Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

TAS/TNBA komiks

Zaczęty przez Anarky, 31 Maj 2010, 15:45:17

Anarky

Skoro Batman Beyond doczeka? si? swojej wersji komiksowej, nie inaczej mog?o by by? z TAS i TNBA. Tu równie? seria, a w?a?ciwie w tym wypadku serie komiksowe rozbudowuj? i rozwij? w?tki znane nam z kreskówki / serialu animowanego. Nietypowo jednak dzi? rozpoczynaj?c ten temat i dyskusj? nieco od ?rodka, mianowicie od pi?ciu cz??ciowej serii The Batman Adventures: The Lost Years. Na pewno wi?kszo?? z was pami?ta odcinek TNBA ''Old Wounds'', czyli przyczyny rozpadu Dynamic Duo. Ta seria jeszcze bardziej pog??bia t? historie, odpowiada te? na zasadnicze pytania

- gdzie przebywa?  i co robi? Dick Grayson po tym jak przesta? by? Robinem.
- jak Dick Grayson sta? si? Nightwingem

Ja wam pokażę!

Mel

Mam ten numer i rzeczywiście daje więcej satysfakcji niż odcinek z TNBA. Niestety, nie wszystkie kontynuacje lub wyjaśnienia muszą być takie przejmujące i udane, jak "The Lost Years" i mam tu na myśli np. Batman and Robin Adventures Annual #1, który przedstawia dalsze losy bohaterów z "Mask of the Phantasm" i jest to tak potrzebne jak świni krawat:



Wiem, że jest pewna różnica między "MotP" i TAS, ale są tego samego kanonu więc postrzegam je jako całość.
Posted on: 31 Maj  2010, 16:06:23

 Ale wracając do plusów serii, to warto tutaj wspomnieć, że obfitują w proste a zarazem świetne historie i jak to na fana Jokera przystało, muszę przytoczyć taki "Laughter after midnight" (Batman Adventures v1 Annual #1), w którym mamy genialny w swojej prostocie opis powrotu Jokera do "domu" - co mnie nie dziwi, bo to po prostu kolejna perełka Diniego ;D
Tradycyjnie i estetycznie - okładka:

Leon Kennedy

Ah nie było mi dane przeczytać ani jednego komiksu...

Cytat- gdzie przebywał  i co robił Dick Grayson po tym jak przestał być Robinem.
- jak Dick Grayson stał się Nightwingem

To tak w skrócie bym poprosił co, jak i gdzie??

kelen

Posiadam osobiście TPB z komiksami The Batman Adventures



Zbiera pierwszych 6 numerów tejże serii i jest bardzo ciekawe. Niektóre motywy trochę śmierdzą, ale historie generalnie są dobrze zbudowane, szczególnie ta z trzeciego zeszytu, gdzie Joker idzie na całego (świetna scena pobicia Gordona na oczach telewidzów).

W przyszłości zamierzam nabyć Mad Love w HC.

Anarky

#4
Cytat: Mel w 31 Maj  2010, 16:25:24
Batman and Robin Adventures Annual #1

Historia w?a?ciwie niepotrzebna , ale chcieli chcieli poci?gn?? jako? w?tek znikni?cia Jokera i Phantasma.Tak swoj? drog? uwag? nie przyci?ga tutaj  tre?? tego komiksu, a sama ok?adka która mi si? osobi?cie podoba.

Cytat: Leon Kennedy w 01 Czerwiec  2010, 10:52:27
To tak w skrócie bym poprosi? co, jak i gdzie??

W odcinku TNBA ''Old Wounds'' Robin uderza Batmana na oczach Batgirl, jest to symboliczna scena rozpadu Dynamic Duo. W ''The Lost Years'' widzimy ju? po tym incydencie Dicka w BatCave, który trzyma w r?kach kostium Robina. ?egna si? zarówno z nim jak i z t? rol?,  zda? sobie bowiem spraw? ?e ch?opca który kiedy? go nosi? ten kostium z dum? ju? nie ma. Teraz Dick sta? si? m??czyzn?, który musi pod??y? w?asn? ?cie?k? ?ycia. Opuszcza wi?c BatCave i udaje si? w podro?, ca?e zdarzenie obserwuje z ukrycia Batman. Rozumie Dicka i w g??bi duszy ?yczy mu powodzenia. Podczas podró?y Dick spotyka Two-Face, uciekaj?c do d?ungli napotyka dzikie plemi?. Przechodzi rytua? i otrzymuje swój symbol. Wraca do Gotham City, w odcinku TNBA ''Sins Of The Father'' ko?cowa scena. Potem na oczach nowego ma?ego Robina, Batmana i Batgirl w BatCave, ukazuje si? si? w nowym kostiumie jak Nightwing.

Je?li co? pomin??em i o czym? zapomnia?em to upowa?niam Mel by mnie poprawi?a :D

Dzi?ki.
Ja wam pokażę!

Anarky

Ostatnio maiłem okazje przeczytać kilka one shotów z tych serii...



Batman Adventures: Holiday Special to zbiór kilku krótkich nie powiązanych ze sobą opowieści, mamy tu więc Barbare / BatGirl i Clayface, Batmana i Mr. Freeze, czy chociażby ostatnią opowieść z udziałem Batmana i Joker (który kończy marnie niczym dzwonnik) I choć wszystkie akurat kończą się dość przewidywanie, to dla fanów kreskówki może być ciekawa pozycja.



Batman Adventures: Mad Love to z kolei tragiczna opowieść o związku Harley i Jokera z happy endem. Joker obijany przez Batamana to jednak standard, ale Joker dentysta sadysta z Harley nocnej czerwonej koszuli to zdecydowanie plus tego komiksu. Harley trochę niedorozwinięta ze specyficznym poczuciem humoru, wykorzystywana przez Jokera i kopnięta dosłownie przez niego w tyłek bierze sprawy w swoje ręce. Na koniec warto dodać że jest to żywcem przeniesiona opowieść z TNBA, więc nie ma co się spodziewać nowości.


Ja wam pokażę!

Mel

Cytatto żywcem przeniesiona opowieść z TNBA, więc nie ma co się spodziewać nowości.
Raczej żywcem przeniesiona DO TNBA. I też w tym przypadku bardziej mi odpowiada pierwowzór niż odcinek.

Anarky

Z cyklu ''Co by?o pierwsze jajko czy kura'' , zawsze s?dzi?em ze w tym wypadku pierwsza by?a kreskówka a nie komiks. Niemniej dobrze wiedzie? o takich rzeczach na przysz?o?? dzi?ki Mel  :D
Ja wam pokażę!

Mel

Cytatczy komiks Holiday Secial to ten który wykorzystano w pierwszym odcinku TNBA?
Aha, po części wykorzystano tę historię w "Holiday Knights". Jedynie zrezygnowano z wątku z Mr.Freeze.

Anarky

Zarówno okładka jak i historia jest po prostu beznadziejna, próba skrzyżowania Batmana z Wolverine. Plus androidy i cyborgi, a całość okrojona żałosnym finałem. Że już o Robinie kobiecie nie wspomnę, reasumując wybryki twórców tego komiksu są dla mnie do zaakceptowania. Pomysł na stworzenie tego komiksu jest chybiony, dobrze jednak że to tylko one shot.
Ja wam pokażę!

Anarky

Z kupowaniem one shotów z alternatywnymi historiami byłbym ostrożny na przyszłość
Ja wam pokażę!

Cowboy

CytatPrzechodzi rytuał i otrzymuje swój symbol.

To na pewno ciekawszy pomysł niż ten z komiksów - Robin spotyka w Kandorze (Miasto na planecie Krypton) Nigtwinga. Pierwszego i oryginalnego Nightwinga. I kiedy odchodzi od Batmana przybiera właśnie jego imię.
"The Bat-Man swiftly picks up the paper that the...
murderer stole from Steven Crane's safe..."

Anarky

Batman: Adventures Volume 1 i Batman: Gotham Adventures i to wbrew pozorom całkiem niezłe uzupełnienie dla kreskówkach TAS I TNBA. Przez obie serie przewijają się niemal wszyscy znani nam przeciwnicy Batmana i to nawet po kilka razy, historie są w zasadzie rożne. Jedne mniej lub bardziej ciekawe. Batman: Adventures Volume 1 pojawia się Anarky, zaś w Batman: Gotham Adventures więcej mamy Riddlera którego trochę brakowało w TNBA.




Ja wam pokażę!

Mel

Btw,pierwszy numer Batman Gotham Adventures, to ca?kiem niez?a historia:



Nie cz?sto widujemy Jokera, jak sobie biega po jaskini Batmana, czy posiad?o?ci Wayne'a, a humor jaki temu towarzyszy te? jest ca?kiem na poziomie, jak na seri? komiksow? dla tych "m?odszych". Te nawi?zanie do "L?nienia", rozmowa sam na sam Jokera z Batgirl, a potem ju? tradycyjne z jego strony dra?nienie Batmana. Ah no i gust muzyczny ma z górnej pó?ki: Sinatra, The Clash ;D Prosta i przyjemna rozrywka w ka?dym razie.

Anarky

Ok jest to nowo?? i ciekawostka, skierowana jak sama seria zreszt? jak to nazwa?a? dla tych "m?odszych". Jednak z perspektywy tych ''starszych'', to nic nadzwyczajnego naprawd?. Poza tym Joker w BatCave i to od tak w takiej sobie historii - wtf ?
Ja wam pokażę!