Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Najświeższe informacje o "The Dark Knight Rises" (Spoilery)

Zaczęty przez Juby, 05 Październik 2008, 09:14:41

Juby

Biorąc pod uwagę trailery do wcześniejszych filmów Nolana, to raczej żadnych większych spoilerów nie powinieneś się spodziewać. Ja też chce pozostać w tajemnicy (nie popełniam błędu jak przy TDK kiedy przed seansem widziałem wszystko - WSZYSTKO co tylko o nim wyszło), nie mam zamiaru oglądać żadnego tv spotu, żadnych klipów, prologów, nie czytałem żadnych spoilerów (choć dwukrotnie, ktoś tutaj się wydarł z czymś czego nie chciałem wiedzieć), ale finalnego trailera sobie nie odpuszczę.;)

Q

Jeśli mowa o spoilerach, to podobno w tym wywiadzie - http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=GnlNZWhcBUA Micheal Uslan zdradził zakończenie "TDKR".

Z innych nowinek, podobno WB ma świetne zdjęcie Catwoman, którego jeszcze nie opublikowali i które nie pozostawia złudzeń, że tak powinna wyglądać Catwoman.
http://forums.superherohype.com/showpost.php?p=22997833&postcount=9
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

kelen


Juby

I to też było w żartach, na końcu pewnie będzie tytuł filmu (tak jak i w dwóch poprzednich częściach).

Post Merge: 21 Kwiecień  2012, 17:02:36

Cytat: Air Jordan w 20 Kwiecień  2012, 02:12:40
A ja tego drugiego zwiastunu nawet nie chcę oglądać. Chcę pozostać jak najbardziej w ciemnościach przed tym filmem. Wiem, że wiele osób zaczyna bardziej interesować się Avengers czy Prometeuszem, ale TDKR wiąż jest najbardziej oczekiwanym przeze mnie filmem i nie chcę mieć zespoilerowanych najlepszych akcji z filmu. Nolan ma póki co nieskazitelny dorobek, czego nie można powiedzieć o Whedonie i Ridleyu, więc nie zważając na promocję filmu TDKR jest wciąż najpewniejszym blockbusterem tego roku!

A tak hipotetycznie, jesteś na The Avengers w kinie i puszczają zwiastun TDKR. Co robisz? Zamykasz oczy i zakrywasz uszy? :P

Q

What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

LelekPL

Cytat: Juby w 20 Kwiecień  2012, 13:39:52
A tak hipotetycznie, jesteś na The Avengers w kinie i puszczają zwiastun TDKR. Co robisz? Zamykasz oczy i zakrywasz uszy? :P

Po pierwsze to mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że w Polsce nowy trailer do TDKR nie będzie dołączony do Avengers, tak jak to ma miejsce w Stanach... trailery rządzą się swoimi prawami w różnych krajach.

Ale mniejsza o to, nawet jak natrafię na zwiastun w kinie (choć zazwyczaj wchodzę jak się skończą) to po prostu nie zwracam na nie uwagi. Rozmawiam ze znajomymi, rozpakuję przekąski, wyślę ostatnie smsy. Ogólnie to nie widziałem ani jednego zwiastunu do Avengers poza teaserami np, tak samo ma się to u mnie z Prometeuszem, tak samo było rok temu z takimi filmami jak Drive, Super 8, czy Mission Impossible. Jeśli wiem, że i tak zobaczę film to chcę widzieć jak najmniej przed seansem.
Zdecydowałem się na to po Incepcji co ciekawe, kiedy scena w holu hotelowym nie była aż tak powalająca jak mogłaby być przez to, że pokazali ją w trailerze. Byłem na nią gotowy... Liczę, że w przypadku TDKR ominę największe sceny przed filmem

Patryk02099x

Przed Sherlockiem w Polsce leciał zwiastun TDKR, choć to był film Warnera, więc o wiele łatwiej było im rozesłać go na cały świat, natomiast Marvel już pewnie taki hojny nie będzie... Nie mówcie jednak, że na 100% nie będzie tego przed Avengers w Polsce, bo nie macie takich informacji. Szanse są małe, ale zawsze jakieś. Zresztą w Polsce Mściciele(dobrze, że nie przetłumaczyli tego) mają premierę 11 maja, czyli i tak kilka dni po premierze internetowej tego zwiastuna, więc fani pewnie dawno zobaczą go 100 razy.

PS: Ciekawe, czy przed "Mrocznymi Cieniami" też będzie on puszczany, bo wtedy w Polsce by raczej na pewno leciał, bo to też Warner.

PS2: Dziwnie, że się zdecydowali dać przed Avangersami, bo przecież trailer mógł przyciągnąć osoby na Mroczne Cienie, choć z drugiej strony film Marvela ma bardziej podobną grupę docelową w odbiorze.

Juby

Domyślam się Jordan, że trailera nie będzie przed filmem Marvela w naszym kraju (zresztą z tego co wiem teaser i pierwszy trailer były dodawane tylko do jednych filmów, a obecnie są kompletnie olewane = reklama TDKR w naszym kraju to parodia), ale byłem ciekaw co zrobisz w takim przypadku. ;) Ja tam lubię oglądać trailery, a skoro wytwórnia daje je oficjalnie przed innymi filmami, to nie mam żadnych oporów z obejrzeniem ich. Ale po finalnym trailerze TDKR jak dla mnie koniec oglądania czegokolwiek (tak samo jak z Prometeuszem).

Patryk02099x

Prometeusz ma jednak tak dobrze poprowadzoną kampanię, że mimo ciągłego wzrostu temperatury wokół tego filmu tak naprawdę nie wiemy zbyt wiele o fabule...

LelekPL

Ale z drugiej strony wychodzi w Polsce prawie 2 miesiące(!!!) po premierze i do tego czasu można będzie niechcący natrafić w necie na spoilery

Patryk02099x

Tutaj się zgadzam i nie rozumiem tej decyzji w ogóle... Niby Euro, ale co z tego, skoro po 2 miesiącach i tak nikt nie pójdzie do kina, co za różnica, czy nikt nie pójdzie w czerwcu czy w lipcu? No i przez tą obsuwę prawdopodobnie Warner przeniósł TDKR w Polsce z 20 na 27, żeby bezpośrednio nie konkurować z Prometeuszem... :/ Jedna zła decyzja i jej skutki i cierpią zarówno fani Scotta/Obcego jak i Batmana/Nolana.

Maxie Zeus

Garstka plotek, zawieraj?ca potencjalne spoilery:

Aliensarchive was a great source for information during the filming of The Dark Knight Rises in the Pittsburgh area. I posted several videos and scene descriptions that came from him, so I don't think it is out of the realm of possibility that he stumbled across a call sheet.

Spoiler
Bane Breaks...
According to the leaked call sheet that Aliensarchive has supposedly gotten his hands on Bane breaks Bruce Wayne's leg, not his back. "Bane gives BW more than a limp!!! The limp is a sign of his not having fully recovered. I'm speculating the limp is after the Bane bashing. He's in prison after the beating."

Well/Prison Spoiler
I'm gonna use SHH's Blue Sugar condensed version of Aliensarchive information. "The kid climbing up from the well in the teaser is Young Talia al Ghul (Joey King). The scene is shown at two places in the movie. First as story told to Wayne of a young girl escaping, a scene that is 18 scenes from Wayne actually escaping himself. And the second time at a scene number around the time of Talia revealing herself at City Hall, probably telling Bruce that she was THAT girl."

"I don't think you will see the cave prison until Batman gets beaten in scene 130. SK (who watches the Bane/Batman fight is prevented from leaving Gotham Airport in scene 133 by JB. BW escapes prison in scene 217. I do not know what goes on in between but I would speculate that it is the recovery from the back break, training by this Rasta character and Gotham Stadium scenes."

Another Prison Spoiler
"I do not know for sure how long in 'time' he is in prison for...it is 100 scenes so I am speculating that may be the 8 years. "

New Cast Member & Role Revealed
"Stryver is being played by Burn Gorman (Torchwood), he is character number 12 but is not listed in any scenes I have."

Juno Temple Spoiler
"Her charcter name is 'Jen'...like Stryver she is on the list of characters but not listed in the scenes (Banes Lair)."

Scene Location Spoiler
"Sc. 133 INT TICKETING - GOTHAM INTER. AIRPORT & Sc. 135 INT JETWAY - GOTHAM INTER. AIRPORT - Pittsburgh Movies"

Gordon & Bane's Mysterious Device
Sc. 256 EXT. GOTHAM STREET
Gordon hides with his men. He checks the metal box Batman gave him - Shot in Pittsburgh August 20th 2011

[This is the box that prevents the bomb from being detonated by Bane]

Catwoman/Batpod Spoiler
Sc. 257 EXT GOTHAM ALLEY
Batman gives Catwoman the Bat pod and asks for her help
Shot in Cardington 14th June 2011

John Blake Spoiler
Also, in the scenes between the capture (130) and escape (217) Blake warns Foley (Modine) of a trap (151-156).
[Zamknij]

Juby

Jak co roku tuż przed okresem wakacyjnym w kinach, The Weekend Warrior opublikowało artykuł, w którym prognozuje największe hity tego lata:
http://www.comingsoon.net/news/weekendwarriornews.php?id=89374

TDKR zajął u nich (jak i w większości tego typu notowań) pierwsze miejsce. Szacuje się, że w trakcie weekendowego otwarcia pobije on rekord z wynikiem 172 mln dolarów, a całkowity wynik na rynku wewnętrznym zamknie się w sumie 445 milionów!

Taki news jakby co. ;)

Patryk02099x

Mniej niż TDK i to nie jedyne prognozy, które na to wskazują... Wydaje mi się jednak, że ten film zarobi znacznie więcej na rynku zewnętrznym niż TDK co ostatecznie może dać większą kwotę... Sporo w rękach tego nowego trailera, bo ona naprawdę może zadecydować o wyniku filmu... Tzn. później jeszcze recenzje, ale na chwilę obecną potrzebna jest dobra kampania i Warner chyba wyczuł, że bez niej nie przebije miliarda, choć mogło się tak wydawać im. W sumie ja tak do niedawna myślałem, ale zbyt długo zwlekali z nowymi materiałami, więc trochę popsuli budowanie napięcia wśród nie-fanów.

Juby

Prognozy są niższe niż wynik TDK, ale:
1) Ich prognoza dla TDK to 90-95 milionów w weekend i 275-295 w USA (a film zarobił duuuuużo więcej) co dawało dopiero drugie miejsce z wakacyjnych hitów.
2) TDK wywalczył drugi wynik w historii (obecnie trzeci), więc trudno będzie go pobić, a TWW typuje zazwyczaj roztropnie. Ale wielu ludzi z środowiska BO sądzi, że TDKR ma szanse nawet na 600 milionów (najniższa prognoza z jaką się spotkałem to chyba 370M)!.

A na rynku zewnętrznym o ile film będzie miał swoją premierę w Chinach (jak wiadomo ciągle jest  tym kraju limit 20 filmów spoza granic Chin), to przy obecnym rynku zewnętrznym TDKR ma szanse nawet na 200 milionów więcej niż poprzednik. Zresztą wystarczy spojrzeć na wynik ostatniej części Mission: Impossible - bez 3D, seria, która była już na wymarciu i wszyscy spisali ją na straty, w dodatku dużo mniej popularna od Batmana, a zarobił ogromne pieniądze. 500 milionów nawet bez premiery w Chinach film zarobi spokojnie. ;)