Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Gotham - serial TV

Zaczęty przez Q, 25 Wrzesień 2013, 14:37:22

Q

What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Funky

Ktoś jeszcze ogląda Gotham? Serial miał niezłe momenty ale odkąd Barbara to druga Harley Quinn to dałem sobie spokój. Co prawda próbowałem powrócić ale nie dotrwałem do końca odcinka :P

Rado

Ja przesta?em w momencie, gdy u?miercili Jerome'a. Ta posta? by?a dla mnie jakim? ?wiate?kiem w tunelu dla tego serialu, no, ale kiedy go ju? zabrak?o, to niestety odpad?em na dobre.

Mr.G

Daleko zaszli?cie. Ja podda?em si? gdzie? w po?owie pierwszego sezonu, bo i po co ogl?da? co?, co nie daje ?adnej przyjemno?ci? Uwielbiam reinterpretacje ró?nych postaci i rozpisywanie na nowo ich genezy, ale je?eli jest to podane w taki niepowa?ny sposób, to po prostu podzi?kuj?. Chcia?em zobaczy? co dalej z Pingwinem, moment odnalezienia Jaskini oraz chwil?, w której to Alfred zacznie w ko?cu poucza? Bruce'a, a nie na odwrót, ale po prostu nie przebrn??em przez strasznie irytuj?cego Gordona i nudnych, niewiele wnosz?cych, cz?sto kuriozalnych "z?oczy?ców dnia".

Gdzie si? podzia?y te s?odkie czasy, gdy ka?da produkcja zwi?zana z Batmanem sprawia?a frajd?? Eh...

LelekPL

Cytat: Mr.G w 06 Kwiecień  2016, 19:01:23
Daleko zaszli?cie. Ja podda?em si? gdzie? w po?owie pierwszego sezonu, bo i po co ogl?da? co?, co nie daje ?adnej przyjemno?ci? Uwielbiam reinterpretacje ró?nych postaci i rozpisywanie na nowo ich genezy, ale je?eli jest to podane w taki niepowa?ny sposób, to po prostu podzi?kuj?. Chcia?em zobaczy? co dalej z Pingwinem, moment odnalezienia Jaskini oraz chwil?, w której to Alfred zacznie w ko?cu poucza? Bruce'a, a nie na odwrót, ale po prostu nie przebrn??em przez strasznie irytuj?cego Gordona i nudnych, niewiele wnosz?cych, cz?sto kuriozalnych "z?oczy?ców dnia".

Gdzie si? podzia?y te s?odkie czasy, gdy ka?da produkcja zwi?zana z Batmanem sprawia?a frajd?? Eh...

Nic doda?, nic uj??...

A tak poza tym Mr G, idziesz na Maraton Batmana 15tego do Multikina?

Gooralek

Ja jeszcze ogl?dam, ale musz? przyzna?, ?e te? czuj? si? troch? wypalony... nie ma ju? tego dreszczyku, który towarzyszy? mi w pierwszym sezonie, gdy to zarywa?em nock?, ?eby jak najszybciej obejrze? nowy odcinek. Chyba troch? za bardzo si? to wszystko rozjecha?o - w?tek Pingwina w ogóle nie jest ciekawy, Nygma naprawd? fajnie si? zapowiada? w pierwszym sezonie, a teraz ju? w ogóle nie wida? w nim tej walki osobowo?ci, pewnie dlatego ?e ju? podda? si? swojemu gorszemu "ja". Kiedy w ?yciu Bruce'a pojawi si? nietoperz, który mia?by go zainspirowa?? Strange, pomimo naprawd? fajnej kreacji, te? "co? kombinuje", ale na razie w ogóle mnie nie zaintrygowa? (podobno mog? o?ywi? ludzi, mo?e o?ywi? Jerome'a?). Czekam jednak wci??, bo widzia?em, ?e Galavan (który o?yje dzi?ki Strange'owi) ma by? Azraelem, mo?e on wyci?gnie troch? ten sezon. No i mo?e Nygma poka?e, ?e POTRAFI.

W tym tygodniu odcinek nie by? emitowany, a jako? przesz?o to zupe?nie obok mnie. Nie wiem no, co? jest nie tak chyba.

Leon Kennedy

Jestem ze dwa odcinki po przerwie i jakoś mnie się podoba. Nawet uważam, że Gotham jest teraz dużo lepsze. I tak, daje mi frajde... Gdybym jej nie miał to bym olał ten serial, ale nawet wtedy myślałbym co tam też się teraz dzieje  ;)

Rado

CytatGdzie się podziały te słodkie czasy, gdy każda produkcja związana z Batmanem sprawiała frajdę? Eh...

Batman nie był kiedyś aż tak popularny jak dzisiaj, a ta popularność niestety wpływa na jakość produkcji. "Bo to jest Batman, to na pewno się sprzeda".

Q

Serial jest mocno przeciętny i tu nic się nie zmienia. Ma lepsze momenty i wiele gorszych.

W 2. sezonie odeszli od "złoczyńców dnia", ale po tym jak Galavan zniknął ze sceny, to brak wyraźnego czarnego charakteru. Gdzieś w tle jest Hugo Strange, ale to za mało. O światku przestępczym też nie ma co wspominać.

Ostatnie dobre momenty to wprowadzenie ojca Oswalda, ale i ten wątek zakończył się szybko.

Jim Gordon pozostaje zaś irytujący i widząc jego kolejne perypetie można się tylko zastanowić jak mu się udało utrzymać posadę w GCPD.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

WezuM

A warto w ogóle wracać do Gotham? Skończyłem po pierwszym sezonie - jakoś mnie początek drugiego nie wciągnął i postanowiłem sobie odpuścić. Chociaż z tego co piszecie to wygląda na to, że błędów pierwszego sezonu nie poprawiono a plusów jest jakby mniej...
It's just so hard to go through life without being told you're DUMBASS every several minutes,  y'know?

Deuce

Aktualnie oglądam dwa seriale od DC. Jednym z nich jest właśnie Gotham. Jak już większość zauważyła, fabule brakuje wiele do tego, aby być naprawdę dobrą. Są tu wątki lepsze i gorsze.
Najtrudniejsze do oglądania jest wszystko to, co związane jest z Brucem. Całość jest fatalnie napisana, a do tego poziom odgrywania tej postaci jest bardzo marny. Z Seliną czy Ivy jest nie wiele lepiej.
Wątek Gordona jest kompletnie niezgodny z ideologią tej postaci. Jim kojarzy mi się zawsze z ostatnim, uczciwym policjantem w Gotham. W serialu morduje, kłamie i ucieka z pierdla przy pomocy mafioza.
Najlepiej wypada tu wszystko to, co związane jest z Pingwinem.
Serial będę oglądał dalej, chyba że zacznie mnie nudzić. Na razie tak nie jest. Najbardziej czekam teraz na pojawienie się Azraela w kostiumie.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

Leon Kennedy

Wed?ug komiksu Jim przyby? do Gotham na troch? przrd pojawieniem si? Batmana... Tutaj jest wiele lat przed Batmanem i twórcy próbuj? pokaza?, ?e nawet i On chc?cy zawsze posy?powa? honorowo musi czasem dla dobra ogó?u ubrudzi? sobie r?czki. Co do w?tku Bruce'a i Alfreda zawsze ch?tnie na niego czekam.

Night_Wing [usunięty]

 ;D ;D ;D  A propos Gotham !: jaki b?dzie sezon 3 ? moim zdaniem sko?czy si? na tym, i? ,,Jimbo" wraz z Harveyem i swoj? zaufan? ekip? znajd? prawdziwego zleceniodawc? dla Malone'a tego, który poci?gn?? za spust, tego który zabi? rodziców Bruce'a, Czy rzeczywi?cie kto? kaza? zabija? rodziców Bruce'a? zale?y.. Bo zabójstwo to mog?o si? okaza? czystym przypadkiem, gdy z?odziejaszek Malone jako? tam si? natkn?? na Pa?stwa Wayn'ów przy teatrze, bo potrzebowa? forsy, a jeszcze Mama Bruce'a mia?a na sobie drogi naszyjnik z pere? i tak si? to potoczy?o jak si? potoczy?o, wszyscy fina? tego znamy. Pa?stwo Wayne zgin?li. Mo?e by? i tak, ?e kto? zleci? zabójstwo Wayne'ów by to wygl?da?o na czysty przypadek. Có? Waynowie, byli niewygodnymi graczami w ?rodowisku Gotham, mimo i? praktycznie ca?e Gotham nale?a?o do nich, dysponowali ogromnym maj?tkiem i jeszcze wi?kszymi wp?ywami w mie?cie jak i w kraju..Pewnie kto? z zarz?du Wayne Enterprisses zleci? to zabójstwo by na jaw nie wysz?y te eksperymenty , które co wida? w serialu ,,Gotham" maj? miejsce w ,,podziemiach" g?ównej albo której? z siedzib firmy Waynów. Wed?ug mnie za zabójstwo Wayn'ów mo?e by? odpowiedzialny Dr. Hugo Strange, który wraz z Waller szefuj? tajnym projektom naukowym WE , Których ,,nie ma" w bud?ecie, projektom, które maj? przywróci? do ?ycia najgorszych kryminalistów i zrobi? z nich ?ordek do przej?cia w?adzy w Gotham. Galavan i jego rodzina, która ,,pono?" od podstaw zbudowa?a Gotham to raczej pionek w ca?ej grze.

W 3 sezonie b?dzie wg. mnie walka Jimma Gordona z ,,nowymi" by?ymi przest?pcami Gotham, którzy zostan? pewnie ulepszeni w Laboratoriach W. Enterprises przez H. Strange'a i A. Waller - co sugeruje nam niejedna scena z serialu np. niektóre uj?cia pokazywa?y Galavana, który zosta? zamro?ony i przebywa? w jakiej? kriokomorze w ,,piwnicach" WE, wygl?da?by jakby mia? by? ,,two face" . Widzia?em te? scen? z której wynika?o ?e Dr. Strange mo?e o?ywi? Fish Mooney , bo jej ?mier?, nie wiadomo czy to by?a nawet ?mier? s? niejasne.

3 sezon mo?e te? pój?? w inn? stron?. Chcia?bym by by?o tak, ?e akcja 3 sezonu b?dzie si? rozgrywa? gdy Bruce b?dzie mia? ko?o 25 lat i b?dzie to wtedy moment gdy powróci po 8 czy 9 latach nieobecno?ci w Gotham  i wtedy dokonaj? si? jego wybory co do zwalczania przest?pczo?ci w Gotham i bycia jako Batman.  Móg?by sezon 3 opiewa? w zupe?nie now? obsad? aktorsk?. Mo?e by? tak te? ?e 90% sezonu 3- ciego b?dzie skupione na przygotowaniach 25 letniego Bruce'a do bycia Batmanem: zbieranie materia?ów, tworzenie nowych technologii, geneza stroju, czy te? pomys?, ?e musia? akurat by? ,,Batmanem" a nie kim? innym, co za tym idzie kilka odcinków podobnych do filmu ,,Batman - Pocz?tek" gdzie szkoli si?  w wysokich Himalajach pod okiem Ligii Cieniii by zdoby? umiej?tno?ci potrzebne by oczy?ci? Gotham ze z?a i ,,brudów" miasta.

Koncepcji odno?nie tego co b?dzie w 3 sezonie jest mnóstwo. Ciekawie si? mo?e przedstawia? sytuacja z Copplebotem i Butchem, który zacz?? wspó?pracowa? z siostr? Galavana... No zobaczymy :D :D :D :D :D :D :-X :-X :-X :-X

Doctus

Cytat: Leon Kennedy w 11 Kwiecień  2016, 18:56:41
Wed?ug komiksu Jim przyby? do Gotham na troch? przrd pojawieniem si? Batmana... Tutaj jest wiele lat przed Batmanem i twórcy próbuj? pokaza?, ?e nawet i On chc?cy zawsze posy?powa? honorowo musi czasem dla dobra ogó?u ubrudzi? sobie r?czki. Co do w?tku Bruce'a i Alfreda zawsze ch?tnie na niego czekam.

Problem w tym ?e ca?a dynamika mi?dzy Batmanem i Gordonem polega na tym, ?e ten pierwszy mo?e i?? tam i robi? to czego Jim nie mo?e. Dlatego mam nadzieje ?e to co robi? w 2 sezonie i co wydarzy si? w 3 s? jego m?odymi latami w karierze policyjnej, i szybko wróci na odpowiednie tory. Bo Batman nie b?dzie potrzebny w mie?cie w którym policja mo?e dzia?a? jak vigialnte. S?ysza?em plotki jakoby Gordon mia? ukrywa? swoj? to?samo?? i stworzy? jaki? fa?szywy wizerunek. Przypomina Wam to co?? je?li faktycznie taki motyw pojawi si? w Gotham to b?dzie zakrawa? ju? o autoparodi?.

Leon Kennedy

Wiem, że ma bawić się w detektywa, ale o jego alter ego nic nie słyszałem. I niestety zmierzają w tą stronę, że zanim Gacek się pojawi, to spora część jego.wrogów może już od dawna szaleć czy siedzieć w pace.