Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Bane w TDKR

Zaczęty przez Q, 19 Styczeń 2011, 23:31:41

Rado

Przy kolejnym seansie zwróciłem szczególną uwagę na tę scenę w kanałach, gdzie siedzi na gołej klacie. Spod pasa wystaje mu jakiś ciemny pojemnik w kształcie prostokąta. Zapewne wspomniany "canister".

Johnny Napalm

Ciekawi mnie to - Bane został zmasakrowany niemal w tym więzieniu. Po tym wszystkim musiał przyjmować bardzo silne środki przeciwbólowe - na okrągło, bo pewnie się od nich uzależnił. Ok, ale gdzie on ma chociażby jedną bliznę na twarzy? Zagoiły się?
W ogóle, ta teoria o chronicznym bólu, który on odczuwa, jest trochę naciągana. Skąd miałby pochodzić ten ból po tylu latach? Coś mu się nie goiło, może z powodu hemofilii - co wskazywałoby na jego wysokie urodzenie? No ale jednak wszystko miał zagojone, więc o co kaman?
Co go bolało?
Tylko proszę bez odpowiedzi w stylu: życie. ;)
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Q

Z tego co mówi Lindy Hemming - http://www.batcave.com.pl/2012/08/usunieta-scena-z-mlodym-baneem-w-prymitywnej-masce/

wynika, że Bane cierpi po urazie kręgosłupa.




Widać, że na plecach ma blizny, który mogły być bardziej okazałe - http://www.batcave.com.pl/2012/08/concept-arty-gogli-catwoman-i-blizn-banea-z-the-dark-knight-rises/
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Johnny Napalm

Ok, wynika z tego to, ?e ta jama nie by?a takim z?ym wi?zieniem i piek?em na ziemi - chyba nie tylko Bruce tam leczy? swoje plecy, z dobrym skutkiem co by?o wida?. Oczywi?cie nigdzie nie jest powiedziane, ?e Bane musia? koniecznie tam ozdrowie?, a nie móg? leczy? si? w szwajcarskiej klinice za pieni?dze Ra's al Ghula po wydostaniu si? z jamy.
Jednak nadal podtrzymuje moje wcze?niejsze zdanie - Bane w tej retrospekcji wyra?nie dostawa? po ryju, a po tym wszystkim by? owini?ty banda?ami.
No i kluczowe - sam Ra's nie móg? pó?niej na niego patrze?, bo ten przypomina? mu wi?zienie. ?adna bu?ka chyba by mu nie przypomina?a wi??nia.
Wi?c... gdzie s? jego blizny na twarzy? Gdzie one s?...
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

LelekPL


Johnny Napalm

Pod maską kryje się Homer Simpson. To jest już ustalone.

Ok, poważnie myślisz AJ, że bito go tylko po zębach, ewentualnie czubku głowy? Sporo było zbliżeń na jego twarz. Najlepsze chyba wtedy, kiedy się rozczulił i łezka mu poszła po twarzuchnie.

Tradycyjna blizna koło oka, jako znak towarowy każdego zbira - tego mi brakowało.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

LelekPL

Być może największe rany otrzymał właśnie w okolicach ust i nosa. W pozostałych miejscach również mógł mieć, ale nie tak obszerne, że mu nie zeszły i nie trzeba było ich chować pod maską dla własnego zdrowia.
Swoją drogą jest to kolejny problem kompletnie pierdółkowaty.

Q

Przypadkiem te blizny na twarzy nie były skutkiem dżumy?
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

LelekPL

Cytat: Q w 17 Sierpień  2012, 20:15:56
Przypadkiem te blizny na twarzy nie były skutkiem dżumy?

Tak w ogóle to też mi się tak wydawało. Z drugiej strony nadal nie widzę w tym niczego znaczącego. Jak tylko pojawiły się zdjęcia z tą postacią, moje odczucia były takie: ma maskę bo coś mu się stało i szczerze mówiąć nie musiałem więcej wiedzieć. To tak jak wnikać skąd Joker miał te blizny

Rado

Przy okazji, co on tam za patyk trzyma, na tej pierwszej fotce?

Johnny Napalm

CytatPrzy okazji, co on tam za patyk trzyma, na tej pierwszej fotce?
On po prostu dyryguje Ligą Cieni. To batuta. ;)
Cytat

Być może największe rany otrzymał właśnie w okolicach ust i nosa. W pozostałych miejscach również mógł mieć, ale nie tak obszerne, że mu nie zeszły i nie trzeba było ich chować pod maską dla własnego zdrowia.
Swoją drogą jest to kolejny problem kompletnie pierdółkowaty.

Nie do końca pierdółkowaty - taka obszerna maska po prostu wywołuje pytania skąd się wzięła, czy musi być taka duża i czy na pewno służy tylko podawaniu leku. Swoją drogą, gdyby chodziło tylko o podawanie gazu, to czy nie łatwiej byłoby podawać go przez rurkę bezpośrednio do układu oddechowego - coś w stylu tracheotomii?
Maska z rurkami, nie wyglądająca na zbyt solidną, aż się prosiła o rozdupczenie.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Juby

To nie patyk, on rozpalał w kominku.

LelekPL

Cytat: Johnny Napalm w 20 Sierpień  2012, 08:52:39
Nie do końca pierdółkowaty - taka obszerna maska po prostu wywołuje pytania skąd się wzięła, czy musi być taka duża i czy na pewno służy tylko podawaniu leku. Swoją drogą, gdyby chodziło tylko o podawanie gazu, to czy nie łatwiej byłoby podawać go przez rurkę bezpośrednio do układu oddechowego - coś w stylu tracheotomii?
Maska z rurkami, nie wyglądająca na zbyt solidną, aż się prosiła o rozdupczenie.

Doprawdy "fascynujące"

Mikidraw

#448
Hmm..owszem Bane przyjmował przez Nią lek, ale myśle że również wywoływała na swój sposób strach u ludzi , jak i głos który przez tą maske był na swój sposób przerażający.

A co do wielkosci maski to pokaże na screenie z filmu który znalazłem w necie.
Wyraźnie widać krew na nosie co oznacza że mogli mu go po prostu odkroić (skoro to tragiczna postać), mógł mieć np oderwaną skórę bardzo drastycznie (np widać mu było żuchwę i dziąsła), co uniemożliwiło mu oddychanie


Leon Kennedy

Dżuma? Bane zachorował na to? Kiedy?