Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Nightwing

Zaczęty przez Anarky, 19 Czerwiec 2010, 15:19:39

Anarky

Jak wiemy Richard John "Dick" Grayson po tym jak przestał być Robinem, rozpoczął karierę solową bohatera. Był on jednak dalej związany z Bat-Rodziną, często pojawiał się w komiksach o Batmanie czy Robinie. Doczekał się też swojej serii, mini serii i kilku one shotów. O nich właśnie i o samej postaci Nightwinga będzie ten temat.

Postanowiłem jednak skupić się nie na serii głównej, a na mini serii z 1995 roku. Ta czteroczęściowa mini seria, skupia się na samym Dicku, na jego przemianie wewnętrznej i zewnętrznej i relacjach z Batmanem. Nightwing ma tutaj też swoją historie do rozwiązania i bynajmniej nie korzysta jednak z pomocy swojego byłego mentora.

Ja wam pokażę!

Mihcim

Ah te serie serie ...
Czyli zaraz po tym jak Robin odchodzi mam zacząć czytać tą serie żeby się dowiedzieć co się działo z Dickiem tak?

Anarky

Nie, nie jest to mini seria opowiadaj?ca co si? dzia?o z Dickiem zaraz po tym jak przesta? by? Robinem. Jest to mini seria o punkcie zawrotnym w jego karierze Nightwinga, jest to te? tak jakby prequel do g?ównej. Wybra?em t? czterocz??ciow? opowie?? g?ównie dlatego ?e rok jej wydania to 1995 rok, by? to dobry uwa?am rok dla komików z Batmanem.

Z kolei z one shotów moj? uwag? przyku? Nightwing: Alfred's Return, w?a?ciwie uzupe?nia po cz??ci Knightquest i KnightsEnd pod k?tem postaci Alfreda w?a?nie. Jak wiemy posta? ta w pewnym momencie znika i opuszcza Bruce'a i rezydencje. Nightwing wyrusza na jego poszukiwania a? do Londynu...



Ja wam pokażę!

Leon Kennedy

Dick, Robin, Nightwing, a teraz i Batman... Sporo tych postaci w jednym ciele ;). Pierwszy Robin by?, jest i b?dzie ci?gle jedynym i prawdziwym spadkobierc? peleryny Batmana i chwa?a Morrisonowi za to ?e my?li podobnie jak ja, bo móg? próbowa? w kostium wsadzi? kogo? innego... W przypadku takich postaci jak Dick czy Tim zawsze musi by? mowa o skromnych mini seriach o których niestety mam bardzo ma?e poj?cie, bo jako? nigdy szczególnie mnie do nich nie ci?gn??o ;)

CytatZ kolei z one shotów moj? uwag? przyku? Nightwing: Alfred's Return, w?a?ciwie uzupe?nia po cz??ci Knightquest i KnightsEnd pod k?tem postaci Alfreda w?a?nie. Jak wiemy posta? ta w pewnym momencie znika i opuszcza Bruce'a i rezydencje. Nightwing wyrusza na jego poszukiwania a? do Londynu...

Z?o?y? rezygnacj? w szpitalu w którym le?a? Bruce... By?em ciekaw co si? z nim dok?adniej dzia?o, bo tylko lizn??em ten temat :-[. Widz?, ?e Twoja wiedza jest wi?ksza ;) Zatem ju? po raz drugi prosz? o krótkie streszczenie :D

Anarky

Cytat: Leon Kennedy w 21 Czerwiec  2010, 11:11:51
bo jakoś nigdy szczególnie mnie do nich nie ciągnęło ;)

CytatZatem już po raz drugi proszę o krótkie streszczenie :D

Kto wie może dzięki tematom które w tym dziale zakładam, ciebie oraz innych pociągnie w kierunku czytania i zapoznawania się z komiksami o członkach Bat-Rodziny. Nie zakładam ich jednak głównie po to by streszczać, liczę że dana osoba po zapoznaniu się z takim tematem sięgnie w końcu po daną serie lub komiks. Wróci tu do tematu i podzieli się swoimi opiniami i wrażeniami. A może nawet wyniknie z tego ciekawa dyskusja, najpierw jednak trzeba mieć czas i chęć powiększać swoją wiedzę na dany temat. Reasumują tematy które zakładam, są tak jakby tematami promocyjnymi i zachęcającymi.  ;)
Ja wam pokażę!

Leon Kennedy

#5
Wiesz gdyby dostęp do tych komiksów był tak prosty jak chodź by w Anglii, to nie prosiłbym o krótkie streszczenie tego co mnie interesuje, a nie było dane mi przeczytać... Ale plus jest, bo już drugi raz mnie zainteresowałeś Drozdami i doszedł Alfred ;). Może kiedyś te mini serie czy one shoty wpadną mi w ręce ;)

Anarky

Dostęp do tych komiksów jest prosty, masz internet są skany. Nie jest to komiks co prawda trzymany w ręku, ale jest to jakieś wyjście z sytuacji. Dla chcącego nic trudnego  ;) a i wiedze można w ten sposób poszerzyć.
Ja wam pokażę!

BD96

Ciekawą alternatywę dla Dicka można również poznać w Kigndom Come. Otóż tam pojawia się jako Red Robin, a nie Nightwing. W sumie to po prostu kosmetyczna różnica, jednak warto o tym wspomnieć w temacie o Dicku Graysonie, chyba że Anarky ma coś przeciwko (bowiem to Elseworld).

Życie czasami daje nam mocnego kopa w tyłek. Najważniejsze żeby wstać i iść dalej.
Ja nie potrafię... Ale zawsze mam kogoś kto mnie podnosi!

Batman - The Blackest Knight!

Mel

Zdecydowanie lepiej się prezentuje w stroju Nightwinga. Red Robin, choć maska jest niczym Batmana lecz bez uszu i "getry" są przyjemniejszej barwy, to nadal mi podchodzi pod jakiegoś szczeniaka...Albo to też przyzwyczajenie do Tima w tym kostiumie. W każdym razie pełny czarny strój zawsze dodawał Dickowi tej powagi i też w końcu "oderwał" samego Batmana od tego przedszkola, którym się otacza w bat-jaskini.

BD96

Życie czasami daje nam mocnego kopa w tyłek. Najważniejsze żeby wstać i iść dalej.
Ja nie potrafię... Ale zawsze mam kogoś kto mnie podnosi!

Batman - The Blackest Knight!

Mel

Miałam na myśli dzisiejszego Nightwinga. O tym disco-i-kula-się-obraca stroju chciałabym po prostu zapomnieć ;D

BD96

#11
Właściwie to ten krój nie jest taki zły...
A przynajmniej w "poważniejszej" i bardziej stonowanej wersji:



Jednak jak powiedziałaś, najlepszy jest wiadomy strój.
Do najgorszych zdecydowanie należy filmowa wersja - Batman & Robin

Życie czasami daje nam mocnego kopa w tyłek. Najważniejsze żeby wstać i iść dalej.
Ja nie potrafię... Ale zawsze mam kogoś kto mnie podnosi!

Batman - The Blackest Knight!

Drawski

Ostatnio mam małą "fazę" na Dicka Graysona. Dostrzegłem, że w pewnym sensie jest on postacią wybitną. Najpierw zaczyna jako Robin, potem staje się ziemskim odpowiednikiem Nightwinga, a teraz jest Batmanem. Tak mi się wydaje, czy Dick nie ma szansy być lepszy niż Bruce?? w końcu Wayne przekazał mu wszystkie swoje zdolności, potem przyjmował nauki z kryminologii itd., dzięki Blüdhaven doświadczył nauk w terenie, potrafił okiełznać zło całego miasta. Później jako Batman, mimo pierwszych wpadek, radził sobie w tej roli - stawiał czoła kolejnym łotrom, oraz nabrał doświadczenia w opiece nad pomocnikiem. Czy według was, Nightwing nie ma zagadek na bycie jeszcze lepszym bohaterem niż Batman?

Polećcie jakiś komiks z Dickiem. Obecnie przerabiam jego serię :)

LelekPL

Już teraz nie będzie miał tych zadatków, ani nie miał ich wcześniej tak btw. Przy nowych zmianach w DC, jego szkolenie nie mogło być tak długie jak dotychczas, nie jest już Batmanem i oby nigdy więcej nim nie był.

Rado

IMO bardzo fajny występ Nightwinga był w "Ostatnim Arkham"- podobało mi się w jaki sposób był tam przedstawiony. No ale zapewne już to znasz...