Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Pytania o komiksowe uniwersum Batmana

Zaczęty przez Q, 19 Styczeń 2008, 23:13:12

Leon Kennedy

Czy w "Flashpoint: Batman - Knight of Vengeance #1" Gackiem jest Thomas Wayne??? Jeśli tak to pytam jakim cudem??!!

Q

Tak, to jest Thomas Wayne, szczegółów nie znam, ale tutaj dla zainteresowanych opis jego stroju Batmana:



What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

kelen

Leon, ma to związek z wydarzeniem Flashpoint - Bary Allen nagle budzi się w zmienionej rzeczywistości, gdzie m. in. zaszły takie zmiany. Prawdopodobnie ma to związek z jednym z jego przeciwników, który cofnął się w czasie i zmienił pewne rzeczy (drugi numer mini serii). Gdy Flashpoint się skończy, uniwersum DC zostanie odświeżone do takiej formy, o której piszemy od kilku dni w newsach. Tym razem dostajemy wydarzenie, które na prawdę zmieni wszystko.

Tyciu

Mam małą prośbę czy możecie zamieścić jakieś kadry z widokiem rezydencji Waynów.Chcem narysować komiks taki króciutki i potrzebuję narysować ich rezydencję.

EndrjuSzopen

Hej wszystkim, to mój pierwszy post ;)

Muszę się przyznać - jedyne co Batmana czytałem to Year One, ponieważ tą postacią zainteresowałem się bliżej całkiem niedawno. Po prostu bałem się zagłębienia w kolejne universum i tak do tego Batmana skradam się i skradam i podejść za bardzo nie mogę. Owo skradanie polega głównie na zbieraniu informacji o bohaterach i o tym co się z nimi działo, kto jest kim i dlaczego, dlatego pewne rozeznanie i fundamenty mam.

Ucieszyłem się jednak niesamowicie śledząc informacje na temat szykowanego na wrzesień restartu w uniwersum DC i odliczania od pierwszych numerów wszystkich serii. Chciałbym wtedy zacząć czytać wszystkie serie związane z Batmanem z tego linka nawet jeśli owy restart nie pomoże zbytnio w zrozumieniu dokładnie o co chodzi.

I właśnie - teraz pojawiają się dwa pytania dotyczące tegoż, a także jedno dodatkowe, ponieważ zastanawia mnie pewna osoba po obejrzeniu Under The Red Hood...

1) Czy restart w uniwersum DC i rozpoczęcie wszystkich serii od #1 to tylko i wyłącznie symbolika, czy też może szykowane jest jakieś większe wydarzenie, które wprowadzi jakieś konkretne zmiany w status quo i originach wszystkich postaci?
2) Czy jest jakieś jedno pewne źródło z dostępem do Bat-komiksów w .cbr? (chyba, że jedynie na torrentach trzeba szperać...)
3) Co się dzieje aktualnie z Jasonem Toddem? Po epizodzie z Red Hoodem, a potem Nightwingiem III - co porabia i gdzie?

kelen

Restart to za mocne określenie. To tylko odświeżenie - zmiany kosmetyczne w wyglądzie oraz historiach tylko niektórych postaci. Niektóre wydarzenia wciąż będą w kanonie, niektóre nie (chociaż nie wiadomo dokładnie, o które DC chodziło).

1) Wydarzeniem, które ma doprowadzić do tego odświeżenia jest Flashpoint, restart numeracji jest raczej symboliczny
2) Sklepy :) O nielegalnym sposobie zdobywania komiksów tutaj nie mówimy
3) Aktualnie występuje w serii "Batman and Robin" w 3 częściowej historii "The Streets Run Red"

Deuce

Co do pytania 3, to warto też dodać, że po nowym początku, Jason Todd, zostanie leaderem pewnej grupy. Dostaną oni własną serię Red Hood and The Outlaws, która będzie wydawana raz w miesiącu. Na razie pewne jest, że w jej skład wchodzić będą Red Hood, Starfire oraz Arsenal/Red Arrow. Z tego co kojarzę, ma to być drużyna "czarnych charakterów".
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

Roy_v_beck

Jak powiedziano, w seriach o Batmanie wydarzenia będą kontynuowane sprzed "Flashpointu", co znaczy że zupełnie od nowa nie będzie.
A i tak w ogóle, przypadkiem nie czytaj tej aktualnej historii o Jasonie Toddzie. Jest paskudna. Restart to będzie dobra okazja, żeby się zapoznać z Toddem na nowo.
No i wstyd oczywiście, żeby nielegalnie zdobywać komiksy!!!

EndrjuSzopen

Wstyd, nie wstyd - d?wi?czny by?bym za podanie na PW takiego ?ród?a w miar? mo?liwo?ci  ;D

Czyli wychodzi na to, ?e Jason Todd po epizodzie z Nightwingiem wraca (b?d? ju? wróci?) do to?samo?ci Red Hooda? No, ciekawe, b?d? ?ledzi? na pewno jest poczynania w 'Red Hood and The Outlaws' ;)

A móg?by kto? przybli?y? na czym mniej wi?cej wy?ej wymieniany 'Flashpoint' polega, jakie jest g?ówne za?o?eniem, itd.?

kelen

#339
Flashpoint to event spowodowany przez jednego z wrogów Flasha - Reverse-Flasha. Chodzi g?ównie o to, ?e ten przest?pca (zwany te? Profesor Zoom) pochodz?cy z 25 wieku chce za wszelk? cen? naprzykrzy? Flashowi (Barry'emu Allenowi). Po zmartwychwstaniu podczas Brightest Day, w serii Flash by?o pokazane, ?e ma pewien plan. Planem tym okaza?o si? przekszta?cenie rzeczywisto?ci, w której ?y? Barry Allen (Profesor Zoom, ze wzgl?du na sw? osi?galn? pr?dko?? potrafi si? przenosi? w czasie). T? rzeczywisto?? poznajemy w?a?nie w g?ównej mini serii i jej tie-inach.

Drawski


LelekPL

Dick, Batman nie nosi gaci na wierzchu, ani w jeszcze trwającej serii, ani w reboocie. Poza tym to zawsze laska bardziej związana z Dickiem była

Drawski

#342
Wow, a nie dopuściłeś do myśli że to może być Bruce przed śmiercią, i przed swoim redesignem? bo ja tak, więc postanowiłem zapytać. Niemniej masz rację, to Dick, jednak całość była snem Startfire. Punkt dla Jordana ;)

Łubudu

Nie przyk?adajcie za bardzo uwagi do designu kostiumu, bo to zale?y od rysownika. Kostium Dicka ró?ni? si? od tego Bruce'a klamr? w kszta?cie nietoperza i tylko dwoma wypustkami na r?kawicy, lecz rysownicy (szczególnie ci którzy regularnie nie pracowali ostatnio przy bat-tytu?ach) cz?sto nie zwracali uwagi na t? ró?nic?. To samo tyczy si? Bruce'a zaraz po powrocie. Zauwa?cie jak na pocz?tku "Heart of Hush" Nyguen rysowa? Bruce'a (klasycznie) a na koniec historii wygl?d by? ju? zgodny z oficjaln? wersj? stworzon? przez Fincha.
To złodziej! I pijak! Bo każdy pijak to złodziej!

Rexio

Uzbierało mi się kasiorki ,No i jaki komiks z Batmanem ( najlepiej w wersji PL) polecacie na taki pierwszy komiks z gackiem ?  :) To będzię pierwszy komiks z Batkiem jaki kupię i chcę dokonac dobrego wyboru, a nie mogę się zdecydowac. Kusi mnie : Co się stało z zamaskowanym krzyżowcem" ale zastanawiam się też między Year One i kilkoma innymi.  :P Jaki wy polecacie ?