Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Quiz o Batmanie

Zaczęty przez Silent Dark, 25 Styczeń 2008, 17:40:12

SpiritCrusher12

Chodzi oczywiście o procę ;) zadaje drawski

Drawski

Ma?e opó?nienie, ale za to wynagrodz? to wam kilkoma pytaniami.

1. Jaki rodzic Alfreda pracowa? u Wayne'ów? ojciec, matka? jak si? nazywa??
2. Jak wygl?da? robot skonstruowany dla Batmana i Supermana w "Superman/Batman: Public Enemies"?
3. Jak nazywa si? komiksowa symbioza Batmana i Wolverine'a z Dark Horse?

Sky.ann

Odpowiem na pytanie nr 1 : był to ojciec Alfreda i o ile pamięć mnie nie myli nazywał się Jarvis.

LelekPL

A ja na pytanie 3: Dark Claw

Maxie Zeus

To ja, żeby było równo, odpowiem na drugie: chodzi o Composite-Superman - pól ciała Supermana i  drugie pół - Batmana.

Drawski

W takim razie panowie, pozostaje tylko powiedzieć - kto pierwszy ten lepszy.

Rado

Odnośnie tego quizu Paul Dini vs gościu z Rocksteady. Fajna sprawa, ciekawie się oglądało i oczywiście Dini owned  :). Nie bardzo zrozumiałem tego o t-rexie, mógłby mi to ktoś przybliżyć? I jaka jest odpowiedź na pytanie Diniego?

kelen

Chodzi o mechanicznego T-Reksa, który jest w skarbach jaskini Batmana.
Co do odpowiedź na pytanie Diniego, to ktoś w komentarzach tam napisał, że ponoć jak Ace zaginął to Bruce rozwiesił plakaty z jego zdjęciem po Gotham i dał namiary na siebie, dlatego później zakładał mu maskę, żeby nie skojarzono go z tym samym psem, którego posiada Wayne.

Rado

Ok, dzięki co do odpowiedzi na pytanie Diniego, ale o t-rexa to chodziło mi skąd on jest, wiem przecież o jakiego dinozaura chodzi.  ;)

kelen

wiki:
CytatThe most famous and prevalently featured are a full-size animatronic Tyrannosaurus Rex, a giant Lincoln penny, and an oversized Joker playing card. The T. Rex comes from an adventure on "Dinosaur Island" (Batman #35, 1946); the penny was originally a trophy from Batman's encounter with a penny-obsessed villain named the Penny Plunderer (World's Finest Comics #30, 1947). Other "keepsakes" in the cave come from "The Thousand and One Trophies of Batman!" (Detective Comics #158, 1950). These three stories were reprinted in Batman #256.

Modern retellings of the items' origins can be found in Batman Chronicles stories in issue #8 ("Secrets of the Batcave: Dinosaur Island") and issue #19 ("The Penny Plunderers").

Mick Knight

Dinozaur w TNBA był od Calendar Girl, postaci która zakończyła się klapą. A co do komiksu, to kelen wyjaśnił.

Rado

Check this out!

http://www.sporcle.com/games/Spike_Junkie00/batman-knowledge

Bardzo kiepsko mi poszło heh, nie mogłem się skupić przez ten upływający czas. Mój wynik to 58/115. Tragedia.

bart-allen

Jaka osoba pomagająca batmanowi umie kontrolować ogień podpowiedź z serii Team up
http://www.youtube.com/watch?v=NbvbCwVGAu8 za kim byłeś...Nie jestem głupim nie jestem trollem jestem....DC-maniakiem

darkside

I'm Vengeance... I'm the Night... I am Batman!

bart-allen

Źleeeeeeeeeeeee zgadujcie dalej ale z tym ogniem przesadziłem.
http://www.youtube.com/watch?v=NbvbCwVGAu8 za kim byłeś...Nie jestem głupim nie jestem trollem jestem....DC-maniakiem