jeszcze wszystkich tych animacji.

Juby

Year One zmieścili w 60 minutach i nie widziałem znaczących zmian względem komiksu. No, tyle że to jest dużo krótszy komiks od TDKR.

franek

o tak. Jest dłuższy i to znacząco, ale myślę że skoro YO skrócili do tych 60 czy 70 minut to TDKR zmieszczą w tych 80 - 90 minutach.


Show Must Go On!!!

Altair

Właśnie głównie chodziło mi o YO. Miałem takie wrażenie, że to wszystko dzieje się troszkę za szybko, ale to już czepianie się na siłę. ;)

Hydro

Bo Year One to dosyć krótki komiks, szybko się go czyta i szybko ogląda (w wersji animowanej). Natomiast Returns to już dłuższa i bardziej skomplikowana historia. Zrobienie z tego 70 minutowego filmu animowanego wymagałoby wielu, wielu cięć, na czym ucierpiałaby fabuła. Podzielenie na 2 części uważam za dobry pomysł.

Ktoś wie, jaki będzie rating? Kilka dni temu ponownie przeczytałem ten komiks, i jeżeli zrealizują go kadr po kadrze, to gratuluję odwagi :)
It's a funny world we live in.

Johnny Napalm

CytatCiesze się, że powstanie ta adaptacja, bo może w końcu dowiem się o co tyle szumu z tym TDKR (dobrze wnioskujecie z mojej wypowiedzi - komiksu nigdy nie czytałem, zawsze odechciewało mi się patrzeć na te okropne rysunki i napchane po 20 okienek na stronę już po 40 stronach :P).
Też dołączam do tej opinii. Mogę niektórych szokować, ale komiksu nie czytałem, jedynie go przekartkowałem szybko przy jakiejś okazji. Czekam więc na pojawienie się filmu - kiedy zapowiedziano premierę? No i ciekawe czy będzie w podobnym stylu graficznym jak sam komiks - to mogliby sobie odpuścić.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

franek

Ja przeczytałem siedem komiksów z Batmanem w swoim beznadziejnym życiu i nie był to TDKR. Kiedyś go widziałem w księgarni ale za 80zł. Odechciało mi się.


Show Must Go On!!!

Rado

#39
Cytatkomiksu nigdy nie czytałem, zawsze odechciewało mi się patrzeć na te okropne rysunki i napchane po 20 okienek na stronę już po 40 stronach
CytatRozumiem cię doskonale,ja też go nie czytałem,odstraszyły mnie obrazki;p
Cytatale komiksu nie czytałem, jedynie go przekartkowałem szybko przy jakiejś okazji

Jednak polecam się przełamać i przeczytać. Wypadałoby przed obejrzeniem animacji. Ja wiem, że o gustach się nie dyskutuje, ale jak się rysunki nie podobają, to chociaż przeczytajcie sam tekst, powinien wciągnąć. Jak wciągnie, to może kreska przestanie przeszkadzać. Może to co was "odstrasza", czyli nadmiar "okienek" i tekstu, okaże się czymś niezwykłym, czego nie widzieliście dotychczas.

Co do animacji, to swego czasu pisałem, że raczej ciężko będzie przelać komiks na film animowany. Informacja, że film będzie podzielony na dwie części, budzi u mnie nadzieję, że twórcy bardzo poważnie podeszli do tematu. I bardzo dobrze. Spodziewam się wyśmienitej roboty, jak w przypadku ostatnich animacji.

Cytatale myślę że skoro YO skrócili do tych 60 czy 70 minut to TDKR zmieszczą w tych 80 - 90 minutach.

Czyli co? Po 45 minut na jedną część? To się skończy nim się zacznie. W 90 minutach to mogą zmieścić, ale część pierwszą.

franek

Tak, chodziło mi o jedną część.


Show Must Go On!!!

Johnny Napalm

Przełamałbym się ale cena zaporowa mi to nieco uniemożliwia, a nie lubię okradać wydawnictw, które umiarkowanie cenie, pobieraniem z sieci. Dzisiaj spróbuje wybrać się do Centrum Komiksu i obczaję po ile aktualnie chodzi TDKR.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Adriann

Wiadomo cokolwiek nowego? Są już może jakieś materiały czy cokolwiek?

Leon Kennedy

CytatCzyli co? Po 45 minut na jedną część? To się skończy nim się zacznie. W 90 minutach to mogą zmieścić, ale część pierwszą.

Myślę, że dzielą tą produkcję na dwie części w czasie takim samym jak inne pojedyncze animacje, czyli liczyłbym na jakieś 60 minut z osobna :)

CytatWiadomo cokolwiek nowego? Są już może jakieś materiały czy cokolwiek?

Wielka szkoda, ale ciągle cisza...

Adriann

A kiedy ma być premiera właściwie?