Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Komentarze: Sondy typu vs na BatCave

Zaczęty przez Leon Kennedy, 25 Styczeń 2010, 16:42:08

Q

Jak będą pomysły to sondy będą. Macie jakieś pomysły?
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

No a to nie? :D

Na pewno ruszyłbym z tym:
Cytat: Q w 12 Luty  2022, 17:02:21Po filmie porównanie Pingwinów i Riddlerów, a także trzech Selin to zdecydowanie coś co powinno pojawić się w sondach.
A potem:

- Najlepszy komiks z Batmanem wydany przez Egmont w 2022?

- Najlepszy obecnie pracujący rysownik komiksów o Batmanie (Gary Frank, Jason Fabok, Mikel Janín, Christian Duce, Kyle Hotz, Doug Mahnke, Jaime Mendoza, Brad Walker, Clay Mann)?

- Jak oceniasz serial o Harley Quinn?

- Kto powinien zostać Batmanem w DCU pod rządami Jamesa Gunna (Batfleck, Keaton, Battinson, ktoś zupełnie nowy)?

- Na jaki tytuł z Batmanem w 2023 czekasz najbardziej (The Flash, serial The Penguin, jakieś pozycje komiksowe)?

W międzyczasie na pewno wyjdzie też pierwszy zwiastun Flasha, którego można ocenić, a w czerwcu także sam film. To powinno wystarczyć na najbliższe 10 m-cy.

Juby

Wpadłem pochwalić @Q za świetne nowe ankiety na stronie głównej.



Wprawdzie ich wyniki są zupełnie nie pode mnie (moje ulubione podwójne odcinki TASu to: Two-Face > Clayface > Shadow of the Bat > Robin's Reckoning, a zwyciężyło przeciętne The Cat & The Claw - może dlatego że było pierwsze i wiele osób odpuszczało serial przed nimi...? | strój z TDK najgorszy z ósemki, ale wygrywa za to z jakiego filmu pochodzi, tak samo jak kostiumy z B&R zebrały do tej pory po zero głosów :-\), ale fajnie wzbogacają graficznie stronę i miło popatrzyć jak zmieniają się wyniki głosowania. Czekam na kolejne sondy :)

LelekPL

#693
Wynik głosowania na kostiumy jest bardzo dobry.

Co do odcinków TAS to dla mnie zdecydowanie najlepszy był Feat of Clay. The Cat & The Claw jest słaby, kompletnie nie rozumiem, czemu wygrywa. Ale dawno ich nie oglądałem więc to głównie z pamięci.

Q

Zobaczymy jak ułożą się oceny kostiumów z Affleckiem. A stroje z "B&R" będą miały okazję zdobyć głosy w kategorii "najgorszy kostium".

Jakieś pomysły na kolejne sondy?
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

MJ

Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Q

Logo filmów, czy logo na kostiumach Batmana?
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

MJ

Można jedno i drugie  ;)  często to te same logo,o ile nie zawsze.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

LelekPL

Nie zawsze - Batman 89 i Batman Begins głównie, ale też Batman Forever i Batman i Robin jeśli brać pod uwagę Riddler i Robin logo.

Juby

Czemu nowa ankieta z kostiumami od 2016 roku pomija Keatona z The Flash?

Mr.G

W końcu wybrałem logo, ale chyba do żadnej sondy nie podchodziłem tak często jak do tej.
Pierwszy do wykluczenia był The Batman - aktualnie mój ulubiony Batman, ale jednak symbol nierozerwalny z napisem nie jest dobrym logo.
Batman v Superman ma świetne logo - do dziś pamiętam, jak często odpalałem sobie filmik z konwentu, na którym Snyder tym właśnie logo zapowiedział film. Ależ to były emocje! Niestety dziś to tylko złe wspomnienia.
Znaczki Nolana są świetne, ale w ruchu. Niestety w wersji statycznej, te efekty świetlne i rozpadania się wypadają tak se. Tu ew. wygrałby u mnie BB, jak zresztą w każdej innej kategorii z filmów Nolana.
A Schmuachery... kurczę, coś mi się w nich podoba, zwłaszcza w logo ze znakiem zapytania. Świetna kolorystyka i jakby fabuła filmu wpleciona już na etapie samego logo. Bardzo mi się podoba i długo wahałem się, czy nie wybrać właśnie jego...
...lecz został jeszcze Burton. Elipsa, która stała się symbolem tak bazowym, jak motyw Elfmana. Jednakże żółta kolorystyka aż nadto jak dla mnie eksploatowana, ale za to obok piękny, srebrny, nieco rozwiany symbol. Zimny, tajemniczy i mroczny jak film, z którego pochodzi. Dlatego w końcu oddałem głos na logo z Powrotu Batmana.

LelekPL

Dla mnie oczywistym wyborem jest Batman 89. Jest estetyczny, ikoniczny, prosty i wygląda prawie tak samo jak znak towarowy. Idealny branding.

Jeśli chodzi o wzór i kształt samego loga Batmana, a nie o oficjalne logo ze wszystkimi dodatkami to moje dwa ulubione kształty to Burton/Schumacher (praktycznie ten sam kształt loga Batmana) i Nolana - też estetyczne i ikoniczne, jednak na oficjalnych plakatach te dodatki psują prostotę wykonania.

Nie podobają mi się loga Snydera (za gruby) i Reevesa (zbyt kanciasty - ale plus taki, że nawiązuje do pierwszego loga Batmana, ale nie na tyle, żeby to było oczywiste)

Juby

#702
Zagłosowałem na trzy (z telefonu prywatnego, ze służbowego i z laptopa) w kolejności od moich ulubionych:

1. Batman (1989) / Batman Returns
3. The Dark Knight Rises


Ten ostatni tytuł został pokrzywdzony, bo integralną częścią jego logo tak, jak w przypadku The Batman Matta Reeves'a jest tytuł:

... A w ankiecie @Q dodał jakąś wykastrowaną z niego wersję połowy logo z odbiciem lustrzanym, które nie wygląda zbyt korzystnie.
Najmniej lubię logo z BvS.

W przypadku najnowszej ankiety bezdyskusyjnie stawiam na poniższy plakat (świetny pomysł i wykonanie, żałuję że to nie on znalazł się na okładce wydania UHD):


Cytat: QJakieś pomysły na kolejne sondy?
Najlepszy live-action Joker, Riddler, Catwoman, Pingwin, Bane i inne postacie z filmów i seriali ze świata Batmana, które doczekały się więcej niż dwóch wersji. Najlepsza okładka kultowych komiksów z Batmanem też byłaby ciekawa, bo temat na forum z ocenianiem coverów umarł.

Q

Cytat: Juby w 01 Luty  2024, 14:06:17Najlepsza okładka kultowych komiksów z Batmanem też byłaby ciekawa, bo temat na forum z ocenianiem coverów umarł.
Konkretne przykłady? Okładki z wymieszane z różnych okresów, czy też wybór z konkretnych dekad?
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

#704
Zdaję się na twój wybór (ja bym celował w jakieś 10 najbardziej ikonicznych coverów z różnych epok).

Ankieta na najlepszy komiks z Batmanem wydany w Polsce w XX wieku też mogłaby być ciekawa.

Edit: A tak w ogóle to ankieta na najlepsze filmowe logo już była w 2012 roku (#101) ;)