Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Bane w TDKR

Zaczęty przez Q, 19 Styczeń 2011, 23:31:41

Hydro

Cytat: Juby w 03 Maj  2012, 17:25:41
Spoilerów nim praktycznie brak
No właśnie, praktycznie. Bo np. scenki z 0:55 - 1:07 pokazują naprawdę dużo. Więc jeśli ktoś chce wiedzieć jak najmniej przed seansem, to nie polecam trailera #3.
It's a funny world we live in.

Patryk02099x

Jednak nie zapominaj, że ta scena była już de facto w drugim zwiastunie i teraz różni się tylko dialogami, które od strony przekazu też się nie różnią.

Funky

Na ostatnim plakacie Bane wygląda po prostu genialnie, gdyby ta postać wyglądała tak w serialach animowanych w komiksach myślę że stałbym się jej wielkim fanem. Moim zdaniem Nolan na nowo stwaorzył Bane`a, to już nie kiczowaty lateksowy fetysztysta :P (chociaż intelekt miał) A wspaniały villain którego ogląda i słucha się z prawdziwą przyjemnością. A propos głosu to pomysł aby brzmiał jak starszy anglik z wyższych sfer jest moim zdaniem strzałem w dziesiątkę. Na YouTube znalazłem prawdziwą perełkę, ktoś odtworzył jego głos i brzmi to fantastycznie. Tylko ostrzegam! jest to króciutka rozmowa z prologu. http://www.youtube.com/watch?v=K3efl3MkNY8 Po prostu dżentelmen ;D

Patryk02099x

Wow! Faktycznie nieźle, ciekawe jak uzyskał taki efekt. Jedyna różnica jest chyba tylko taka, że Bane miał więcej "basu" w głosie i z tego powodu gorzej się go rozumiało.

jakura

Mnie ten głos nie zachwyca, zawsze wyobrażałem sobie, że Bane będzie miał głos jak trąba jerychońska, a nie stary skrychulik:P Ale może być ciekawie, ostatecznie ocenię po filmie.
Powiedzieli mi, że nie da się tego zrobić. Odpowiedziałem maniakalnym śmiechem.

Baron Nigerpectus

Skoro Bane ma mieć ta maskę na twarzy przez cały film*, to ciekawi mnie, czy Nolan w wiarygodny sposób wyjaśni jak się ta postać odżywia. Bo sorry, ale gościu o takiej masie i sile musi jechać na jakiejś diecie wysokobiałkowej. I odżywianie dożylne raczej tu do mnie nie przemawia.

* Mam nadzieje, ze tak właśnie będzie. Niech chociaż Nolan odstąpi od powszechnej zasady odnośnie zamaskowanych/oszpeconych schwartzcharakterow, gdzie w finalnym pojedynku bohater ma często w nawyku zdjąć wrogowi maskę.

jakura

Lol...  Na jakieś fotce z planu widziałem, że Bane walczy z Batmanem bez maski, ale możliwe, że to tylko była próba. Swoją drogą mógłby to być sposób na jego pokonanie: odciąć go od dostaw znieczulacza.
Powiedzieli mi, że nie da się tego zrobić. Odpowiedziałem maniakalnym śmiechem.

Rado

Chyba nie by?o powiedziane, ?e maska jest przytwierdzona permanentnie do twarzy Bane'a. Chodzi o to, ?e mask? b?dzie mia? gdy b?dzie podbija? Gotham, walczy? z Batmanem i tym podobne. Krótko mówi?c, gdy b?dzie wychodzi? z domu heh. Takie rzeczy jak od?ywianie, robienie kupy, sen itd. b?dzie robi? bez maski. Oczywi?cie to wszystko w domy?le dla widzów.

jakura

Ciekawie by było, gdyby maska przeszkadzała mu w robieniu kupy:P
Powiedzieli mi, że nie da się tego zrobić. Odpowiedziałem maniakalnym śmiechem.

Leon Kennedy

Jeszcze w oddychaniu, myśleniu i nawet w chodzeniu :D. A takie detale jak jedzenie pewnie w ogóle nie będą ukazane w filmie. Wszystko to pozostaje w domyśle jak to pięknie Rado ujął.

jakura

Zwróćcie uwagę, że bohaterowie nie mają takich przyziemnych potrzeb. Oni co najwyżej degustują alkohol, a śniadania podane na srebrnych tacach ozdabiają ich stoły. I ma to sens! Wyobrażacie sobie Batmana posępnie czającego się na gargulcu, gdy nagle odzywa się zjedzony przez niego bigos?? I co ma wtedy nieborak zrobić? Lecieć na najbliższą stację i zdejmować swoją kewlarową zbroję? No właśnie 8)
Powiedzieli mi, że nie da się tego zrobić. Odpowiedziałem maniakalnym śmiechem.

Johnny Napalm

Żeby była kupa, wcześniej musi coś zjeść.  ;) Kurde, dyskusja rozwija się w niespodziewanym kierunku...
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

LelekPL

Ta maska jest pewnie jakimś mechanizmem, który pozwala na podłączenie się do tyłka każdej żywej osoby tworząc "Ludzką stonogę" ;)

No ciekawa dyskusja, muszę przyznać

Johnny Napalm

Jednak faktycznie... chyba żaden strój superbohatera/jego wroga nie wywoływał tylu pytań co do jego funkcjonalności. Reszta pajaców ma zazwyczaj na twarzy kawałek jakiejś szmaty, którą można bez problemu zdjąć w chwili, gdy... zaatakuje takiego Mały Głód - postrach wszystkich herosów. :)
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Funky

Tak sobie myślałem że może będzie się on odżywiać pozajelitowo? A że w ten sposób mógłby aplikować sobie Venom to stąd jego siła i mięśnie.