Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman/Detective Comics

Zaczęty przez (A)nonim, 12 Listopad 2009, 13:41:19

(A)nonim

CytatZreszt? ja nie mia?em, a? tak mocnego wra?enia, ?e jest on popychad?em.
Ci?gle kto? go podchodzi, mówi mu co ma robi?, itd. Fajnie ?e si? ró?ni od Bruce'a, ale nie fajnie ?e jest a? tak bardzo nieporadny.

Tymczasem z najnowszych informacji:

BATMAN #708

Batman uncovers just how deep the Falcone Crime Family has penetrated the inner (and outer) workings of Gotham City, while Kitrina Falcone â€" a.k.a. Catgirl â€" is tempted to take over the family business. When she finds herself in hot water, she’ll need Batman’s help or all of her nine lives may run out.

Obecna historia mnie nie wci?gn??a, a teraz si? dowiaduj? ?e kolejna skupi si? na Kitrinie i b?dziemy mieli co? w stylu Damiana prowadz?cego spotkanie zarz?du...

Ok?adka (http://images.comicbookresources.com/solicits/dccomics/201103/superman_batman/sm/Batman-708.jpg) w stylu millerowskim fajna, tylko szkoda jeszcze ?e Daniel nie pisze jak Miller.

Ale nast?pna historia z DC na razie brzmi zach?caj?co.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Leon Kennedy

Daniel powinien ograniczać tą swoją Catgirl jeszcze bardziej.

(A)nonim

#107
Detective Comics #872

Jest świetny mroczny klimat, a ten numer w dodatku czytało się lepiej niż poprzedni. Pomysł na aukcję przedmiotów związanych z Batmanem świetny, fajnie że scenarzyści coraz bardziej bawią się światem Nietoperza. Gadżet-maska z jednej strony trochę przesadzony, bo bardzo ułatwia życie Batmanowi (w sumie Batmanom), z drugiej jest bardzo rozsądnym pomysłem, bo ciężko mi było uwierzyć że np. Bruce tak dobrze potrafił się przebrać przy różnych okolicznościach.
Niestety monolog głównego złego trochę mnie znużył, był stanowczo za długi. Swoją drogą nie podobało mi się jak Dick encyklopedycznie znał jego przybrane nazwisko, wolę jak tylko Bruce ma tak dobrą wiedzę. Zakończenie słabe, "dać się podejść" to chyba popisowy numer Dicka, chociaż tutaj można trochę mu wybaczyć.
Czekam na więcej, to na razie najlepsza historia z Batmanem, jaką nam teraz zaserwowano.

A historia z Gordonem to chyba będzie jakiś żart, Junior powinien mieć około 15 lat, gdzie są edytorzy? ???
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Leon Kennedy

Detective Comics wyrasta w tej chwili na najlepszy komiks o Gacku i jeśli utrzyma równie dobry poziom to długo nim pozostanie. W drugiej części bardzo przypadł mi do gustu motyw aukcji sprzedającej przedmioty związane z Gackiem i w końcu jego samego :). Jedyny minus to Dick, który chyba powinien być bardziej przewidujący...

Historia z Gordonem mimo niepewności co do tego ile jego syneczek faktycznie powinien mieć lat bardzo mnie interesuje i czekam na więcej.

(A)nonim

CytatJedyny minus to Dick, który chyba powinien być bardziej przewidujący...
O ile nie lubię jak scenarzyści chyba nieświadomie robią z Dicka sierotę dającą się zaskoczyć na prawie każdym kroku, to teraz rzeczywiście mógł się tego nie spodziewać. Oczywiście, bardzo ryzykowanie wszedł w paszczę lwa, ale przebranie miał pierwsza klasa. Ciekawe jak to Snyder wyjaśni.
Boję się że wątek Gordona będzie przeprowadzony trochę na siłę, ale ogólnie racja, obecna historia jest całkiem niezła, a ta po Gordonie już zapowiada się ciekawie. Jak dla mnie jedyna bat seria która na razie się wyróżniła wśród bat-tytułów.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Leon Kennedy

Przebranie owszem pierwsza klasa, ale wchodząc w paszcze lwa trzeba improwizować na bieżąco co niezbyt dobrze mu wychodzi... Jednak jak wiadomo Batman jest tylko jeden i Dickowi jeszcze mu do niego daleko.

(A)nonim

Tyle że tutaj nawet nie miał za bardzo czego improwizować (co zresztą lubi robić, Dick nie stara się być tak przygotowanym jak Bruce), z tą maską postąpił arcy-ryzykowanie, ale za bardzo wyboru nie miał.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Leon Kennedy

CytatDick nie stara si? by? tak przygotowanym jak Bruce

Mo?e inaczej... On nie potrafi by? przygotowanym na wszystko, to by? powiedzmy dar Bruce'a ;)

Cytatz t? mask? post?pi? arcy-ryzykowanie, ale za bardzo wyboru nie mia?.

Tzn. ryzyko konieczne i bankowo op?acalne :P

(A)nonim

No to by? dar Bruce'a, ale Dick te? bardziej woli i?? na ?ywio?. Nie jest osob? która wymy?li?aby sobie zapasow? osobowo??. ;)
Posted on: 04 Stycze?  2011, 15:12:14

 Batman #706

Jak Dick nie da si? zaskoczy? w nast?pnym numerze to mnie Daniel zaskoczy. Ale nie wiem czy w ogóle sprawdz? nast?pny numer.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Leon Kennedy

Obstawiamy?  ;) Ja do następnego numeru bankowo zerknę, bo opowiastki i rysunki Daniela do mnie przemawiają.

PS: Enigma jak i cała reszta zwinna i szybka ::)

(A)nonim

Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Leon Kennedy

DC #873 Trzeba przyznać dobre zakończenie bardzo dobrej historii, jak na razie najlepszy ze wszystkich mi czytanych komisów w tym roku. Fajne rysunki dopełnione świetnym klimatem i dobrym pomysłem na historie, jakież to proste :) Całkiem niezły Dick i jego mała przemiana w patrzeniu na Gotham, czekam na więcej i na powrót Kupca :).


(A)nonim

Detective Comics #873

Trochę się zawiodłem rozwiązaniem historii. Snyder przeprowadził je trochę zbyt standardowo, w dodatku korzystając z tak ogranej rzeczy jak działanie gazu strachu. A skoro już go użył to mógł wysilić się na coś lepszego niż tak prosta wizja, na którą chyba nikt nie dał się nabrać. Nie był to zły numer, chora atmosfera Gotham nadal jest obecna, ale mogło być o wiele ciekawiej.

Jak na razie jednak Detective Comics jest najlepszą obecnie wydawaną serią o Batmanie.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Leon Kennedy

Trudno żebym uwierzył, iż Dick stracił nogi :P. Zaś trochę śmieszna była końcowa przemiana kupca... 

(A)nonim

Trochę przekombinowana, dziwnie to wyglądało i nie było jakoś specjalnie potrzebne.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.