Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Muzyka

Zaczęty przez Funky, 23 Czerwiec 2008, 14:54:45

Tengu

Cytattóry traktuje Thora i całe królestwo jako kosmitów, a nie Nordyckich bogów,

W Marvelu już dawno powiedziano że Asgard to jedna z alternatywnych ziem.

CytatTo o czym piszesz to nie jest poprawność polityczna tylko sztuka odzwierciedlająca życie. Mamy udawać, że nie ma ludzi o innych kolorach skóry czy orientacjach? Wszyscy bohaterowie mają być biali, mężczyzną i jeszcze hetero

Dla mnie przykłady które podałem to jest poprawność a nie sztuka życiowa, bo Twój argument miałby rację bytu gdyby pokazywano tak nowe postaci jak w komiksach Marvela (w Young Avengers chyba jest jakaś para gejów), a nie zmieniając już dobrze znane w kanonie (Alan Scott).

Mel

Cytat: Altair w 28 Marzec  2013, 04:18:19
Nie mam niestety jeszcze porównania z dzie?em Hugo, ale wydaje mi si?, ?e i tak francuska wersja musicalu nie jest taka ckliwa. Quasimodo kilkukrotnie w monologu mówi, ?e nienawidzi tych, którzy go sp?odzili
Owszem, w muzikalu jest pewne ugrzecznienie - w samej powie?ci Quasimodo nic nie wspomina o swojej rodzicielce, ale z oczywistych powodów jest wielce obra?ony na ras? ludzk?. Okazuje si? by? te? morderc?, a nawet samym Kainem w stosunku do swojego przybranego brata - Jehana Frollo. Ogólnie to kawa? "chu".

CytatFrollo (Daniel jest GENIALNY W TEJ ROLI, czasami nie mog? uwierzy?, ?e tak sympatyczny cz?owiek zagra? takiego ostatniego gnoja) traktuje go jak psa.

Wg mnie Daniel jest ?wietnym piosenkarzem, ale jednak aktorstwem nie mo?e si? pochwali?. W tek kwestii bardziej mi podchodzi Alexander Marakulin z rosyjskiej wersji NDdP. Zreszt? i z wygl?du bli?ej mu do Klaudiusza Frollo -> http://www.thehunchblog.com/wp-content/uploads/2011/06/Maruklin.jpg
No, ale z drugiej strony za bardzo jest wyczuwalna ta "rosyjsko??" - czyli wymuszona opera.

CytatZ Sam Frollo kilka razy ?piewa o seksie, po??daniu, o tym jak pragnie "otworzy? drzwi ogrodu Esmeraldy". Na pewno w stosunku do orygina?u jest wiele ugrzecznie? i troszk? l?ejszy klimat, ale to bardziej ze wzgl?du na form? przekazu.

Koniecznie przeczytaj "Katedr? Marii Panny w Pary?u" Wiktora Hugo. Klaudiusz Frollo jest o wiele brutalniejszy w swych czynach, ale to wszystko jest w pewnym stopniu "usprawiedliwione" stanem duszy i cia?a tego m?odego archidiakona - uwierz mi, ?e b?dzie to jeden z tych skurczysynów, których powiniene? nienawidzi?, a zamiast tego zaczniesz mu wspó?czu? i w kilku kwestiach si? z nim uto?samisz. Te? zdradz? Ci, ?e opowie?? sama w sobie nie jest romansem. Sam Wiktor Hugo stwierdzi?, ?e prosty czytelnik doszuka si? jedynie nieszcz??liwej mi?o?ci, a mi?o?nik literatury, erudyta lub filozof powie?ci naukowej i spektralnej.

By the way, to by?a ulubiona ksi??ka Fiodora Dostojewskiego oraz nadal jest dla Umberto Eco. To co? musi znaczy?, nie? ;)

CytatTak czy owak wydaje mi si?, ?e jak na musical Notre Dame de Paris to ewenement, w którym ka?dy znajdzie co? dla siebie. Osobi?cie podziwiam Bruno Pelletiera za rol? Gringoirea. To w jaki sposób on prezentuje si? na scenie, ta pewno?? siebie, luz, spontaniczno?? i przy tym wokal krystalicznie szlachetny...

Oj tak. To jeden z nielicznych muzikali, który doczeka? si? pe?no coverów na cel komercji.
A Gringoire i w ksi??ce i jej muzikalowej adaptacji jest warty uwagi. Cho? w oryginale jest po prostu przezabawny i taki "random" - jego przyja?? z Klaudiuszem przywodzi na my?l Pinky'ego i Mózg :D

W ka?dym razie, jak si? muzikal podoba, to chwytaj si? za literatur? - nie po?a?ujesz.

Altair

Mel, teraz wiem, że koniecznie muszę się zabrać za książkę Hugo! :D
No i poza tym, skoro Dostojewski (mistrz, uwielbiam to w jaki sposób kreuje portrety postaci, jak je urealnia i sprawia, że zaczynamy utożsamiać się nawet z mordercą Lichwiarki ;) ) uwielbia tę powieść to naprawdę zakładam, że musi być wybitna.

Johnny Napalm

Też się do niej przymierzam, jak tylko zwrócę szwedzkie kryminały, to pewnie o nią spytam.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Mel

#334
Ciesz? si? ;)
Ah! Jeszcze ma?a rada, Altair. Nie zra? si? d?ugimi oraz szczegó?owymi opisami ?redniowiecznego s?downictwa oraz Pary?a, które pojawiaj? si? w pierwszej po?owie powie?ci. Hugo mia? w zamiarze napisa? ksi??k? historyczno-naukow?, ale machn?? na to r?k? i da? upust swojej wyobra?ni. Jak ju? przebrniesz opisy, to potem jak z górki - czyta si? z zapartym tchem.

Jeszcze jedno... Staraj si? omija? inne adaptacje. No mo?na obejrze? z ciekawo?ci, ale jedyne co maj? wspólnego z orygina?em to imiona postaci. Chyba, ?e kiedy? zmusisz siebie do obejrzenia jednego z rosyjskich baletów "Esmeralda" i to Kremlinowski, aby mie? do czynienia z miar? wiern? adaptacj?.

(btw, Burton zapowiedzia?, ?e przymierza si? do realizacji filmowej NDdP... There's no hope)

Altair

No w?a?nie szuka?em opinii o ksi??ce kiedy? jak pierwszy raz si? zgadali?my o niej i ludzie w komentarzach pisali, ?e pocz?tek jest trudny. Ale my?l?,?e dam rad?. :)
Jako dziecko ogl?da?em dwie cz??ci Dzwonnika Disneya. Ogólnie do tej pory wspominam bajk? bardzo dobrze, ale jednak dzieje si? w niej to co w ka?dej innej produkcji tej wytwórni - jest do bólu ugrzeczniona i pokolorowana, chocia? dla dzieciaków i tak odrobin? mroczna. Ogólnie w sam raz dla m?odszego widza lub ca?ej rodzinki przed telewizorem.
Cytat(btw, Burton zapowiedzia?, ?e przymierza si? do realizacji filmowej NDdP... There's no hope)
Chyba nawet wiem kto zagra g?ówn? rol?. :P Jedyny plus to mie? nadziej?, ?e Burton przedstawi to tak gotycko jak to tylko mo?liwe.

Mel

#336
Fakt, to jedna z "mroczniejszych" i odwa?niejszych animacji Disneya, cho? i tak nie mog? si? pogodzi? z tym, ?e ca?kowicie podmienili charaktery postaci, dodali ?piewaj?ce gargulce, a posta? Klaudiusza Frollo zniszczyli pod ka?dym aspektem. Ni?ej wymieniam tylko kilka z nich:
1. Zrobili z niego typowego villaina z w?adz? równ? Króla Ludwiga XI (w ksi??ce, cho? jest archidiakonem Notre-Dame, to jest pogardzany przez pary?an, którzy przypisali mu czarnoksi?stwo i kumanie si? z diab?em. Takie ?redniowieczne pitu pitu. Ogólnie w Klaudiuszu jest sporo z Fausta oraz Dantego Alighieri)
2. Zmienili jego profesj? z ksi?dza/archidiakona na s?dziego.
3. W disneyu ten siwy creeper by? conajmniej 30 lat starszy od ksi??kowego orygina?u.
4. Disneyowski chwyt uczynienia z Klaudiusza dzieciobójc? zapewne spowodowa?, ?e Hugo si? przewróci? w swoim grobie.

Plusy tej produkcji Disneya? Pi?knie ukazana katedra oraz ?wietna muzyka. Piosenki to swoj? drog? ("Hellfire" wymiata. Najlepiej zakamuflowana piosenka o erekcji ever), ale s? instrumentalne fragmenty, które nadaj? adaptacji wi?cej mroku ni? sam scenariusz ("Sanctuary!" lub "And He Shall Smite the Wicked")

No i jest jeszcze chór w "Sanctuary!", ?piewaj?cy po ?acinie wariacj? "Te Deum" Hektora Berlioza oraz  "Libera me, Domine de morte aeterna" Juana de Anchieta. Dla mnie to sprytny dodatek.

CytatChyba nawet wiem kto zagra g?ówn? rol?.
Wiadomo ju?, ?e Josh Brolin ma by? Quasimodo. A je?eli chodzi o nie?miertelny dodatek to Burtonowej kolekcji czyli Depp, to... I have no idea. Nic mi nie przychodzi do g?owy. Za powa?ny na Febusa, za m?ski na Esmeralde, znowu za powa?ny na Pierre Geingoire'a... Klaudiusz? Mo?e, mo?e. W ksi??ce jest na starcie ?redniego wieku, a i jest seria ilustracji znajomego Wiktora Hugo, który pos?u?y? si? radami pisarza, jak uchwyci? w litorycie ów posta?:
(pan po lewej) http://www.mediafire.com/convkey/670b/kkj61s9cabepdiufg.jpg

Cho? ?ysiej?cy, to nie taki tragiczny z wygl?du. So, why not.
(Btw, jak to chamsko wida?, ?e Lemud, który zaj?? si? t? ilustracj? szczególnie upodoba? sobie posta? ksi?dza :D Ma najbardziej wyraziste spojrzenie oraz ogólnie odznacza si? w ca?ej ilustracji)

Ok, koniec offtopu. Sorry about that.

Kujaw

Cytat: Johnny Napalm w 27 Marzec  2013, 18:08:03
Jedyny plus za ich evergreen, czyli Narodowy Socjalizm (...) No, jest moc w tym utworze.

Riff jest genialny, prosty a mia?d?y g?ow? u samej dupy. Swoj? drog? cz?sto gramy go na soundcheckach, lecz bez wokalu :D Miny niektórych ludzi s? bezcenne...

Przy okazji, je?eli s? tu jacy? fani Korwina (ja nie :)) ) to polecam ciekawy cover tego? numeru.

http://www.youtube.com/watch?v=Gb01APklKAI#

Przy ówczesnym g?osie Kel'Thuzza (ale wyrobi? sie skurczybyk) g?os Adama z Konkwisty brzmi jak krzyszta? :D

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

Altair

Gościu ode mnie ze szkoły na dniach językowych, ewidentnie upośledzony, patrzcie co wyprawiał na scenie:
https://www.youtube.com/watch?v=9f-miQxhiEM

Funky

Heh KelThuza kojarz? ale có? jako? do mnie to nie przemawia (chocia? oczywi?cie socjalizm trzeba zaora? ;) ) A i Tengu pisz?c o brunatnym i czerwonym socjali?mie to mia?em na my?li podobie?stwa tych ideologi. W Niemczech by? to rasistowski socjalizm a w Sowietach socjalizm ukierunkowany na klas? a nie ras? (chocia? w pó?nym Stalini?mie w Sowietach za "czarnego luda" robili ?ydzi w zwi?zku ze spraw? lekarzy). By?y to ideologi? które niewiele si? ró?ni?y. Tak samo odrzucaj?cego Boga i antyludzkie.

Ok przeczyta?em tydzie? temu do?? interesuj?cy artyku? w "Rzepie" o Davidzie Bowie, dlatego te? daj? jego s?ynn? piosenk? "Let`s Dance" David Bowie Let's Dance (Album Version)

franek

https://www.youtube.com/watch?v=n4RjJKxsamQ najbardziej ponadczasowa piosenka jaką słyszałem :D


Show Must Go On!!!

Tengu

Cytat: Altair w 28 Marzec  2013, 21:38:46
Gościu ode mnie ze szkoły na dniach językowych, ewidentnie upośledzony, patrzcie co wyprawiał na scenie:
https://www.youtube.com/watch?v=9f-miQxhiEM

Hehe, nieźle. A właściwie co to za szkoła? możesz mi napisać na PW ;)

Altair

III LO, to jedyne w miarę dobre na Prawobrzeżu. ;) Nigdy nie byłem fanów dojazdów. To akurat odbywało się w klubie Delta w Dąbiu.

Tengu

Fakt, Szczecin to niby nie aż tak duże miasto, ale wystarczająco rozbudowano żeby dojazd do pewnych miejsc sprawiał pewien kłopot. Ja mam to szczęście że aktualnie do szkoły mam przystanek 60 na Brackiej obok domu, tylko wychodzę i na Ku Słońcu jestem w parę minut. Dlatego sobie nie wyobrażam tak jechać przez całe miasto, albo z innego miasta dojeżdżać...

Altair

Aaa, czyli to już Lewobrzeże. Zupełnie nie ogarniam tamtych regionów, wiem tylko, że gdzieś blisko jest Media MArkt. ;)