Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

TMNT

Zaczęty przez m2reily, 16 Wrzesień 2009, 22:47:52

kelen

To, o czym mówiłeś, już widziałem (to ta jego wspólna recenzja z Nostalgia Criticem?). To było coś. :D

Anarky

#16
Teenage Mutant Ninja Turtles (1990)

Pierwszy film o ?ó?wiach to naprawd? dobre kino przygodowo-rozrywkowe, ?wietna posta? Shreddera , czterech ?ó?wi i wreszcie mojego ulubie?ca Casey Jonesa. Film ma mroczny klimat jest te? niekiedy brutalny i warto go obejrze?. Pojawia si? te? w nim specyficzny humor, polecam soundtrack, teledysk i utwór Turtle Power. Ten film nawet po latach trzyma poziom jak ma?o który wyprodukowany teraz...

Casey Jones vs Raphael
http://www.youtube.com/watch?v=7_6KMGB_Pkw

Partners in Kryme - Turtle Power
http://www.youtube.com/watch?v=VFsTr0kGAqU


Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze (1991)


Udana kontynuacja przygód ?ó?wi Ninja , powrót Shreddera i wreszcie mutanci kontra mutanci. Cho? spodziewa?em si? ?e b?dzie to raczej duet Bebop i Rocksteady ni? Tokka i Rahzar, ale i tak jest dobrze. Pojawi?a si? te? nowy utwór czyli Go Ninja, Go Ninja GO!. Niestety doskwiera mi tutaj brak Casey Jonesa i jego wymiatania kijami...

Teenage Mutant Ninja Turtles III (1993)


Trzecia cz??? to jakie? marne pop?uczyny ?e tak powiem, stanowczo odradzam ogl?danie. Niby fajnie ?ó?wie przenosz? sie w przesz?o?? do staro?ytnej Japonii , powraca Casey Jones ale brak mi tu jakiego? ciekawego wroga. A przecie? nie musia? by by? to znów Shreddera, ?ó?wie mia?y kilku innych wrogów...

Teenage Mutant Ninja Turtles: The Series (1987)

Bardzo fajna kreskówka emitowana u nas dawno dawno temu na TVP2, kto? jeszcze pami?ta te czasy ???. ?ó?wie dosta?y swój pojazd i kilka innych ciekawych zabawek, kreskówka mia?a kilka odcinków gorszych ale ?mia?o mog? j? poleci?. Zobaczcie a powinno wam sie spodoba?.

Ninja Turtles: The Next Mutation (1997)

Serial a raczej kolejne pop?uczyny, pierwsze dwa odcinki naprawd? trzymaj?ce pewien poziom. Potem niestety jest tragicznie... , by?y niewielkie nawi?zania do filmu jednak to za ma?o. Brak w ca?ym serialu który liczy 26 odcinków April O'Neil, pojawia si? natomiast Shredder. Stanowczo nie polecam , no chyba ?e jeste? zagorza?ym fanatykiem...

Teenage Mutant Ninja Turtles (2007)

Niestety t? animacj? a raczej filmem jestem rozczarowany, fabu?a to po prostu dno. Spodziewa?em si? Shreddera, nie otrzyma?em go ale dosta?em Casey Jonesa. Ten tu to jaka? marna imitacja, polski dubbing to po prostu tragikomiczny


Komiksów za wiele nie czyta?em, jedynie te z wydawnictwa Archie Comics. Przyznam szczerze ?e ca?o?? jest do?? przeci?tna i nudna. W?a?ciwie a? do wydr??e? z The Future Shark Trilogy,
które by?y naprawd? niez?e...
Ja wam pokażę!

EJay

No youtube'ie jest kilka odcinków tego serialu z TVP2
np. http://www.youtube.com/watch?v=UvXsVQjf3nA

Debart

Po?wi?caj?c czas, który nie powinienem obejrza?em turtles forever...


I'm super impressed! Co za pomys?! Co za ho?d! Co za autopariodia! Autotrybut!

Mo?e pó?niej co? napisz?, bo nie mog? wyj?? z podziwu! ?wiat "proto?ó?wi" rz?dzi!

Anarky

Wszystkim miłośnikom TMNT pozostaje czekać na nowy film aktorski, za jego produkcję odpowiedzialny będzie Michael Bay. Mam tylko nadzieje że swym poziomem będzie tak dobry jak dwa pierwsze filmy z 1990 i 1991 roku
Ja wam pokażę!

Deuce

Równie? to ogl?da?em, zarówno serial telewizyjny jak i filmy kinowe. Najbardziej lubi?em Raphael'a, z którym dzieli?em imi?. Splinter, Shredder oraz Foot Clan te? byli fajni. Gra?o si? te? w gry na Pegasus'ie.
Pierwszy serial z lat 80-tych by? bardzo ciekawy i dobrze zrobiony. Teraz ju? si? nie robi takich produkcji, a szkoda... Serial, który lecia? na Jetix, to ju? zupe?nie nie ten klimat. Dzi? ju? nie kr?ci si? takich seriali i nie wiem co na to wp?ywa. Dotyczy to te? seriali flimowych.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

BD96

Ja niestety moją wiedzę o Żółwiach Ninja opieram na starych kreskówkach, i tej jednej nowszej gdzie Shreder okazuje się być bądź co bądź robotem w którego brzuchu znajduje się mały mutant... i nie wiem kim on jest mówiąc szczerze. Oprócz tego oglądałem stare filmy z Żółwiami, przeczytałem kilka komiksów z TM-Semic, i najnowszym filmie który raczej klimatem nie przypadł mi do gustu. Osobiście to najbardziej lubię widzieć Wojowniczych Żółwi Ninja wśród wojowników ich maści szyli Ninja, Samurajów, i przede wszystkim klanem klanem Shredera w którego klas wchodzą wymienione przeze mnie klasy. Zostało mi jeszcze z młodych lat kilka figurek.
Życie czasami daje nam mocnego kopa w tyłek. Najważniejsze żeby wstać i iść dalej.
Ja nie potrafię... Ale zawsze mam kogoś kto mnie podnosi!

Batman - The Blackest Knight!

Anarky

Wydawało by się że naturalnym liderem grupy jest Leonardo, nie jako namaszczony przez  Splintera. Jednak to Raphael, zamknięty w sobie, samotnik i indywidualista gra przynajmniej w filmie z 1990 roku pierwsze skrzypce. Shredder oraz Foot Clan byli ok, z wrogów warto wymienić duet Bebop i Rocksteady. Rat Kinga , Baxtera Stockmana, Kranga, czy wreszcie Leatherheada.
Ja wam pokażę!

BD96

#23
Baxter Stockman chwilami zaczynał mnie irytować. Za każdym razem powracał i i to w coraz gorszym stanie, aż w końcu skończył jako głowa zanurzona w specjalnym płynie w brzuchu robota :P. Ten zabieg robił się już moim zdaniem nudny i głupi.
Życie czasami daje nam mocnego kopa w tyłek. Najważniejsze żeby wstać i iść dalej.
Ja nie potrafię... Ale zawsze mam kogoś kto mnie podnosi!

Batman - The Blackest Knight!

Anarky

Ja tam lubiłem go w postaci muchy, jako naukowiec był w zasadzie kiepski poza swoimi zabaweczkami.
Ja wam pokażę!

BD96

Znalazłem coś ciekawego.
http://www.youtube.com/watch?v=Kxfb1Ch0AZ0&feature=related

Jak dla mnie to swoista kontynuacja klasycznego serialu o TMNT tyle że w przyszłości. Wygląda ciekawie jednak ja osobiście wolę klimaty ninja/mafia którymi aż emanowało w owej kreskówce.
Życie czasami daje nam mocnego kopa w tyłek. Najważniejsze żeby wstać i iść dalej.
Ja nie potrafię... Ale zawsze mam kogoś kto mnie podnosi!

Batman - The Blackest Knight!

m2reily

Fast Forward jest szóstym (chyba) sezonem serialu z 2003 roku, a nie kontynuacją dawnego TMNT.
Zapraszam na opowieści ze świata Nowej Warszawy
http://legendynowejwarszawy.pl/

Anarky

Ja wam pokażę!

BD96

#28
Wybacz, jestem znaffcą w tym temacie. Jednak może mógłby mi ktoś pomóc wzbogacić moją wiedzę na temat Teenage Mutant Ninja Turtles he? z góry dziękuje. Poniżej kilka pytań.

1. Shreder - ostatecznie jest on tym kosmitą "wmontowanym" do ludzkiego androida jak to było pokazane w kreskówce, czy może to tylko pomysł twórców kreskówki, a oryginalnie jest wojownikiem?

2. Mistrz Splinter - Z tego co pamiętam (a pamiętam słabo) to bodajże zginął w filmie? sam nie wiem, jednak moje pytanie jest jednoznaczne - jak skończył?

3. I ostatnie zasadnicze pytanie - czy uniwersum TMNT jeszcze żyje? powstanie film, ale wiadomym jest że prawdziwą matką tychże postaci jest komiks, i tutaj zastanawia mnie czy są wydawane jakieś tytułu z Żółwiami Ninja.

PS: No skoro już zaczeliśmy tak pokazywać te czołówki to moja ulubiona:
http://www.youtube.com/watch?v=RwwlZdP5MLE

Życie czasami daje nam mocnego kopa w tyłek. Najważniejsze żeby wstać i iść dalej.
Ja nie potrafię... Ale zawsze mam kogoś kto mnie podnosi!

Batman - The Blackest Knight!

Anarky

BD96 a oto odpowiedzi  ;)

1. Zależy w której kreskówce pojawił się ten motyw, właściwie ogólnie przyjęło się że Shredder to człowiek o imieniu Oroku Saki i członek a następnie lider i przywódca Foot Clan.

2. Jeśli chodzi o film Teenage Mutant Ninja Turtles (1990) to Splinter przeżył, przyczynił się też nie jako do pokonania Shreddera http://www.youtube.com/watch?v=vJF6qnHSm7k&feature=related

3. Obecnie chyba nie, jeśli chodzi o komiks z TMNT została wydana przez Dreamwave Productions w 2003 mini seria Teenage Mutant Ninja Turtles i na tym tyle. Sporo jednak wcześniej wydały takie wydawnictwa jak Mirage, Image i Archie.
Ja wam pokażę!