Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Superman: Man of Steel

Zaczęty przez Diablo, 11 Luty 2010, 15:51:17

Czy uważasz że Nolan nadaje sie na opiekuna nowego filmu z Supermanem?

Nie, chyba jego konik to realistyczne filmy
8 (28.6%)
Niby czemu ma sie nie nadawać?
15 (53.6%)
Poradzi sobie lepiej niż z Batmanami!
5 (17.9%)

Głosów w sumie: 28

LelekPL

nie zrozumiałeś mnie, to nie jest kolejność filmów tylko możliwości od tej która najbardziej by mi się podobała. Wszystko tyczy się jednego filmu, góra dwóch.

Żeby to jeszcze "jaśniej wyjaśnić":
pierwszy film to Luthor i origin i może jeszcze jeden poboczny przeciwnik. Drugi film (z możliwością kontynuacji wątku w 3cim filmie) to JEDNA z tych 3ech opcji, które opisałem powyżej.

(A)nonim

Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Kadaver

Ale po co znowu origin? Przecież w Smalville mamy go już od 9 lat.

(A)nonim

I ktoś w ogóle zwraca uwagę na ten gniot?
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Anarky

Cytat: Air Jordan w 05 Sierpień  2010, 21:09:57
Z Metallem problem byłby taki, że film nie robiłby wrażenia, bo zagrożony byłby głównie bohater, a nie ludzkość. Bizarro byłby chyba jeszcze trudniejszy do przeniesienia na ekran niż Darkseid, Parasite mnie ani ziębi ani grzeje.

A właśnie że robił by wrażenie, takie jak w komiksie absorbując maszyny. I tak może się stać wielkim gigantem i połączyć się np z lotniskowcem. Może nie zagrażał by całej ludzkości, ale mieszkańcom Metropolis na pewno. Bizarro to ciekawa postać, biorąc pod uwagę fakt że posiadał takie same moce jak Superman, acz później posiadał moce odwrócone. Parasite jest ok, jednak nie jest filmowo aż tak na pierwszy rzut oka atrakcyjny jak ci wymienieni przeze mnie wcześniej.

Cytat: (A)nonim w 05 Sierpień  2010, 21:09:18
Ale w tym dennym serialu to już chyba wszystko się pojawiło.

Czemu od razu dennym, różni się od komiksowego pierwowzoru

Cytat: (A)nonim w 06 Sierpień  2010, 10:03:03
I ktoś w ogóle zwraca uwagę na ten gniot?

Tak ja, bo to nie gniot
Ja wam pokażę!

Kadaver

Parasite jest filmowo równie atrakcyjny jak Bizarro, w końcu on też będzie miał moce Supermana, gdy je wchłonie. 

Anarky

Tylko że Parasite zdolności i moce osób, których energie wysysał ma tymczasowo
Ja wam pokażę!

(A)nonim

Sorry Anarky ale dla mnie to jest gniot.
Bizarro zrobiłbym po prostu jako klona Supermana, który chce go zastąpić uważając że to on jest tym właściwym, nie tępawego Supermana na odwrót.
A z Parasitem wcale nie jest taki głupi pomysł wyobraź sobie że ten np. próbuje wciągnąć energię atomową, albo nawet energię słońca.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Anarky

Ile ludzi tyle opinii....
Ale Bizarro jest klonem Supermana stworzonym przez LexCorp, chce nawet upodobnić się do Supermana. Fakt że jest tępy, ale ma te same moce co Superman i stanowi ogólnie zagrożenie.
Ja wam pokażę!

(A)nonim

Ale ciężko będzie go w formie "jaskiniowca" przedstawić na ekranie żeby zainteresował widzów jako ciekawy i realny wróg. Można by ewentualnie dodać element defektu (podobnie jak w Man of Steel i TAS), przez co powoli umiera i chce znaleźć sposób na przetrwanie.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Anarky

W każdej formie przedstawienia, Bizarro wydaje mi się ciekawy. Jako nieudany eksperyment i efekt klonowania (które w ostatnim czasie stało się na świecie głośnym tematem), a przy tym mający coś z Supermana. Film mógłby też klimatem w niektórych miejscach przypominać horror, taki np jak z Frankensteinem. A motyw wykorzystania zielonego kryptonitu (który nie działa na Bizzaro), też mógłby się pojawić.
Ja wam pokażę!

Riko

Osobiście oglądam bardzo wiele filmów. Nolan jest dla mnie dość nietypowym reżyserem. Szczerze mówiąc lubie jego filmy z Dark Knight na czele. Supermana oglądałem ostatni raz rok temu. Od dziecka oprócz Batmana interesowała mnie ta postać. TO kolejny po Batmanie bohater z prawdziwego zdarzenia według mnie. Nolan i Superman? Będzie ciekawie

Anarky

Co udało się Nolanowi z filmowym Batmanem, nie koniecznie musi udać się w przypadku filmowego Supermana. By zrobić dobry film wydaje mi się że potrzeba wycisnąć z jego uniwersum po prostu to co najlepsze i jednocześnie zaproponować coś nowego. Nie chcę już sentymentalnych powrotów do dwóch części filmowych Richarda Donnera, chciałbym nowego spojrzenia. Uzupełnienia nowej produkcji o Supermanie o to co zabrakło poprzednim, nie wiem też czy dobrym pomysłem było by pokazywanie początków bohatera...
Ja wam pokażę!

LelekPL

Cytat: Anarky w 14 Sierpień  2010, 14:02:15
Nie chcę już sentymentalnych powrotów do dwóch części filmowych Richarda Donnera, chciałbym nowego spojrzenia.

Mam podobne zdanie do Ciebie, jednak to może być ciężkie z Nolanem. Chris był wielkim fanem filmów Donnera, także nie zdziwiłbym się gdybyśmy dostali coś w tym tonie. Z drugiej strony za scenariusz odpowiada Goyer, za reżyserie też ktoś inny, także za wiele od Nolana zależeć nie będzie... Myślę, że jego nazwisko pomoże w jednym - zebraniu gwiazdorskiej obsady tak jak w filmach Donnera, czy filmach Nolana.
Ja jestem jednak za originem Supermana, gdyż skoro to ma być nowa historia to też potrzebuje swojego początku (pomimo, iż już chyba 90% populacji zna tą historię)

Anarky

Superman: Secret Origin to jednak mini seria, dość krótka zresztą i nawet mająca scenę z helikopterem niczym z filmu Richarda Donnera. Zresztą o czym my mówimy, nowy film ma mieć tytuł Superman: Man of Steel i tego się trzymajmy. Na razie propozycje objęcia funkcji reżysera otrzymał Chris Columbus, człowiek odpowiedzialny za filmy o Harrym Potterze, Fantastycznej Czwórce i w przyszłości odpowiedzialny za film Sub-Mariner. Zobaczymy czy przyjmie propozycję i co z tego wyjdzie...
Ja wam pokażę!