Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Quiz o Batmanie

Zaczęty przez Silent Dark, 25 Styczeń 2008, 17:40:12

Rado

1. Z jakiego powodu Batman zaczął brać narkotyk - venom/jad?

2. W jaki sposób Talia wkradła się do jaskini nietoperza, w celu wykradzenia planów pokonania całej Justice League?

3. Kto jeszcze z mścicieli Gotham towarzyszył Batmanowi podczas jego drugiego starcia z Predatorem?

Doctus

1. Popycha?y go do tego stopniowo jego pora?ki. Najpierw ?mier? dziewczynki a nast?pnie pora?ka w starciu z przest?pcami którzy chcieli dorwa? jej ojca. Przez te wszystkie sytuacje, Bruce zacz?? mie? kompleksy zwi?zane ze swoja si??. Wierzy?, ?e gdyby by? silniejszy to do wszystkich przykrych wydarze? by nie dosz?o, a? popcha?o to go do uzale?nienia si? od Venomu.

2. Pami?tam ?e Ra's kiedy? wykorzysta? swoj? córk? do intrygi zwi?zanej z Lig?, natomiast gdyby? podrzuci? mi jeszcze jak?? wskazówk?, np zeszyt w którym to mia?o miejsce, znacznie u?atwi?by? mi zadanie. Na t? chwil? chyba nie jestem w stanie odpowiedzie? na pyt. 2

3. Je?eli mowa o Batman vs Predator II: Bloodmatch, to pomaga?a mu Huntress.

LelekPL

Ad 2. Teleportowała się tam z Watchtower.

Rado

Lelek zdążył już odpowiedzieć nim dałem wskazówkę, ale powiedzmy, że AntyDoctus teraz zadaje, bo odpowiedział na dwa pytania z trzech.

Doctus

1. W Nightwing #152 pod koniec numeru Dick dostaje prezent od Ra's al Ghula. Co to takiego?

2. W historii Who Riddled The Riddler? z 1993 roku pisanej przez Douga Moencha, Nigma z ?atwo?ci? wygra? z Batmanem w walce. Dlaczego?

3. W Batman: Year Two Mroczny Rycerz wspó?pracuje ze swoim starym wrogiem aby z?apa? Reapera. O kim mowa?

Rado

Z tym Nightwingiem musia?em poszpera? troch?, nie zna?em tego. By? to jeden z mieczy, którym Ra's pojedynkowa? si? z Brucem w przesz?o?ci.

Riddler by? pod wp?ywem Venomu/Jadu zaaplikowanym przez Bane'a.

Joe Chill?

Doctus

Świetnie. Zadaj pytanie, bo coś nam quiz zamarł ostatnio.

Rado

1. Jak sko?czy? Deacon Blackfire w THE CULT?

2. Kto wymy?li? ?ó?t? elips? na symbolu nietoperza?

3. Jak nazywa? si? Hindus, pomocnik Hugo Strange'a w BATMAN MONSTERS Matta Wagnera?

NightBat

Jestem tu nowy a widzę, że ostatnio quiz wam ,"zamarzł" więc chciałbym zadać raczej łatwe pytanie. Jak się nazywał w miniserii "Flashpoint" Joker? Chodzi o prawdziwe imię i nazwisko.
I am a fan of Batman!

Doctus


NightBat

I am a fan of Batman!

Kujaw

Cytat: Rado w 29 Lipiec  2013, 20:39:35
1. Jak sko?czy? Deacon Blackfire w THE CULT?

2. Kto wymy?li? ?ó?t? elips? na symbolu nietoperza?

3. Jak nazywa? si? Hindus, pomocnik Hugo Strange'a w BATMAN MONSTERS Matta Wagnera?

1. Rozszarpali go jego w?asni wyznawcy.
2. Carmine Infantino.
3. Sanjay.

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

Rado

Wcześniej nie zauważyłem, że odpowiedziałeś na moje pytania...

Drugie nie do końca dobrze, bo co prawda Infantino jako jeden z pierwszych rysował Batmana z elipsą, to nie on wpadł na pomysł odświeżenia wizerunku Mrocznego Rycerza. Podpowiem, że był to edytor, który prowadził Batmana od połowy lat sześćdziesiątych.

Jak już znajdziesz to możesz zadawać Kujaw, bo pozostałe są dobrze.

Kujaw

W takim razie Julis Schwartz...

Moje pytania.

1. Jeden z adwersarzy Batmana przez długi czas trudnił się piractwem. Który?
2. Co łączy historię "Blind Justice" i Batmany Tima Burtona?
3. Czym jest hiperkatoza epidermolityczna?

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

Rado

Dobrze.

1. Blackbeard (ale żeś sięgnął do staroci)

2. Scenariusz do Blind Justice napisał Sam Hamm - scenarzysta obu burtonowych filmów.

3. Choroba skóry, na którą cierpi Killer Croc.

Jeśli wszystko dobrze, to może niech AntyDoctus zada, bo wcześniej odpowiedział na pytanie NightBata.